Keresés

Részletes keresés

wanbo Creative Commons License 2017.12.23 0 0 3351

Én az utóbbi 9 évből 8-at Kínában éltem és jelenleg is itt élek, és bár én sem tudok annyit utazni, amennyit szeretnék, azért volt már szerencsém itt-ott megfordulni, és még így is sokkal több hely van, ahova nagyon mennék, de még nem jutottam el. Indonézia mellett szerintem a világ legváltozatosabb országa Kína - mind földrajzilag, mind kulturálisan, itt van minden. 

 

Engedjétek meg, hogy megosszam itt blogom két, Kínával foglalkozó írását, hátha többen kedvet kapnak az utazáshoz: 

 

Guizhouról: http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/10/31/a_10_legjobb_hely_guizhou-ban

Guangdongról: http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/12/17/a_10_legjobb_hely_guangdongban 

 

 

Előzmény: W.L. (3349)
W.L. Creative Commons License 2017.12.22 -1 0 3350

Fejben gyorsan osszeszamolva asszem mar 8 az a "6-7".

De lenne meg hova mennem masik 8 uton is. :-)

Előzmény: W.L. (3349)
W.L. Creative Commons License 2017.12.22 -1 0 3349

Kosz a reszletes beszamolot.

Erdekes, hogy aki megy Kinaba, annak tobbnyire tetszik.

De ennek ellenere sem mennek sokan, illetve kevesen ternek vissza az elso ut utan meg egyszer (plane tobbszor) pedig nekem meg 6-7 kinai ut utan is hosszu listam van felkeresendo helyekrol. 

Bezzeg Thaifoldre meg Maldivra viszajarnak sokan evente. :-)

Illetve meg Indonezianak is sikerul tobbeket visszaarova tennie - apropo, Papua? ;-)

Előzmény: zalan98 (3348)
zalan98 Creative Commons License 2017.12.22 0 2 3348

Összefoglalás:

 

Nagyon jól éreztük magunkat Kínában, bár a kommunikáció nem volt mindig egyszerű.

Az emberek nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.

Isteni kajákat ettünk, a sült rizsüket nem tudtuk megunni.

1x repültünk és 5x vonatoztunk, minden pontos volt és profin megszervezve.

A biztonság is maximális, aminek ára is van.

 

Mi Yuant vittünk, így nem kellett a váltással foglalkoznunk.

A vonatjegyeket még itthon lefoglaltam, akinek fontos, hogy egy adott járattal menjen, akkor javaslom ugyanezt. Ritkán láttunk üres helyeket a vonatokon.

Javaslom, hogy minden vouchert kínai nyelven vigyünk, mert a taxisok (sem) tudnak angolul.

 

zalan98 Creative Commons License 2017.12.22 0 1 3347

5. rész

 

A leggyorsabb vonatra vettem jegyet, ami 4 óra 24 perc alatt tette meg az 1300 km-es utat. Többnyire 350-nel mentünk.

Este érkeztünk meg Shanghaiba, a pályaudvarról (némi nehézséggel, leírás lejjebb)  a szállásunkra.

 

Reggel besétáltunk a központba, ahol elég nagy tömeg volt.

Megnéztük a Yu-kertet (40) szép volt, a cikk-cakkos hidat a teázóval, majd elsétáltunk a Bundra. Végig sétáltunk a Bundon és gyönyörködtünk a két oldali látnivalókon.

Megvártuk a sötétedést és megnéztük a kivilágított Pudongot is.

Elképesztő volt, hogy három sávban mentek az uszályok a folyón.

A helyi hutongon keresztül értük el a szállásunkat.

 

Másnap átkompoztunk (2) a túlsó partra, ahol sétáltunk egyet. Tetszett a környék.

Délután elmetróztunk a mágnesvasút (50) állomásához, mivel szerettünk volna 430 km-rel is menni. Sajnos csak a nap két időszakában közlekedik 430-cal, a többi időben csak (!) 300-zal. Majd hazarepültünk.

