Keresés

Részletes keresés

dakobacsi86 Creative Commons License 13 órája 0 0 6428

Aranyér esetén ajánlják a testmozgást. Szoba kerékpár használata csak ront a helyzeten?

Jedi24 Creative Commons License 14 órája 0 0 6427

ÜDV mindenkinek!

Kezdő vagyok a témában és még csak 27 teszem hozzá. Erős a gyanúm ,hogy aranyerem lehet,mivel pár napja már érzem odalent,hogy valami nincs rendben. A megnagyobbodást kitapintottam , kívül van, széklet nem véres ülni sem fájdalmas csak néha érzem hogy picit viszket vagy picit ég, székrekedés nincs ,sosem volt de volt,hogy nyomtam már erőből (szintén nem székrekedés miatt). Háziorvosnak jeleztem, Valószínűleg magasról tesz rám mert egy rövid mondatban elküldött a sebészetre ,ezzel én meg nem vagyok kint a kupacbol. Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban ,mert mennék szakihoz ,de hova ?Vagy ha nem szakihoz akkor valamilyen kenőcs vagy kúp,kinek mi vált be. Nézzétek el tudatlanságom, Előre is köszönöm!

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 1 napja 0 0 6426

Hát nekem volt ilyen.

7 óránál van/volt a repedés , vizsgálatkor békés volt a nodus.

Kérdeztem a vérzést, attól nem kapok fertőzést.

Szerintem menj vissza és írd össze a kérdéseidet.

A túrás is megvolt.

Kaptam kúpot ennyi.

Egy ördögi kör .

Joghurtba 1 kanál korpa, párolt zöldség, gyümölcs, néha 1 kanál paraffin olaj 2-3 l víz. WC után, bidé vagy zuhanyozás.

Eddig bejött. 

Előzmény: MM-93 (6425)
MM-93 Creative Commons License 1 napja 0 0 6425

Sziasztok.

vegbelrepedesem volt vagy van is nemtudom, de tobb honap eros fajdalom szenvedes mindennapi verzes utan most egy honapja elmult a fajdalom illetve ritkan latni a szekleten egy kis vercsikot es ennyi. Rost bevitel minden nap biztositott

kerdes hogy igy marad vagy menjek vissza dokinal vagy lesz e bajom igy?

tukrozve voltam szeptemberbe, attol felek ha visszamegyek megpiszkalja vagy tukrozi es kezdodik minden elolrol...

dakobacsi86 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 6424

Nekem a beavatkozás utáni 4-5 napban nagyon fájt, csak fájdalomcsillapítókkal bírtam ki. Egy hét után kezdett enyhülni az égető szúró érzés. 
Próbálok sok vízet inni, gyümölcs, joghurtok de kezdem elveszíteni a reményt hogy tünetmentes legyek :( 32 éves vagyok, munkám végett sokat kell számítógép előtt ülnöm .

Előzmény: 3x_ (6423)
3x_ Creative Commons License 2019.01.06 0 0 6423

Kortól, egészségi állapottól függ. Nekem 4-5 nap után tünetmentes volt, én 45 éves korom körül kezdtem a gyűrűzést, volt már vagy 6-7, mert kiújult. Utoljára 52 éves koromban volt, több mint 2 éve, kopp-kopp.

Előzmény: dakobacsi86 (6422)
dakobacsi86 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 6422

Sziasztok!
Panaszaim végett ( erős vérzés , fájdalom) felkerestem a proktológust.
A diagnózis elszomorított, elég rossz állapotban találta a sejhajom , kaptam is a fejemre hogy miért nem előbb jöttem :(
3 db aranyeres csomót diagnosztizáltak.  3 hete gumigyűrűzésen estem át, 2 db aranyérre kaptam gyűrűt. A 3.ikat nem akarta bántani.
Kérdésem az lenne hogy mennyi idő a gyógyulása ennek a gyűrűs megoldásnak? Az orvosom szerint 1 hét után tünet mentes kéne hogy legyek, de nekem még mindig vannak kisebb szúró fájásaim( a reggeli wc után).
Pár enyhébb vérzés is volt ( 3-4 alkalom) de a mennyisége az előző állapotomhoz képest elenyésző. Lehet rá még esélyem hogy elmúlnak a tünetek vagy újbóli vizsgálat/beavatkozás? :(

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 6421

Ami azt illeti nem küldenek mindjárt kés /lézer alá előbb kúp/kenőccsel próbálkoznak.

Előzmény: arpad-lajos (6419)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 6420

Helló.

Ha nagyon fáj menj el sürgősen, hátha vérrög akadt.

Ne féljél és ne szégyelld magad.

