Keresés

Részletes keresés

kb. Creative Commons License 2017.10.06 0 2 3319

A Tiltott Városba egy ideje csak személyi vagy útlevél bemutatásával lehet bemenni, ne felejtsétek az útlevelet magatokkal vinni.

Előzmény: zalan98 (3316)
zalan98 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 3318

Igen mi voltunk és nem bántuk meg.

Mivel Leshan már nem fért bele a programra, így esélyes egy panda nézés Pekingben.

Előzmény: W.L. (3317)
W.L. Creative Commons License 2017.10.05 0 0 3317

Nrm ti voltatok anno a surabayai allatkertben komodoi varanuszokat nezni?

A pekingi sem rosszabb, es a panda alighnem megfelel a ritka es termeszetben nehezen lathato kitetelnek.

Az olimpia idejen uj, csilivili pandahazat is epitettek.

Előzmény: zalan98 (3316)
zalan98 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 3316

Köszi a válaszokat.

Nagyjából ilyesmi volt az előzetes elképzelésem, amiket írtatok.

A Tiltott Város nyilván kihagyhatatlan, ha már Pekingben van az ember.

Az állatkertnek és sem vagyok nagy barátja, bár ritka, a természetben nehezen látható állatokat talán érdemes megnézni ott.

Akkor majd ott helyben eldől, hogy meddig maradunk a Nyári palotánál.

 

Előzmény: debramorgan (3313)
W.L. Creative Commons License 2017.10.05 0 0 3315

Mondod ugy, hogy nem is voltal.

En a kantoniban pl ketszer is voltam, semmivel nem rosszabb az atlag europai allatkertnel, pl a budapestinel. Tagas kifutok, az allatok joreszt tul messze a szemukbe vakuzashoz, amire napkozben ugysincs szulseg.

Nekem sokkal ellenszenvesebb egy olyan hely, ahol a szerencsetlen koalakat penzert fogdoshatjak a latogatok, pedig azok ezt ugye kimondottan utaljak, a termeszetben naponta kb 23 orat alvassal toltve.

A pekingi regimodibb,de az sem rossz, es szamos ritka kinai allatkulonlegesseg lathato benne.

Előzmény: debramorgan (3314)
debramorgan Creative Commons License 2017.10.04 0 0 3314

Minden országban meglátogatjuk az állatkerteket. Kínában eszünk ágában nem volt ilyet tenni, és nem véletlenül. Kantonban érdemes ellátogatni a Chimelong Wildlife Parkba, de a többi helyet jobb kerülni annak, aki az európai állatkertekhez szokott. (Látogatók viselkedése - belevakuznak az állatok szemébe, dobálják őket. Állattartás körülményei - kevés természetes környezet, sok beton, rács.)

Előzmény: W.L. (3312)
debramorgan Creative Commons License 2017.10.04 0 0 3313

Szerintem a Nyári Palota volt a legjobb látnivaló Pekingben - a Nagy Falat leszámítva természetesen -. Hatalmas terület, szép környezet, sok látnivaló. Mi kombó jegyet vettünk, ami tartalmazta mind az 5 látnivaló megtekintését (templomok, kert, és egy kis turista csapda). Nekünk 6 óra simán elment, és ennyi idő alatt esélyünk sem volt körbesétálni a tavat, és hajókázni sem maradt időnk. Szerintem reális a teljes nap, mert az utazás is hosszú. Este a szállásra visszafelé pedig lehet még csavarogni a városban. (pl. a Wangfujing Street-en bámészkodni - enni nem ott érdemes, de fényképezni annál inkább.)

 

A Mennyei Béke Temploma volt az első, amit láttunk, ott találkoztunk először a jelenséggel, hogy fotózkodni akarnak velünk, odafelé jöttek az első sokk-élmények (pl. a térkép előtt állva nem tudták megmondani, hogy merre van a templom, vagy nem tudtuk milyen belépőjegyet veszünk, mert nem értettük a kiírást stb.). Talán ezek mind hozzáadnak az emlékeimhez, de én kifejezetten pozitívan gondolok rá vissza, és biztos nem hagynám ki.

 

Nekem a Tiltott Város volt a mélypont (nem mondnom, hogy csalódás, mert nem vártam semmit), ott nem éreztem katarzist. Hatalmas tömeg, tűző nap, nem is fértünk oda mindenhez, és picit el is untam a végére. Persze látni kell, ez nem kérdés, aztán ki-ki vonja le a maga következtetését. :) A Szén-dombra a kijárattal szemben viszont mindenképpen másszatok fel. Kb. 300 lépcső, és csodás panoráma van a Tiltott Városra.

