Keresés

Részletes keresés

tomi524 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 3245

Köszönöm a választ, még lehet hogy Hong Kongba is megszállunk.
Ott is CNY?

Előzmény: kb. (3244)
kb. Creative Commons License 2017.08.13 0 0 3244

USD-CNY: Kínában csak CNY-vel tudsz fizetni, így ha van lehetőséged CNY-t hozni, akkor nem kell az USD-CNY váltással foglalkoznod kint. 
Nem árt ha van az embernek egy univerzális adaptere, de (ahogy ez is sokszor szóba került már itt) a magyar villásdugó használható a kínai aljzatokban, nem lesz rá szükséged Shanghaiban.

Előzmény: tomi524 (3243)
tomi524 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 3243

Sziasztok,
Én most fogok menni Kínába 1 hétre céges szakmai programra Shanghai-ba.
Még soha nem jártam ott.
Lesz majd lehetőségünk elvileg szabad programra is.
Szeretnék kérni pár hasznos infót-ötletet tőletek.
Most ezeken gondolkozom épp:
- költőpénz USD vagy CNY legyen (én kb 60eFt-nak megfelelőre gondoltam) ?
- ezt az utazóadaptert néztem ki (https://www.techly.com/en_ty/universal-travel-adapter-1a-for-electrical-sockets-with-2-usb.html)

Előre is köszönöm!

W.L. Creative Commons License 2017.08.05 0 1 3242

Ennyi ezekre kb eleg, esetleg plusz egy nappal a Sangjiang koruli Dong falvakat vennem hozza.

Falusi vendeghazakkal elore kapcsolatot felvenni felesleges eroltetni.

Előzmény: zalan98 (3241)
zalan98 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 3241

Igen olvastam, hogy vannak szervezett utak, helyben majd biztos lesz megoldás.

Ahogy többen is írták, ez lehet a legturistább része az országnak, de emiatt jól szervezett.

Dazhairól azt olvastam, hogy nehéz a hotelekkel fel venni a kapcsolatot, de sok vendégszobát is lehet találni, akár a környékén is.

Ennél több időt ne töltsek el a két helyszínen, ha feszített a tempóm, ugye? Egy napot még bele tudok préselni, ha érdemes.

Akkor Gulinből húzunk tovább.

 

Köszi

 

Előzmény: W.L. (3240)
W.L. Creative Commons License 2017.08.05 0 0 3240

En Xingpingre szavazok Yangshuo helyett, sokkal hangulatosabb.

Longshengbe mennek szervezett kirandulasok Yangshuobol biztos, Xingpingbol csak gondolom, ezek jelenthetnek a kozvetlen odajutast.

Ott Dazhai hangulatosabb mint Pingan, utobbi viszont talan kicsit jobb kozlekedesileg.

Guilin szerintem ronda nagyvaros, en mindig az elso busszal huztam onnan tovabb.

Előzmény: zalan98 (3239)
zalan98 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 3239

 

Sziasztok,

 

A Guilin környéki tartózkodásunkat raknám össze a segítségetekkel.

1. nap: Érkezés 10.30-kor a vasútállomásra, utána busszal Yangshuo vagy Xingping (2éj).

Délután hajózás és/vagy kerékpározás a környéken.

2. nap: Hajózás és/vagy kerékpározás. A kormorános halászás nagyon kamu?

3. nap: Xingping-Longsheng valszeg busszal Gulinen keresztül. Létezhet-e kisbuszos vagy más megoldás közvetlenül eljutni Longshengbe? Szállás Pingan vagy Dazhai (1éj).

4. nap: Túrázás a rizsteraszok mellett. Busszal vissza Gulinbe (1éj).

5. nap: Repülés Xi Anba. Érdemes-e néhány órát eltölteni Guilinbe vagy az első járattal repüljek?

 

Köszi

wanbo Creative Commons License 2017.07.31 0 0 3238

Helló! 

 

Persze, a booking-on találtam, Yangjiajie Inn néven! Abszolút csak ajánlani tudom, nagyon jó fej és segítőkész a tulaj, a park is jól bejárható onnan. 

