Keresés

Részletes keresés

zalan98 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 3388

Sziasztok!

 

Zhangjaijiével kapcsolatban:

1. Két és fél napot szánnék rá+ egyet a Tianmen hegyre. Nem akarok minden sziklát megnézni, de ha már ott vagyok, akkor semmi lényegeset nem hagynék ki.

Elég-e?

2. Érdemes-e egy szállásról csinálni a két programot?

3. Hol lakjak? Wanbo az oldalsó kapunál lakott és dicsérte.

 

Köszi

Tiangong Creative Commons License 2018.02.16 -2 0 3387

Szeretnék tanácsot kérni.

Ha egy délben érkező vonattal érkezek Zhangjiajie-be majd onnan busszal az "Avatar hegységhez", mennyi az esélyem arra hogy a Bailong elevator-t még aznap használni tudjam?

Ha jól olvasom a neten vagy 18:00-ig van nyitva májusban. Mik a tapasztalatok a tömeggel, sorral várakozási idővel kapcsolatban?

neomedia Creative Commons License 2018.02.16 -1 0 3386

az egesz GH 80m2, nem a szoba:) 

azert 5 ejszakat lehuztam benne, ma (CNY) lesetalam a Chungking Mansion ele, aztan jott Kumar es teljesen jo szobat mutatott, kis alku utan normalis aron

nekem keves ide 9 nap, Big Buddha reggel jo volt, Cheung Chau jopofa, Peak-en jo ido volt naplementeben, a Lion Pavilion-rol ingyen jo a kilatas, Happy Walley-be eleg kesobb kimenni, az elso par futam komolytalan, Avenue of Stars lezarva

ma nem sokat lattam a paradebol, csoszogo, kopkodo, golyofeju, gurulossal szelfizo, eleg ostoba kinaikkal nem volt kedvem lokdosodni, hogy lassak valamit

remelem holnap jobb lesz a tuzijatek

az ocean terminal deckrol egesz jo a panorama

Előzmény: cassano71 (3321)
kb. Creative Commons License 2018.02.13 0 1 3385

Kicsit hosszú lesz, de szeretném, ha érthető lenne mit miért írok.

Nem véletlenül nem ajánlottam konkrét útvonalat, szállást. Nem tudom, hogy mi érdekel (ha visszaolvasod, láthatod, előzőleg is azt írtam, hogy az alapján válassz plusz célpontot, hogy mi érdekel, mert erről nem derült ki semmi eddig), saját tapasztalat alapján való szállás ajánláshoz pedig az igényeid ismerete (ami szintén nem ismert számomra) mellett az is szükséges lenne, hogy az elmúlt max. 1-2 évben számos szállást kipróbáltam volna az adott városban, hogy tudjam azt ajánlani, ami az igényeidnek legjobban megfelel.

Sajnos eddig nem volt más hozzászóló a kérdésedre aki mostanában hasonló útvonalat járt volna be és ezt leírta volna a kérésedre. Tudom, hogy megszokott a fórumokon, hogy valaki közzéteszi a saját x napos útvonalát és utána sokan ezen a kitaposott ősvényen (az ebben szereplő szállás, látnivalók és útvonal alapján) haladnak, de én nem tudok és akarok ilyen módon segíteni.

A mai világban elég könnyű összerakni egy saját tervet, az interneten minden szükséges információt (látnivalók, szóba jöhető járművek, azok menetideje, szállásajánló és foglalás, stb.) megtalálsz hozzá. Aztán ha már van egy saját vázlatod, akkor azt már jobban lehet egy fórumon véleményeztetni, itt-ott kiegészíteni, alternatívát ajánlani.

Előzmény: tiboro2007 (3382)
pannn Creative Commons License 2018.02.13 0 0 3384

Koszi. Sok szempontot figyelembe veve ugy idozitettunk hogy kb oktober legelejere erjunk Sichuanba majd valamikor oktober vege fele Yunnanba igy talan esobol is es turistakbol is kevesebbet latunk.

Előzmény: SeaEagle (3383)
SeaEagle Creative Commons License 2018.02.13 -1 0 3383

Ha még aktuális a kérdésed az esős évszakkal kapcsolatban:

 

Európai embernek szokatlan az ottan esős évszak. Az esetek 90%-ában erős szél kiséri az esőt, ezért az szinte víszintesen esik. A másik gond, hogy az ottani esőcseppek nagyon apróak, az itthoniak kb 10%-a. Olyan, mintha szinte párában mennél. Ennek az a rettenetes hátránya, hogy minden szöveten átmegy, kiváve az ott használt speckós motoros-esőköpenyen, ami vastag nylon. Több mint 5000 Km-t motoroztam (igazából elektromos robogóztam) van némi tapasztalatom. Szívesen osztok meg tapaszatalatokat, ha van rá igény.