 

zalan98 Creative Commons License 2017.12.17 -1 1 3346

4.rész

 

Pekingbe a Nyugati Pályaudvarra érkeztünk, ahonnan taxival mentünk a szállásunkra.

A hotelünk a Tiltott város és a Wangfujing utca között volt. Négy éjszakát voltunk ott.

 

Másnap a Tiltott Városhoz mentünk, ahol az útlevelek bemutatása, felírása után kaptuk meg a jegyeket (52,5). Itt volt magyar audioguide is (40).

Sokan voltak, de nem volt zavaró.

Utána felsétáltunk a Szén-dombra (2), ahonnan szép kilátás volt a városra.

Itt szólított meg egy fiatal kínai srác, akinek a hobbija a magyar nyelvtanulás volt.

Mi voltunk az első magyarok, akikkel találkozott, beszélgettünk vele, amíg ráért.

Majd elsétáltunk a Dob- és Harang-toronyhoz, felújítás miatt be voltak zárva.

Majd hutongokon keresztül mentünk a Láma-templomhoz (25).

Tetszettek az épületek és a 23 méteres Buddha, amit egy szantálfából faragtak ki.

 

Következő nap a Nyári Palotához metróztunk. Itt megvettük a komplett jegyet (60, a normál jegy 30). Jó nagyot sétáltunk a hidakon és hajóztunk is. Tetszett a környezet is.

Még terveztünk délutánra az állatkertet, de eltelt a nap és el is fáradtunk, így a pandák még visszavárnak.

 

A harmadik napon a bérautó jött értünk (1000) egy Mercedes Viano képében.

A Nagy Fal, a Ming-sírok és az Olimpiai stadion volt betervezve.

Mtianyut mertem csak bevállalni, az addig tapasztalt szigorú ellenőrzések miatt és az autós hölgy sem javasolt mást.

Nagyon ki van építve a környék, a belépő 50, a felmenetel 100, fel-le 120, a shuttle busz pedig 15.

Nem voltak túl sokan, de az idő kicsit párás volt. Azért így is nagy élmény volt.

A Ming-sírok(60)  csalódás volt, csak egy kripta volt megnyitva.  Hazafelé még megálltunk és megnéztük a Madárfészket és a Vizes Kockát. Estére érünk haza.

 

Utolsó napunkon az Ég Templomához (34) metróztunk. A körülötte lévő parkban élénk élet volt: éneklés, tánc, torna stb. Nagyon jó hangulat volt.

Az Ég Temploma gyönyörű volt, valaki Peking legszebb épületének mondta.

A Tienmaen-térre is metróval érkeztünk. Az egyik biztonsági ellenőrzésnél kb egy órás sor állt, így a túloldalon próbálkoztunk, sikerrel. Eddigre már vége lett a kongresszusnak.

A tér hatalmas, néhány hatalmas szoc-reál épűlettel-

A Déli Pályaudvarról ment a vonatunk Shanghaiba este 6-kor, úgyhogy élvezhettük a csúcsidőben metrózást Pekingben. 

zalan98 Creative Commons License 2017.12.07 0 1 3345

Később írtam volna le a shanghai taxizásunkat, de akkor most jövök elő vele.

 

Megérkeztünk 23.30-kor a pekingi expresszel a Hongqiao pályaudvarra, sokan szaladtak a taxisorba, mi is igyekeztünk odaérni.

Kb 30-40 percet vártunk a sorban, mialatt 250-es ajánlatot kaptunk a fekete taxisoktól (nem négerek voltak). Elhajtottuk őket.

 

Ezután beültünk az autóba és sajnos nem volt kínai nyelvű voucherünk, bár mondtam a taxisnak, hogy hívja fel a szállodát, hogy hol található.

Nem telefonált, hanem odahívott valakit, akinél CB rádió volt és neki mutogatta a vouchert.

A CB-s faszi közölte velem, hogy a cím messze van és 300-ért elvisz a taxi, mire mondtam neki, hogy húzzon el a p...ba.

Addig erőlködött, hogy végül kiszálltunk a taxiból és szóltam a személyzetnek, hogy kérünk egy másik taxit.

