Keresés

Részletes keresés

kb. Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2929

Nem tudok időbeni korlátról és a budapesti kínai követség erről szóló oldalán sem szerepel ilyen.

A szervezett kirándulás, sofőrös autóbérlés mellett a metrózás jöhet még szóba, ti tudjátok, hogy melyik felel meg jobban.

Előzmény: Utazó666 (2928)
Utazó666 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 2928

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Pekingi átszállással utazunk, ahol 12 óránk lesz a következő gép indulásáig. Olvastam a 72 órás vízumról, így lehetőségünk lenne körbenézni a városban. Néztem, hogy vannak ilyen átszálló utasokra specializálódott kirándulás szervezők, de mivel 4 főről lenne szó, sofőrös autóbérlésre is gondoltam. Esetleg valakinek vmi tapasztalata, esetleg jobb ötlete ezzel kapcsolatban? A vízummal kapcsolatban annyit szeretnék kérdezni, hogy visszafelé is hosszabb átszállásunk lesz Pekingben, akkor is megkaphatjuk a vízumot, vagy van valamilyen időkorlát amennyi időn belül ez nem ismételhető meg?

Köszönöm előre is a segítségeteket.

mestska Creative Commons License 2016.11.01 0 0 2927

Lijiangban mi is befizettünk egy nagybuszos túrára a Jade Dragon hegységhez meg pár érdekesebb ponthoz ahol mi voltunk az egyetlen európai. Szerencsére az idegenvezető nálunk beszélt pár szót angolul, így abban meg tudtunk mindig egyezni, hogy mikor kell visszaérni a buszhoz. Ahogy néztük, egyes belföldi turisták nálunk kevesebbet értett meg egy csomó dologból :)

 

A túrán Shuhe volt az utolsó megálló délután, ahol három percet késtünk az induláshoz képest, aminek az lett az eredménye, hogy otthagyott minket a busz (az addigi összes megállóból késve indultunk) :D

 

Végül egy kisbuszos taxival minden további nélkül megoldottuk a városba a bejutást, de vicces volt akkor is, hogy egész nap pátyolgatott és figyelt minket az idegenvezető, aztán du. otthagynak :D

Előzmény: debramorgan (2897)
kb. Creative Commons License 2016.11.01 0 0 2926

A kantoni elektronikai piac választék nagyjából az, amit WL belinkelt. Mobil, tablet vásárlásra én viszont inkább Hongkongot ajánlom turisták számára a kantoni piacok helyett, kevesebb kellemetlen meglepetés fog érni.

Előzmény: feketecsako (2916)
kb. Creative Commons License 2016.11.01 0 0 2925

Van egy ilyen terv, hogy így helyezzék el a turistákat (gondolom innen az ötlet), de jelenleg ez még nem opció, az van, amit WL ajánlott.

Előzmény: fulopzsolt27 (2911)
feketecsako Creative Commons License 2016.10.30 0 0 2924

Remek, köszönöm! Gondoltam, ha már kimegyek, ne jöjjek már haza üres kézzel :) Meg hát amúgy is közeleg a karácsony :)

 

Előzmény: W.L. (2921)
TR FX Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2923
Nagyon köszi! :-)
Előzmény: W.L. (2919)
W.L. Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2922

Typo: a sétán utbaesô :-)

Előzmény: W.L. (2921)
W.L. Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2921

Kozben a terkeoen megkeresetem,hol volt az altalunk latott,a srtan utbaeso elektronikai piac.

Itt, a piros pinnel jelezve:

 

 

Ha ez nem eleg jo, a neten tobb jo osszefoglakas is van roluk.

Pl ez:

 

http://www.business-in-guangzhou.com/guangzhou-electronic-markets-popular-electronic-markets-to-get-hot-selling-gadgets.html

Előzmény: feketecsako (2916)
W.L. Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2920

Erdekes, mennyire meglodult hirtelen ez a topik!

Neha honapokig tok csend, most meg 5 uj utat tervezo 3 nap alatt.

W.L. Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2919

Soha semmi kulon adatot nem kellett megadnom Kinaba utazva.

Ne foglalkozz vele, ha meg kell nekik adni valamit, majd a Qatar megadja - gondolom max az utlevelben levo adataid, meg talan jegyed adatai.

