Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Bánfalvi Péter 2009.11.21 Creative Commons License 3258

Kedves Ditta!

Én még türelemmel lennék, a kint lévő csomót meg szerintem felesleges visszanyomkodni, ha újból kijön. Kipróbálnám napi többször a törülközőbe csomagolt jegelést is. Lehet, hogy tényleg műtét lesz később a megmaradó bőrnyúlvány miatt, de a gyulladásos, duzzadásos időszakot tényleg el kéne felejteni, ilyenkor problémásabb a gyógyulás.

A Longo műtétet szerintem akutan főleg, de az Ön esetében a kívül lévő gondok miatt is el lehet felejteni. Nehogy ragaszkodjon hozzá! A helyi érzéstelenítés meg a betegeimnek bejött, az előttem szólónál úgy látom nem. De a dolog műtét, beteg függő is.

Üdv:

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: ditta0204 (3255)
ditta0204 2009.11.21 Creative Commons License 3257

Köszi szépen a tanácsot a holnapi conrollon rákérdezek:)

Sajnos felénk a műtétekről nem sok jót hallottam,helyi érzéstelenítés meg azmiatt volt mert trombotizált és nagy volt a fájdalmam:S

Minden jót:)

Nezaklass_ 2009.11.21 Creative Commons License 3256
Hát ahogy olvasom,erősen javasolt a műtét :S
Van valami új (pár éves) műtéti technika,ami az operáció utáni szakaszt könnyíti meg és a műtéti időt is jelentősen lecsökkenti.Azt hiszem LONGO a neve,de többet a sebésztől kérdezz erről :-)
Ja és semmiképp ne engedd a műtétet helyi érzéstelenítésben!
Előzmény: ditta0204 (3255)
ditta0204 2009.11.20 Creative Commons License 3255

Sziasztok!

Sokáig gondolkoztam amíg...ideértem illetve írtam ..elég sok történet van már a forumon...igyekszem az enyémet is megosztani veletek..!
35 évesen három császár szüléssel..a hátam mögött 12 éve van fissurám és "négylevelű lóhere alakú" nodusaim..amelyek rendszerint az itt előbbi cikkekben felsorolt kenöcsök valamelyike hatására elmúltak  ...többször javasolták az aranyérműtétet...de én nem vállaltam..!

Kb.8 napja kizáródótt az aranyerem és trombózist állapítottak meg...a vérrögöket helyi érzéstelenítésben levették (lidokain 1%-os és kb 5 perc volt de 2x) ezután sajnos ödéma keletkezett..kaptam gyógyszert (detralex 500mg 3x2 és Alsol kenőcsöt) és naponta járok controllra...nurofen fájdalomcsillapítóval ki lehet bírni..! CSAK AZ A BAJ,HOGY AMIKOR VISSZANYOMOM MINDIG KIJÖN pedig az orvos azt mondta visszahúzodik ha belül van...ülőfürdő,visszanyomkodás...és meginnt kidudorodik a borsónagyságú ödéma...vérzés néha minimális ,széklet eddig mütét után mindennap volt és nem okozott panaszt...2 nap múlva megyek controllra...de azt mondta ha nem javul AKUT műtét lesz...pedig gyulladásba lévő nodust  miatt nem szabadna műtét......!!

Különben egészségügyi asszisztens vagyok...a reumatológián ..és csak arra lennék kiváncsi valyon ez már a gyógyulás útja nálam..mennyi ideig tarthat az ödéma felszívódása?

Egyébként nem szabad megijedni a friss vértől ..mert az "jót" jelent a fekete színű széklet az ami a gondot okozhat....azonnal orvoshoz ilyenkor...és  hisztizni ,hogy kivizsgáljanak..:)

NA mindenkinek pusz!:)♥

tristen 2009.11.20 Creative Commons License 3254
KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-)
Előzmény: pinkpanther07 (3253)
pinkpanther07 2009.11.19 Creative Commons License 3253
No, beszereztem a Liotont, egyelőre csíp, a Hemorid nem csípett, de remélem ez annak a jele, hogy használ...
pinkpanther07 2009.11.19 Creative Commons License 3252
Köszönöm válaszát, akkor úgy hiszem elugrok Lioton gélért.

