Keresés

Részletes keresés

Tollaslabda Szolnok Creative Commons License 2017.08.20 0 0 66

Sziasztok!

Szeretettel várunk minden kezdő és haladó játékost heti rendszerességgel Szolnokon egy kis baráti tollasra. Érdeklődni a tollaslabda.szolnok@gmail.com címen.

Ecsszil Creative Commons License 2016.03.04 0 0 65

Sziasztok!

Tollaslabda edzés, pályabérlés a Szentendrei Református Gimnázium tornatermében szombatonként 17:00-18:30 között.

Mindenkit szeretettel várunk!

Facebook: Szentendre Tollas

E-mail: szentendre.tollas@gmail.com

nyulszaj Creative Commons License 2015.09.25 0 0 64

Sziasztok!

Heti rendszerességű tollaslabdázáshoz keresek partnert. Kezdő szinten vagyok, nem a versenyzés a cél :) Olyat keresek, aki sport céljából űzné, táhát pálya bérlésben, edzéseken való részvételben is benne lenne. 35 éves nő vagyok, kor, nem nem feltétel.

Üdv, Bea

KisAllright Creative Commons License 2013.07.31 0 0 63

Üdv!

Már régebben abbahagytam a tollasozást, eladnám az ütőmet, miven csak porosodik a polcon.

Yonex MP21

Róla lenne szó. Hibátlan állapotban van, újszerű.

9000Ft az ára.

Telefon: +36 20 934 3738

P88 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 62

Sziasztok!

Totál kezdőként kérdezném mi a véleményetek a victor ütőkről. Barátnőmmel kezdtünk ütögetni és a minap vettem 2 db victor al2300 ütőt.
nem igazán értek hozzá de jónak tűnik. 

lencsi123 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 61

Kedves Tollasrajongók!

Tollastábor jún17-től 8-18 évesek részére! informácó:www.tollascsarnok.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.27 0 0 60

Sziasztok!

Lenne valakinek a Margit szigeten tollasozni velem?

Teljesen hobby kezdő szint :)

k.judyka@mail.com

gery7528 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 59

Az email címem lehagytam :)

g.boros75@gmail.com

köszönöm

Előzmény: gery7528 (58)
gery7528 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 58

Üdv Mindenkinek! 

Harmadszor írom le,mindig kidob :( 

Boros Gergely vagyok,a Magyulatollas tagjaként bátorkodom itt is segítséget kérni!

Tegnap feltörték a kocsimat és minden tollas cuccom elvitték.
8.kerületben történt. 
Ami a lényeg és esetleg felbukkanhat,azok az ütők.
1 db NanoS 9900 fekete-piros
1 db Nanos 990 fekete-narancssárga 
1 db ArcS 7 fehér- fekete.
Volt egy Yonex táska is,belehímezve a nevem és egy Rossi 46 felirat is.

Esetleg bárki hall valamit,vagy megvételre ajánlana ilyen ütőket,kérem jelezze Nekem .

Köszönöm Mindenkinek előre is! 

Boros Gergely

Mandzsi28 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 57

Azt elfelejtettem az előbb, hogy aki tud ilyen vállalkozó szelleműt, amilyet lentebb keresek, kérem írjon : mariann82@freemail.hu címre

Köszi!

Mandzsi28 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 56

Sziasztok!

Én arról szeretnék érdeklődni, hogy ismertek-e olyan edzőt vagy fiatal edzőnek készülő tollasozót, aki vállal teljesen amatőr ( a szó szoros értelemben kezdő) kis csoportot 4-7 főt edzeni heti egy vagy két órában a BME sportközpontban (az egyik időpont biztosan 7végén lenne)?

Köszi előre is!

Üdv Mindenkinek

lencsi123 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 55

Kedves tollaslabdázók!