Előzmény: zalan98 (3311)
W.L. Creative Commons License 2017.10.01 0 0 3312

Nekem a Nyari Palotara eleg volt fel nap, odajutassal is.

A Mennyei Beke Temploma unalmas volt, semmi hangulattal, tavolabbrol szebb.

Hogy mellejuk vagy utobbi helyett mit erdemes bevenni, az viszont egyenfuggo.

Engem pl az allatkert is erdekelt.

Előzmény: zalan98 (3311)
zalan98 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 3311

Sziasztok!

 

A pekingi programunkat tervezem:

1. nap: Tiltott város és környéke gyalog.

2. nap: Nagy fal és Ming sírok autóval.

3. nap: Nyári Palota metróval.

4. nap: Mennyei Béke Temploma metróval,  15.00-kor indul a vonat Shanghaiba.

 

A Nyári Palota után marad-e idő valami másra vagy számoljak egész nappal?

A Mennyei Béke temploma kihagyhatatlan-e?

Ha nem, mit nézzek meg helyette?

 

Köszi

wanbo Creative Commons License 2017.09.22 0 0 3310

Köszönöm, bízom a legjobbakban, első körben akkor Langde-ban fogok majd próbálkozni szállás-ügyben, aztán majd alakul. 

Előzmény: W.L. (3308)
W.L. Creative Commons License 2017.09.22 0 0 3309

Ja, es bar Kailiban sok szallas van, jo reszuk hivatalosan nem fogadhat be nagyorruakat.

Nekem kitarto talpalassal sikerult ketto elvileg csak kinai szalloba is bejutnom, de azert sajna nem olyan egyszeru ugy mint Yunnanban vagy Guangxiban. Esetleg ez mara valtozhatott, de valahogy ketlem.

Előzmény: wanbo (3307)
W.L. Creative Commons License 2017.09.22 0 0 3308

Tutira nincs sok, maga a falu sem tul nagy, es akar csak Zhaoxing mertekben sincs raallva a turizmusra, de pont ezert volt hangulatos. Miao hazakban amiket max panzionak nevezhetnek volt par kiado szoba.

Mar akkor sem ez volt a legnepszerubb Miao falu, atadta azt a korabbi cimet a nagyobb Xijiangnak.

Ottjartamkor mas szinte nem is szallt meg ott. Detto Baishaban. Zhaoxingben mar joval tobben, szinte mind kinaiak. De szerintem a falusi szallasok csak helyi fesztivalok idejen tellnek meg.

 

A falvakat mar csak azert is megeri raerosen latogatni, mert ugy kifoghatsz legalabb egy fizetett tancos vagy hasonlo eloadast is. Ez talan igy benan hangzik de nem az, pl Langdeben teljes unnepi diszben latni hatalmas ezust fejdiszeikkel a Miao noket sokkal erdekesebb, mint hetkoznapi viseletben. Es ok ugye valodi Miaok autentikus viseletukben, nem a fiktiv nemzetisegi hacukaba bujt han kinai csajok akik sok turistaattrakcional varjak a fotosokat.

Előzmény: wanbo (3307)
wanbo Creative Commons License 2017.09.22 0 0 3307

Köszönöm, pont erre voltam kíváncsi! 

 

Megpróbálom akkor úgy összerakni az utat, hogy az első nap programját két napra bontom (vagyis másfél, mert utolsó nap estére már Guiyang-ba kell érni), és akkor Zhenyuan kimarad. (annyira nem bánom)

 

Már csak az érdekelne, hogy Langde-ban sok szállás van? Az októberi ünnep miatt tartok attól, hogy a falvak szállásai tele lesznek, bár a legrosszabb esetben visszabuszozunk Kaili-ba, ott gondolom van szállás bőven. 