Valaki esetleg tud segíteni, hogy Veszprémben milyen a TB-s proktológia? Egyáltalán akad-e?
Tudom, hogy fontos gond, meg minden, de egyetemistaként pénzt áldozni... Hát nem is igazán volna miből. :/
Bánfalvi Péter 2009.11.19 Creative Commons License 3251

Kedves Gyula!

Jelenlegi panaszát szerintem kölső, rögös aranyér okozza, melyről mindent megtalál a

Jön is, megy is, marad is, mi az? A külső, rögösödött aranyérről

c. cikkemben.

Valószínű, hogy más problémák is fennálnak az előzményeket tekintve, úgyhogy valamikor szakembernek mutassa meg a fenekét.

Üdv:

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: pinkpanther07 (3250)
pinkpanther07 2009.11.19 Creative Commons License 3250
Üdv.
24 éves vagyok, korábban elvétve voltak gondjaim, de inkább nyáron, izzadáskor, át nem vett fürdőnadrágtól. Olykor láttam vércseppeket a wcpapíron, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget, úgy véltem a dörzsölődéstől van.
Most hétfőn azonban erősen belémhasított a fájdalom az ébredésnél, úgy gondoltam ez aranyér lehet, elugrottam a patikába, ott adtak Hemorid kúpot és kenőcsöt, keddre jobb is lett a dolog, de mára ismét elviselhetetlennek tűnik.

Vérzést nem észleltem, kitüremkedés van, viszket, és irtózatosan feszít.
Sportolni sportolok rendszeresen, mondjuk a csípőset és a húst nem vetem meg, és a zöldséget nem viszem túlzásba, de folyadékot sokat veszek magamhoz.

Elképesztően zavaró, nem csak a wc-n, vagy megerőltetés közben, már fekvő helyzetben sem tudom mihez kezdjek.

Tudom, hogy nehéz így látatlanban, de mennyire lehet komoly a gond, és mivel tudnám leghatásosabban kezelni. Mihelyst otthon leszek gondolom menjek el orvoshoz, de milyen szert használjak rá? És vélhetően szükséges-e műtét, ha igen, van-e olyan megoldás, ami nem akadályoz az életvitelemben (foci, egyetem, utazás) rövidtávon sem?

köszönettel:

Gyula
Bánfalvi Péter 2009.11.18 Creative Commons License 3249

Kedves Pajica!

Szülésnél a terület nyomása megemelkedik, megduzzad, a duzzadástól a bőr kitágul, a duzzanat után a megnyúlt bőr persze ottmarad.

Ennyi.

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Pajica (3238)
Bánfalvi Péter 2009.11.18 Creative Commons License 3248

Kedves Szandy!

Panaszait talán végbélrepedés okozza, ami az Ön esetében akár műtét nélkül is rendbe tehető. Székletrendezés, záróizomlazítás (sajnos ilyenkor ez magától igen nehéz), segítség azért elkelhet. Ami erre recept nélkül kapható, az a Bepanthen Plus, valamennyit ez is segít. Ha panaszai megmaradnak, vizsgálatra menjen el.

Üdv:

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: szandy89 (3245)
Bánfalvi Péter 2009.11.18 Creative Commons License 3247

Kedves Dóra!

Ha az, amire gondolok, akkor egy kis kinövése van a kint és bent határán. A gondot az okozza, hogy mivel "benti bőr" fedi, kint nem érzi jól magát, és mind gyakrabban fog begyulladni. Ennek hatására beduzzad, nő egy kicsit, megnyugszik, majd kezdődik a dolog előlről. Ezért egyre nagyobb és nagyobb lesz, és panaszok is egyre többször fordulnak majd elő.

