Keresés

Részletes keresés

kb. Creative Commons License 2017.05.12 0 1 3107

Előzmény: kb. (3106)
kb. Creative Commons License 2017.05.12 0 1 3106

A Nagy Fallal kapcsolatban. Ahova megy tömegközlekedés (azaz a legnépszerűbb szakaszok) ott sokan lesznek. Ha olyan helyet keresel, ahol olykor akár úgy állhatsz a falon, hogy egyik irányban sem látsz senki mást, javaslom pl. Huanghuacheng-et. Én a május 1 előtti napokban vittem fel pár embert, 3 órát sétáltunk felfelé és vissza úgy, hogy ez alatt összesen 7-8 embert láttunk. Az útikönyvemben benne van a 388-dik oldalon, itt meg a térképen: https://goo.gl/maps/PAHsbEC7jSF2

Az út szélén van egy  tábla, hogy ez a szakasz nincs megnyitva, ott a kisboltban kértek 10 RMB-t fejenként (ott tudsz vízet venni , később még 5-öt a kapunál.
Nekünk bérelt kocsival belefért egy reggeli gyárlátogatás, a 2 látogatható Ming sír és Huanghuacheng egy napba. 

 

Előzmény: Kittim (3085)
kb. Creative Commons License 2017.05.12 0 0 3105

Az első kérdésed alapján feltételezem Pekingre vagy kiváncsi, ott ezt érdemes kíváltani ha sokat tervezel tömegközlekedni: https://en.wikipedia.org/wiki/Yikatong

Ha jól emlékszem, volt már ez a kérdés itt korábban is, esetleg keresd vissza.

 

Előzmény: Kittim (3104)
Kittim Creative Commons License 2017.05.12 0 0 3104

Van valami tomegkozlekedesre alkalmas berlet, amit erdemes megvenni?

kb. Creative Commons License 2017.05.11 0 1 3103

A normál határidő (ahogy írták) egy hét. Van kétféle sürgősségi plusz pénzért, azzal akár már a beadás napján megvan.

Előzmény: Kittim (3098)
Kittim Creative Commons License 2017.05.10 0 0 3102

Nagyon koszonom!!!

Előzmény: trabzonspor (3101)
trabzonspor Creative Commons License 2017.05.10 0 2 3101

Tegnap voltam intézni a vízumot.

 

A vízumkérő lap négy oldalas,abban az egyik oldalon van hely az útvonaltervnek. Nagyjából leírod,a szállások alapján úgy is látják,különösebben nem foglalkoznak vele.

 

Útlevélbe beleteszed a következőket: vízumkérőlap -kitöltve,beragasztott fényképpel,egy fénymásolat az útlevél fényképes oldaláról,"nagy" repülőjegy,szállás foglalások,ha esetleg van,akkor belföldi repjegyek vagy vonatjegyek. ennyi

 

9 től van ügyfélfogadás, 9:05 kor értem oda, 30-as sorszámot kaptam,ami két óra várakozást jelentett. A követség a Városligeti fasorban van,de a konzuli osztály Benczúr utca 18.(onnan egy utca)

 

Behívtak,bent töltöttem kb másfél percet. Átlapozta,kérdezi turista vízum?,hány napot maradnak? oké,jövő kedden jöhet is érte. Tehát 1 hét az intézési idő. Adnak csekket meg egy szelvényt,azzal kell majd menni érte. Értelemszerűen a csekket befizetve.

Előzmény: Kittim (3098)
Kittim Creative Commons License 2017.05.10 0 0 3100

Az lesz... a vizumkeres feltetelei kozott ez fel van tuntetve. Emiatt kerdeztem csak, hatha valakinek van friss tapasztalata a budapesti Kinai Nagykovetsegnel torteno vizumigenyles kapcsan.

Előzmény: W.L. (3099)
W.L. Creative Commons License 2017.05.10 0 0 3099

Tolem soha, sehol nem kertek ezeket kinai vizumhoz.

De nem lenne sokkal egyszerubb es celszerubb mindezt telefonon megkerdezni attol a kovetsegtol, ahol a vizumot tervezed felvenni? Idorol-idore es kovetsegenkent is valtozhatnak a kovetelmenyek.

Előzmény: Kittim (3098)
Kittim Creative Commons License 2017.05.10 0 0 3098

koszonom mindenkinek a tippet/infot/segitseget!

