Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 18 órája 0 1 3249

Én is ajánlani tudom Datongot és Pingyaot-t, a harmadikban nem voltam. Amúgy Kínában szerintem nem sok rossz választás van mert nagyon érdekes ország.

Előzmény: rip666 (3247)
kb. Creative Commons License 23 órája -1 2 3248

Szerintem mind a három városka jó célpont és kellően mást kínálnak ahhoz, hogy megnézzétek mindhármat a két betervezett nagyváros (Hong Kong és Peking) mellett. Ha lenne több időtök és érdekel, akkor természeti látnivalókkal lehetne bővíteni az utazást, de a két hétbe amire jöttök, nem igazán szorítható be sokkal több, majd esetleg legközelebb.

Előzmény: rip666 (3247)
rip666 Creative Commons License 1 napja 0 0 3247

sziasztok. lassan készül a pekingi útiterv és már megvan mit nézünk meg Pekingben viszont beszámolók alapján három Peking környéki város meglátogatását tervezem vonattal : Datong , Chengde és Pingyao. a véleményteket kérdezem , hogy esetleg van érdekesebb , látványosabb vagy kihagynátok valamelyiket és máshova mennétek ? köszönöm .

Zs... Creative Commons License 5 napja 0 0 3246

Nem, ott HKD.

Előzmény: tomi524 (3245)
tomi524 Creative Commons License 5 napja 0 0 3245

Köszönöm a választ, még lehet hogy Hong Kongba is megszállunk.
Ott is CNY?

Előzmény: kb. (3244)
kb. Creative Commons License 2017.08.13 0 0 3244

USD-CNY: Kínában csak CNY-vel tudsz fizetni, így ha van lehetőséged CNY-t hozni, akkor nem kell az USD-CNY váltással foglalkoznod kint. 
Nem árt ha van az embernek egy univerzális adaptere, de (ahogy ez is sokszor szóba került már itt) a magyar villásdugó használható a kínai aljzatokban, nem lesz rá szükséged Shanghaiban.

Előzmény: tomi524 (3243)
tomi524 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 3243

Sziasztok,
Én most fogok menni Kínába 1 hétre céges szakmai programra Shanghai-ba.
Még soha nem jártam ott.
Lesz majd lehetőségünk elvileg szabad programra is.
Szeretnék kérni pár hasznos infót-ötletet tőletek.
Most ezeken gondolkozom épp:
- költőpénz USD vagy CNY legyen (én kb 60eFt-nak megfelelőre gondoltam) ?
- ezt az utazóadaptert néztem ki (https://www.techly.com/en_ty/universal-travel-adapter-1a-for-electrical-sockets-with-2-usb.html)

Előre is köszönöm!

W.L. Creative Commons License 2017.08.05 0 1 3242

Ennyi ezekre kb eleg, esetleg plusz egy nappal a Sangjiang koruli Dong falvakat vennem hozza.

Falusi vendeghazakkal elore kapcsolatot felvenni felesleges eroltetni.

Előzmény: zalan98 (3241)
zalan98 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 3241

Igen olvastam, hogy vannak szervezett utak, helyben majd biztos lesz megoldás.

Ahogy többen is írták, ez lehet a legturistább része az országnak, de emiatt jól szervezett.

Dazhairól azt olvastam, hogy nehéz a hotelekkel fel venni a kapcsolatot, de sok vendégszobát is lehet találni, akár a környékén is.

Ennél több időt ne töltsek el a két helyszínen, ha feszített a tempóm, ugye? Egy napot még bele tudok préselni, ha érdemes.

Akkor Gulinből húzunk tovább.

Köszi

Előzmény: W.L. (3240)
W.L. Creative Commons License 2017.08.05 0 0 3240

En Xingpingre szavazok Yangshuo helyett, sokkal hangulatosabb.

Longshengbe mennek szervezett kirandulasok Yangshuobol biztos, Xingpingbol csak gondolom, ezek jelenthetnek a kozvetlen odajutast.