Nem kaptunk, de odajött egy fiatal utas, aki tudott angolul és megmutatta a taxisunknak a hotelt a telefonján és beszélt is velük.

Akkor újra visszaültünk a kocsiba, majd mondta a sofőr, hogy 200-ért elvisz. Közöltem, hogy az óraállást vagyok hajlandó kifizetni.

Ezt 3x eljátszottuk, majd kb 45 perc vacakolás után indultunk el.

 

A vége már burleszkes volt, mert induláskor felcsapta előttem az órát, én azt gondolva, hogy így nem mér az óra, én meg lecsaptam.

Miután ezt is eljátszottuk 3x, addigra már ő is nagyon ideges lett.

Végül 01.20-ra értünk a hotelbe és 140 juan volt az órában.

Stresszes két óra volt.

Előzmény: kb. (3343)
TR FX Creative Commons License 2017.12.07 -2 1 3344

Sziasztok, 

Hadd válaszoljam meg a saját korábbi kérdésem hátha valakinek még hasznos lesz:

Szóval Lantau Island reptérre/ről menet egyénileg: A kowlooni szállásunkról (ELog Inn – csak ajánlani tudom, tiszta, olcsó szuper helyen) A22-es busszal mentünk ki a reptérre. Korán keltünk, a fél nyolc körül érkező busszal már úton voltunk a reptérre – menetdő kb 40 perc, leülni még éppen lenne hely, de a csomagoknak tuti nincs, úgyhogy aki nagyon kényelmes megoldásra vágyik inkább ne ezt válassza. A reptéren a hivatalos csomagmegőrzőben leadtuk a pogyókat, 12HKD/h darabja (normal bőrönd), fizetni akkor kellett amikor érte mentünk. Nem különösebben nehéz megtalálni a megörzőt, de érdemes tudni, hogy  a “Lost Baggage” névre hallgat ami kicsit becsapós. A reptérről az S1-es busszal mentünk Tung Chung megállóig. A jegyet a buszon kp-ban fizettük (3,5HKD-t irányonként be kell dobni a soför melletti kis dobozkába), a menetidő kb 20 perc volt, a megálló pedig eltéveszthetetlen, mert már a buszról látni a kötélpályát és a kabinokat (egyébbként is végállomás, ha jól emlékszem).A cable car-ra itthonról megvettük a jegyet online. Ez mindenképpen melegen ajánlott mert baromi hosszú sorok kígyóztak a pénztárak elött. A már megválott jeggyel mi talán 3-5percet álltunk sorba amég felfértünk, pedig az első reggeli roham idején mentünk.Sajnos nem volt valami szép időnk, úgyhogy a kilátást nem igazán tudtuk élvezni. Felfelé még csak-csak láttunk valamit, de lefelé jövet akkora köd volt és szélvihar, hogy volt amikor az elöttünk menő kabint sem láttuk.A tetőn felmentünk a Big Buddha-hoz, hagytuk magunkat bepalizni egy 45HKD-s jegyre ami a belsejében lévő múzeumba szól + adnak vizet és fagyit. Mi az utóbbi helyett az időjárásra való tekintettel chipset kaptunk, meg bónuszba egy papirzsepit.A tetőn kb 1.5h-t töltöttünk fenn, ez elég volt a buddhára (kívül-belül) és a Monastery megtekintésére. Lefelé is cable carral mentünk, a buszt nem mertük megkockáztatni, mert mégis csak el kellett érnünk egy repülőt, de egyébbként a buszmegálló jól látható helyen van, nem nehéz megtalálni ha valaki lefelé már a költségkímélő megoldásra szavazna. A deli órákban annak ellenére sem kellett sorban állni lefelé, hogy akkor már nagyon egyértelműen közelgett a rossz idő. Délután 1h magasságában (Tung Chung-tól S1-el) már újra a repülőtéren voltunk, még bőven az elött, hogy 3 órával indulás elött kinyitott volna a check-in a járatunkra.Szerintem Lantau uccsó napra simán vállalható, ha valakinek késő d.u., korai esti járata van. 