Előzmény: pannn (3365)
tiboro2007 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 3382

Koszi a válaszod, infót. Akkor ha jól értettem a kovetkezo útovonalat javasolnád Peking - Xian - Luoyang - Zhengzhou - Peking. Valami hasznos tanács hogy idoben mennyi ido alatt lehet abszolváni ezeket, hol lenne érdemes megszállni esetleg, utazással kapcsolatban...kosznom elore is.

Előzmény: kb. (3381)
kb. Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3381

Ha április-május, ami kellemes átlaghőmérséklet Peking és Xi'an esetében, akkor a helyedben az alapján választanék további célpontot, hogy mi érdekel jobban. A népszerű turistacélpontok közül pl. a Shaolin kolostor ejthető útba kényelmesen, akkor az egyik irányba 5-6 óra vonattal a Peking-Xi'an, a Xi'an-Zhengzhou 2-2,5 óra, a Zhengzhou-Peking pedig 2,5-3,5 óra. Az is belefér, hogy Luoyangot is megnézzétek, akkor Xi'an felől elég Luoyangig vonatozni és a Shaolin után Zhengzhouból vonatozni vissza Pekingbe.

Előzmény: tiboro2007 (3375)
bagosizoli Creative Commons License 2018.02.01 -1 1 3380

Köszönöm szépen az infót.

Előzmény: kb. (3379)
kb. Creative Commons License 2018.02.01 0 0 3379

Nem kell.

Előzmény: bagosizoli (3378)
bagosizoli Creative Commons License 2018.01.26 0 0 3378

Üdvözlet!

 

Kínába való érkezéskor, ill. távozáskor be kell jelentenem vámáru-nyilatkozaton az utazáskor használt fényképezőgépemet? (Objektívvel együtt kb. 700 000 Ft az új ára.)

 

A válaszokat előre is köszönöm szépen.

tiboro2007 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 3377

április, május kornyékére terveztem...

Előzmény: kb. (3376)
kb. Creative Commons License 2018.01.15 -1 0 3376

Az írt tempó alapján még további 1-2 célpont belefér. Milyen évszakra tervezed az utazást?

Előzmény: tiboro2007 (3375)
tiboro2007 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3375

Sziasztok, a családdal régóta tervezünk egy kínai látogatást. Most mutatkozik rá az ideális alkalom és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Egyelőre Peking környékére szeretnénk összpontosítani, Budapest-Peking-Budapest repjeggyel, 13 éves fiunkkal. 8-10 napban gondolkodom, sokkal több egyelőre nem megy a fiunkkal. Gondoltam 4-5 napot eltöltenénk Pekingben, egy nap nagy fal és Xi'ant vettem még tervbe. Itt főleg az agyag hadseregre gondoltam. A nagy falat és Xi'ant meg lehet egy-egy nap járni resp. mi az amit még beiktatnátok, ami úgy mond útba esne? Gondolok itt konkrét ötletekre, tanácsokra hogy lehetne kihasználni legjobban ezt a pár napot. Esetleg tanácsot a közlekedést illetően is A pontból B pontba hogy eljutni stb, stb.. Minden tanácsot, ötletet előre is köszönök.

kb. Creative Commons License 2018.01.07 0 1 3374

Rákérdeztem egy komoly bringás barátomnál, szerinte az általad megadott méret túl nagy lesz, ő ilyesmit javasol:
https://item.taobao.com/item.htm?id=558779220292

Előzmény: domonyiferenc (3371)
W.L. Creative Commons License 2018.01.06 0 0 3373

Hat, ha te Zhangjiajie alatt a varost es a kornyezo autoutakat erted, ott nyilvan biciklizhetsz, de oda nem ezekert szoktak menni, hanem a rezervatumert, ahova szerintem autokat sem engednek be, csk bennti buszok viszik a latogatokat a kapuk es a felvonok majd a latnivalok kozt.

Emeishaban sem az uton elerheto reszek a szepek, hanem a gyalogosan vagy felvonoval elerhetok, a gyalogutak nagy resze pedig lepcso.

Vannak Kinanak biciklizesre jo reszei, pl Guilin/Yangshuo kornyeke, de szerintem Zhangjiajie es Emeishan pont nem azok. 