 

Saparua-ról és Ambonról is lesz poszt természetesen, nem felejtettem el, csak kicsit el vagyok havazva :) 

Előzmény: W.L. (3304)
neomedia Creative Commons License 2017.09.22 0 0 3306

honlapjuk is van es pont 666HKD volt, szoval biztos igaz:)

http://jas-guest-house-hk.book.direct/en-gb/rooms/class/standard-twin-room.htm

Előzmény: cassano71 (3305)
cassano71 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 3305

Lehet dorm:-)

Előzmény: neomedia (3302)
W.L. Creative Commons License 2017.09.22 0 0 3304

En voltam Zhenyuanban es szerintem maga a varos nagyon muizu, sokkal kevesbe hangulatos mint Fenghuang. Viszont volt ott egy eleg jo templomkomplexum es a deli nagy fal, ha jol emlekszem.

 

A nemzetisegi falvak jok, en nem is szallnek meg a ronda Kailiban hanem inkabb a hangulatos Langdeban.

Az elso napi program nekem tul.surunek hangzik.

Cangjiang borzaszto ronda varos, irany egyenesen Baishaba es ott megszallni (olcso es jo volt).

Zhaoxing mar par eve is jo turistas volt, szallas nem gond, a dobtornyok megvannak meg, de autentikusabb hangulatert nezz el a kornyezo kisebb falvakba is.

Kaili korul volt meg egy jo Gejia falu is.

Hat 4 napra szerintem ennyi boven ekeg is.

Meg annak olvass utana, mikor hol van piacnap, a kore erdemes tervezni.

Pl Shidong piaca nagyon jo.

 

OFF: Varom meg az Ambon-Saparua blogjaidat.

Előzmény: wanbo (3303)
wanbo Creative Commons License 2017.09.22 0 0 3303

Sziasztok! 

 

Időközben beszereztem a kínai Lonely Planet Guizhou kiadványát, és nagyjából összeraktam egy útitervet, ehhez szívesen venném a Guizhout már megjárt olvasók véleményét. Nettó 4 teljes napom lesz Guizhou-ra, Kaili kezdéssel. Mint gondolom mindenkit, engem is a nemzetiségi falvak érdekelnek elsősorban, ezért pl. az Anshun-nál található vízesés, illetve egyéb látnivalók valószínűleg kimaradnak időhiány miatt. 

 

Tehát 4 napra én ezt gondoltam:

 

1. nap reggel 8:30 körül érkezem Kaili-ba vonattal, gyorsan keresek egy szállást, lecuccolok és már indulok is. Jidao - Langde - Leishan - Paika - Xijiang kört tenném meg az első nap (esetleg valami kihagyhatatlan a környéken?), ezek közel vannak Kaili-hoz. A kínai nyelvű Lonely Planet ajánlja a Langde - Leishan szakaszt gyalog megtenni (kb. 4-5 órát ír), a többi busz. Estére vissza Kaili-ba. 

 

2. nap: reggel busszal Yaoshan Guzhai (ez elvileg Yao nemzetiségi falu, közel a következő megállóhoz, ami a Lonely Planet egyik ajánlása, ezért vettem be a tervbe), majd Xiaoqikong (ez a Lonely Planet szerint Guizhouban top 3-as attrakció, korábban nem is hallottam róla, képeken szép, ez egy kb 4 órás program, tóval, régi híddal szép természetben séta gyakorlatilag), ha itt végeztem, akkor busszal vissza Kaili, útközben megállva Dongzhai falunál, illetve esetleg Shiqiao falunál (ez a kettő útbaesik), ami a papírkészítésről híres. Estére vissza Kaili-ba.

 

3. nap: Korán reggel busz Cangjiang-ba (vagy egyből Zhaoxing-ba?), ahonnan Basha falu és Zhaoxing a terv. Erre felé gondolom többen jártak már, Zhaoxing az egyik leghíresebb település, hol érdemes megszállni? Úgy tudom, szállás mind a 3 településen van. E két település mellé beleférhet még valami érdekes a környéken? 

 

4. napra szeretnék tanácsot kérni, ugyanis estére vissza kéne érni Guiyang-ba (másnap reggel indul a vonatom Kantonba)

 

 

Zhenyuanben volt már valaki? Képek alapján nagyon hajaz Fenghuang-ra, érdemes megnézni? Bár nem tudom, hová férne be az útitervbe. 

neomedia Creative Commons License 2017.09.19 0 0 3302

"...de közös jellemzőjük hogy baromi kicsik"

 

ezt nagynak hazudjak:)

 

Jas Guest House - Mirador Mansion

 

 

Előzmény: cassano71 (3262)
neomedia Creative Commons License 2017.09.19 0 0 3301

Azert az is szamit mikor mesz

 

Toronto Motel

Előzmény: zalan98 (3296)
wanbo Creative Commons License 2017.09.19 0 0 3300

Helló W.L.! 