Egyébbként Hong Kong nagyon bejött, tartottunk egy big bus-os napot amiben egy csomó extra dolog is benne foglaltatik (Peak Tram jegy, kilátó belépő, sampan ride). Macau-ba is átmentünk egy napra szervezett kirándulásként, az azért erősen felejthető volt (pláne 110EUR/főért). A program legnagyobb hibája, hogy rettenetesen rosszul volt az idő beosztva St Paul romjainál 5 (azaz öt) percet kaptunk fényképezni, de 1h szabadidő volt a Macao Múzemban és 1.5h az ebédre. No comment.

Előzmény: TR FX (3323)
kb. Creative Commons License 2017.12.07 -1 0 3343

A taxiról írtakról jut eszembe pár apróság azoknak akik Kínában taxiznának:

A legtöbb reptéren a taxisor elején (miután beültetnek a sorbaállás után), akkor rendben indul a taxióra és olykor fel is írják a reptéri alkalmazottak, hogy hova mész, ez is a te biztonságodról szól. Nem érdemes szóba állni senkivel se aki taxi, taxi szöveggel szólít le, pláne nem a váróban. A normál taxik sofőrjei nem gyalogosan vadásznak utasra, hanem kint állnak a taxisorban, hozzájuk elég a taxi feliratot követni. Aki a váróban próbál leszólítani, az többszörös áron akar balekot fogni vagy finomabban szólva felárért azokat célozza meg, akinek nincs ideje pár percet sorban állni. 

A városi taxiba ülést is sokan elrontják (a kínaiul beszélő ismerőseim között is van ilyen), nem szabad behajolni és megkérdezni, hogy mennyiért visz el a taxis, mert akkor tuti, hogy nagyobb összeget mond, hanem egyszerűen be kell ülni és utána megmondani, hogy hova megyünk. Persze ha nem azzal indít, hogy bekapcsolja a taxiórát, akkor rá kell szólni, ki van írva minden taxiban egy telefonszám ahol lehet reklamálni, a legtöbbször elég rámutatni (ha nem indul az óra, azt azért érdemes megvárni, hogy kiderüljön nem csak megfordul előbb a sofőr a jó irányhoz (a normálisabb sofőrök, ha épp ellenkező irányba állnak, akkor előbb megfordulnak és csak utána indítják el a taxiórát).

Előzmény: zalan98 (3342)
zalan98 Creative Commons License 2017.12.06 0 2 3342

3. rész

 

Másnap reggel kitaxiztunk a reptérre és Xi'anba repültünk.

A  taxizás nagy odafigyeléssel megy Xi'anban, megkérdezték, hogy hova megyünk, adtak egy árlistát és felhívták a figyelmünket, hogy csak a taxiórán szereplő összeget fizessük.

Lehet, hogy a szombat miatt, de őrült forgalom volt. Hosszú és drága is volt az út a fallal övezett belvárosba. Jobb opció lehet a busz (25) az Északi Vasútállomásra és onnan metró (4).

 

Megnéztük a két tornyot: Óratorony és Dobtorony (50), majd sétáltunk egyet a muszlim negyedben, ahol hömpölygött a tömeg. A mecsetet (25) kihagytuk és a városfalhoz (54) is csak sötétben értünk oda, így nem mentünk fel .

 

Reggeli után kimetróztunk az Északi Pályaudvarra (egyenes odamegy a metró), ahol a vonatjegyünk bemutatása után megkaptuk az ingyenes buszra szóló jegyet. Itt vettük meg a jegyet is az Agyaghadsereghez (150).

Nekünk nagyon tetszett a sereg, már régóta a kedvenceim között volt.

Visszabuszoztunk a pályaudvarra (kb 1-1 óra volt az út oda és vissza is), majd elvonatoztunk Longmenbe.

 

Longmenben, akár Xi'anban vadonatúj pályaudvarra érkeztünk, amely csak 5 km-re volt a barlangoktól.

