Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2 órája 0 0 9534

Bár még mindig felmerul hogy a fizetés előtti feloldás az nem ugyanaz, mint a fizetés közbeni? 

Előzmény: sylvanus67 (9533)
sylvanus67 Creative Commons License 3 órája 0 0 9533

Kösz. És ez éppen egybe esett az én ujjlenyomat deaktivalasommal? Mert másnap már nem működött. 

Előzmény: TyggeR (9532)
TyggeR Creative Commons License 24 órája 0 1 9532

a google-nél kell reklamálni, ők változtattak

 

https://9to5google.com/2024/03/22/google-wallet-unlock/

 

Előzmény: sylvanus67 (9531)
sylvanus67 Creative Commons License 25 órája 0 0 9531

Bár nem erste, de erste mobilpay

 

Eddig mobilos fizetésnél az NFC-s fizetés előtt 5 mp-cel feloldottam a képernyőzárat, érintettem a terminált és kész.

Mostanában (egy ujjlenyomat újrakalibrálás után) fizetés előtt 5 mp-cel feloldom a képernyőzárat, érintem a terminált és vagy ujjlenyomat kell vagy pin-kód a fizetéshez.

 

Hol kell ezt átállítani?

 

joc_ Creative Commons License 2 napja 0 0 9530

1. ápr. 11-től csak a 200e -> 250e Ft keretemelés változik.

2. a kategóriák száma, és a bónusz% márc. 23-tól változott.

Ezek így is voltak kommunikálva.

3. nem, de ha neked így már nem éri meg, bármikor fel tudod mondani.

Előzmény: Laci_BP (9529)
Laci_BP Creative Commons License 2 napja 0 0 9529

Jóhiszeműen azt gondoltam, hogy az Erste Max hitelkártya hátrányos változásai csak a következő fordulónaptól élnek, vagyis 2024. április 11-től. 

 

Azonban a múlt hétvégi tankolásom után már csak 1% pontot adtak, mert szépen eltüntették a kiválasztott kategóriáim közül az üzemanyagvásárlást.

 

A havi számlavezetési díj és az éves kártya díj is annyival fog csökkenni, amennyivel a kártya előnyei csökkentek most egyik napról a másikra?

nyman Creative Commons License 2 napja 0 0 9528

A kiszamolo.hu-n a Kvázi ingyen bankszámlák belépési bónusszal - Kiszámoló - egy blog a pénzügyekről (kiszamolo.hu) cikkhez írt kommentet ide is bemásolom. A George bépített költéselemzésről már írtam, de azóta több tapasztalaom van, már volt, hogy meetingek alatt újra paramétereztem :)

Eddig kétszer lettem Erstés ügyfél, pedig egyszer sem nyitottam náluk számlát. :) Előszőr a Postabanktól kerültem oda kb. két évtizede, utána meg az előző évtizedben a Citibanktól.


Az ex-Postabankost egy "folyószámla racionalizálás" során pár évre rá felmondtam.


Az exCiti TOP-ban az alapok full ingyenesek. A kártya, az utalás, a számlavezetés, ha érkezik havi 150 ezer, a kpfelvét(!) stb.


Ami viszont pénzbe kerül, azok a Push üzenetek. Ráadásul üzenetcsoportonként, pl. egyenlegközlő, kártyás tranzakciók stb. De van egy 990 Ft-os max havi díja.


Elviekben szentségelhetnék ezért, de ha nagyon zavarna, lemondhatnám.


Most lehet, hogy sokan ERSTE-s ügynöknek fognak tartani, de jelenleg ezt a bankot tartom a saját szempontjaimból a legjobbnak. Pedig pár éve még nagyon szidtam, de sokat fejlődtek. Miért?
- Több folyószámla lehet és pár klickkel is nyitható volt. Van három forint, vannak deviszaszámláim.
- A devizaszámláknál ha csak néhány tíz fillérrel is, de kedvezőbben vált, mint a Revolut munkaidőben. Valahogy itt nagyobb biztonságban érzem a pénzt, mint a Revolutnál
- A gyerekek számláit is látom. (Most ott is van 12 ezer forint jóváírás)
- Van két hitelkártyám is itt, az egyik MAX, a másik egy Platinum. A díjait mindegyik visszahozza, bár a Platinum évi 25 ezer vs elméleti 36 ezer nem nagy különbség. Azért elméleti, mert lefele kerekít a költéseknél. A Platinumot használom a gyorstósávra a repülőtéren, az MC Loungba, illetve ad még évi 10 darab ingyenes Lounge belépőt más reptereken is. Használjuk az Aquaworldbe, de amit itt nyújt, az több a semminél, plusz kényelem ugyan, de ezért nem tartanám.
- A bankkártya mögötti számla változtatható. Ez sajnos nem olyan jó, mint a Revoluté, ami automatikusan abban a devizában terhel, amiben a költés van. Ugyanakkor ez lehet inkább plusz biztonság.
- A kártyalimitek automatikusan 24 óra után visszaállnak. Nem kell 2x tökörészni. A kártyák fagyaszthatóak is. Ez egy pár hónapos feature, máshol évek óta van.