Az orvosoknak ez csak munka éppen olyan, mint a tiéd csak éppen más. Annyit láttak már hogy különbséget sem tudnak tenni.

A vizsgálaton át kell esned.

Nekem olyan kúpok vannak, amit csak szakorvos írhat fel.

Első dolog menj orvoshoz/magán dokihoz, attól függ hol élsz.

Előzmény: Barbi2381 (6418)
arpad-lajos Creative Commons License 2019.01.03 0 0 6419

Proktológus orvos a megoldás. 20-30 perc alatt kész a műtét. Egyáltalán nem fáj csak egy kicsit kellemetlen.

Előzmény: Barbi2381 (6418)
Barbi2381 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 6418

Sziasztok!

Karácsony előtt kijött az aranyerem. Külső. Máskor is volt már, de akkor pár nap alatt lezajlott az egész, kezelés nélkül. Most viszont rettenetesen fáj, éjjel is felkelek rá. Vettem Sperti kenőcsöt. Pár napra elmúlt, de egyik reggel kicsit erőlködnöm kellett, szóval újra kezdődött minden. Se ülni, se állni, se feküdni nem jó. Én ilyen fájdalmat még nem éreztem. Holnap megyek és veszek Reparon kenőcsöt és kúpot is. Ha az sem segít, félek csak a doki marad, de azt nagyon nem szeretném. :( Kérle segítsetek! Nektek mi volt az ami bevált? Próbáltam már ülőfürdőt, jegelést de semmi. Illetve ha mégis dokihoz kell mennem, nagyon fáj a kezelés és a vizsgálat? Nekem ez annyira megalázó, még csak 22éves vagyok, nem igaz, hogy ilyen fiatalon át kell ezt élnem. :( Válaszotokat előre is Köszönöm! 

AdamDHC Creative Commons License 2018.12.27 0 0 6417

Voltam és tök feleslegesen, mert azt mondta már meg voltam vizsgálva akkor mindent ki lehet zárni maradjon a puha széklet. na akkor jövőre természet gyógyászat. Nodus az aranyér csomója. Alapvetően minden embernek van aranyér párnája, 3 db, 3-7-11 óra irányában háton fekve, ez természetes, a baj akkor van ha ezek bedurrannak vagy kitágulnak. sajnos a téma szakértője vagyok de remélem már nem sokáig :)) BUÉK.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 6416

Szerintem is menj más orvoshoz is. Hátha lézerrel neked lehet valamit javítani.

Több szem többet lát.

Előzmény: Nnicki (6411)
MM-93 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 6415

Remelem en is elmulik mar vegre.

nodus az micsoda?

Előzmény: AdamDHC (6414)
AdamDHC Creative Commons License 2018.12.26 0 0 6414

Azért az nem. Elvileg ezek a repedések ha begyógyulnak be lesznek fedve hyperthrophisalt papillával, ami gyárilag is van bennünk. Nekem a repedések helyén az lett végül. A nodus félelmetesebb mint a repedés. Szóval igen ez egy borzasztó dolog reméljük 2019-re visszakapjuk a régi életünket !!!!

MM-93 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 6413

Sajnos nem toled hallom eloszor.

nekem aug ota van repedes, 2 honap eszmeletlen rossz volt wc mindig verzett es feszult amikor jott kifele a cucc, utana par oran at irritacio csipo erzes odalent.

most Minimalis a verzes feszulo erzes nincs, csak wc utani kellemetlen orak de kicsit jobb mint volt.

kezdetektol proktologus altal irt kupot szedtem, semmit nem ert csak esetleg konnyebben kicsuszott.

magam sem tudom menjek e vissza dokihoz, mert valljuk be szr erzes hatulrol matatnak benned, egyszer amikor megpiszkalta nagyon fajt.

ha lassan is de hatha elmulik.

valtoztattam etkezesen, sok rost olivaolaj reggel este, eppen elviselheto de nem szeretnek igy elni jovoben. Ha nem javul tovabb visszamegyek dokihoz.

ebbol nem alakulhat ki rossz indulatu dolog?

Előzmény: AdamDHC (6412)
AdamDHC Creative Commons License 2018.12.25 0 0 6412

gyerekek úgy néz ki ez örökké való harc, de remélem tévedek. Nekem ma vérzett megint. Két ünnep közt felkeresek egy 4. proktológust bár valószínűleg a hiba bennünk van, gyakorilatilag az a kiút ha gyümölcsön élünk életünk végéig, nem ehetek meg 1 csokit sem mert már reped szét lent minden. Utálom utálom utálom!

Nnicki Creative Commons License 2018.12.23 0 0 6411

Köszönöm a gyors választ! Megpróbálok belőle egy-két praktikát, hátha...