A szállásunk melletti hot-pot étterembe mentünk be és némi kommunikációs probléma után megkaptuk a rendelést. Sajnos kihozták a fél spájzot, de derekasan helytálltunk, de így se bírtunk mindent megenni. Aranyos volt, hogy mi a kajákat fotóztuk, a helyiek pedig minket, de nagyon jó hangulat volt. Utána sétáltunk egyet és beálltunk egy kis táncra, hogy lemozogjuk a vacsorát.

Másnap reggel  a barlangokhoz mentünk (100), ahol elég sok helyi turista volt.

Végig sétáltunk a barlangok mellett, nagyon látványosak voltak a szobrok, majd a folyón átkelve a túloldalról is lehetett még látni a barlangokat.

A pályaudvarra érve, átestünk a biztonsági átvilágításon, ahol lebukott a kis borotvahabom.

A második biztonsági ellenőrzésen elvették a borotvám levehető fejét is, a kisollónkat és a bicskánkat is.  A biztonságis  lányok mosolyogva mutogatták, hogy sorry, de így jártam.

A vonattal Pekingbe utaztunk, és ott akkor volt a pártkongresszus, talán azért volt a szigor.

Előzmény: zalan98 (3338)
zalan98 Creative Commons License 2017.12.06 0 1 3341

Köszi! Mit iszol? : )

 

Igen, én is aggódtam kicsit, de semmi gond nem volt.

A jegypénztárnál odaadtam a vouchereket, kinyomtatta a jegyeket, és ennyi.

Még az 5 juanokat sem kérte el, azokért a jegyekért, amiket nem Shenzenből használtunk fel.

Előzmény: kb. (3340)
kb. Creative Commons License 2017.12.05 0 0 3340

Xi'an-Chengdu: valószínűleg sok utazónak hasznos hír, hogy holnaptól nagysebességű vasúton is lehet utazni a két város között. http://news.xinhuanet.com/english/2017-12/03/c_136797301.htm

zalan98: jó az összefoglaló, várjuk a folytatást. Az külön tetszett, hogy a CTrip-en vett vonatjegynyomtatást is sikerrel abszolváltátok.

Szilvia61 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 3339

zalan98

köszi a tàjékoztatot !

jo utazàst !

zalan98 Creative Commons License 2017.12.03 0 1 3338

2.rész

 

Másnap reggel elvonatoztunk Gulinbe, ahonnan tovább vonatoztunk Yangshuoba.

Az új vasútállomás csak 8 km-re volt a szállásunktól Xingpingben.

Igazából a kikötővel szembeni Dahebei village-ben laktunk és komppal (2Y) tudtunk átjárni.

 

Xingpingben biciklit béreltünk (20Y) és mentünk egy kört. Megnéztük a 20 yuanos kilátót is.

Ingyenes volt, a huszason levő kép itt készült.

Másnap hajóztunk egyet (68) a helyiekkel, ahol párat fotózkodtunk velük is.

Utána átbuszoztunk Yangshuóba (10), ahol bicibérlés (20) után megnéztük a látnivalók nagyobbik részét. A barlangok nevére már nem emlékszem, de a Hold-hegyre felkapaszkodtunk.

 

Másnap Guilinbe buszoztunk (35) és a buszpályaudvar melletti irodában befizettünk a Dazhaibe menő buszra (oda 70, vissza 50).

A nemzeti parkba megvettük a belépőt (95), majd a nagy parkolóban alkuba keveredtünk a jao kisebbség női tagjaival. Végül felvittek 120 yuanért a hotelükbe, ami Tiantou villageben volt.

Másnap a kilátó pontokról gyönyörködtünk a rizsteraszok látványában. Mi két pontot kerestünk fel, de társaink felsétáltak a 3-ra is, ahova a lenti nagy parkolóból lanovka  (100) megy fel.

Majd lesétáltunk a hátizsákunkkal a délutáni utolsó buszhoz, és visszamentünk Guilinbe.

zalan98 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 3337

Nem mentünk HK-ból Pekingbe, mi egy félkört tettünk meg és úgy értünk el Pekingbe.