Előzmény: TR FX (2918)
TR FX Creative Commons License 2016.10.28 0 0 2918

Sziasztok,

 

Bízom benne, hogy API (Advanced Passenger Information)-el kapcsolatban tudtok segíteni. A Qatar honapja szerint a Kínába utazók esetében követelmény az API megadása és elvileg a foglalásomon belül kellene feltöltenem, de sehol nem találok ilyen menüpontot.

Beszéltem az ügyfélszolgálattal, ott nem igazán értették, hogy én milyen adatokat szeretnék megadni. Csak arra tudok gondolni, hogy a Qatar ezt automatikusan intézi, mert lehet, hogy elég az az infó ami a foglalásban van és a Kínai hatóságok nem kérnek semmi különlegesebb adatot. Nektek mi a tapasztalatotok?

 

Előre is köszi bármilyen infót!

 

W.L. Creative Commons License 2016.10.27 0 0 2917

Az emlitett setautvonal atvisz Kanton fo gyalogos bevasarloutcajan ami ruhaugyben nagyon jo, es onnan eszakabbra egy elektronikai "piac" mellett is, ami mobilokra volt prima. Utobbi kevesbe szembeotlo (fedett piac) es nevere/cimere nem emlekszem, talan ha kb elokerul, o megmondja.

Előzmény: feketecsako (2916)
feketecsako Creative Commons License 2016.10.26 0 0 2916

Köszönöm. Akkor ezt az útvonalat elmentem. Egy teljes napom lesz Kantonban, és akkor ebből szemezgetek majd. A városlátogatás közben egy kis vásárlást is szeretnék megejteni, azt esetleg tudod/tudjátok, hogy hol érdemes kütyüket (mobil, tablet) és ruhákat (ingek főleg) vásárolni Kantonban? Vagy inkább Hong Kongban nézzek ilyeneket?

Ezeket vámoltatni kell Magyarországon (ha mondjuk hozok 3-4 telefont)? :)

Előzmény: W.L. (2903)
W.L. Creative Commons License 2016.10.26 0 0 2915

Igen, vihettek eurot.

Mondjuk Hongkongban sokkal simabb ugy a penzvaltas, mint Pekingben.

En spec a tobbszoros valtas helyett inkabb az ATMeket hasznalom.

Előzmény: nanus0085 (2914)
nanus0085 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 2914

Sziasztok! Hong Kongban es Pekingben ugyanugy valtjak mindenhol/ugyanugy jol valtjak az eurot, vihetunk azt is?

fulopzsolt27 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 2913

Köszi a választ. Az út viszonylag messze van még. De akkor úgy lesz ahogy írtad. 

Előzmény: W.L. (2912)
W.L. Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2912

Erre az esetre normalis kinai turistavizumot (L) kell beszereznetek elore, es miutan atmentetek vele Makaobol a hataron Zhuhaiba, tobbet nem johettek vissza vele Makaoba, mert akkor ervenyet vesziti - ha csak nem tobbszori belepesre szolo vizum, amit nem tudom mennyire konnyu beszerezni.

Ha 3 napot szeretnetek Makaoban tolteni, akkor ott kellene megszallni, nem a szomszedos kinai teruleteken, hiaba olcsobb a szallas utobbiakban. Vizumugyileg Makao es Kina 2 kulon orszagnak szamit. Elobbi vizummentes, mig utobbi nem, igy nem igazan jo otlet naponta ingazni koztuk 3 napon at.

En atgondolnam ezt a tervet, ha meg lehet.

Előzmény: fulopzsolt27 (2911)
fulopzsolt27 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2911

Sziasztok!

 

Érdekes kérdésem lenne a kínai vízummal kapcsolatban. A terv az, hogy Makaó-ra érkezünk majd, de ugyanakkor a szállásunk Makaón kívül lesz az szomszédos kínai tartományban. A neve asszem Xiangzhou. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben milyen vízumra lenne szükségem Kínába?

 

A terv az, hogy Makaóból megyünk tovább pár napra Shanghaiba, és onnan jövünk haza Manilán keresztül. Makaóban a tervek szerint maximum 3 napot lennénk ugyanakkor Shanghaiban lehetséges, hogy 4 vagy 5 napot töltenénk. Ilyen esetben milyen vízumot szerezzük majd be?

 

Nagyon köszönöm a válaszotokat!

W.L. Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2910

Szerintem igen valoszinutlen, hogy utananezzenek, hacsak valamiert nem vagy gyanus.

Ird ra, aztan remeld a legjobbakat! 