Előzmény: kisregenyek (3235)
kb. Creative Commons License 2017.07.31 0 0 3237

Kínában sok minden ilyen gyorsan változik, most meg különösen pörögnek a nettel. Kapcsolódó újdonság, hogy míg korábban a 4-5 csillagos nemzetközi hotelláncok szinte mind bérelt vonalon rendes, kínai cenzúrázatlan internetet biztosítottak a vendégeiknek, most viszont egy héten belül gyakorlatilag az összes ilyen hotelben átálltak a sima kínai internetre. Abból tegnap otthon is volt hír, hogy az Apple kivette a kínai appstore-jából a VPN-eket (arra hivatkozva, hogy azok Kínában illegálisak).

Előzmény: Zs... (3236)
Zs... Creative Commons License 2017.07.31 0 0 3236

Igen, igy értettem. Elnézést amennyiben ez már idejétmúlt info volt, de meg természetesen nem lepődök. Mondjuk igazán kiváncsi lennék hogy milyen veszélyt láttak benne ;o)

Előzmény: kb. (3232)
kisregenyek Creative Commons License 2017.07.31 0 0 3235

wanbo!

 

Esetleg megosztanád, hogy találtál rá a szállásra a Yangjiajie kapu közelében? Már kevesebb, mint egy hét, és odaérünk. Ideje lenne összeraknom a részleteket, és egy jó megoldásnak hangzik a tied.

Előzmény: wanbo (3189)
paramedic70 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3234

Köszi mindenkinek!

kb. Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3233

Talán nem volt egyértelmű, a külföldi kártyával adat roamingolóknak cenzúrázatlan a net, legalábbis egyelőre ez a helyzet.

Előzmény: kb. (3230)
kb. Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3232

Úgy érted a Whatsapp működött amikor júniusban Pekingben jártál? :) Az már rég volt, azóta már nem megy - https://www.theverge.com/2017/7/18/15992720/whatsapp-china-censorship-ban-wechat
Kínában az ilyen dolgok olykor naponta változnak és néha városonként, szolgáltatónként is vannak eltérések.


Előzmény: Zs... (3231)
Zs... Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3231

Whatsapp mukodik gond nelkul, idonkent a Viber is, de az nem megbizhato. Ezeken lehet beszelni is, szoval csak wifi kell, ami van minden szallason, a buszokon, meg idonkent egyeb helyeken is

Előzmény: paramedic70 (3229)
kb. Creative Commons License 2017.07.30 0 0 3230

A Skype-ot tudod használni bárhol, ahol van Wifi vagy ha veszel helyi SIM kártyát mobilnethez, a Facebook viszont csak VPN-en keresztül érhető el. Vagy ha sokan hívnak vagy sokat akarsz telefonálni, van olyan magyar szolgáltató, amelyiknél napi 3000 forintért tudsz roamingolva korlátlanul beszélni és internetezni Kínából is.

Előzmény: paramedic70 (3229)
paramedic70 Creative Commons License 2017.07.29 -1 0 3229

Sziasztok!

Aug. 10-én indulunk 7 napos pekingi útra. Visszaolvasva sok infot találtam, amiért köszönet. Egy kérdésem lenne: hogyan tudjuk tartani a kapcsolatot az itthoniakkal? Skype? Facebook? Vagy vegyünk telefonkártyát? Köszi a választ előre is! 

kb. Creative Commons License 2017.07.21 0 0 3228

Magyar idegenvezetőt keresel Pekingben? Írok emailt (az enyém is publikus), hogy mikor, mire keresel valakit, hátha tudok rá mit mondani. De valószínűleg nem lesz olcsó.

Előzmény: zalan98 (3227)
zalan98 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3227

Köszi.

Írtad valahol, hogy esetleg tudsz ajánlani valakit Pekingben (minket magyar nyelvű érdekelne elsősorban).

Él még ez a lehetőség?

Előzmény: kb. (3223)
trabzonspor Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3226

A legtöbbet mi is fiatalokkal kerültünk kapcsolatba,de ha nem,akkor sem volt probléma. Lehet néha kicsit butuskának tűntek,de a segítő szándék megvolt bennük.

 

Érdekelne,hogy Te mit tapasztaltál

Előzmény: fornit1 (3224)
trabzonspor Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3225

Xian-ban az Északi pályaudvaron voltunk,olyan mint egy repülőtér,tuti,hogy megoldható a csomagmegőrzés is. Ha expressz vonattal mentek,az onnan indul. A főpályaudvart nem tudom.

 

Lehet,hogy én vagyok a félművelt,de az e-mailed nem látom. Írj a trabzonspor kukac citromailesre,és válaszolok.