Ami zseniális - szerintem - az a költéselemzője. A több folyószámlára ezért van szükségem.


Egy van a közös családi kiadásokra, egy a sajátra. Az adott költést innen átutalom. A harmadikhoz rendeltem a kártyát a kp. felvéthez, meg minden mást, amit nem akarok, hogy a költéselemzésbe bezavarjon. Pl. a számlák díjkedvezményeihez szükséges ping-pongozásokat.


A költések kategorizálhatók, szabályok is beállíthatóak. Plusz ezen felül hastaggel is elláthatóak. Garancia, vagy más esetben mellékletet is tudok csatolni és ez a szerveren tárolódik, ha kell később letölthető.


A beépített költségelemzője a körcikkdiagrammal, oszlopdiagrammal alap dolgokra alkalmas. Ez megjelenik a webes felületen és az alkalmazásban is.


XLS export paraméterezhető, megjegyzi az utolsó beállítást.


Ahogy írtam a kiadás tagelhető. Az autó kiadásnál megadom a rendszámot, az ingatlanokál hogy melyik, a gyerekekkel kapcsolatosoknál a gyerekek neveit, felújításnál anyag, munkadíjköltség stb.


A tagek XLS exportnál külön oszlopba kerülnek. Így egy pivot táblában olyan rendszerezést csinálok, amilyet szeretnék pár klickel. Pl. éves szinten valamelyik gyerek összes kiadását, a ruhától az edzésig. Vagy, hogy melyik ingatlannál mik voltak a felmerülő költségek.


Korábban használtam a Wallet by Budgetbankers-et. Az is nagyon sokoldalú. Illetve van olyan feature, amit az Erste George nem, vagy fapadosabban tud. Ugyanakkor összességében nekem a George-os megoldás kényelmesebb.


Remélem nem vezetik ki, vagy nem fognak később, a mostani beetetés után valami magas extra díjat kérni. Így a fent említett 990 forintos havi költség a fenti extrákért nekem rendben van.

laszlo_oowlah Creative Commons License 2024.03.06 0 0 9527

Updade!

 

Azt nem írtam hogy ez a csekk kézzel kitöltős, nincs QR kód rajta.

A hsz ek alapján akkor marad a postai befizetés.

 

Amúgy az Icsekk indulásakor volt róla szó, hogy ott olyan az MMC? kód hogy nem kapunk pontokat wizz hk-ra

de akkor ez módosult.

 

A Hk váltásra kérek szépen még ötleteket.

 

üdv.L

Zs... Creative Commons License 2024.03.06 0 0 9526

1,Hogyan fizessem be a csekkjeimet, Wizz HK val, hogy kapjak pontokat?

 

iCsekk alkalmazásban. Amúgy a Wizz hk a limit erejéig mindenre ad pontokat, még nem találkoztam olyannal hogy valamire ne adna, szóval ha besétálsz a Postára és ott befizeted kártyával, akkor is fogsz kapni.

Előzmény: laszlo_oowlah (9523)
edkedk Creative Commons License 2024.03.06 0 1 9525

Ha hajlandó vagy betenni a lábad a postára, akkor az ott befizetett csekkekre az ÉnPostám hk 5% visszatérítést ad, havi max. 2500 Ft-ot.

 

 

Előzmény: laszlo_oowlah (9523)
giornalista Creative Commons License 2024.03.05 0 0 9524

én azt javasolnám, hogy felejtsd el a csekkeket, fizess online és akkor tudsz pontokat gyűjtögetni, ha ez még szempont. 

Előzmény: laszlo_oowlah (9523)
laszlo_oowlah Creative Commons License 2024.03.05 0 0 9523

Sziasztok!

 

Ma elballagtam a megszokott csekkautomatámhoz, és nem volt ott.

Hivtam posta, elmondták mindet összeszedték Bp-en. egy db sincs.

összesen 8 db maradt az országban.

Azok amik kormányablakban vannak, főleg Bp agglomerációban, pl. dabas, vecsés, stb.