 

vizum ugyben kerdeznem, hogy kb a badastol szamitva mennyi idon belul keszul el a vizum?

azt olvastam, hogy kell repjegy (ok), szallasfoglalas (booking ingazolas-ok), de meg irnak utvonaltervet is es meghivolevelet is. ez a ket utobbi valoban kell?

kb. Creative Commons License 2017.05.09 0 2 3097

Amióta lehet a már ajánlott CTrip-en vonatjegyet is venni, olyan külföldieknek, akiknek nincs kínai bankkártyájuk vagy egyéb helyi fizetési megoldásuk (Alipay, Wechat, stb.) és eléggé el nem ítélhető módon nem tudnak kínaiul sem, a http://english.ctrip.com/ a legjobb megoldás.

Ki is viszik címre a jegyet, de az útlevélszámod és a kapott e-jegy kód alapján bármely város vasútállomásán kinyomtatják az online kifizetett jegyeidet. Ha jól emlékszem, ha másik városból induló jegyet nyomtatnak, akkor azért jegyenként 5 RMB díjat kell fizetni érte. De a legtöbb kínai város tele van kis jegyirodával is, ahol szintén 5-10 RMB felárért meg lehet venni a vonat- és repjegyeket is.

Előzmény: Kittim (3092)
trabzonspor Creative Commons License 2017.05.06 0 1 3096

Szia. Mi a repjegyet itt vettük meg,a vonatjegyet is tervezzük,csak még nem nyílt meg a vételi lehetőség a mi időpontjainkra.

http://english.ctrip.com/

 

Lehet fizetni kártyával,és kiválasztani,hogy a pályaudvaron vennéd át a jegyet,vagy akár a szállodába is kihozzák. Persze van jutalék,jegyenként 5 USD azt hiszem.

 

 

 

Előzmény: Kittim (3092)
ancsa190 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 3095

Eladó egy vadiúj  angol nyelvű Lonely Planet China útikönyvem 13. kiadás, ha esetleg valakit érdekel. 

 

ancsa190(kukac)gmail.com

fornit1 Creative Commons License 2017.05.06 0 1 3094

Előre megveheted az összes jegyedet bármelyik kínai vasútállomáson. (Ünnepnapokra nem árt, ha megvan előre)

Weboldalak (amiket próbáltam) nem engednek kártyával fizetni, csak paypal meg egyéb ilyen egzotikus módokon. Arra jók, hogy megnézd hány hely van melyik vonatra.

Előzmény: Kittim (3092)
W.L. Creative Commons License 2017.05.05 0 1 3093

En tobbnyire siman kaptam aznapra/masnapra jegyet, kiveve unnepek es nagy szabadsagok alatt.

Előzmény: Kittim (3092)
Kittim Creative Commons License 2017.05.05 0 0 3092

Abban tudtok segiteni, hogy a vonatjegyet elore vegyuk meg (ha halokocsis helyet akarunk)? Ha igen, melyik oldalon erdemes foglalni?

Vagy jo esetben aznap is tudunk venni indulas elott?

W.L. Creative Commons License 2017.04.21 0 1 3091

A varost magat.

Europai epiteszetevel egesz mas, mint Peking, es persze az expresszel nagyon gyorsan elerheto Pekingbol.

Erdekes kontraszt lehet a klasszikus kinai latnivalok mellett.

Előzmény: Kittim (3090)
Kittim Creative Commons License 2017.04.21 0 0 3090

Tudom, hogy egy kolostor van... :-) en irtam rosszul.

Tianjint mar masodszor ajanlod, mi az amit szerinted erdemes ott megnezni?

Koszonom W.L. a valaszt! ;-)

Előzmény: W.L. (3089)
W.L. Creative Commons License 2017.04.19 0 0 3089

Datongba mar csak a barlangokert is erdemes elutazni. A fuggo kolostor (tudtommal csak egy van) mellett meg az un. fapagoda lehet erdekes egy szomszedos varosban. Taxival siman belefer mind egy napba.

Szerintem Pekingre eleg lehet 4 nap, akar meg Tianjinbe is atruccanhatnatok.

A falat passzolom, mert en csak Simatainal voltam egynapos kirandulassal.

Előzmény: Kittim (3085)
Kittim Creative Commons License 2017.04.19 0 0 3088

Valaki abban tud segiteni, hogy a Jinshanling - Simatai szakasz most jarhato? Tripadvisort olvasva ugy tunik, hogy igen, de a neten vannak olyna infok is, hogy nem lehet rajta vegigmenni.

