Keresés

Részletes keresés

sz_attila Creative Commons License 5 napja 0 0 19943
Előzmény: lychnis (19941)
unartis: Creative Commons License 5 napja 0 0 19942

Nálunk múlthéten keddtől folyamatosan esett a hó csütörtökig(de olvadt), szerda reggelre fogadott hasonló kép, azóta elolvadt teljesen, tegnap egy kicsi hólepel volt ami elolvadt, hideg barátságtalan idő van, de hó az nem maradt!

Előzmény: lychnis (19941)
lychnis Creative Commons License 5 napja 0 0 19941

Most fog jönni a tél?

Lilike9 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 19940

Köszi, majd megbeszéljük mailban. 

Bazsarózsádat az idén fogom kiültetni, én is várom már,hogy virágozzon. 

Előzmény: Ranyu (19939)
Ranyu Creative Commons License 2018.02.12 0 0 19939

Köszi, aranyos vagy! A fehér színű fekete hunyorból és a sötét színű keleti (orientalis) hunyorból tudok kiásni neked. Az utolsó képen lévő Onyx lehet, hogy eltűnt, bimbót, virágot nem találok.

Kíváncsi vagyok virágozni fog-e a bazsarózsád.

Előzmény: Lilike9 (19935)
unartis: Creative Commons License 2018.02.12 0 0 19938

Egy növénynek hogy lehet giccses az illata?! Inkább valamely oda nem illő tárgyra lehet ez igaz egyes kertekben!

Most tavasszal lesznek nagy átültetések, mert a 60 m2 kőkert talaját javítanom kell mert kimosódtak a talajból a tápanyagok, előtte a táblázott növényeket kell kimozgatnom, külön-külön, hogy össze ne keveredjenek, ha ilyen szép idők vannak lassan hozzá is foghatok ehhez  a munkához. Tehát lesz átültetés bőven!

Előzmény: ZsuR (19932)
unartis: Creative Commons License 2018.02.12 0 0 19937

Szép téli képeket hoztál, nálunk ebből nem jutott, csak a sok esőből. De tegnap már elég szép napos időt kaptunk. A növények tavaszt éreznek és hajtanak.

Előzmény: Astilbe (19931)
unartis: Creative Commons License 2018.02.12 0 0 19936

A ház közvetlen közelében most tavasszal szeretném megcsinálni a kocsi út nyomtávját, mert egy sor járda van a kocsiút egyik részén, másik oldalt nem volt burkolva, idén télen sok eső volt, fagy alig, így szinte sár tenger, a szomszédunk csatornája is ereszt, így sok vizet kapott. A korábban megosztott képen látható rész hátrébb van. Azon hezitálok, hogy miből legyen, mert sima felület kellene, illetve 3.5 méter szélességében 8 méter hosszúságban egész felületet fedve, mert itt pakolni is szoktunk a kocsiból, kocsiba.Teljes betonozást elvetem, mert a vízvezeték, a szennyvíz csatorna is itt szabad ennek a területnek az alján. Így térkőlerakást fontolgatok, az anyag megválasztáson töröm a fejem, mert a beton térkő nagyon drága, ezért még a saját öntés is felmerült, ami idő igényes ugyan, de a színt is tudok neki adni. Még a bontott nagyméretű tégla is lehetőségként jelentkezett, olyan terrakotta-mediterrán rész lenne(Itt vannak a mediterrán növényeim) így a hangulatához illene, akár ívesen lerakott kisebb darabokból, de ezt az asszonyom leszavazta!

Azért a kerék közön lenne olyan rész ahol kihagynék néhány kisebb nagyobb foltban helyet ahova kúszó növekedésű mezei kakukkfüvet(Thymus serpyllum), egy-egy kövirózsacsoportot be lehetne ültetni.

Mediterrán hatású burkolat téglából:

forrás internet

Előzmény: Astilbe (19930)
Lilike9 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 19935

Ranyu ezek nagyon szépek!

Pár napja néztem a fehéremet de nem hajtott ki. Viszont a tőled való pünkösdi rózsa elkezdett hajtani a cserépben, már érzi a tavasz közeledtét.

Előzmény: Ranyu (19883)
ZsuR Creative Commons License 2018.02.10 0 0 19934

Eszrevettem, hogy nem szereti ha dirigalom neki, hogy merre terjeszkedjen... szeretem a talajtakarokat. A magas fuveket nem - nincs sok napfenyes helyem - de az alacsony novesuek szepen szaporodnak.  No abbol van egy fajta, ami oruletes tempoban no... mar-mar arra vetemedtem, hogy kihuzom es komposztalom... :)) A toban is van egy fajta fu, amit ritkitani kell, de oruletesen kapaszkodik a szentem... majd valamelyik fiut bezavarom gyomlalani... nekem nem megy.