 

Korábban többször írtad itt a fórumon, hogy Guizhou az egyik kedvenc régiód, ezért bátorkodom megkérdezni, hogy te mely falvakat ajánlanád kb 4-5 napra (az októberi őrület idején?) Guizhou tűnik az egyetlen olcsón elérhető úti célnak az októberi szünetre (esetleg Kanton környéke busszal - de Guizhou jobban érdekelne). Vannak olyan helyek, ahol nem lesz akkora a tömeg? Hirtelen jött az ötlet, még nem volt időm alaposan utánajárni.

Természetesen mások véleményét is szívesen veszem!

neomedia Creative Commons License 2017.09.19 0 0 3299

MNL-HKG: Cebu Pacific

HGK-BUD: Turkish

Előzmény: kb. (3298)
kb. Creative Commons License 2017.09.19 0 0 3298

Az igen, hol sikerült ilyen olcsó jegyet találnod?

Előzmény: neomedia (3295)
zalan98 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3297

Így van, már Xi An-nál járunk elméletben.

A repjegy vásárlásnál nem láttam plusz költséget, de valószínű, hogy az illeték benne volt az árban.

Akkor hitelkártyával fizettem, ahhoz nem tett hozzá már semmit.

 

Előzmény: kb. (3294)
zalan98 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3296

Nekünk 152 usd lett a 2 szoba 3 éjszakára, azaz kb 25 usd.

Előzmény: neomedia (3292)
neomedia Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3295

nehezen megy, mert a manila-hongkong-budapest repjegy 110USD volt

Előzmény: kb. (3293)
kb. Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3294

Ezek szerint az angol oldalon ez a boooking fee kikerülhetetlen, jó tudni.

Csak a pontosság kedvéért, a repjegyen ugyanúgy van külföldi kártya használat miatti plusz díj és 50 yuan reptéri illeték.

De a lényeg, hogy akkor megvannak az első jegyek vonatra és repülőre is.

Előzmény: zalan98 (3291)
kb. Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3293

Meg kell vele barátkozni, ennél olcsóbb szobát nem igazán fogsz találni HK-ban. 

Előzmény: neomedia (3292)
neomedia Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3292

megneztem, varom az elmenyeidet:)

a sok hasonlo kozul viszonylag normalis aron van CNY idejen is

persze nekem azert soknak tunik a 30-35USD/nap, de probalok baratkozni ezekkel az arakkal

Előzmény: zalan98 (3265)
zalan98 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3291

Köszönöm a gyors segítséget mindkettőtöknek.

 

Igen az angol oldalt használom, a kínai nyelvről -korom miatt-már lemondtam.

Booking fee-t számol fel azonnal (a leírás szerint a nyelv használat, ügyfélszolgálat stb miatt).

Még rátett 29 yuant a végén a bankkártyás fizetés miatt (debit kártya volt).

Így elég sok jött rá, de ez a vonatjegy nagyon fontos volt.

Vettem náluk már repjegyet is, ott semmi nem jött rá a kiírt árra.

Előzmény: kb. (3290)
kb. Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3290

Feltételezem az angol oldalukat használod és a fizetési mód valamilyen nemzetközi kártyás fizetés, ezért lehet a plusz költség. Ha lenne Wechat, Alipay vagy kínai bankkártya amiről tudsz fizetni, akkor ott nincs plusz költség, pontosabban ilyenkor is hozzáad távolságtól függően 20-40 yuanért valami plusz szolgáltatást, de elég ennél a sornál kivenni a pipát és akkor csak a jegyárat fizeted. A Ctrip egy ideje ezzel szerez nem kevés plusz bevételt, hogy alapból felkínál valami olyan plusz, fizetős szolgáltatást amire a legtöbb embernek nincs szüksége és aki siet, nem olvas el minden sort az simán kifizeti. Nézd meg, ha nem a fizetési mód miatti plusz költség a 30, akkor lehet az angolnál is kiszedhető.
A vasútállomáson is meg tudod venni a jegyet máshonnan való indulással (A városban vagy, de B és C közötti útra), az ilyen, nem abból a városból induló jegy kinyomtatásáért 5 vagy 10 yuan plusz díjat számolnak fel ha jól emlékszem.

Előzmény: zalan98 (3288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!