 

Na akkor jöjjön a kérdés:

1,Hogyan fizessem be a csekkjeimet, Wizz HK val, hogy kapjak pontokat?

2,Ha már nem pontokat szeretnék hanem visszatérítést, mit javasoltok? Akár más bank is lehet, szívesen váltok.

Köszönöm

L

TyggeR Creative Commons License 2024.03.01 0 0 9522

erste moneyback nincs curve-on keresztul! csak kozvetlen kartyahasznalat jatszik, mindig is igy volt

Előzmény: kano78 (9521)
kano78 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 9521

Én curve-ön keresztül fizettem és még nem látszik sehol, hogy adnának is rá valamit. Lehet, hogy a curve megint (nekem) rossz kóddal terhelt?

Előzmény: bm613 (9520)
bm613 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 9520

Persze, tökmindegy, hogyan vásárolsz. Csak azzal a kártyával fizess, ami részt vesz a kedvezményprogramban.

Előzmény: W_B (9519)
W_B Creative Commons License 2024.03.01 0 0 9519

Sziasztok!

 

Az ERSTE Moneyback szolgáltatásnál csak az applikáción keresztüli vásárlásokra jár visszatérítés?

 

Ma voltam az ERSTE Bankban, és az ügyintéző ajánlotta a MoneyBackot.

Mutatta a saját telefonját, de ami kereskedők feljöttek, csak a SPÁR volt nekem releváns.

De ott személyesen szoktam vásárolni, nem rendelek tőlük.

A boltban, személyes vásárlásnál is működik a Moneyback?

FOMA Creative Commons License 2024.02.29 0 1 9518

Az iCsekkre ad.

Előzmény: kano78 (9515)
bobby342 Creative Commons License 2024.02.29 0 0 9517

Hát ez  csodálatos!
Nem tudtam róla. 

 

E szerint néhány még maradt:

https://www.posta.hu/be_es_kifizetes/csekkbefizetes/csekkbefizetes_automatan

 

 

Előzmény: kano78 (9515)
edkedk Creative Commons License 2024.02.28 0 0 9516
Előzmény: kano78 (9515)
kano78 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 9515

Sziasztok!

 

Nem tudjátok, hogy mindenhol megszűntek a csekkautomaták?

Max melyik alkalmazáson keresztüli csekkbefizetésre adja meg az 1%-ot?

Köszönöm!

TyggeR Creative Commons License 2024.02.26 0 1 9514

nem, en neztem el, annyi lesz az. a lenyeg, hogy lehetseges, en erste max mastercardot csereltem korabban visara

Előzmény: bm613 (9513)
bm613 Creative Commons License 2024.02.26 0 0 9513

5128-nak tűnik, ha mégis 3990, akkor majd extrán örülök :-)

Előzmény: TyggeR (9511)
bm613 Creative Commons License 2024.02.26 0 0 9512

Köszi.

Előzmény: TyggeR (9511)
TyggeR Creative Commons License 2024.02.26 0 1 9511

lehet valtoztatni, kartyatipus modositasa 3990 forint

 

a pontos menetet a hirdetmenyben megtalalod

Előzmény: bm613 (9510)
bm613 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 9510

Üdv!

 

Ha az egyre pocsékabb Wizz hitelkártyát le akarom cserélni Maxra (tudom, az sem sokkal jobb...), azt simán megteszik, vagy komplett új hitelbírálattal és ilyesmi marhaságokkal jár?

halilali1 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 9509

köszi :-))

Előzmény: FOMA (9508)
FOMA Creative Commons License 2024.02.15 0 0 9508

Csak jelzem, - ha még nem próbáltad volna - hogy be lehet több részletben is fizetni, nem csak kettőben. Így kimaxolható a MAX.:-)

Előzmény: halilali1 (9506)
FOMA Creative Commons License 2024.02.15 0 0 9507

Az, a múlt heti előleg Erste-forintjai már megvannak, tegnap fizettem be a következőt, ez még 8000 lesz. Az utolsó részlet már csak 7500-at fog hozni.:-(

Előzmény: halilali1 (9506)
halilali1 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 9506

Valaki tudja biztosan, hogy a Fehérvár Tours  kártyás fizetés biztosan utazás mcc e? Max miatt. 

nyman Creative Commons License 2024.02.14 0 0 9505

Igen, így van. Ezért nem értem, hogy mit tökörészik az Erste. Más bankoknál is kb. ez szokott lenni, van ahol gyakorlatilag már éjfél után meg van.

 

SMS-re nem várok. De már az utolsó nap könyvelt egyenlege alapján világos, hogy mennyi a visszafizetendő. :)

Előzmény: VénSzaky (9503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!