Egyszer majd megunja, és el fogja távolítattni: helyi érzéstelenítés (oda szuri), 10-20 perc kellemetlenség, utána némi otthoni kezelgetés, és ennyi.

Persze Önnél is ki kell zárni a kezdődő vastagbélgyulladást, egyéb betegségeket.

Üdv:

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Dóra84 (3244)
Bánfalvi Péter 2009.11.18 Creative Commons License 3246

Kedves Picimicike!

Panaszai hátterében valószínűleg végbélrepedés áll. Ez sajnos sokszor előfordul "nehezebb" szülés után, kialakulását kicsit bonyolult lenne elmagyarázni.

Magától véglegesen meggyógyulni nem tud, a panaszok vissza-visszatérnek. A szokásos műtéti megoldások ilyen esetben vagy kevéssé hatásosak, vagy a későbbi inkontinencia fokozott veszélyével járnak.

A lágy széklet biztosítása, a záróizom lazítása fontos, valamint egyéb betegség, pl. vastagbélgyulladás kizárása.

Ne ijedjen meg, ha ez igazolódik, a panaszmentesség  hosszú időre elérhető, de későbbiekben  (20-30 év múlva) egy nagyobb műtét szükségessé válhat.

Tehát egy vizsgálat, meg ami fent írva van.

Üdv,

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Picimicike85 (3242)
szandy89 2009.11.18 Creative Commons License 3245
Kedves Doktor ÚR!

Én egy 20 éves lány vagyok, nekem most kezdődött hogy egy kicsit keményebb volt a székletem és a papír is kicsit véres volt de nem fájt annyira!(el lehetett viselni)
Viszont másnap reggel jobban fájt már ,de nem volt véres és nem is volt kemény a székletem...és még csak nem is látszik semmi, lehetséges h aranyerem van?? vagy valami más??
nekem még nem volt ilyenem és a műtétektől is nagyon félek úgy hogy remélem nem nagy a baj!A segítségét és tanácsát szeretném kérni hogy mit tegyek, még orvosnál nem voltam!
előre is köszönöm és várom a válaszát
Dóra84 2009.11.18 Creative Commons License 3244
Tisztelt Doktor Úr!
26 éves nő vagyok. Néhány hete észrevettem, hogy a végbél nyílásomnál egy kis kitüremkedés keletkezett. Olyan, mint egy kis rózsaszín "farkinca". Felmenőim közt többeknek van aranyere, és pár hónapja kaptam új munkát, ami nagyrészt azzal jár, hogy az irodában ülök. Egyébként változatosan táplálkozom, gyümölcsöt, zöldséget naponta fogyasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy milyen kezelés javasolt, ha a kis kinövésen kívül nincs panaszom? Reparon kenőccsel kenegetem pár napja, de nem vettem észre változást. Lehet, hogy türelmetlen vagyok. Néhány helyen olvastam, hogy a külső aranyér valószínűleg sosem fog visszahúzódni. Esztétikailag annyira nem is zavar, csak nem szeretnék nagyobb problémát. Ja, és többeknél olvastam, hogy az ilyen kis kinövéseket visszatolják. Ezt muszáj? Okozhat nagyobb problémát, ha kibújik? Válaszait előre is nagyon köszönöm!
Üdvözlettel: Egy kezdő aranyeres
tristen 2009.11.16 Creative Commons License 3243
Én sajnos nem tudok :(
Előzmény: osseous (3241)
Picimicike85 2009.11.16 Creative Commons License 3242
Szép napot mindenkinek!

Bánfalvi Doktorúrtól szeretnék kérdezni!