Ott Dazhai hangulatosabb mint Pingan, utobbi viszont talan kicsit jobb kozlekedesileg.

Guilin szerintem ronda nagyvaros, en mindig az elso busszal huztam onnan tovabb.

Előzmény: zalan98 (3239)
zalan98 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 3239

Sziasztok,

A Guilin környéki tartózkodásunkat raknám össze a segítségetekkel.

1. nap: Érkezés 10.30-kor a vasútállomásra, utána busszal Yangshuo vagy Xingping (2éj).

Délután hajózás és/vagy kerékpározás a környéken.

2. nap: Hajózás és/vagy kerékpározás. A kormorános halászás nagyon kamu?

3. nap: Xingping-Longsheng valszeg busszal Gulinen keresztül. Létezhet-e kisbuszos vagy más megoldás közvetlenül eljutni Longshengbe? Szállás Pingan vagy Dazhai (1éj).

4. nap: Túrázás a rizsteraszok mellett. Busszal vissza Gulinbe (1éj).

5. nap: Repülés Xi Anba. Érdemes-e néhány órát eltölteni Guilinbe vagy az első járattal repüljek?

Köszi

wanbo Creative Commons License 2017.07.31 0 0 3238

Helló! 

Persze, a booking-on találtam, Yangjiajie Inn néven! Abszolút csak ajánlani tudom, nagyon jó fej és segítőkész a tulaj, a park is jól bejárható onnan. 

Előzmény: kisregenyek (3235)
kb. Creative Commons License 2017.07.31 0 0 3237

Kínában sok minden ilyen gyorsan változik, most meg különösen pörögnek a nettel. Kapcsolódó újdonság, hogy míg korábban a 4-5 csillagos nemzetközi hotelláncok szinte mind bérelt vonalon rendes, kínai cenzúrázatlan internetet biztosítottak a vendégeiknek, most viszont egy héten belül gyakorlatilag az összes ilyen hotelben átálltak a sima kínai internetre. Abból tegnap otthon is volt hír, hogy az Apple kivette a kínai appstore-jából a VPN-eket (arra hivatkozva, hogy azok Kínában illegálisak).

Előzmény: Zs... (3236)
Zs... Creative Commons License 2017.07.31 0 0 3236

Igen, igy értettem. Elnézést amennyiben ez már idejétmúlt info volt, de meg természetesen nem lepődök. Mondjuk igazán kiváncsi lennék hogy milyen veszélyt láttak benne ;o)

Előzmény: kb. (3232)
kisregenyek Creative Commons License 2017.07.31 0 0 3235

wanbo!

Esetleg megosztanád, hogy találtál rá a szállásra a Yangjiajie kapu közelében? Már kevesebb, mint egy hét, és odaérünk. Ideje lenne összeraknom a részleteket, és egy jó megoldásnak hangzik a tied.

Előzmény: wanbo (3189)
paramedic70 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3234

Köszi mindenkinek!

kb. Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3233

Talán nem volt egyértelmű, a külföldi kártyával adat roamingolóknak cenzúrázatlan a net, legalábbis egyelőre ez a helyzet.

Előzmény: kb. (3230)
kb. Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3232

Úgy érted a Whatsapp működött amikor júniusban Pekingben jártál? :) Az már rég volt, azóta már nem megy - https://www.theverge.com/2017/7/18/15992720/whatsapp-china-censorship-ban-wechat
Kínában az ilyen dolgok olykor naponta változnak és néha városonként, szolgáltatónként is vannak eltérések.

Előzmény: Zs... (3231)
Zs... Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3231

Whatsapp mukodik gond nelkul, idonkent a Viber is, de az nem megbizhato. Ezeken lehet beszelni is, szoval csak wifi kell, ami van minden szallason, a buszokon, meg idonkent egyeb helyeken is

Előzmény: paramedic70 (3229)
kb. Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3230

A Skype-ot tudod használni bárhol, ahol van Wifi vagy ha veszel helyi SIM kártyát mobilnethez, a Facebook viszont csak VPN-en keresztül érhető el. Vagy ha sokan hívnak vagy sokat akarsz telefonálni, van olyan magyar szolgáltató, amelyiknél napi 3000 forintért tudsz roamingolva korlátlanul beszélni és internetezni Kínából is.