Előzmény: Pink99 (2909)
Pink99 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2909

kínai vízum munka nélkül? most utaznék először kínába,és munkanélküli lettem. ráírhatom a vízumkérő lapra a régi munkahelyem? nem ellenőrzik?(mert ugye telefonszám és munkahely címet is kell ráírni)

W.L. Creative Commons License 2016.10.23 0 0 2908

Szamomra Hongkong erdekesebb es foldrajzilag sokszinubb, ellenben Szingapur kellemesebb, olcsobb es igy osszessegeben elvezhetobb. Amugy nagyon mas mindketto es erdemes legalabb egyszer mindkettot latni, de orulok neki, hogy hozzam Szingapur van kozel igy inkabb ott fordulok meg sokszor.

Kajaugyileg sokkal jobbnak talalom Szingapurt, a szuper kajak ott sokkal elerhetobbek angol nyelvu kajaudvarokban. Kb 1 het mulva ujra megfordulok ott, es mar a repteren is megrohamozom kedvenc hamishusos vega kajaldamat!

Előzmény: debramorgan (2907)
debramorgan Creative Commons License 2016.10.23 0 0 2907

Igen, jobb lett volna két részre osztani, de nem volt több időnk. Így egy nagy önkínzás lett az egészből. :D De majd feldolgozzuk idővel... :) Anno Szingapúr is az út végére maradt, alig bírtuk befogadni, most már viszont nagy szeretettel gondolok rá vissza. Remélem ezúttal is így lesz. :)
Amúgy nálad Szingapúr vagy Hongkong?

Makaón voltunk, nem bántam meg, hogy átmentünk, mert érdekességnek jó volt, viszont nem tetszett. Tavaly voltunk pont Portugáliában, így élénkek voltak még a portugál emlékek. Kicsit olyan érzésem volt, hogy a kínai káoszt az európai kultúrával próbálják eltakarni. A főutcák tiszták, rendezettek, de ha egy utcával beljebb mentél, akkor rögtön Ázsiában találtad magad. Ráadásul ünnepeltek is valamit, és karácsonyi fényekkel volt kivilágítva a város, ami aztán végképp összezavart. Ott álltál 41 fokban a karácsonyi fények alatt a portugál utcaköveken Ázsiában. Elég beteg. :D
A kaszinók világa nem érintett meg, az éjszakai kivilágított város viszont látványos volt.
Eredetileg aludtunk is volna Makaó déli partjain strandolással összekötve, de a foglaláskor jelezték, hogy tájfun időszakban mennénk, úgyhogy végül nem aludtunk ott, és úgy tértünk haza, hogy nem lett vizes a fürdőruhánk se. (Aztán persze nem volt tájfun.)

Előzmény: W.L. (2906)
W.L. Creative Commons License 2016.10.23 0 0 2906

Anno irtam is, hogy talan jobb azt a setat 2 reszre osztva megtenni. ;-)

Az Orchideakert igen mas, mint  a Yuexiu Park.

 

Mellesleg ha lesz meg egy Kelet-Kina utatok, azt is befejezhetnetek Hongkongban, es akkor Kanton kimaradt latnivaloin tul Makao is beleferhetne, mert szerintem azt is erdemes megnezni. Utban Kanton fele pedig Fujienben van 2 kedvenc helyem Kinaban, az egyik Xiamen varosa, a masik Yongding kornyeke a paratlan Hakka kerekhazakkal.  Fennt Keleten pedig Hangzhout es alighanem Nanjingot is hozzavennem.

 Na de ugy veszem ki szavaidbol, hogy erre egyhamar nem kerul sor. 

 

Indoneziat illetoleg viszont reszvetem, el nem tudom kepzelni, parodnak mi baja vele, anno pannn irta rola azsiai korutjuk utan, hogy "ott minden megvan egyutt, ami Azsia osszes tobbi reszen" - plusz olcso, baratsagos es egesz evben jo az ido is, es sokkal kevesbe lerohant turistak altal mint Indokina es Burma.

Na de ugye "kinek a pap...". :-)

Előzmény: debramorgan (2905)
debramorgan Creative Commons License 2016.10.22 0 0 2905

Mivel a Yuexiu parkban kezdtünk, és rendesen elfáradtunk, már nem tudtam berángatni "még egy parkba" a Páromat. Annyit gyalogoltunk aznap, hogy már a szigetet sem tudtuk igazán kiélvezni, minden bajunk volt már akkor. Frissebb testtel és lélekkel biztosan nyitottabbak lettünk volna. épp volt esküvői fotózás, helyi kisöregek zenélgettek borzasztó hamisan, de túlságosan fájt a lábunk, és túl éhesek voltunk már ahhoz, hogy igazán élvezni tudjuk. Hosszú volt ez az utazás, nem ajánlanám senkinek, hogy 4 hétnél hosszabbat tervezzen.