Aztán januárban irány egy újabb dokihoz.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6410)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.12.22 0 0 6410

Helló.

A repedés nekem régi vendégem.

A problémám hogy néha pici vérzés is van/volt alkalmanként. Ez dühített.

10-én voltam proctológusnál.

Írtak fel 30db cortizonos kúpot, ha vérzés lenne./azt mondta osszam be sokáig ki kell tartania/

A vérzéstől nem kapok fertőzést./kérdeztem/

Nem műtenek meg , mert TIA-m volt 4 éve és vérhígítót szedek./nagyobb kockázat a műtét/

Ötlet.

Szóval naponta megeszek egy őszibarackos joghurtot egy púpos evőkanál bio tönköly búza korpával összekeverve./11 óra körül/

Azt mondta a doki 2-3 hét után már nem fúvódok fel tőle.

Iszok sok vizet minimum 2.5 l., ha több még jobb.

Csípőset nem eszem.

Naponta van WC /az orvos törlés helyett bidét vagy zuhanyt ajánlott/ az utóbbi megy.

Ez kifejlesztettem , mert megláttam egy hajszárítót a fürdőben. Száraz popira törekedtem.

Eszek narancsot, mandarint, almát kompótnak.

Tolom a kelbimbót, édesburgonyát.

Szóval naponta gondoskodok valamelyik bevitelére.

Kávé/classic nes/ reggel és délután /1 mokkáskanál kávé 1 kocka nádcukor, tetején  őrölt fahéj.

Reggeli mindig tükör tojás /1-2/, amit a hideg olivaolajra öntve kislángon sütöm.

Ebéd általában húsok/marha, borjú, és rengeteg hal/általában krumplival, savanyúsággal.Tésztafélét nem eszem a szénhidrát miatt gyakran.

Még egy kúpot sem kellett felhasználni./eddig/

Jelenleg várakozok hogy bejön-e.

Mindent őszintén leírtam. Eddig bevált.

Előzmény: Nnicki (6409)
Nnicki Creative Commons License 2018.12.22 0 0 6409

Üdv!

Az ünnepek előtt jól kitoltam magammal. Kb. egy éve van végbélrepedésem, 3 proktológusnál jártam, sok folyadékot iszom (napi 4l tiszta víz) blabla mégsem gyógyul, ill. néha muszáj kicsit erőlködnöm és máris visszatér vagy elég egy hígabb, nagyobb mennyiségű széklet. Az első doki anno javasolta a nitroglicerines kúp helyett az Unigel Procto kúpot- nem tudom vki használta-e már..A napokban éreztem, hogy megint mintha pici repedés kezdődne, de mellette külső aranyérre vagy belsőre-fene se tudja- gondoltam így vettem Unigel kúpot ami elvileg mindegyiken segít. Hát nem, a repedés teljesen kiújult, ráadásul nagy, érrel teli dudor lett odalent, ami nagyon fáj.És mindez ünnepek előtt, amikor lehetetlen orvost találni. A fórumot olvasva láttam, hogy vkinek 20 éve van repedése - jesszus, belegondolni is rossz - kérdésem egyrészt hozzá lenne, hogy mitől jobb esetleg illetve a fertőzéstől tartok, arra van-e vmi jó módszer,mert persze mosom, de általában olyan erős záróizomgörcsöm van, hogy nem tudom hatékony-e.

Másrészt aranyérben "jártasaktól" érdeklődnék, hogy jól gondolom-e, hogy külsővel van dolgom? Sok helyen olvasom, hogy a belső nem fáj, nekem pedig fáj...

Előre is köszönöm a válaszokat!

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 6408

Vérzés megjelenésekor. /2x1 kúp/

Viszont a Detralexet is szedem délben, este 1-1 db, vagy kb 8 éve.

Második véleményre keresek orvost, de alig találni.

Előzmény: MM-93 (6407)
MM-93 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 6407

Te folyamatosan kupozod magad vagy milyen esetben?

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6406)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 6406

Kis vérzés van alkalmanként/2hetente /1hónap/ amit nem tudok felbecsülni mennyiségileg.

Ez azért fontos, mert lemehet Fe raktár és a hemoglobin is kevés lesz./Most minden jó a vérképemen/

Ugye néha, nem iszok elég vizet, vagy a kaját nem figyelem stb.

Nem , csíp, nem fáj, nem viszket.

Mondjuk van refluxom.