Előzmény: zalan98 (3221)
fornit1 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3224

Érdekes, nekem a kínaiakkal való tapasztalatom inkább az ellenkezője, negatív. (kivéve az egyetemistákat v olyan korúakat, ők valahogy teljesen mások, tényleg normálisak)

 

Előzmény: trabzonspor (3219)
kb. Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3223

1. A Google tud mindkét buszról, kipróbáltam.

2. Egy ember tudja használni egyszerre (van benne védelem, hogy ne lehessen egymás után gyors ütemben lehúzni ugyanazon a terminálon 2x).

3. Metróval a határig tudsz menni és ott átsétálsz a gyalogos határon Shenzhenbe. Az Octopust vissza lehet váltani (utána  tudsz olvasni a honlapon, hogy melyiket mennyi idő után, stb.), a visszakapott HKD-t pedig át tudod váltani valamelyik pénzváltónál. 

Előzmény: zalan98 (3222)
zalan98 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3222

Én pedig jönnék hong kongi kérdéseimmel:

 

1. A Peakhez busszal mennék fel, itt valaki 15-öst írt, a gugli szerint pedig az 1-es járat megy fel. Melyik?

2. Az Octopus kártyát használhatja-e több ember vagy csak egy kártya-egy ember?

3. Metróval mennék át Sencsenbe, a kártyát le tudom adni a határon és yuanra váltani a visszajáró kauciót?

 

Köszi

zalan98 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3221

Szép és alapos leírás.

Azt hiszem, hogy a kilátót is ki kell, hogy hagyjam, viszont már alakul egy újabb út programja a Kimaradt helyekből.

Gondolom, hogy  Xi Anban a vasútállomáson egyszerű a csomagmegőrzés is.

Engem érdekelne a kontaktod, de átvehetem a yuanod is. Mailem publikus.

Előzmény: trabzonspor (3219)
kb. Creative Commons License 2017.07.20 0 0 3220

Öröm látni, hogy részletes és hasznos, informatív leírást adsz azokról a helyekről, ami még eddig nem lett kitárgyalva a fórumon. 

Előzmény: trabzonspor (3219)
trabzonspor Creative Commons License 2017.07.19 -1 2 3219

Másnap reggel Zhangye-ból vonattal vissza Lanzhouba. A taxisunk nem dolgozott szombaton,de eljött értünk reggel,hozta a kisfiát is ,és kivitt minket a vonatállomásra! Jó érzésekkel hagytuk el a várost.

 

Lanzhouban volt 8 óránk,sétáltunk kicsit,megnéztük a Sárga-folyón épült első hidat,a szemben lévő pagodát,ettünk kínai hambit,de a legtöbb időt egy állóhajón töltöttük a folyóparton csapolt sörök tesztelésével,és kártyacsatával.

 

Este indult a repülőnk Xianba,éjfél után érkezett meg,nem vártunk shuttle buszra,150 Yuanért hármunkat bevittek a szállásra. Kis hostel az óvárosban,a falon belül.

 

Reggel kimetróztunk az Északi pályaudvarra. Ha van aznapra érvényes vonatjegyed,akkor használhatod az óránként közlekedő ingyenes buszt a Terrakotta hadsereghez! A travel serviceben az állomáson megnézik a jegyed,megveszed a belépőt a Terrekottába(6000 ft),kapsz egy vouchert ezzel szállsz a buszra,és amikor leszállsz megkapod a belépőt is. Minden óra egészkor megy a busz,vissza pedig minden óra félkor indul.

 

Egy órás út után odaértünk,bementünk,megnéztük az egész területet talán másfél óra alatt... Vegyes érzésekkel távoztunk,nem mondom,hogy a nagy hangár,ahol a katonák állnak nem monumentális,meg mellbevágó.. de... azon kívül igazából semmi nincs,egy terem ahol képeken vannak a világörökségi helyszínek,egy terem ahol van pár kínai régiség,azon kívül turistagettó az egész,ezer szuveníres,ezer kajás,ezer össze vissza árus.