Egyetértek Szűcs Zoli barátommal, edzőkollégámmal, hogy nagyon sok helyen lehet már tollaslabdázni. Brobléma az szokott lenni, hogy nincs partner. Ilyenkor keressetek fel egy klubot, egyesületet. Ha ez megvan ekkor se egyszerű a dolog, mert lehet, hogy adott pályára sokan vannak. De ne csüggedjetek mert a lehetőség rengeteg. Szóval úgy számoljatok, ha 3 pályánál úgy 16-18 főnél többen vannak akkor már lehet hogy egy kicsit tumultus van. Ha bármilyen kérdésetek van nyugodtan keressetek engem, vagy Zolit, vagy a tollasklub edzőit, oktatóit. Budapesten hétvégéken 3 helyen rendeznek amatőr versenyeket. A versenyszervezők is kézségesen segítenek.

Üdv mindenkinek!  Elérhetőségem: lencseserno@freemail.hu

Sandy21 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 54

Sziasztok :)

Én is most akadtam rá erre az oldalra :) Én egy 22 éves budapesti lány vagyok, és minden vágyam tollasozni, mert máshoz nagyon nem értek :D Sosem sportoltam, lehet itt az ideje elkezdeni. A 11. kerületben keresnék olyan helyet, ahová lehetne edzésekre járni, mondjuk heti 3 alkalommal, esténként. Abszolút kezdő vagyok (nyarakat nyomtam régen végig), de nem áll távol tőlem, hogy majd egyszer versenyszerűen űzzem. Esetleg tudna valaki nekem ajánlani ilyen létesítményeket? Árban ez hogyan nézne ki? Mondjuk egy hónapra minden költség. Gondolom megfelelő ruházat is kell ehhez, rendes cipő stb. Aki ebben jártasabb, mint én, kérem írjon nekem itt :) Minden infónak örülök :) 

szucs.zoltan.bp Creative Commons License 2012.12.26 0 0 53

Sziasztok!

Csak most találtam erre a fórumra.

Átolvastam az eddigi hozzászólásokat és örömmel jelzem, hogy jó hírekkel szolgálhatok. :-)
Sok év várakozás után, most már tényleg van miből válogatnia a tollaslabda rajongóknak:

- Van kifejezetten tollaslabdára épült csarnok Budapesten, Pécsen és Szegeden.

- Bőven 100 fölött van azoknak az iskoláknak a száma, ahol tollaslabda edzések vannak.

- Egyre több helyen lehet pályát bérelni.

- Szinte minden jelentős tollaslabda márkának van hazai képviselete.

- Minden héten vannak versenyek amatőröknek és versenyzőknek is.

- Egyre több szakképzett edző van, akik vállalnak magán oktatást is.

- Egyre többször van tollaslabda a magyar sportcsatornákon is.

- Interneten szinte korlátlan mennyiségű oktatóanyag és videó található.

Címszavakban ennyi. Ha bárkit érdekelnek a konkrétumok szívesen adok információt e-mail-ben: szucs.zoltan@interware.hu

Szűcs Zoltán

hallotessek Creative Commons License 2012.12.09 0 0 52

Sziasztok,

nem nagyon pörög a topic, de hátha! :)

Szeretnék barátnőmnek egy tollasütőt venni, mert szereti a sportot, és lenne lehetősége edzésre járni. Tudtok ajánlani valami jó kis márkát-típust?

A témának már utánaolvastam, de konkrét típust sehol sem írnak. Haladó szintű ütőt keresek, és mivel hölgynek lesz, ezért valszeg a könnyebbek közül kéne választani.

Az ár nem annyira fontos, azaz ha drágábban tényleg jobbat kapok, akkor azt veszem, de a sportfelszerelésben általában 0,1% javulásokért megy a dupla ár, azt meg inkább meghagyom a profiknak...

TIA!

miczol Creative Commons License 2012.08.29 0 0 51

Sinj írj erre a címre, ha volna kedved játszani Szegeden a Gellértben.
miczol@freemail.hu

Előzmény: sinj (50)
sinj Creative Commons License 2012.08.26 0 0 50

Szegeden szivesen tollasoznék én is - hasonlóan lelkes amatőrként!