Előzmény: Astilbe (19933)
Astilbe Creative Commons License 2018.02.10 0 0 19933

Az illatát én is szeretem, de valóban nehéz kordában tartani. Több helyen is van, ott nagyon terjed, de érdekes módon nehezen viseli az  átültetést.

Olyan kert nincsen, ahol nem kell átültetni. Ha szép, talajt takaró növényzetet szeretnénk, állandóan költöztetni kell, mert a legtöbb évelő gyorsan növekszik és terjed.

Előzmény: ZsuR (19932)
ZsuR Creative Commons License 2018.02.10 0 0 19932

Dianthus gratianopolitanus nekem is van - szeretem az illatat... valaki (bantani akart) azt mondta, azert szeretem mert giccses az illata :))... hat akarmilyen is, szeretem... szinte minden virag illatat... 

Kedvesen terjeszkedett nalam is, de mindig iranyitgatnom kell - rano az agyast szegelyezo betonra, aztan nyaron megsul, telen meg a hooldo so karositja... 

Jo hallani, hogy mas is atultet :)).  Egyszer azt a javaslatot kaptam, ultessem a novenyeimet kerekekkel, hogy konnyebben lehessen atultetni.

Par hortenziat mozgattam osszel, remelem tuleltek a telet, nalunk volt -20 is, es nem is rovid ideig...

Előzmény: Astilbe (19931)
Astilbe Creative Commons License 2018.02.10 0 0 19931

Pünkösdi szegfű (Dianthus gratianopolitanus), fehér és rózsaszínű.

Az ágyások folyton változnak, ahogy lentebb írtam, a terjedő növények alakítják, meg az állandó átültetés. Ezt az ágyást most előre meghosszabbítom, mert a hátsó kertrészben nagyon megnőttek a fák és a rózsák árnyékba kerültek. Azokat fogom átültetni.

Vártam a fagyos időt, a nagy diófámat ki kell vágatni és hátul is sok minden kikerül: csavart füzek, néhány túlnőtt és felkopaszodott örökzöld. Ha ilyen nedves a föld, sok kárt tudnak tenni a nagy munkálatok.

Hó lett, de fagy alig. Ezen a télen -7 volt a leghidegebb, 1-2 napig.

Előzmény: lychnis (19925)
Astilbe Creative Commons License 2018.02.10 0 0 19930

Örülök, hogy így látod.

Nekem is nagyon tetszik a kőből épített kocsibejáród. Mi most sok gondolkodás után leaszfaltoztattuk a töredezett betont, egyelőre nagyon ronda, talán majd a fű enyhít a látványon. Viszont szuper volt a hólapátolás:)

Előzmény: unartis: (19917)
Astilbe Creative Commons License 2018.02.10 0 0 19929

Köszönöm szépen. Arra törekszem (folyamatosan), hogy ne legyen művi, túl szabályos. A természetes látványt szeretném elérni, ezért nincsenek szegélyek és hagyom, hogy a növények terjedése hozza létre az ágyások formáját.

Előzmény: Ranyu (19911)
unartis: Creative Commons License 2018.02.10 0 0 19928

Tavaly a leanderek virágzása elmaradt..., lemaradt egy 'a' betű a szó végéről....

Előzmény: unartis: (19927)
unartis: Creative Commons License 2018.02.10 0 0 19927

Néhány éve raktam bazalt kövekből, elég olcsón mérték, így néhány ezer forintból kijött, homokba tettem, az alapja sóder, annak külön örültem amikor  a fű is körbe nőtte, megy a kőkerthez is mert ott bazaltot és tufát használtam. bazaltszegély valóban szép lenne, de nehezebb lenne letenni.

A leanderek már néhány éve kint vannak(2014-2015-ős tél óta folyamatosan kint telelnek, ez a 4. telük), általában -12 c° kaptak, már többször virágoztak, magot érleltek(abból van  a szaporulat a kertben), tavaly volt nagyobb hideg és hosszabban tartó hideg időszak, -16 c°-t kaptak, másfél hónapig a talajba fagytak, tövig is fagytak, mint a legtöbb mediterrán növény(füge és gránátalma részben, babér tövig fagyott, kenderpálmák levele fagyott). Tavaly a leanderek virágzás elmaradt, ha nem jön be valami szélsőségesen hideg extrém hideg időszak akkor idén ismét számíthatok virágzásra!

Előzmény: lychnis (19924)
unartis: Creative Commons License 2018.02.10 0 0 19926

A lesüllyesztett tégla szegély állandó méretre szabta  a gyep és a kőkert határát, könnyű fenntartani is, a talaj összekeveredésének a megakadályozása volt a cél, ami ezáltal sikerült. A gyep felület valószínű átkúszott volna jobban a lazább talajba is, nem beszélve az apró szuláktól(Convolvulus arvensis) amitől a leginkább tartottam, így valamennyire visszatartó erőt képvisel ez a szegély.

Előzmény: ZsuR (19922)
lychnis Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19925

Csodásak ezek a képek. A 3. fotón az ezüstös szegély szegfű? Ezeket az ágyásokat megtervezed papíron,vagy csak fejben?