Szülés után éreztem, hogy nincs minden rendben odalent, egyre jobban fájt a széklet ürítés és vérzett is . Végül már órákon keresztül nagy fájdalmat éreztem széklet ürítés után is.(Ez volt szülés után 1 hónappal) Elmentem egy szakorvoshoz, megvizsgált ujj tapintással. Azt mondta, hogy végbélrepedésem van. Mivel szoptattam csak reparon krémet ajánlotta hogy használjam meg parafin olajat. Hazamentem és onnantól kezdve nagyon sok folyadékot ittam vizet, teát, rostos üdítőket és az étrendemen is változtattam több gyümölcsöt és joghurtot is fogyasztottam. Sokkal lazább lett utána a székletem, a fájdalom és a vérzés is megszűnt néhány napon belül. De azóta is időnként a széklet ürítés közben kicsit szúró és égető érzést érzek, kicsit kellemetlen. Nem fáj utána és nem is vérzik. De ez nem mindig van így van hogy két hétig semmi panaszom nincsen, utána 1-2 vagy3 napig megint ezt érzem. És székelés és vizelet ürítés után közben kibújik egy kis púp, a végbelemnél(nem mindig) de a dolgom végeztével ez teljesen vissza is húzódik. Ezek mitől lehetnek? Ezzel feltétlenül orvoshoz kéne mennem vagy majd elmúlik magától? Nagyon félek a tükrözéses vizsgálattól. Lehet, hogy nincs akkora baj, hogy arra szükség legyen? Lehetséges, hogy ilyen hosszú a gyógyulási szakasz? Mitől múlna el teljesen?
A válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!
osseous 2009.11.14 Creative Commons License 3241
KEDVES MINENKI!OLVASTAM A HÁZIPATIKA OLDALÁN,HOGY LÉTEZIK EGY UJFAJTA "SZÖGESDRÓTOS"KÉSZITMÉNY,AMELY RENDKIVÜL JÓ HATÁSSAL VAN AZ ARANYERES PANASZOKRA.AZONKIVÜL,HOGY EZ EGY KENŐCS,SEMMI INFÓM NINCS RÓLA.TUD RÓLA ESTELEG VALAKI BŐVEBBET RÓLA?
alongtimeago 2009.11.14 Creative Commons License 3240
Lassan fél év telt el az aranyérműtét óta. Múltkor írtam nektek hogy bedagadt az egyik ülőgumó körüli rész (augusztus végén), és szeptember elején a sebészeten felvágták kívülről. Aztán persze szép lassan visszahúzódott. Aztán október elején elmentem egy proktológushoz, persze ő is rácsodálkozott erre a kisebb 4*4 cm-es bedagadt részre és magasabb szintre küldött hogy megállapítsák mi ez az egész. Megállapították hogy krónikus tályogom van ami borzasztóan ritka dolog, azt hiszem azt írták a papíromra hogy "letokolt abscesses" lehet. Kicsit kezelgették, már úgy volt hogy meg is műtenek aztán az utolsó pillanatban mégsem lett belőle semmi. Egyszer úgy látták hogy szépen gyógyul, egy hét múlva meg mégis műteni kell. Viszont a dolog kis terjedelmű így 2010 január végén lenne mégis a műtét ha addig nem múlik el. Persze ha belázasodnék vagy valami az más kérdés. Azt sem lehet tudni elmúlhat-e magától. Néha kicsit kifakad. Ami jó hír hogy a wc-zés tökéletesen megy, se váladékozás se vérzés viszont egész nap érzek egy kellemetlen feszülést ott belül. Ez lehet a tályogtól ? A proktológus se sipolyt se semmi ilyesmit nem állapított meg. Az is lehet hogy volt egy sipoly nyáron ami már meggyógyult, de a maradványa vagyis a tályog megvan ? Nem igazán mondtak semmit mi a teendő januárig csak annyit hogy ülőfürdőzzek. Egyéb dolgot mit tudok még tenni ? S vajon ha eltávolítják a tályogot, megszűnik a belső feszülés is ? Szóval úgy érzem van egy kis káosz körülöttem, ez nem jó dolog. S hogy a teljes gyógyulás mikor következik be azt már el sem tudom képzelni. Egyszer összeszámoltam hány orvos foglalkozott a problémámmal különböző helyeken (magánrendelők, kórházak) kb. 10 orvos már biztos megvan.
Banyavári Banya 2009.11.12 Creative Commons License 3239
Jobbulást és gyógyulást kívánok mindenkinek! :)
Pajica 2009.11.10 Creative Commons License 3238

