Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 20 órája 0 0 19231

...es sargak... en... az irigysegtol... :))

Előzmény: Mókuscic (19230)
Mókuscic Creative Commons License 20 órája 0 0 19230

Lilák és kékek, egyebek...

Ametiszt, ez pedig a tied: Köszönöm!

szanCSI2 Creative Commons License 1 napja 0 0 19229

Törökmogyoróra oltott színes bokormogyoró:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143551776&t=9231631

Előzmény: lychnis (19228)
lychnis Creative Commons License 1 napja 0 0 19228

Van egy színes mogyorómagonc,kíváncsi vagyok,kizöldül-e?

sz_attila Creative Commons License 1 napja 0 0 19227

Én beültetném oda az ágyás közepére, ahol azt a fatönköt látom. Valahová mellé, hogy ne kelljen kiszedni. Olyan hely jó neki, ahol sok zöld szín van körülötte, mert nagyon jó kontrasztot képez. Nálunk 3 van az udvarban, és bizony nélkülük sokkal szegényebb lenne a kertünk.

Előzmény: lychnis (19225)
lychnis Creative Commons License 1 napja 0 0 19226

lychnis Creative Commons License 1 napja 0 0 19225

Kaptam egy japánjuhart(évek óta sóhajtozok érte) Kb. úgy illik a kertbe,mint Kate Middleton a locsolóbálba:-) próbaképp kiraktam,lefényképeztem,a család szerint nem illik oda. Vasárnap mindenki javasolhat valami helyet,aztán szavazunk:-)

lychnis Creative Commons License 1 napja 0 0 19224

Nem sok mindent látok rajta. De a szelídgesztenyén se. 

Előzmény: Ranyu (19221)
Astilbe Creative Commons License 2 napja 0 0 19223

Azt mondták, akik a visszavágást végezték, hogy a szárazság és a fagyok az utóbbi években nagyon megviselték a diófákat mindenfelé.

Előzmény: CBNora (19220)
Ranyu Creative Commons License 5 napja 0 0 19222

Na, én meg azt hittem, nálunk milyen pusztítást végzett! Most is felénk szelídebb volt a múlt heti tél...

Két éve egy hajnali fagyos hajnal ilyen tájt elvitte az az évi nektarin termést. Gyönyörően virágoztak, aztán hiába kerestem az apró barackokat.

Előzmény: CBNora (19220)
Ranyu Creative Commons License 5 napja 0 0 19221

Igen, róla van szó! Tavaly ilyenkor már hajtott.

Előzmény: lychnis (19213)
CBNora Creative Commons License 5 napja 0 0 19220

A mi diófánkon akkor karvastagságú ágak fagytak el. Nemcsak nálunk, hanem az egész völgyben. Azóta sem tudta rendesen összeszedni magát, tele van korhadt ágakkal, amit nem lehet elérni létráról sem. Ha nagyobb szél van, hullanak róla.

Előzmény: Ranyu (19218)
Ranyu Creative Commons License 5 napja 0 0 19219

Majd mutasd meg kinyílva is!

Előzmény: lychnis (19216)
Ranyu Creative Commons License 5 napja 0 0 19218

Sajnos nem tudok segíteni!:-( Nálunk 2012-ben így fagyott vissza a diófánk. Első kép 04.30; második 05.20. Szerencsére következő évben már nem volt nyoma.

Próbálj segítséget kérni a növényvédelem topikban.

Előzmény: Astilbe (19217)
Astilbe Creative Commons License 6 napja 0 1 19217

Az a baj a diófával, hogy már három éve láthatóan szenved valamitől. Tavaly az ajánlott időszakban szakemberrel visszavágattam, hogy egy kicsit magához térjen, de úgy tűnik, nincs eredménye.

2014. augusztus

2016 szeptember

2017. április 16.

Előzmény: Ranyu (19209)
lychnis Creative Commons License 6 napja 0 0 19216

Igen,és már szemmagasságban vannak:-)

Előzmény: Ranyu (19211)
ZsuR Creative Commons License 6 napja 0 0 19215

Koszonom... igy vagyok en a napos novenyekkel - nem sok helyem van a szamukra, sok a nagy fa.

Előzmény: Ranyu (19212)
ZsuR Creative Commons License 6 napja 0 0 19214

Az nalam is elegge keson szokott elindulni... meg nincs kesve...

Előzmény: lychnis (19213)
lychnis Creative Commons License 6 napja 0 0 19213

A Lagestroemia? Az nálam se moccan,de talán nem fagyott ki.