Előzmény: domonyiferenc (3372)
domonyiferenc Creative Commons License 2018.01.06 0 0 3372

Azt hogy hol lehet bringázni azt még nem tudom de ahol autók járnak ott valószínűleg én is,persze autópálya kizárva. A meredekséggel van problémám mert 2000m-er emelkedést (szintet) még bevállalok de többet nem nagyon. Emeishan-Jinding Montain között sok a szint ezért valahogy jó lenne legalább 30-40 km-ert közelebb menni hozzá és a legvégén már van felvonó is. Van olyan terv,hogy bringával ameddig lehet aztán letenni a bringát majd gyalogolni és vissza a bringához. Gondolom csak le lehet tenni egy megbízható helyre a bringát. A kerékpár bérlés sem kizárt de az a végső megoldás,ilyen szintnél jó a megszokott jármű. Lehet hogy tévedek de azt gondolom,hogy él ebben az országban több mint egymilliárd ember és egyiknek sem jut eszébe ezt a csodálatos országot felfedezni bringán. Nagyon jó bringákat gyártanak,csak van egy-két ember aki ki szeretné próbálni. 

Előzmény: W.L. (3369)
domonyiferenc Creative Commons License 2018.01.06 0 0 3371

Mivel a táska mérete 120cm hosszú,85cm magas és 30cm magas így a megengedett méretbe belefér. Ennek a táskának a súlya 15kg de az összes csomagom van 32kg négyfelé elosztva (kerékpárszállító táska,2db csomagtartóra szerelhető táska,kis hátizsák). A méret alapján talán nincs baj. A súly ha nézik akkor én már a diplomata kategóriába esnék. Kerékpárnál nem írják hogy mi van ha becsomagolod,táskába rakod. Napi kisebb (néhány órás)utazásnál szerintem nem lesz gond. Kérdés hova teszem a vonaton,Chengdu- Zhangjiajie között talán még nem nagy a gond mert nem megyek sokat főleg nem egy vonattal. Zhangjiajie-Peking között viszont ezt megkérdezem és igénybe is fogom venni ha szükséges ha nem akkor a két ágy,esetleg a folyóson elfér. Ez úgy tűnik megoldja a problémát. Azt még nem tudom hogy melyik az a vonat amelyikkel én is utazom és a bringa is valahol és melyik az amikor egy másik vonattal viszik.

https://www.travelchinaguide.com/china-trains/baggage-allowance.htm

 

Checked Baggage via China Railway Consignment Service

If your baggage exceeds the allowed amount or you take special items not allowed on a China train, consign them before departure.

To consign your luggage, you are required to present your ticket and fill in a form which should include your name, address, phone number, and the weight or amount of the items. Do remember to wrap up those fragile items and electronic products, for they may be damaged during transportation.
 

Consignment Fee

The consignment fee is not included in the ticket price. It is charged based on the traveling distance, baggage weight and baggage types. But in general it is much cheaper than the delivery service. For instance, to consign a regular bike from Beijing to Shanghai, it costs about CNY50.
 

Limits on Checked Baggage

1. Each piece of checked baggage should be no more than 50 kg (110 pounds).
2. The minimum volume should be more than 0.01 cubic meter (0.01 cube yard).
3. Currency, securities, cultural relics, jewelry, important documents and other valuables are not allowed in checked baggage.
4. Weaponry, explosives, combustibles, corrosives, poisons and other dangerous materials are not allowed in consigned luggage.
 

Baggage Check onto High Speed Trains

Usually, your baggage is transported in the same train with you and can be collected upon your arrival. However, the bullet trains and some ordinary ones do not have a freight carriage, and your checked baggage will be transported by an earlier or later ordinary type. Also, the railway stations only operating those bullet types may not offer consignment service. Thus, we recommend you to check your luggage 2-3 days ahead of your departure, so you can claim it right upon arrival. If your luggage arrives earlier than you, the arrival station will keep it for three days for free; if it arrives later than you, the staff will notify you on its arrival.
 

Delivery Service by China Railway Express

China railway also provides parcel/delivery service which enables you to mail your personal items, such as clothesor a bike. For foreign passengers, you may need to deliver your heavy or special items to the next destination through this service during a multi-destination trip. The luggage may travel slower than by express delivery, but the charges are much cheaper. 
 

FAQs

Q: Can I take my bike onto China trains?
A: Generally, bikes are not allowed onboard. Passengers can use the consignment or delivery service to transport your bike to the destination. If you insist, you will need to dismantle and box the bicycle to take it onboard as a regular piece of luggage.

Előzmény: kb. (3370)
kb. Creative Commons License 2018.01.06 0 0 3370

Nézz utána, a kínai vonatokon nem olyan egyszerű kerékpárt szállítani mint pl. az EU-ban.

