Keresés

Részletes keresés

Cicvarek* Creative Commons License 2 napja 0 0 19659

Köszönöm! Közben volt egy almaszüret is. A hosszú évekig nem termő almafánk egyre szebb terméssel lep meg minket, pedig idén tavasszal virágzáskor havazott nálunk és napokig meg is maradt a hó. Kb. 3 éve terem, de most már volt annyi alma, hogy jutott belőle a szomszédok gyerekeinek, sőt néhány vödörrel lovaknak is :-) 

Idén különösen szép színes az Ősz mindenkinél. 

Előzmény: Astilbe (19657)
Astilbe Creative Commons License 2 napja 0 1 19658

A szörnyű nyári meleg után az ősz igazán elkényeztet bennünket, azért ilyen szépek a színek, nem elbarnultan hullnak le a levelek.

Előzmény: lychnis (19648)
Astilbe Creative Commons License 2 napja 0 0 19657

Csodásak az almák és a rózsák. A fotók is profik.

Előzmény: Cicvarek* (19642)
lychnis Creative Commons License 5 napja 0 0 19656

Na,nálunk nem ennyi a kék granulátum! Egészen kicsi adagért kérnek ennyit.

Előzmény: sz_attila (19655)
sz_attila Creative Commons License 5 napja 0 0 19655

Ebben a száraz és forró évben alig volt csiga. Van olyan kék granulátum, fél kilós dobozokban vásárolom, talán 4 euró egy doboz. Ügyfeleknél is kell használni, echinacea, hosta a fő csemegéjük. Meg is maradt 2 dobozzal, alig kettővel szórtam el.

Nálam a Summer Breeze és a Siskyou Pink fajták vannak, mindkettő hihetetlenül szapora. Annyi biztos, hogy agyagos kertekben én sem láttam még magoncot, továbbá ott sem, ahol valamilyen mulccsal van takarva a terület, szóval ügyfélnél sem szapora.

Előzmény: lychnis (19653)
lychnis Creative Commons License 5 napja -1 0 19654

Ó,titokban reménykedtem,hogy lehet pincében teleltetni,mint a dáliát. Egy ilyen télikert szerűség nagy álmom lenne,sok gyönyörűséget el tudnék képzelni. 

Előzmény: Cicvarek* (19652)
lychnis Creative Commons License 5 napja 0 0 19653

Sose láttam még gaura magoncot a kertben,szerencséd van,vagy itt árulnak olyan hibridet ami steril? A csigát mivel mérgezed,nem túl drága mulatság?

Előzmény: sz_attila (19651)
Cicvarek* Creative Commons License 5 napja 0 0 19652

Igen. Az első három bordó az som ( Cornus Florida) a többi bordó, bazsarózsa. A Kála kb, 15 fokos, világos helyiségben van tavaszig. 

Előzmény: lychnis (19647)
sz_attila Creative Commons License 5 napja 0 0 19651

Nálam is sok gaura kifagyott, de extra tél volt, ilyen nincsen gyakran. Átlagos télen nem fagynak ki, csak a frissen ültetett tövek. Agyagban viszont nálunk sem fagytak ki, mert nem az nem szárad annyira ki, mint a homok. A gaurának hihetetlenül erős karógyökere van. Nálam inkább az a gond, hogy magypn szapora. Legalább százat-százötvenet becserepezek a magoncokból és több ezret pedig egyszerűen kidobok, mert már csak ők lennének a kertben, ha nem tenném. Az idén hasonlóképpen viselkedik a napszem (Heliopsis). Látszik is a fotókon, szinte mindenhol felbukkant.

Az évelők kártevői tulajdonképpen csak a csigák. Azok vannak bőven, de én mérgezem őket, ha kell. Semmilyen más kártevőt nem észleltem. Az asterek (főleg a Jenny) eléggé lisztharmatosak lettek az őszi esők után.

Előzmény: lychnis (19650)
lychnis Creative Commons License 5 napja 0 0 19650

Akkor a gaura jobban szereti a homokot,mint az agyagot nálam. Ezen a kemény télen kifagytak,vettem idén is párat,de ha megint kifagy,nem fogom erőltetni.

És ha mindent meghagysz,nincs túl sok kártevő? 

Előzmény: sz_attila (19649)
sz_attila Creative Commons License 5 napja 0 0 19649

Azt kell hogy mondjam, egyáltalán nem hatalmasok, mert nálunk gyenge minőségű homokos talaj van. Igaz, mindegyik alá tettem komposztot ültetéskor, biztos még annak van hatása. Vizet kapnak bőséggel, azzal nincsen gond, csepegtető cső van alattuk. De az ügyfeleknél, ahol jó termőföldbe vannak ültetve, sokkal szebbek, pl. a cickafark egy kuncsaftnál másfél méter magasra nő meg :) A gaura szeret nálunk, meg a levendula is, annak megfelelő a talaj.

Csak tavasszal vágok vissza mindent, én szeretem télen a kórókat, különben üres lenne a kert.

Azt hiszem, ez az ellenfény, ráadásul vasárnap reggel köd volt, és akkor kezdtem fotózni, amikor szállt fel és felkelt a nap is egyben.

Előzmény: lychnis (19646)
lychnis Creative Commons License 5 napja 0 2 19648

Én is hozok képeket

lychnis Creative Commons License 5 napja 0 0 19647

Azok a nagyon bordók somok? Sok szépség van még,a rózsák is csodásak!

A kálát hogy telelteted? 

lychnis Creative Commons License 5 napja 0 0 19646

Valóságos erdő van itt gaurából,meg levendulából,meg a többi virágból. Mitől ilyen hatalmasok?