Előzmény: MM-93 (6405)
MM-93 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 6405

Nekem is belul van, kivulrol semmi nem latszik.

nyaron voltam veradason , minden jo volt akkor.

annyit vettem eszre, ha furdes elott elvegzem a dolgot itana viselhetobb a dolog.

mint mondtam most ugy nez ki nem verzik vagy 2 hete, nemtudom most gyogyul vagy mi.

arra is gondoltam eddig gyulladasba volt es azert nem gyogyult, most lehet a kup levitte.

Neked akkor milyen tunet van, ha nem faj nem csip?

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6404)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 6404

Kérdezném voltál-e mostanában vérvételen, mert lemegy a Fe raktár és a hemoglobin is csökken./gyenge, fáradt leszel/

Én reggelire extra szűz oliva olajra hidegen ütök tojást és tükör tojásként eszem./reggeli majd minden nap ez/

Ügyelek a rost -gyümölcs-zöldség bevitelre.

Nekem a Haemorrhoidale kúp vált be és ugyanezt kenőcsként is kikeverik a gyógyszertárban. Gasztrós írta fel, de cs. orvos írja ki a receptet a többivel, amit a szakorvosok írtak fel.

Nekem belül van repedés. Nem csíp, nem fáj, semmi.

Próbáltad már a nedves letakarítást? /hiába veszel ülő fürdőt még marad ott letakarítani való./

Hát ami az elmúlást illeti nekem nem múlt el.

Viszont rájöttem hogy stressz is elő hozhatja. Tavaly májusban sok stressz ért és rákattantam valamire, no előjött, most meg erre kattantam rá is dühítő.

Előzmény: MM-93 (6403)
MM-93 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 6403

Nekem 3 honapig minden alkalommal volt ver szekeleskor.

most vagy ket hete alkalmaztam dolocproct kupot amitol jobban vagyok, de nem az igazi.most nem szedek semmit, csak oliva olaj reggel este.

verzes elmult, fajdalom enyhult , csak a maro viszketo erzes maradt fent wc utani orakban.

akkor ez sose mulik el?😒

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6402)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 6402

kb. 20 éve van repedésem.

Volt amikor 5 évig semmi.

Most 1 éve küszködök, volt vastag b. tükr. CT, azt mondták a műtét nagyobb kockázat.

Most keresek 2. véleményt/orvost.

Előzmény: MM-93 (6401)
MM-93 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 6401

udv

repedessel en is kinlodok, aug ota.

valtoztattam kicsit a taplalkozason, teljes kiorlesu dolgok, activia+muzli bele minden nap, zabpehely tejben, nem eszek csokit, reggel este egy korty oliva olaj. Helyel kozel bevalt, de nem igazan mulik elfele.

voltam dokinal 2 szer is, egyik gyogyszrtarban keszitett kupot irt, utana vettem kulonbozo kupokat de max szekelesen segitenek,masik doki  doloprocktot talan ennek hatasara javult a dolog, nem verzik frissen csak neha latok kis voroset szekleten.

most tovabbra is varok hatha elmulik egyszer, mar rohadtul elegem van, foleg wc utani kellemetlen oraktol.

de ezek szerint nem egy gyorsan gyogyulo dolog ez, akkor azt mondod minden fele kupok nelkul elmulik idovel?

Előzmény: Gorsiborsi (6399)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 6400

Kérdezném hogy a paraffinolajat mindennap beveszed vagy csak néha alkalmanként?

Úgy tudom hosszú távon nem ajánlatos.

Előzmény: Gorsiborsi (6399)
Gorsiborsi Creative Commons License 2018.12.03 0 0 6399

Szia Lidus,

kis update, nekem májusban vágták le a külső carunculát + volt egy elég mély repedésem, amit csak kúp ért el.

november közepére lettem úgy majdnem 99 %-ra jól. Azért még nem ugrálok, de nincs semmi fájdalom. Elmúlt. Eltűnt. 

Kúppal-kenőccsel egy szintig javultam, aztán megakadt a dolog, aztán azt vettem észre, hogy minél kevesebbet használom őket, egyre jobban érzem magam.

székletlazító diétán vagyok továbbra is, de majdhogynem tünetmentes vagyok.

Két hete pizzát/tésztát is ehetek, persze továbbra is figyelem a rostbevitelt, + felváltva kis hunyadi vízzel+ paraffin olajjal rásegítek, de most így minden oké.

Ügyelek arra, hogy puha legyen a széklet - nem hasmenéses - és sportolni még nem sportolok sétán kívül. + marhára ügyelek, hogy ne kapjak székrekedést. normál/puha székletre is működök, de figyelek arra, hogy ne legyen kemény.

figyeld a tested reakcióit, ha valami nem válik be, próbálj mást, és ne fogadd el, ha a dokkerek azt mondják nincs mit tenni, mert mindig van.

Kitartás!

Előzmény: liduskácska (6388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!