Előzmény: Ranyu (19210)
Ranyu Creative Commons License 6 napja 0 0 19212

Nagyon szépek a növényeid! A páfrányokat én is szeretem, de kevés hely van számukra.

Előzmény: ZsuR (19206)
Ranyu Creative Commons License 6 napja 0 0 19211

A bazsarózsád ugye fás? Gyönyörű bimbók! Nekem csak lágyszárúak vannak.

Előzmény: lychnis (19205)
Ranyu Creative Commons License 6 napja 0 0 19210

Nekem a kínai selyemmirtusz nem indul, a fügét sem tudom eldönteni, hogy meddig kell visszavágni, még várunk vele. A szelídgesztenyénk már hajt, de annak nem árthat a téli fagy, csak megindul a tiéd is.

Előzmény: lychnis (19204)
Ranyu Creative Commons License 6 napja 0 0 19209

Együtt érzek veled! Nálunk 2012-ben fagyott le a fél diófa ápr. 7-én. Később azért belevelesedett. Szerencsére nálunk nem volt most fagykár, bár a gyümölcsökön még később is mutatkozhat hatás. Egyelőre az epren nem látok feketedést.

Előzmény: Astilbe (19201)
ZsuR Creative Commons License 6 napja 0 0 19208

Nagyon szeretem a pafranyokat - es hat a kertem arnyekos nagyon... pont illik bele.

Az idei ev (is) rendhagyo.  Az aquilegia nalam is kesobben szokott nyilni, most meg napok kellenek mar csak neki.

A magnolia is korabban jott mint szokott - a krizantenok meg meg 5-6 cm-esek ... nagyon megkeverte oket iden a marciusi tel.

A hostak most jonnek elo - es a gyongyvirag ugy nez ki meg fogja elozni oket, pedig forditva szokott lenni.

Az elso Rhodo Anyak napjara (itteni: majus masodik vasarnapja) szokott nyilni, es mar nyilik...

Előzmény: lychnis (19207)
lychnis Creative Commons License 6 napja 0 0 19207

Mennyiféle páfrányod van! Érdekes,hogy itt már a magnólia elnyílt,az aquilegia meg még kisebb,nálad meg egyszerre fog nyílni. 

Előzmény: ZsuR (19206)
ZsuR Creative Commons License 6 napja 0 1 19206

:)) Vegre van zold es virag... a sok szurke es barna utan... :))

...es a kedvencek, a pafranyok...

lychnis Creative Commons License 6 napja 0 1 19205

Másnak nem lett baja

lychnis Creative Commons License 6 napja 0 1 19204

Itt is volt fagy tegnap. Az ilex friss hajtásait is elkapta,kiváncsi vagyok,hogy fog hajtani , a cseresznyéről nem tudom eldönteni,majd kiderül,a lilaakác féloldalasan fog kinyílni.Nem tudom,meddig várjak a rozmaringgal,elég hitvány. És a zöldségesben a földben levő magokkal se tudom,mi lesz? És a fiatal szelídgesztenye nem akar megindulni

Előzmény: Astilbe (19203)
Astilbe Creative Commons License 6 napja 0 0 19203

Nagyon szép a  virágzó somod.

Az a baj, hogy a hideg és fagy mellett még nagy a szárazság is. Nincsen sok örömem az idén a kertben, úgy tűnik, a nagy diófám ki sem fog hajtani. Ez radikálisan megváltoztatja kert képét és elveszítjük a ház körüli árnyék nagyobb részét is.A cseresznyéket is nagyon sajnálom, amióta eltörtem a kezem szedés közben (2015), nincsen gyümölcs. Talán az isteni gondviselés:)

A hortenziák tavaly is megfagytak,ennek ellenére a virágok egy része megmaradt, viszont az előző évi képeket nézve, nem volt ekkora a kár.

Előzmény: ZsuR (19202)
ZsuR Creative Commons License 6 napja 0 1 19202

Nalam is fagyott el hortenzia a marciusi telben... uj hajtasok vannak - de virag iden sem lesz sok (tavaly is lefagyott szinte mind).  Par fuszernovenyt vesztettem el - nem nagy veszteseg, de sajnalom.

Tegnap is, ma is hideg van, szemerkelo eso... az eso jol jon, de a huvos-hideg levegot nem szeretem...  azert van par virag a kertben.  Az elso rhodo bimbojai csak duzzadtak voltak ket napja, mikor a kepet csinaltam - ha elall az eso megnezem most mi van vele...

Előzmény: Astilbe (19201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!