Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Bindiii okt. 5. Creative Commons License 213

sritu: aktivitásod alapján, mást nem tettél csak ebben a fórumban szóltál hozzá, és minden hozzászólásban szerepel az affiliate linked...

sritu okt. 4. Creative Commons License 212

Magyar nyelvre lefordított,képekkel illusztrált segítség lépésről-lépésre a TransferWise használatához.Ha külföldre szeretne pénzt átutalni: http://alegolcsobbpenzkuldes.blogspot.co.uk/ Az oldalon történő regisztráció után mindenki számára ingyenes az első nemzetközi átutalás a mindenkori legjobb árfolyamon rejtett díjak nélkül!Megújult külső,de a tartalom a régi!Továbbra is velünk jár a legjobban!

sritu okt. 4. Creative Commons License 211

Részletes és ingyenes magyar nyelvű segítségnyújtás egy olyan angol nyelvű oldalhoz ahol még sajnos nincs magyar nyelvű opció,de rengeteg embernek nyújt ingyenes pénzátutalást külföldre a mindenkori középárfolyamon - szerinted spam?

Nem 2 perces munka volt ezt összehozni,elhiheted...

Előzmény: Bindiii (208)
Bindiii okt. 4. Creative Commons License 210

Igen, de sok helyen el van a kutya ásva. Nem tudod milyen árfolyam vált a bank. Meg a magyar bankoknál a terhelések trükkösek, pl ha Horvátországban fizet az ember, akkor a kunát először átváltják euróra, majd a bank azt továbbváltja forintra. 

Másrészt a Dynamic Currency Conversion nevű átverés, amit a kereskedők próbálnak nagyon az ügyfelekre erőltetni.

Szóval jól körülnézni, mielőtt az ember a kártyáját használja :)

Előzmény: ntaicn (209)
ntaicn okt. 4. Creative Commons License 209

Talán a legjobb megoldás a bankkártyával való fizetés online, amely ingyenes hisz vásárlásnak minősül, ezzel a módszerrel devizát is lehet váltani.

Előzmény: Bindiii (208)
Bindiii okt. 3. Creative Commons License 208

Azért jó, hogy páran csak azért regisztrálnak az index fórumára, hogy az affiliate linkükkel szétspammeljék a fórumot...

sritu okt. 2. Creative Commons License 207

Magyar nyelvre lefordított,képekkel illusztrált segítség lépésről-lépésre a TransferWise használatához.Ha külföldre szeretne pénzt átutalni: http://alegolcsobbpenzkuldes.blogspot.co.uk/ Az oldalon történő regisztráció után mindenki számára ingyenes az első nemzetközi átutalás a mindenkori legjobb árfolyamon rejtett díjak nélkül!Megújult külső,de a tartalom a régi!Továbbra is velünk jár a legjobban!

mnibjb szept. 28. Creative Commons License 206

Itt az én linkem is: https://transferwise.com/u/396df. Első utalás 3000 GBP-ig ingyen (afelett is csak az arányos részre kell 0.5%-ot fizetni).

Előzmény: én83 (203)
sritu aug. 23. Creative Commons License 205

Magyar nyelvre lefordított,képekkel illusztrált segítség lépésről-lépésre a TransferWise használatához.Ha külföldre szeretne pénzt átutalni: http://alegolcsobbpenzkuldes.blogspot.co.uk/ Az oldalon történő regisztráció után mindenki számára ingyenes az első nemzetközi átutalás.

én83 aug. 22. Creative Commons License 204

Nagyon hasznos volt ez a leírás, köszönjük neked! :)

Előzmény: sritu (198)
én83 aug. 22. Creative Commons License 203

Sajnos ez így normális, a külföldi utalás igen drága. :(

A következő utalásodnál használd a Transferwise linkem és az első utalásod ingyenes lesz:

https://transferwise.com/u/e17dfa

Persze más is nyugodtan használhatja. Akinek nem megy jól az angol, feltétlenül olvassa el a 198-as hozzászólásban beszúrt leírást. Nagyon hasznos.

Előzmény: Béci 72 (199)
én83 aug. 22. Creative Commons License 202

Helló!

Nemrég használtam a Transferwise-t, amiről itt olvastam először. Csütörtök este utaltam Németországba, hétfőn délelőtt már meg is érkezett a pénz. Az itt talált linknek köszönhetően ingyenes volt az utalás. Szóval én csak ajánlani tudom!

