Keresés

Részletes keresés

Labor Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7

Nem nagyon tudok olyan topicról ahol egy ilyen hozzászólás megállná a helyét, ezért sajnos nem tudok neked egy jobb helyet ajánlani.

Előzmény: Törölt nick (6)
Indián Creative Commons License 2005.02.17 0 0 5

Hát, meg tudom érteni a problémát, mert én meg van, hogy hónapokig nem tudok kimozdulni itthonról a topogóim miatt - valahogy majd át köl szerveznem a dóggaimat...

De a legjobban a hivatalokat utálom, ahogy hozzáállnak a kérdéshez. Pár éve terveztünk egy ügyfelemmel egy botkormány jellegű valamit kocsihoz - nekem magamnak; eccerű cucc: hátrahúzom gázt ad, előrenyomva fékez, tekerve meg kormányoz -, de közölték, hogy ez nem lesz jó, mert csak, elektronika és hidroaulika vezérli, hiába van megduplázva mindkettő, építettünk még bele egy hidroaulika-akkumulátort is, hogyha leáll a motor a megállásig biztosítsa szükséges nyomást, kapott  elektromos akkumulátort is, kevés... Aszonták, nem fogják forgalomba engedni, mert nincs mechanikus kapcsolat a kormányzott kerekek, és kormányberendezés között.

Legalább közlekedni tunnék segíccség nélkül amikor bedurran a lábam...

Előzmény: Labor (4)
Labor Creative Commons License 2005.02.17 0 0 4
végül is, neked is válaszoltam, látatlanban. :-)
Előzmény: Indián (2)
Labor Creative Commons License 2005.02.17 0 0 3

kösz, már azt hittem nem is látszom.

Arról is eshet akár szó, hogy a jelenlegi törvények értelmében az új középületeknek csak a nagyközönség által is használt tereit kell akadálymentesen kialakítani.

Ha egy mozgássérült dolgozna egy ilyen épületben, az már le van ejtve.

Én megértem, hogy nincs pénz, de azt, hogy az utolsó pillanatban (mert idén járt volna le) megtolják még 5 évvel a határidőt, az valahol nincs rendben.

Előzmény: özv. Bitera Sándor (1)
Indián Creative Commons License 2005.02.17 0 0 2

Nem tudok róla, hogy lenne konkrétan ilyen topic...

Szerintem a konkrét problémáról nem hallott az államtitkár. Egyébként ugyanez a probléma másnál, meg más szín esetében lép föl. Egy megoldás lehet, ha fekete alapon fehár számokat, feliratokat alkalmaznak.

Amúgy az akadálymentesítésnek van 2015-ös határideje is - például a közlekedésben. Csak pénzkérdés, mert a régebbi középületek átalakítása baromi sokba kerül, újat már csak eleve akadálymentesre lehet építeni.

Előzmény: Labor (0)
özv. Bitera Sándor Creative Commons License 2005.02.17 0 0 1

Sajnos az ország jelenleg az árokásással van elfoglalva.

:((

Labor Creative Commons License 2005.02.17 0 0 0

Szégyen, hogy annyira bele vagytok feledkezve egymás nyüstölésébe, hogy már nullázni se méltattok. :-)

Legalább egy linket kérek, ha már volt ilyen, légy szí!

Labor Creative Commons License 2005.02.17 0 0 topiknyitó

Nem találtam ezzel foglalkozó topicot

Ha lenne, kérem mutassátok meg, ezt meg töröljék a moderák. Kösz.

Egyszerűen nem akartam elhinni. Aztán most volt egy műsor is, sajnos nem emlékszem a meghívott államtitkár nevére, de még egy ilyet...
Részlet a műsorból, azért ezt ragadom ki, mert itt vágtam magam hanyatt (nem pontosan idézek):
Egy színvak betelefonáló mondja, hogy jó ez a sorszámtépős rendszer a hivatalokban, de ha fekete alapon pirossal jelzi a soron következő számot a gép, abból ő semmit se lát.

Erre az államtitkár, gyermeki rácsodálkozással: Jééé, ilyenről még nem is hallottam!

Remélem nem a színvakságról nem hallott, hanem csak erről a problémáról.

Az meg, hogy 2010-ig tolják ki a határidőt, tökéletes példája a tehetetlenségnek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!