Előzmény: miczol (49)
miczol Creative Commons License 2012.08.23 0 0 49

Csaba105 köszönöm, hogy megosztottad a véleményedet, mivel én is egy Yonex Carbonex-et néztem ki magamnak. Esetleg arról tudsz vmit hogy mi a különbség a 6000, a 7000 és a 8000 között?

A másik kérdésem, hogy Szegeden volna valakinek kedve tollasozni? Kezdő vagyok és akivel szoktam járni, nem mindig akkor ér rá, amikor én és ez sajnos fordítva is igaz.

Előzmény: Csaba105 (48)
Csaba105 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 48

...ez már olyan, mint ha lenne egy blogos oldalam .-)

Beszámolok az új ütőm játék közbeni tapasztalataimról. Természetesen ezt nem a profi játékosoknak szól, hanem az olyanoknak akik hasonló szinten játszanak, esetleg nem kívának 30-50 ezer Ft-ot tollasütőért adni.

Választásnál sajnos fontos szempont volt az ár, hisz nem verseny szerűen űzöm a sportot. Ezért a 10-15.000Ft-os kategória között vállogattam. ( a Yonex Nanospeed azért volt számbavéve, mert még akkor nem tudtam az árát )

A régi Prince ütőm 11Kg körülire volt hórozva (talán ez is hozzájárult a töréshez), az új Yonexem 6,5-9Kg közötti, először tartottam tőle, hogy milyen lesz. Valóban kelett, hozzá 6 - 8 szett, míg hozzászoktam. Na de ne vágjak rügtön a közepébe..

• Az ütő kinézete, szinezése, desingje (ízlés kérdése) de ekem tetszik. 
  • A markolat része kényelmes, még 10-12. szett után is, mikor már mindenhonnan folyik rólam a víz, akkor is stabilan lehet vele játszani. Nem csúszik, és a tenyér része nem izzad, vagy legalább is jól elvezeti a hőt. Egyszóval komfortos.
  • A "szár" rész picit vastagabb mint a 82G Prince de méd sem nehéz. A súlyozása számomra semleges. Se nem fej nehéz se nem markolat nehéz.
  • A fej formáját tekintve "hagyományos".
  • ... és itt jön az érdekesség nagyon jól lehet vele kontrolálni a labdát. A labda érintésnél még a hangja is másabb. Az elején még ismerkedtünk egymással (az ütő és Én), de a szettek múlásával egyre jobban ráéreztem technikájára és az ütő erősségére.
  • Összességében egy 15 szettese játék végén mkikor az ember a "tüdejét is kiköpi", sem éreztem olyat, hogy a karom ne tudnám felemelni.

Összefoglelva, olyanoknak ajánlom, akik 10-15.000Ft-nál többet nem kívánnak tollasütőre költeni, de mégis egy kényelmes, könnyű és jól irányítható tollasütőt szeretnének. Amivel ha kel akár egyik sarokból a másik sarokba lazán átüthetem a labdát, de akár finoman a háló mögé is beejtehtem, ha úgy akarom. Számomra jó választás volt. Egyenlőre nem bántam meg.

Remélem sikerült segítenem a "milyen ütőt vegyek" dillemációban szenvedőknek. Sajnos nem igazán találtam teszteket tollasütőkről, ezért döntöttem, úgy megosztom a tapasztalataimat.

Üdv mindenkinek..

Csaba105 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 47

...pörgetem az eseményeket :-)

Vettem egy Yonex Carbonex 8000-et, tudom, nem egy NanoSpeed, de most erre volt pénzem :-)

...remélem jó döntés volt.

Előzmény: Csaba105 (46)
Csaba105 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 46

Sziasztok!

Látom pörgős a topik, ezért feltenném a kérdésem :-) :

Milyen tollasütőt vegyek?