Onnan vonattal mentünk Shanghaiba (4,5 óra volt) és Shanghaiból repültünk haza.

 

Előzmény: Szilvia61 (3336)
Szilvia61 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 3336

zalàn98

Hong K- bol muvel mentetek àt Pekingbe ?

Pekingböl-Sangh. vonattal ?

és honnan indultatok haza ?

köszi elôre is !

ûdv.

zalan98 Creative Commons License 2017.11.29 -2 1 3335

 

Sziasztok!

 

Múlt hónap végén érkeztünk haza a kínai körutazásunkról.  16 éjszakát voltunk kint.

Az útvonal ez volt: Hong Kong (Makaó)-Gulin -XinPing-Dazhai-Xi'An-Longmen-Peking-Shanghai.

Sok köszönet a segítségért, amit Tőletek kaptam, kiemelve a fórum két alap emberét (k.b. ésW,L.).

Nélkülük nem jött volna létre ez az út.

 

Egy alap turista utat csináltunk, mivel ez volt első , de nem utolsó, kínai utunk.

Hong Kongba délután érkeztünk, a reptérről a 21 busszal mentünk a Nathan Road déli részére.

A Chungking Mansionsban volt a szállásunk. Pont előtte tett le a busz.

Tudtuk, hogy kicsi lesz a szoba, de azért meglepődtünk a szoba méretein (talán 5,5 M2).

Másnap átkompoltunk Hong Kong szigetére (3,2 Hkg), majd az 1-es busszal mentünk fel a Peakre (10 Hkg). Először a Peak Galleria teraszán néztünk szét, de nem sok mindent lehet látni. Így befizettünk a Peak kilátóba (50), ahonnan már szép panorámát láthattunk.

Lefelé a 15-ös busz emeletéről nézelődtünk még (4,9).

A városban nem sok minden látnivaló van, megnéztük a Bíróságot, villamosoztunk (2,3) egyet.

Minden este a partról néztük a túloldali díszkivilágítást.

 

Másnap tájfun-riadó miatt, minden hajózást leállítottak, így kútba esett a makaói útunk. Így Kowlonban sétáltunk: mecset, Kowlon-park, csillagok útja, Bruce Lee.

Utolsó nap elindultak a kompok, úgyhogy eljutottunk Makaóra (oda:166, vissza: 151). A makaói kikötőből a Grand Lisboa buszával mentünk be a városba. A visszautat is velük tettük meg.

Makaón is alapokat néztük meg: templom rom a kriptával, a vár, a protestáns temető és az óváros.

Jobban tetszett, mint Hong Kong.

Majd a Chungking előtti metrómegállóból elmetróztunk a sencseni határra (42).

Miután az útlevélkezelő megtanulta az útlevelünket, bejutottunk a szárazföldi Kínába. Elmetróztunk (4 jüan) az Északi Pu-ra, ahol kinyomtattuk a ctrip-en megvett vonatjegyeinket.

zalan98 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 3334

Nincs harag.

Előzmény: Ka Pál (3333)
Ka Pál Creative Commons License 2017.11.25 0 0 3333

Bocs, hogy nem voltam naprakész :O))))

Előzmény: zalan98 (3332)
zalan98 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 3332

Köszi, de már itthon vagyok.

Néztük az esti programokat: cirkusz, opera, kung-fu, de estére már hullák voltunk.

Előzmény: Ka Pál (3326)
kb. Creative Commons License 2017.11.24 0 0 3331

Kb. tíz éve kérdezik a Kínába látogató külföldiek, hogy be van-e tiltva a Skype. Hát, most már be.

 

http://www.scmp.com/news/china/policies-politics/article/2121150/goodbye-skype-chinas-internet-censorship-juggernaut

kb. Creative Commons License 2017.11.24 0 0 3330

Csak megerősíteni tudom Stapke válaszát. 

Előzmény: pannn (3327)
pannn Creative Commons License 2017.11.22 0 0 3329

Koszonom.