Előzmény: Astilbe (19890)
lychnis Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19924

Nagyon tetszik a kocsiút,te csináltad? Ilyen kövekből még szebb lenne az ágyásszegély,csak nehezebb lenne rakni,mint a téglát. A kavicsos ágyás is tetszik,de ugye az szobai fikusz,és nem kint telel? Ha ilyen marad a tél,biztos megmaradnak a leanderek,talán még virágozni is fognak?

Előzmény: unartis: (19921)
lychnis Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19923

ez az ágyás kőszegéllyel van körbevéve,és nem rossz megoldás,a fűnyíró eltolható rajta

ZsuR Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19922

Mennyire allando a viragagyas merete? :))  Nekem elegge valtozo volt - mostanaig.  Az arnyek nott, mert a fak nottek, meg szerettem volna nagyobb agyast... 

Most ennek a hatsokertben vege... vegleges ut kerult a viragagyas kore... 

Előzmény: unartis: (19921)
unartis: Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19921

Itt van az élire tett tégla szegélyem, elég jó határt képez, azért egyes helyeken nedvesebb időszakban, tavasszal a fű át-át megy rajta, de azokat ki szoktam szedni, utána nincs vele gond, a füvet is könnyen nyírom a széleken.

Előzmény: lychnis (19899)
unartis: Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19920

Akkor hamarabb virágzik, mint gondoltam, mert a kertész kertjében mintha 4-5 évet mondtak volna  a magoncok virágzásra, és "ezért olyan drága növények", lehet, hogy Magyarországban hamarabb virágoznak a tövei mert itt melegebb a klíma nyáron.

Előzmény: Ranyu (19910)
unartis: Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19919

Mifelénk(a Dél-Alföldön) nem voltak még nagy hidegek, pedig már a tél derekánál tartunk, itt december elején volt néhány hajnalon -5 c°, januárban -2 c° volt a leghidegebb, 11 éve volt ilyen enyhe januárunk 2006-ban! Sok olyan növény él és virul ami ilyenkorra már meg szokott fagyni, a tavalyi körömvirágok virágoznak, a kaliforniai kakukkmákok(Eschscholzia californica) sem fagytak el, akár az ernyős verbéna(verbena bonariensis) sem, mint tavaly. A rózsák rügyeznek, a gránátalma is mintha mozdulna, remélem a tél további részét megússzuk már enyhébb fagyokkal!

Előzmény: lychnis (19905)
unartis: Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19918

Kedves lychnis,

Természetesen lehet szegély nélkül is egy ágyás, de könnyebb a rendrakás vele, nálam a kőkert gyep határán két különböző típusú talajt különít el, hogy nehogy keveredjenek(a laza vízáteresztő kőkerti talajt a kötött helyi talajtól amiben nő a gyep) megfelelő talajon praktikus és pénztárca kímélő a hiánya!

Előzmény: lychnis (19899)
unartis: Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19917

Kedves Astilbe ,

Tetszetősek az ágyásaid! Jól néznek ki  a gyep-ágyás határaid!

Előzmény: Astilbe (19890)
unartis: Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19916

Ahogy nézem a képen ez egy horganyzott lemez, amit ha nem ágyásszegélynek vesz az ember akkor lehet, hogy olcsóban is meg lehet venni, szerintem egy ügyes barkácsoló megfelelő szerszámokkal meg tudja csinálni(vágó eszköz, egy kis kézügyesség)! lehet, hogy olcsóbban! Szerintetek ez bambuszbak is gátat szabna?

Előzmény: CBNora (19896)
unartis: Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19915

Kedves ZsuR,

Jól néznek ki a szegélyeid! A beton járda is tetszik az íveivel a hajlataival, nem az az unalmas mértanilag öntött. megfigyeltem, hogy az USA-ban szívesen alkalmazzák így a járdákat!

Előzmény: ZsuR (19894)
unartis: Creative Commons License 2018.02.05 0 0 19914

Nekem valahogy egyik sem tetszik! A kerti vár, a kerti törpe sereg, az ágyás szegély, (és a többi kimaradt kerti csecsebecse: mini szélmalom amelyből víz folyik ki, mini korsóból előtörő patak, stb)mind csak egy felesleges tárgy, ami nehezíti a munkát és  a látványt. Inkább egy nagyobb kő, sziklakibúvás, egy elhalt mutatós fatörzs illik jobban a kertbe, mert annak van egy hangulata egy varázsa. Igaz azok is a megfelelő helyen ütősek! A letérkövezés is lehet úgy vonzó, hogy kihagy 1-2 térkő helyet amibe egy kis talaj kerül, abba kúszó növények(varjúhájak, kúszókakukkfű), kövirózsák mehetnek, idén valami hasonlót tervezek a kocsibeállónkhoz. Nem nagy szakaszon kb 8X3,5 méteren

Előzmény: lychnis (19889)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!