• Először kezdem egy "no name" ütővel, amit lecseréltem egy úgynevezett "kezdőknak, haladóknak tökéletes" ütőre :-) amit a z eladó ajánlott.
  • 2 év után lecseréltem egy Prince Ti (82g 11Kg feszített húrral) viszont egy páros meccsen összeütöttem a társammal (egy no name belépőzintű ütővel) és a princ-em eltört :-( a fej risz a Titan lap alatt.
  • Szóval szemezgetek a Prince, Yonex Nanospeed 8000, Babolat, Wilson ütőkkel.
  • Nagyon nézem most a Yonex Nanospeed 8000-et, de a húrozása 6-9Kg közötti.

Van valakinek vele tapasztalata?

Válaszokat előre is köszönöm:

Csaba

tamas75 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 45

Egy kis érdekesség a tollaslabdázásról:

http://www.hatharom.hu/article/4cddc6-kotelezo-lesz-a-szoknya-viselese

lassújel Creative Commons License 2010.09.10 0 0 44
Gyertek tollasozni Fótra!

Szeptember 22-től az új Fáy suli tornatermében (Vásártér 1.) szabványos 4 pályán (2 páros, 2 egyéni) lesz lehetőség tollaslabdázni. Mindenkit szeretettel várunk!

Időpontok:

Hétfő: 18-22
Szerda: 17-22
Péntek: 17-22
Szombat: 15-20

A jelentkezők számára tekintettel szükséges a pályát előzetesen telefonon lefoglalni!
Ütő-és labda bérlésére lehetőség van!

Tel: 06-20/911-7994
06-20/426-2868
Nata92 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 43
Sziasztok!

16 éves Budapesti lány vagyok, és régóta szeretek tollasozni, habár évente kétszer sikerül játszanom (ha van kivel). És most szeretnék belépni egy olyan helyre, ahonnan van tovább. Amatőr vagyok, de szeretnék (majd) versenyekre is járni. Szóval olyan helyet szeretnék, ha mondanátok, ahol "visznek" versenyekre. Aki ismer ilyen helyet, megtenné, hogy ír nekem? Köszönöm előre is.
E-mail címem: nata92@freemail.hu
csekker Creative Commons License 2007.03.03 0 0 42
Szia Nicol!

Mi minden hétvégén játszunk Budapesten, jó idő esetén általában a Városligetben, rossz idő esetén, pedig valamelyik teniszpályán.

Hétközben is játszunk egyelőre heti egy alkalommal, általában a XVII., vagy a XIV. kerületben.

Ha érdekel, írj a csekker@torzsasztal.hu címemre.

Üdv,

Cs
Előzmény: Nicol3 (41)
Nicol3 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 41

Szia!Én is este járok.

Hmm...nem lehet rosz ,szivesen kipróbálnám ,majd  megnézem mi is ez pontosan.

Előzmény: csekker (40)
csekker Creative Commons License 2007.02.23 0 0 40
Szia Nicol!

Én felhagytam a helykereséssel, mert általában este 9-től voltak pályák.

Asszem itt a topikban is említette valaki a speedminton-t. Ez sokkal gyorsabb mint a tollas, és szabadban is lehet játszani.

Igaz versenyek még nincsenek itthon, csak Németországban.

Kipróbáltam, hihetetlen jó. Azóta nem is tollasoztam, csak ezt játszom.

Ha érdekel nézd meg a www.speedminton.com -on

Cs
Előzmény: Nicol3 (39)
Nicol3 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 39
Szia!Háát amennyire csak lehet....Ahham rendszeresen (ha a heti 3 edzés annak mondható...)Versenyekre is járok de még nem voltam olyan sokszor.Csak szeretnék jobb lenni,ezért is igyekszek edzőtábort találni.
Előzmény: csekker (38)
csekker Creative Commons License 2007.02.15 0 0 38
Szia nicol,

Mennyire szeretnéd komlyra fordítani? (verseny stb.) Rendszeresen játszol?

Cs
Előzmény: Nicol3 (37)
Nicol3 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 37
Sziasztok!Én már lassan 4 éve tollasozom és szeretném egy kicsit komolyabbra fordítani a dolgot...Nem tud nekem  valaki egy jó edzőtábort mondani(kb 16 éveseknek)?Ha tudtok segíteni légyszi írjatok!Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!