Előzmény: domonyiferenc (3368)
W.L. Creative Commons License 2018.01.05 0 0 3369

Zhangjiajieben a legtobb osveny meredek, lepcsos, bringazni max az osszekoto utakon lehet, ha egyaltalan megengedett.

Pekingben es Chengduban bicajozhatsz a varosban, de erre szerintem ott is berelheto kerekpar.

Tehat en nem cipelnem itthonrol erre az utvonalra.

Előzmény: domonyiferenc (3368)
domonyiferenc Creative Commons License 2018.01.05 0 0 3368

Köszönöm a segítséget. Az utazás nagy vonalakban eldőlt. Chengdu-ba kezdek majd Zhangjiajie és Peking-be végzek.Repülőjegy megvan,szállás lefoglalva. Ezekről a helyszínekről csillagtúra szerűen szeretnék sok helyre eljutni. A bonyodalmat az okozza hogy viszek kerékpárt is, azért nem olyan egyszerű a kerékpárt is vinni meg a kevés de azért terjedelmes csomagot még akkor is ha a kerékpár szétszerelve kerékpár szállító táskába van. Repülőn elég jól megkérik az árát a sporteszköz szállításnak ezért mennék inkább vasúttal. Szeretnék elég sok hegyes-völgyes helyen bringázni ezért ragaszkodok a megszokott bringámhoz. Semmilyen útikönyvet nem szeretnék olvasni. Tele van a Google térkép sárga csillagokkal Kínai területen és tudomásul kellett vennem hogy sok célpontról le kellett mondanom mert messze van. Minek fájdítsam a szívemet.

Előzmény: stapke (3364)
pannn Creative Commons License 2018.01.05 0 0 3367

koszonom

Előzmény: stapke (3366)
stapke Creative Commons License 2018.01.04 0 0 3366

Mi mindig megúsztuk idén nyáron. Voltak délutáni záporok ebben az időszakban, de sose áztunk el nagyon. A Tiger Leaping Gorge-ban volt földcsuszamlás, előttünk, utánunk rendesen esett, de amikor nekiindultunk a túrának, épp kedvezett az idő. A szerencse nem árt, de nem az indiai monszunnak megfelelő az esős évszak odafönn a hegyekben.

Előzmény: pannn (3365)
pannn Creative Commons License 2018.01.04 0 0 3365

Van esetleg valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban hogy mennyire esős időszak július, augusztus Yunnan-ban? Elméletileg ez lenne arrafelé az esős évszak de ez mennyire befolyásolhatja az utazást?

stapke Creative Commons License 2018.01.04 0 1 3364

Nekünk nyáron a Yichang East-i átszállás volt a megoldás erre, expressz oda nappal, ott alvás (sétatávolságra délkeletre voltak olcsó szállások az állomásról), és reggel a vicinális tovább. Ott egyből mentünk a Yangjiajie kapuhoz (wanbo korábban nagyon célszerű tervvel ajánlotta).

 

Más: Még mindig megvan a legfrissebb, ki nem nyitott LP China könyvünk (késve jött) + elektronikus verzió / 7000 Ft

Előzmény: domonyiferenc (3359)
zalan98 Creative Commons License 2018.01.03 0 1 3363

Szomorúan olvasom, pedig bíztam benned.

 

Nyitottak vagyunk bármi közösre.

 

 

Előzmény: kb. (3360)
domonyiferenc Creative Commons License 2018.01.03 0 1 3362

Köszönöm. Nagyon sokat segített.

Előzmény: kb. (3361)
kb. Creative Commons License 2018.01.03 0 0 3361

Chengdu és Zhangjiajie között csak átszállással oldható meg a vonatozás. Egy átszállással van több megoldás is, viszont nincs igazán jó csatlakozás. Pl. Yichang East jöhet szóba, addig 7, onnan 5 óra. Lehet érdemesebb valami harmadik helyen beiktatnod a kettő közé, aminek jó csatlakozása van mindkét várossal. Az alábbi elég naprakész, nézz rá:

https://www.travelchinaguide.com/china-trains/railway-map.htm

https://www.travelchinaguide.com/china-trains/high-speed/map.htm

 

Nincs vasúti kedvezmény turistáknak. 

Előzmény: domonyiferenc (3359)
kb. Creative Commons License 2018.01.03 0 0 3360

Ha valamit, akkor ezt biztosra mondhatom :-) nem lesz ilyen könyv februárra. De itt a fórum. Még az sem kizárt, hogy Sichuan és Gansu esetén tudunk valami közöset is kitalálni. 

Előzmény: zalan98 (3358)
domonyiferenc Creative Commons License 2018.01.02 0 0 3359

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!