 

A terrakotta hadsereg bennünket sem hozott lázba, ezért nem is terveztük be. Viszont a városfalon sétálást klassz élménynek képzelem. De nem is a Xian iránti kíváncsiság miatt jutott eszembe, hogy Datong és Pingyao helyett talán jobb választás lehetett volna, hanem mert úgyis útba esett. :D

 

Ha lesz valaha Kína II. felvonás, akkor az egy rövid Shanghai, Suzhou, Huang-shan vonal lesz. De persze bőven van még, ami érdekelne Kínában is, csak ez könnyen beilleszthető 2 hét szinte bármilyen ázsiai útba.

 

Indonéziába én bármikor indulnék, de a Páromat valamiért nem érdekli, és azt sem győzi hangsúlyozni, hogy Malajzia és Kína is az én kedvemért volt, most ő választ: Burma, Laosz, Észak-Vietnám következik.

Előzmény: W.L. (2901)
W.L. Creative Commons License 2016.10.21 0 0 2904

Ehhez kesobb hozzatettem, hogy a nyitvatartasi idok miatt alighanem jobb ezt a setat forditott iranyban, az Orchideakerttol Shamian fele megtenni.

Előzmény: W.L. (2903)
W.L. Creative Commons License 2016.10.21 0 0 2903

Itt a kantoni setautvonal:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140310009&t=9121368

 

Igen, ketszeri/tobbszori belepesre jogosito vizummal siman visszamehetsz Hongkongbol.

Előzmény: feketecsako (2902)
feketecsako Creative Commons License 2016.10.20 0 0 2902

Szia, a vízumigénylőt most töltöm ki. Akkor egyszerűen ahelyett, hogy egyszeri belépést kérek (ami a vonatkozó részben az 1. pont), x-eljem be a 2. vagy a 3. pontot (2 belépés vagy többszöri belépés 6 hónapig)? Ezzel már visszajöhetek Hong Kongból?

Visszalapoztam pár oldalt, de egyszerűen nem találom a kantoni séta útvonalat. Időben kb. mikori hozzászólás, vagy kinek a neve alatt keressem?

Köszönöm!

Előzmény: debramorgan (2900)
W.L. Creative Commons License 2016.10.20 0 0 2901

Az Orchideakertet kihagytatok? Remelem nem, mert bar kisebb, de sokkal szebb es hangulatosabb a Yuexiu parknal. Shamian-sziget meg elvezheto volt a "seta" vegen? ;-)

Nekem anno pont Xian egyaltalan nem jott be, meg a terrakotta hadsereg sem.

Ugyhogy en inkabb azt hagynam ki mint Datongot es Pingyaot.

Yunnan pedig idoigenyes, de ha azt szan ra az ember, nagyon erdekes tud lenni.

 

Persze Kina nem egy rovid uton megnezheto orszag.

Indoneziahoz hasonloan egy rovidebb uton itt is valogatni kell, azxtan ha bejott, viszzaterni ujra meg ujra!

Apropo Indonezia - tervben? ;-)

Előzmény: debramorgan (2899)
debramorgan Creative Commons License 2016.10.19 0 0 2900

Hong Kongot mindenképpen ajánlanám, de csakis akkor, ha olyan vízumod van, amivel vissza tudsz menni Kínába. Hong Kongba nem kell vízum, viszont ha elhagyod szárazföldi Kínát, akkor már nem léphetsz vissza új, vagy olyan vízum nélkül, ami engedi a többszöri belépést. Elvileg Hong Kongban is tudnál kínai vízumot intézni, de ha pár napod van, nem tudom, mennyire érdemes ezzel tölteni az időt. Amúgy szuper hely, szóval ha meg tudod oldani, akkor hajrá!

Ha visszalapozol egy-két oldalt, akkor találsz egy komplett és részletes kantoni séta útvonalat, ami egy nap alatt bejárható, vagy ha könnyedebb kikapcsolódásra vágysz, akkor ajánlom a Chimelong Wildlife Parkot.

Előzmény: feketecsako (2898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!