Előzmény: stapke (3328)
stapke Creative Commons License 2017.11.22 0 0 3328

Nekünk idén nyáron teljesen elviselhető volt. Vannak, sokan, de szinte foglalás nélkül volt helyünk végig (öten voltunk, ebben a két tartományban + Zhangjiajie, Yangshuo). A hegyekben sokkal kellemesebb az időjárás, az tagadhatatlan.

 

A követségen a szállásfoglalás miatt én is aggódtam. Ők nem, simán megadták a vízumot az érkezési városba lefoglalt egy lemondható booking-os foglalásra (30 napig voltunk).

 

Ez nem neked szánom, de ha írok már, akkor megemlítem a fórumon: a friss kiadású LP China útikönyvünk elindulás után érkezett meg, ki se nyitottuk. Ha valakit érdekel, 7000 Ft-ért továbbadjuk.

 

 

Előzmény: pannn (3327)
pannn Creative Commons License 2017.11.20 0 0 3327

kb. ha esetleg jársz erre lenne két kérdésem

 

1. mennyire elviselhetetlen a nyár Yunnan és Sichuan tartományokban a helyi turisták tömege miatt? Mennyire kell előre tervezni?

2. kérdeztem a budapesti kínai követséget hogy lehetne 90 napot az országban maradni és azt mondták hogy ehhez kell egy útiterv (többek között). A kérdésem az hogy mennyire érzékeny terület a vízum szempontjából Xinjiang és Gansu tartomány? Be lehetne nyugodtan írni őket? Mivel mi közép Ázsia felől mennénk szárazföldön és érdekelnek is ezen területek így áthaladnánk rajtuk.  

És még egy, teljes időre (90 nap) kérnek szállásfoglalást, gondolom az jó ha foglalok mindenhova 5-10 napra lemondható szállásokat majd a vízum kézhezvétele után lemondom őket?

 

Köszönöm.

Előzmény: kb. (3319)
Ka Pál Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3326

Hátha még nem késő:

 

a pekingi kínai cirkuszt sem hagynám ki!

Előzmény: zalan98 (3311)
fornit1 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3325

utazas elotti 3 honapon belul, es 1 het mulva kapod meg

Előzmény: Tiangong (3324)
Tiangong Creative Commons License 2017.11.18 -3 0 3324

Én fél év múlva megyek egy hétre Kínába, ami legfőképp foglalkoztat az a vízum kérdése.

Utazás előtt milyen hamar érdemes a vízumkérelmet kezdeményezni?

A kérelemtől kezdve mennyi idő alatt kapom meg a vízumot?

TR FX Creative Commons License 2017.10.31 0 0 3323

Sziasztok,

 

Esetleg bárkinek bármi ötlete, hogy hogy tudok a leghatékonyabban megszabadulni a feladott pogyászomtól Hong Kong-ban?

17h-kor száll fel a gépünk, elötte még beiktatnánk egy Lantau Island vizitet. Fiji Airways-el repülünk tovább, úgyhogy sajnos az in town check in nem játszik.

 

Első körben a T2-n lévő csomagmegörzőre gondoltam, de aztán azt olvastam a reptér honlapján, hogy "round the clock" check in-t biztosítanak.

Vajon ez jelentheti azt, hogy a reptéren helyben már korábban is fel tudom adni a pogyászomat és nem kell megvárni, hogy 3h-val indulás elött kinyisson a check-in desk? Vagy csak nagyon szeretném, hogy így legyen? :-)

Nyilván az lenne a legegyszerűbb, ha self check-in után reggel leadnánk a csomagot is és akkor közvetlenül indulás elött már ezzel nem lenne gond.

TR FX Creative Commons License 2017.10.17 0 0 3322

nanus0085, ha esetleg olvasod még a topicot, akkor megosztanád a tapasztalataidat arról, hogy hogy sikerült a reptérre menős Lantau Island napotok?

Nagyon hasonló cipőben járok, egy késő d.u. (17h) induló járat elött néznénk meg Lantau-t, in town check in nem elérhető. :-(

Előre is köszi!

Előzmény: nanus0085 (2942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!