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Akkor azért nyugtasson meg kicsit, hogy valószínü a szülés után maradhatott ez a bőrcsomó ott? Persze amint tudok elmegyek orvoshoz is ha azt javasolja.  Még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy egyáltalán mitől alakul ki ez a szülés után ez, mert olvastam olyat, hogy akár egy két cm-re is megnyúlhat,de azt hogy miért azt még nem. Ha az aranyér miatt marad ott valami az logikusabb nekem. Én inkább azok közé a hipochonderek közé tartozok aki akkor nyugszik meg ha tudja a dolgok miértjét :)  Még egyszer elnézést a sok felesleges kérdésért!

Előre is köszönöm a választ.

Üdvözlettel: Pajica

Samanoske 2009.11.09 Creative Commons License 3237
Csatár Éva doktornővel valakinek van tapasztalata mert jókat hallottam róla!
Üdv.
Adri néni 2009.11.08 Creative Commons License 3236

Köszönöm a választ, akkor elmegyek a rendelésre és kérek beutalót.

Nem tudom, hol van proktológia errefelé, de az orvosnak tudnia kell majd, hogy hová tartozom, valahová csak elküld.

Végbélrepedés?

Nem hangzik biztatóan, de azért az jó hír, hogy ha arról van szó, akkor műtét nélkül is orvosolható a baj...

Remélem, kedvező fejleményekről számolhatok majd be! :)

Üdvözlettel

Adrienn

Előzmény: Bánfalvi Péter (3233)
Bánfalvi Péter 2009.11.08 Creative Commons License 3235

Kedves Pajica!

Nem hinném, hogy a talált dolog rosszindulatú vagy bármilyen más kezelendő betegség lenne, de teljes bizonyosságot persze csak egy orvosi vizsgálat adhat (Ön eldönteni nem tudja, nem is feladata).

Ha ott is csak bőrcsomónak ítélik, amelyik Önnek ugyebár panaszt nem okoz, el kell felejteni az egészet: a jelenlegi panaszmentességét semmilyen kezelés nem tudja még panaszmentesebbé tenni.

Mutassa meg, majd felejtse el aggódását!

Üdv,

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Pajica (3234)
Pajica 2009.11.08 Creative Commons License 3234

Kedves Doktor Úr!

Lenne egy kérdésem mivel eddig nem aggódtam miatta,  mert nem zavart és nem fájt, de most valamiért teljesen kétségbe vagyok esve. 24 éves vagyok, egy éve szültem meg a második gyerekemet, ami után aranyerem volt ( legalább is azt gondolom hogy az volt mert egy nagy kemény dudor volt ott) Olvastam, itt is amit írt, hogy  szülés után előfordul ,hogy a gát felöl ottmarad egy kis bőrredő szerűség meg azt is hogy az aranyér után is maradhat bőrmaradvány. Na szóval, honnan lehet megállapítani, hogy amit én érzek az a szülések miatt van, vagy az aranyér miatt maradt ott és egyáltalán a szülés miatt mért alakul ki csak "úgy" ilyen bőrredő? Csak azért érdekel mert most nem tudom miért, de arra gondoltam hogy esetleg valami rosszindulatú dolog is lehet ( sajnos a hipchondria nálam " családi örökség" amit minden erőmmel próbálok leküzdeni :( ) Ez a bőrnyúlvány szerűség teljesen puha, a gát felöl van , a felszíne nem sima inkább redős és azt hiszem a végbélnyíláson kívül van, bár ha kicsit eröködök jobban látszik. Nem tudom mi alapján lehet mondani hogy kívül vagy belül van, egyáltalán hol kezdődik a belseje :) Ne haragudjon, hogy ilyesmivel zavarom, de tényleg megijedtem, hogy mit keres ott aminek szerintem nem kellene ott lennie. Kérem írja le, hogy mit gondol és mennyi annak az esélye, hogy tényleg valami rosszindulatú dolog szerűség legyen az! Érdemes ezzel orvoshoz menni, mert igazából azon kívül, hogy ott van semmi problémám vele?