Előzmény: paramedic70 (3229)
paramedic70 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 3229

Sziasztok!

Aug. 10-én indulunk 7 napos pekingi útra. Visszaolvasva sok infot találtam, amiért köszönet. Egy kérdésem lenne: hogyan tudjuk tartani a kapcsolatot az itthoniakkal? Skype? Facebook? Vagy vegyünk telefonkártyát? Köszi a választ előre is! 

kb. Creative Commons License 2017.07.21 0 0 3228

Magyar idegenvezetőt keresel Pekingben? Írok emailt (az enyém is publikus), hogy mikor, mire keresel valakit, hátha tudok rá mit mondani. De valószínűleg nem lesz olcsó.

Előzmény: zalan98 (3227)
zalan98 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3227

Köszi.

Írtad valahol, hogy esetleg tudsz ajánlani valakit Pekingben (minket magyar nyelvű érdekelne elsősorban).

Él még ez a lehetőség?

Előzmény: kb. (3223)
trabzonspor Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3226

A legtöbbet mi is fiatalokkal kerültünk kapcsolatba,de ha nem,akkor sem volt probléma. Lehet néha kicsit butuskának tűntek,de a segítő szándék megvolt bennük.

Érdekelne,hogy Te mit tapasztaltál

Előzmény: fornit1 (3224)
trabzonspor Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3225

Xian-ban az Északi pályaudvaron voltunk,olyan mint egy repülőtér,tuti,hogy megoldható a csomagmegőrzés is. Ha expressz vonattal mentek,az onnan indul. A főpályaudvart nem tudom.

Lehet,hogy én vagyok a félművelt,de az e-mailed nem látom. Írj a trabzonspor kukac citromailesre,és válaszolok.

Előzmény: zalan98 (3221)
fornit1 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3224

Érdekes, nekem a kínaiakkal való tapasztalatom inkább az ellenkezője, negatív. (kivéve az egyetemistákat v olyan korúakat, ők valahogy teljesen mások, tényleg normálisak)

Előzmény: trabzonspor (3219)
kb. Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3223

1. A Google tud mindkét buszról, kipróbáltam.

2. Egy ember tudja használni egyszerre (van benne védelem, hogy ne lehessen egymás után gyors ütemben lehúzni ugyanazon a terminálon 2x).

3. Metróval a határig tudsz menni és ott átsétálsz a gyalogos határon Shenzhenbe. Az Octopust vissza lehet váltani (utána  tudsz olvasni a honlapon, hogy melyiket mennyi idő után, stb.), a visszakapott HKD-t pedig át tudod váltani valamelyik pénzváltónál. 

Előzmény: zalan98 (3222)
zalan98 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3222

Én pedig jönnék hong kongi kérdéseimmel:

1. A Peakhez busszal mennék fel, itt valaki 15-öst írt, a gugli szerint pedig az 1-es járat megy fel. Melyik?

2. Az Octopus kártyát használhatja-e több ember vagy csak egy kártya-egy ember?

3. Metróval mennék át Sencsenbe, a kártyát le tudom adni a határon és yuanra váltani a visszajáró kauciót?

Köszi

zalan98 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3221

Szép és alapos leírás.

Azt hiszem, hogy a kilátót is ki kell, hogy hagyjam, viszont már alakul egy újabb út programja a Kimaradt helyekből.

Gondolom, hogy  Xi Anban a vasútállomáson egyszerű a csomagmegőrzés is.

Engem érdekelne a kontaktod, de átvehetem a yuanod is. Mailem publikus.

kb. Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3220

Öröm látni, hogy részletes és hasznos, informatív leírást adsz azokról a helyekről, ami még eddig nem lett kitárgyalva a fórumon. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!