Meg nagyon művésziek is a fotók,ezt hívják ellenfénynek? Kár,hogy nemsokára vége ennek a szépségnek.

Ősszel levágsz mindent,kitakarítasz,vagy csak tavasszal?

Előzmény: sz_attila (19640)
ZsuR Creative Commons License 5 napja 0 0 19645

:))

Előzmény: Cicvarek* (19644)
Cicvarek* Creative Commons License 5 napja 0 0 19644

Köszönöm a nevükben :-)! 

Előzmény: ZsuR (19643)
ZsuR Creative Commons License 5 napja 0 0 19643

De milyen gyonyoruen!!!

Cicvarek* Creative Commons License 5 napja 0 0 19642

Őszülünk

ZsuR Creative Commons License 6 napja 0 0 19641

Micsoda hangualata van a kertednek.... tetszenek a fuvek is - no meg a fenykepezes! :))

Előzmény: sz_attila (19640)
sz_attila Creative Commons License 6 napja 0 0 19640

Itt is vannak ám színek :)

Mókuscic Creative Commons License 2017.10.14 0 0 19639

Szép az ősz nálatok. Itt is színesedik, de nincs mutogatni valóm. Eltelt az év...

Astilbe Creative Commons License 2017.10.14 0 0 19638

Azért ilyen alacsony, mert palántaként kaptam és rosszul viselte az átültetést.

Az asterekért azért rajongok, mert sokáig színes tőlük a kert.

Előzmény: lychnis (19637)
lychnis Creative Commons License 2017.10.12 0 0 19637

Jó sok virágod van még:-) Ez milyen fajta cosmos,hogy ilyen alacsony? Nekem mindig embermagasra nőttek,bár most nincs ilyen gond,mert a csigák tényleg szeretik.

Előzmény: Astilbe (19633)
ZsuR Creative Commons License 2017.10.12 0 0 19636

Nem akarom feladni a phloxot... talan sikerul megtartani....harom helyen van - egy hely egeszseges, egy majdnem az egesz szezonban egeszseges volt - csak a vegen kapta el kicsit... a harmadik hely szornyuseg... de... megtartom, es ujra es ujra kezelem... ugyanez az orna bokorral... azt at is ultettem (ujra), talan itt tobb lesz a legmozgas - es a permetezes...

Van egy sedumom is, ami minden evben bajban van, valamilyen gombas betegseggel... iden megallitottam - jovore talan meg is tudom elozni.  Csodaszep nagy to, sajnalnam kidobni...

Ozek.  Igazan most tettek kart a kertben - eddig megusztam.  Talalt a baratnom egy szert - nala az ozek etteremnek hasznaljak a kertet - ami nem mergezo, nem budos, sot, illatos - es allitolag az ozeket riasztja... hat egy helyen nem riasztott!  Vagy nem sok permetet kapott... Ha hinni lehet a cimkenek, nem veszelyes a szer:  Ortho Deer B Gon. Active Ingredients: Putrescent Whole Egg SolidsCinnamon OilClove Oil.

Permetezes utan kellemes az illat :))

Előzmény: Astilbe (19635)
Astilbe Creative Commons License 2017.10.11 0 0 19635

A cosmos ritkaság nálam is, mert szeretik a csigák. Az asterek gyönyörűek ilyenkor, bár a kert vége már nekik is árnyékos.

A Phloxok  szépek voltak az idén, amíg be nem köszöntött a hőség. Korábban én is felhagytam velük a lisztharmat miatt. Hiába, minden időjárásnak megvan a haszna és a kára is a kertben.

Előzmény: ZsuR (19634)
ZsuR Creative Commons License 2017.10.11 0 0 19634

Irigylem a viragjaidat - micsoda szinek, micsoda formak... a cosmos nalam csak magrol lehetne, de nem mindig kelnek ki.  Ugy mint a zinnia... no meg az oszirozsa...

Az iden is - bar kisebb mertekben mint tavaly - harcoltam a lisztharmattal... a phlox kozul egy helyen viragzott csak szepen - a tobbi aldozat lett...

Előzmény: Astilbe (19633)
Astilbe Creative Commons License 2017.10.11 0 0 19633

Én is emlékszem olyan decemberre, amikor kutyasétáltatás közben a kezemben vittem a kabátomat, az is a múlt században volt.

Most szép az idő, kicsit féltem a rózsákat, mert őrülten hajtanak és hozzák a bimbókat. Egy erősebb fagytól nagyon károsodhatnak. Így fagyott ki egy nedves időszak utáni hirtelen lehűlésben a két legnagyobb kakukkfüvem.

Most egyébként szép a kert (lychnisé csodás):

Előzmény: ZsuR (19632)
ZsuR Creative Commons License 2017.10.10 0 0 19632

Hat nehez megmondani - de az utobbi par evben a tel egyre kesobben jon es tovabb tart. Nem hosszabb, csak meg marciusban is van ho es fagy... igazan januar kozepe korul kezd tel lenni.

De... emlekszem, Ausztriaban 1989 decembereben ragyogo napsutesben, ujjatlan poloban kaveztunk a teraszon... szoval...

Eddig volt talan egy het huvos (evszaknak megfelelot nem merem irni, mert mar nem tudom mi az) ido... mit mondjak, jol esett. 

Előzmény: lychnis (19631)
lychnis Creative Commons License 2017.10.10 0 0 19631

És ez általános ilyenkor?

Előzmény: ZsuR (19629)
ZsuR Creative Commons License 2017.10.10 0 0 19630

:)) Meg lehet csipegetni beloluk! :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!