 

Hamar visszaértünk Xian North vasútállomásra,mivel volt még időnk besétáltunk a város felé. A pályaudvar a semmi közepén van,15-20 perc sétára a toronyházak,ahol van egyáltalán valami. Egyik legjobb döntésünk volt,találtunk egy kis bevásárlóközpontot,felül szupermarket,alul kis kajáldák. Kiválasztottunk egyet,ahol persze voltak fényképek,ráböktünk három ételre és csinálták is. Két csajszi volt ott,de megjött a főnök srác is a hírünkre :)

 

Látszott rajtuk,hogy nagyon kitesznek magukért,bementünk a konyhába nézni,hogy csinálják,a srác dobálta a wokban a sok finomságot,végig mosolyogtak,és várták,hogy ízlik. Talán az egyik legjobbat ettük,hárman itallal együtt fizettünk mintegy 3000 ft ot...

 

Jó érzés volt nekünk is,hogy láttuk hogy azzal már örömet okoztunk,hogy bementünk,náluk ettünk,és még ízlett is.

 

Innen kis motoros tuk-tuk szerűséggel vissza a pályaudvarra,és indult a vonatunk Pekingbe. Kicsit több mint 5 óra alatt megtette a jóval több mint 1000km-es utat,időnként 300 km/h felett ment,de a félig teli sör meg sem rezzent az üvegben...

 

Pekingben a szokásos szálláson alvás,majd reggel indulás a világ legnagyobb kör üvegkilátójához.

 

Erről sem írt eddig nagyon senki,így kicsit részletesebb leszek.

 

Dongzhimenről 852-es busz,Pinggu Shi Ji Guang Changig,ki van írva,de szól a kalauz hol kell leszállni. Innen 25 ös busz Shilinxiáig,szintén szólnak,ha külföldi erre jár,csak oda mehet :)

Mi amikor megérkeztünk Pinggu-ba,először elmentünk a szállásra.A Bookingon foglaltam egy kis Homestayt,nem volt sok kép,került hármunknak 8000 ft ba,nem volt nagy elvárásom...ezzel szemben... egy középkorú házaspár által üzemeltetett igazi kis ékszerdoboz,szabadon császkáló beszélő papagájjal,tiszta,vadi új makulátlan szobákkal,kis kiülős kerttel,egy percre az éttermes utcától... Az egyik legjobb szállásunk volt az út során. Ha valakit érdekel,és nem egy nap alatt akarja megjárni a kilátót,akkor utánakeresek majd.

 

Innen tehát 25-ös busz,jár 10-15 percenként,szép hegyes tájon jutunk el a kilátó alá. Nem olcsó mulatság,belépő,oda vissza libegő,belépő magára a kilátóra 12000 ft volt nagyságrendileg. Bejáratnál kis vidámpark,körhinta,vízi csúszda,ilyesmi.

 

A libegő egy részig visz csak fel,innen még kb 800 lépcsőfok a kilátó. Hát tényleg nem semmi,"nagy kerek tiszta üveg valami". Csináltunk millió képet,fekvő,álló,ülő stb, a fent lévő kínaiak meg persze velünk. Gyönyörű kilátás a hegyekre,egy völgyre ahol egy folyó folyik,és eleve a tudat,hogy ott van alattad a több száz méteres mélység, egy üveglap választ csak el... :)

 

Visszafelé vettünk barackot-ez az ország barack termő vidéke,mindenfelé barack fák-Pingguban elégedett vacsora,este pedig a szokásos ital-kártya-zene kombó.

 

Másnap sokáig döglés,a háziak mondták maradhatunk délig nyugodtan, aztán 852 es busz Pekingbe.

 

Utolsó három napra tengerparti pihenés, Beidaihe maradt. Vonattal 3 óra,onnan taxi is volt vagy 25 perc. Érdekes volt,hogy Beidaiheben a vonatállomáson még az útleveleket is leellenőrizték,sőt az üdülőövezet határában újra ellenőrzőpont,félreállt a taxis és megint útlevél nyálazás. Fő a biztonság :)

 

Egy három csillagos igazi SZOT üdülőben szálltunk meg,minden bájával és hátrányával. A tengerpart 6-7 perc séta volt,nekem meglepően szép és rendezett,remek kellemes vízhőmérséklettel.

 

Ettünk nagyon finom halakat,a kicsitől,az egészben sütött 60 cm-es ig,kiválasztottad a meglévő 30 akváriumból mit szeretnél enni,kagylók,rákok,halak,csigák,és csinálták is. Vettünk röhej áron óriás csiga és kagyló házakat egy nénitől a parton,elmentünk egy parkba,ahol a helyiek sportot űznek a rák és kagylófogásból,feltűrt nadrágban,vízben állva "vadásztak".