Bindiii aug. 19. Creative Commons License 201

Használj TransferWiset vagy CurrencyFairt. Az előbbiről többször irtunk itt a fórumban

nyman aug. 19. Creative Commons License 200

Vegig olvastad a szamlavezetes kondicios listajat?

Béci 72 aug. 18. Creative Commons License 199

Sziasztok!

Euro számlámról már többször utaltam viszonylag kis-100-150- eurós összegeket Görögországba,és Horvátországba.

Mindkét esetben 40-45 euróba került az utalás.Ez hogy lehet?Normális ez,vagy valamit elronthattam?

Köszi a segítséget.

Üdv.:

sritu aug. 3. Creative Commons License 198

Egy kis segítség,ha valaki külföldre szeretne pénzt átutalni: http://alegolcsobbpenzkuldes.blogspot.co.uk/

zsuzso100 jún. 18. Creative Commons License 197

Abban esetleg tud valaki segíteni, hogy EU-n kívül, Afrikába hogy a legjobb utalni? Köszönöm!

Bindiii jún. 3. Creative Commons License 196

Tisztelt K&H!

Örömmel vesszük, hogy ennyi dolog ingyenes és hivatalosan reagáltak a bejegyzésekre, de nézzük mi kerül pénzbe:

- Önök ma az eurót 297.30 Ft-ért devizaárfolyamon veszik, miközben a hivatalos árfolyam 303,94 Ft. Tehát a devizakonverzión legalább 2% marzsuk van.

- Ha a lent említett úr még ezt forintban felveszi az eurós számlájáról, fizet Önöknek jutalékot, ami 1% + 500 forint.

- Itt még biztos vannak más tételek is, ami elkerülte a figyelmem, de nehéz sajnos ezt a 300 oldalt feldolgozni (https://www.kh.hu/publish/kh/hu/lakossag/media/dokumentum_gyujtok/szamlavezetesi_hirdetmeny.erv-20140701.pdf)

- Azt nem is számoltam, hogy a GBP és a EUR váltáson is van devizakonverziós marzs, tehát itt is bukik az illető.

Tehát ha például 1000 eurót forintban kivesz a lent említett úr, akkor kb 969 EUR-nak megfelő forintot kap, és legalább 31 EUR eltűnik baki díjként. Ez eddig több, mint 3% az összeg.

Bocsánat, de itt többen vagyunk, akik ezt a jutalékot nem hajlandóan Önöknek és a szektorbeli társaiknak megfizetni.

Üdvözlettel,

Bindiii 

Előzmény: K&H Csoport (195)
K&H Csoport jún. 3. Creative Commons License 195

Üdvözlet!

Olvastuk a kérdésfeltevést, és reméljük, hogy válaszunkkal tudunk segíteni. A konkrét ügylettel kapcsolatban jóval többet kellene tudnunk a minél pontosabb válaszadáshoz, ezért mindenekelőtt azzal a kéréssel indítanánk, hogy feltétlenül keresse meg ügyfélszolgálatunkat a két biztonságos csatorna egyikén, a bank@kh.hu emailcímen, vagy a +36 (1/20/30/70) 335 3355-ös telefonszámon.

Amit viszont mindenképpen el tudunk mondani segítségképpen a mai, 2014. június 3-i állapotok szerint:

- lakossági bankszámla esetén a jóváírásért nem számolunk fel díjat.

- mivel EGT-n belüli fizetés, a közvetítő bankok nem számolhatnak fel jutalékot, tehát az indított összeg meg kell, hogy érkezzen a számlára.

- ha felveszi, vagy átutalja, a tranzakciós adót a K&H Bank fizeti meg az államnak, az ügyfél csak a hirdetményben feltüntetett tranzakcióra vonatkozó banki díjat fizeti (kivéve HUF 150 ezer forint összeghatárig, ami díjmentes, ha tett ingyenes készpénz felvételi nyilatkozatot.)

- ha az átutalás devizaneme eltér a kedvezményezett számla devizanemétől, pl. EUR-ot utal HUF számlára, akkor mi végezzük el a konverziót.

- indíthatja úgy is a megbízást, hogy a kedvezményezett számla devizanemében, akkor az angol banknál történik meg a konverzió,

- ha viszont EUR számláról indít EUR-ot, itteni EUR számlára, akkor az átutalt összeget egy az egyben jóváírjuk a K&H-ás bankszámlán, konverzió sincs.