Illetve Simatainal a zipline mukodik?

Koszi elore is!

sóhegy049 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 3087

A vízum 1 hét.

A többi? Decemberben voltunk, "újévre", a 8 nap, a városra és környékére is kevéske, de szerintem ez az én véleményem. Mi is lótva-futva jártuk be, így vissza kell(ene) menni. :-)

Előzmény: Kittim (3085)
sóhegy049 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 3086

Régi, lehet OFF? 

Decemberben oda-vissza Zürich sem volt piskóta! ;-) A Swiss volt a legolcsóbb, akkor.

Előzmény: kpop (3035)
Kittim Creative Commons License 2017.04.17 0 0 3085

Sziasztok, kis segitseget szeretnek kerni Peking kornyeki latnivalok megtervezeseben. 8 teljes napunk lesz majd Pekingben, ebbol negyet vagy otot szeretnenk a varosra szanni. 

El szeretnenk menni Datongba a fuggo kolostorokhoz illetve a barlangokhoz. Ez ha jol lattam kivitelezheto lenne ugy, hogy ejszakai vonattal elmegyunk, reggelre odaerunk. Taxival (vagy busszal?) elmegyunk a kolostorokhoz majd vissza. Ekkor meg belefer az a napba, hogy elmenjunk a bralangokhoz vagy sem? Vonat kb este 9 korul indul vissza Pekingbe. Erdemes ennit utazni csak ezert a ket latnivaloert vagy van ott esetleg meg mas is, amit erdemes lenne megnezni?

A masik program a Nagy Fal lenne. Ide akar ket napot is terveznenk szivunk szerint, akar ket falszakaszt is megneznenk. Arra gondoltam, csak nem tudom, hogy mennyire kivitelezheto az, hogy elmenyunk megnezni a Ming sirokat, aztan az ahhoz kozel eso falszakaszon meg kirandulnank. Aztan este atmennenk Jinshanlinghez es ott aludnank (szallas tippeket szivesen fogadunk), majd onnan masnap reggel elindulnank a falon Simataihoz. Estere ott maradnank, hogy meg kivilagitva is lassuk a falat, majd onnan vissza Pekingbe. Ekkor vajon meg van busz/vonat vissza? Vagy csak taxival tudnank menni?

Ez igy kivitelezheto vagy hulyeseg/draga? Nagyon orulok minden ervnek, tanacsnak, elore is koszi!

 

Vizummal kapcsolatban csak egy altalanos kerdes, hogy jol tudom azt, hogy kb 1 het alatt (mondjuk max 2) kezhez lehet kapni?

ancsa190 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 3084

Sziasztok! Van egy eladó vadiúj angol nyelvű Lonely Planet Kína útikönyvem ha esetleg valakit érdekel.  4000ft

 

ancsa190(kukac)gmail.com 

neomedia Creative Commons License 2017.02.10 0 0 3083

144 ora

Előzmény: kpop (3079)
TR FX Creative Commons License 2017.02.10 0 0 3082

amennyiben non-stop repülsz befelé és kifelé is, átszállás vagy technikai leszállás elvileg nem lehet Kínán belül

Előzmény: TR FX (3081)
TR FX Creative Commons License 2017.02.10 0 0 3081

Hong Kong 3-adik országnak számít, úgyhogy onnan Korea felé menet működhet a vízummentes tranzitálás.

 

 

Előzmény: kpop (3079)
W.L. Creative Commons License 2017.02.10 0 0 3080

Ha Hongkongbol repulovel mesz Sanghajba, akkor tudtommal okes.

Foldi uton visszamenni ujabb vizum kene.

Előzmény: kpop (3079)
kpop Creative Commons License 2017.02.10 0 0 3079

Ki tudja? Egyszeri belépésem van Kínába.Sanghaiba megyek. Szeretnék elmenni Hong Kongba és onnan Sanghai érintésével Dél-Kóreába. Állítólag ilyenkor 72 órát tartózkodhatok Kínába. (Nem szeretném az összes holmimat elutaztatni Hong Kongba. Sanghaiban üdülnének addig) Ez járható út vagy van valakinek jobb ötlete?

Zs... Creative Commons License 2017.02.02 0 0 3078

Kina. A változatosság kedvéért ;o)

Előzmény: kb. (3074)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!