Előre is nagyon szépen köszönöm a választ!

Bánfalvi Péter 2009.11.08 Creative Commons License 3233

Kedves aggódva szorongó Adrienn!

Nem akarom megnyugtatni, hátha akkor nem lép. Összes kétsége egy proktológiai kivizsgálással lezárható, ezért inkább egy vizsgálat, mint még száz évig szorongás.

DE:

- panaszai (kívül-belül csomó, fájdalom, szorongás) legfőképp végbélrepedésre utalnak, amit a szorongás csak fokoz, ezzel visszatérnék a fentebbiekhez,

- maga tudja, hogy műtétre van szüksége? Én nem. Mi a csudából gondolja, hogy ha elmegy orvoshoz, egyből műtőasztalra fekteti? A végbélrepedés kezelése műtét nélkül megoldott, nagyon jó eredményekkel. Nem lehet, (és ezt kérem ne vegye személyes sértegetésnek) hogy csak indokot akar arra, hogy ne kelljen vizsgálatra mennie?

- láttam már kiskorú vastagbéldaganatos beteget is, az életkor csak a valószínűséget befolyásolja, ki nem zárja a bajt.

- ha végbélpanaszai vannak, egy végbélvizsgálat kizárhatja a végbélrákot, ha a szakember úgy találja, majd Ő továbbküldi teljes vastagbél-vizsgálatra. 

Javaslom tehát:

Ha színvonalas proktológiai rendelő elérhető a közelében, a háziorvosnál verje az asztalt egy beutalóért (hogy van az, hogy a sejhaja fáj, és az orvosa nem hajlandó szakemberhez küldenie, aki meggyógyítaná? Azt akarja, hogy szenvedjen?). Mondja, hogy fáj a feneke, adjon beutalót, és viszont látásra. A háziorvos (eszközhiány miatt én személy szerint is így lennék) nem tudja eldönteni (ha "megnyúlja", ha nem), hogy van-e baj, kutya kötelessége szakemberhez irányítania.

Ha jóhírűt csak magánrendelőt talál (vigyázat: az, hogy magán, még nem biztosíték a magasabb színvonalra), oda beutaló nélkül is mehet.

Ne féljen, lépjen!

Üdv,

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Adri néni (3232)
Adri néni 2009.11.07 Creative Commons License 3232

Kedves Doktor Úr!

Tanácsát szeretném kérni, mivel attól félek, hogy vastagbél-vagy végbélrák (nem tudom, melyik illik az esetemre) - gyanús vagyok.

Tudom, tele a világ hipochonderekkel, de kétgyerekes anyaként már úgy érzem, nagy a felelősség a vállamon a saját egészségemet illetően is, ezért kerestem rá interneten a kezdeti tünetekre, és úgy találtam, ezek nagyjából stimmelnek rám.

Hogy aranyerem van, azzal kb 14 éves korom óta tisztában vagyok, jól látható, kezdetben kb borsónyi, majd az első gyerekem születése után babszemnyi, a most harmadik hetes lányom szülése után pedig kb. két babszemnyi külső duzzanat látható a végbélnyílás körül, ami olykor vérzik.

Gyerekként megtanultam ezzel együtt élni, a szüleimnek nem mertem mondani, mert a wc-n olvasás miatt mindig üvöltöztek velem, fenyegetve, hogy ha kiderül, hogy emiatt aranyerem lesz (mint apámnak - tehát genetikailag is rizikócsoportban vagyok aranyeres témában), akkor így meg úgy elvernek, stb...Tehát 14 évesen magam kezdtem utánajárni a témának, sok helyen javasolták a meleg vízes lemosást, ami megkönnyítette a székelést, ez eddíg jól bevált.