Ezzel együtt jó néhány kérdés nyitott maradt - a továbbiakhoz az ügyfélszolgálatunk várja a megkeresését!

Üdvözlettel:

K&H

Előzmény: Daralo1982 (191)
Bindiii jún. 2. Creative Commons License 194

Még olcsóbb, ha forint számláról utalod TransferWisezal, és ők euróban továbbutalják. Ekkor egy helyi utalás díját fizeted plusz fél százalék jutalék a TransferWisenak és nem buksz a váltáson.

Lent van a linkem, ha gondolod használd, és akkor az első utalásod ingyenes (kisérletezni jó pl).

Előzmény: macilus (192)
Bindiii jún. 1. Creative Commons License 193

Arra figyelj, hogy SEPA-ként add ki az utalást. 5-6 euró biztos lesz az utalás.

Előzmény: macilus (192)
macilus jún. 1. Creative Commons License 192

Sziasztok!

Szeretnék a lányomnak Eurót utalni Mországról. Eurós KH számlára tenném be és utalnám Franciao-ba. Jó ez igy vagy nyissak valahol másik számlát és onnan olcsóbb?Tapasztalatlan vok ebben, segitsetek!!Köszi!

Daralo1982 jún. 1. Creative Commons License 191

Szia!

Bocsi de nem értem a kérdést.

https://www.kh.hu/publish/kh/hu/lakossag/termekek_szolgaltatasok/szamlavezetes/bankszamlak/lakossagi_devizaszamla.html

Szerintem ilyen van. Mondtam hogy nem értek hozzá.meg nem is emlékszem 2006 ban nyitottam.

Előzmény: Bindiii (190)
Bindiii máj. 31. Creative Commons License 190

És milyen alapú számla van mögötte? :)

Előzmény: Daralo1982 (189)
Daralo1982 máj. 31. Creative Commons License 189

Szia!

Köszi a gyors választ.A k and h csak euro alapu illetve ez az egy magyar kártyám van csak.

De ha forint alapu lenne akkor elöször váltanak eurora aztán azt forintra nem?

Most megyek haza vinnék valamennyit zsebbe de a többit átküldeném csak nem akarok sokat vesziteni meg hogy lehuzzanak.

Szerinted hogy a legjobb csinálni?

Előzmény: Bindiii (188)
Bindiii máj. 31. Creative Commons License 188

De ha haza küldesz, miért nem veszítek fel forintban? Havi 150e Ft-ig ingyenes a készpénzfelvét.

Előzmény: Daralo1982 (186)
Bindiii máj. 31. Creative Commons License 187

Van a KH kártya mögött Euró alapú bankszámla? Ha igen, akkor a SEPA miatt ingyenes az utalás, de ahogy a magyar bankokat ismerem, biztos felszámolnak valami könyvelési tételt vagy valami hasonlót.

Max limit is van, kb egy milla font vagy valami hasonló :) Egyszer van váltás, az első utalás 3000 fontig illetve annak megfelelő valutáig ingyenes.

Igen, fizetsz tranzakciós adót a magyar államnak mikor a készpénzben felveszed vagy továbbutalod, ezt a bank levonja.

Attól függ hogy forintban veszed-e fel vagy euróban. Ha az előbbiben akkor még a váltással is lehúznak. Keress rá: Kondiciós lista K H bankkártya

Előzmény: Daralo1982 (186)
Daralo1982 máj. 30. Creative Commons License 186

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem a TransferWise-al kapcsolatban.Angliából küldenék haza pénzt de k and h-s euro alapú kártyára.

Akkor csak 1 szer van váltás?Van max limit?Az első utalás tényleg ingyenes?A beérkező pénz után kell valami dijat fizetni,adót? És ez már nem ide vág de mennyiért tudom arról a kártyáról levenni az eurot(tudom a k and h megtudja mondani de hátha ti tudjátok)

Bocsi a lama kérdésekért.

fomec máj. 29. Creative Commons License 185

Köszönöm.

Már el is utaltuk. Most a Raiffeisen bank számlaszámát adta meg.

Előzmény: Bindiii (184)
Bindiii máj. 27. Creative Commons License 184

Kíirja mielőtt utalsz, és minden magyar banknál megy. (Anno nekem ide kellett utalni: 12010501-01383287-00100001)

Ha kisérletezni szeretnél pár ezer forinttal előszőr, akkor itt a linkem ezzel az első utalásod ingyenes. 

https://transferwise.com/u/ba5f

Előzmény: fomec (183)