 

Olyan balatoni 90 es évek érzésünk volt az egész helyen,jó volt nosztalgiázni :)

 

Utolsó nap vissza Peking,és este indult a repülőnk ulánbátori átszállással Moszkvába. Vagyis indult volna,mert az előző napi óriási viharokból jutott erre a napra is,7 órával később szálltunk fel.. még jó,hogy volt 9 órás átszállási időnk...

 

Összegezve: jó volt,bővebben rohadt jó volt,de inkább qrva jó volt....

 

Lehet,hogy tömeg van,lökdösődnek néha,köpködnek,turháznak...de... szerintem ezeket sem annyira vészesen teszik,és emellett ott a mérleg másik serpenyője...

 

Az utunk alatt nem találkoztunk olyan emberrel,aki csak kicsit is ellenszenvesen viselkedett volna,segíteni próbáltak mindenben,ha nem találtunk valamit,összedugták a fejüket,megszólítottak idegeneket,csak,hogy segíteni tudjanak.

 

Szerintem legalább 200-an készítettek velünk fényképet a két hét alatt.

 

Mindenhol mosolyogtak,érdeklődőek voltak,a metrón még a helyet is át akarták adni,vagy nem akarták elfogadni.

 

Többször előfordult,hogy este sétálva láttunk kukázókat,koldusokat. Tudom,nem nagy dolog,de többször adtam 10 yuant a kezükbe,ők meg azt sem tudták melyik bolygón vannak... egy külfölditől pénzt? a vége nagy mosoly,és integetés lett,meg a jó érzés,hogy ma biztosan megvan a vacsorája.

 

Olyan helyekre ültünk be,ahol még külföldi talán soha nem fordult meg,látszott rajtuk a büszkeség,hogy "ezek hozzám ültek be"...Elképesztően jókat ettünk,a kis nyársaktól kezdve,az igazi kínai kungbao csirkén át,a halakig.

 

Lehet,hogy "rendőrállam",tényleg minden sarkon rendőrrel,a metróban is minden állomáson csomagátvilágítással,de rend is van! Éjszaka sem volt sehol sem,hogy ne éreztük volna magunkat biztonságban,sőt...

 

Nem szeretem a Magyarországgal való összehasonlítgatásokat,de tény, ez az ország működik! Hiába van sok ember,sok autó,sok minden,de a vonatok percre pontosak voltak,a pekingi közlekedési kártyát a várostól 100 km-re is tudtam használni,ha a köpködőben 18 yuant fizettem,tudtam,hogy másnap is annyit fogok,nem vernek át,csak mert külföldi vagyok...

 

Ha hazánk csak negyed ennyire működne,én már annak örülnék!

 

Biztos,hogy még visszamegyünk,egy Kanton-Hongkong(Makaó)-Zhangjiaje tuti bejátszik az elkövetkező években. ( Meg persze bármi jó a környéken,amit ajánlotok :)

 

Ha valakinek nagyon kell yuan,maradt valamennyi,de tudok jó pesti kontaktot,aki vált nem rossz árfolyamon. Mi itt váltottunk,forintért,kint egy centet sem,a kártyát használtuk néha amikor lehetett.

 

A következő "történet" Kuala Lumpur-egész Kambodzsa(Sihanouk,Phnom Penh,Angkor)-Langkawi-Szingapúr. Láttam közületek azokban a topicokban is aktívak,úgyhogy bátran lehet segíteni ott is :)

 

Kína egy jó hely.

 

 

 

Előzmény: trabzonspor (3193)
debramorgan Creative Commons License 2017.07.15 0 0 3218

Köszi, klasszak, visszaadja a hangulatot. :)
Régóta kíváncsi voltam, hogy a hivatalos photoshopos képekkel szemben mennyire lehetnek színesek a hegyek. :D

Előzmény: trabzonspor (3202)
debramorgan Creative Commons License 2017.07.15 0 0 3217

Ez a lista tényleg nagyon fura. :D

Előzmény: W.L. (3212)
zalan98 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 3216

Ha elmegyünk Gansuba Xi Anból, akkor Luoyang biztos, hogy kiesik.

Nekem úgy tűnik, hogy Luoyang útba esik Xi an és Peking között, ha vonatozunk.

Reggel elmegyünk az első vonattal, csomagmegőrző, megnézzük a barlangokat és tovább Pekingbe.

Előzmény: W.L. (3213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!