Tudom, szükség lenne műtétre, mert ez nem normális dolog, de eddíg nem tudtam elég bátorságot gyűjteni hozzá, attól félek, hogy a műtét után nem merek majd wc-re menni (az első szülés után a gátsebem felszakadása okán érzett félelem miatt csak a 11. napon volt székletem!! Pedig annyira kellett, hogy már fájt, de iszonyú lelki nyomás alatt voltam, hogy szétszakadnak a varrataim...)

És persze az is szempont volt, hogy a szüléstől úgyis újra kijönne, de most már nem tervezünk több gyereket, úgyhogy lassan szerét kell ennek is ejtenem, tudom, csak azt nem tudom, hogy hol és hogyan kezdjek hozzá...

Viszont utóbbi terhességem alatt és egyszer a szülés után is nagyon intenzív fájdalmat tapasztaltam, nem a végbél felől, hanem picit feljebb, és valahol belülről sugárzott, biztos, hogy nem hasi fájdalom volt, valahol fenéktájt éreztem. Annyira fájt, hogy bár szoptatok, de egy Algopyrint megkockáztattam, bár attól sem múlt el, csak kb. egy nap múlva.

Zuhanyozásnál pedig tapintható külsőleg is a végbél felett kb. 3-5 cm-rel vm belül lévő, talán borsónyi duzzanat, aminek érintése a fentihez hasonló fájdalmat okoz.

De ahogy mondtam, a fájdalom már a szülés előtt is fennált és előjött olykor, csak ez a belső duzzanat új...

Azon aggódom, hátha ez lehet az a bizonyos "polip", ami egyes cikkek szerint a rákos daganat alapja...

Ezért továbbolvastam és a többi tünet (hasmenés-székrekedés váltakozása, székelés után is megmaradó székelési inger, székeléskor vérzés - ez tudom, hogy az aranyér miatt van -, olyan érzés, mintha a széklet nem ürülne ki teljesen...

Ezek mind stimmelnek.

Egyedül az életkor nem, mert én most leszek 28 - erre való hivatkozással a háziorvosom nem tartja szükségesnek a szűrővizsgálat elvégzését (azért vetettem fel neki, mert az ajtóra ki van írva, hogy végeznek helyben ilyen vizsgálatot).

Azt mondja, 40 év felett szinte nincs vastagbélrák.

OK.

Akkor most mi legyen?

Menjek vissza a háziorvosomhoz és verjem az asztalt, hogy de igenis, én akarom, hogy megvizsgáljon?

Attól félek, hogy egy elmebeteg zaklatónak fog tartani, vagy az erőszakos fellépésem miatt szándékosan elbagatellizálja a dolgot és elsiklik valami felett...

Ön mit javasolna?

Az életkor Ön szerint is kizáró tényező?

Ha így volna, én örülnék neki, mert persze nekem sincs ínyemre sem a betegség lehetősége, sem a vizsgálat.

Csak félek, hogy indokolt...

Köszönöm válaszát (és elnézést, hogy bő lére eresztettem...)!

Üdvözlettel,

Adrienn

Előzmény: Bánfalvi Péter (3229)
tristen 2009.11.06 Creative Commons License 3231
Miért nincs most semmi beírás? Eddig annyian írtatok ide...
tristen 2009.11.03 Creative Commons License 3230
:-)
Bánfalvi Péter 2009.11.02 Creative Commons License 3229

Kedves Kriszta!

Mindenképpen keressen fel szakembert (az Ön esetében prokológust, vagy bőrgyógyászt)!

Ha nem akar viszketéssel élni, akkor (most nem az jön, hogy akkor menjen Dunának :) gyógyíttassa meg magát, ez így nem fog rendbe jönni.

A szülei döntése az övéké, az Öné meg a sajátja, következményekkel együtt.

Üdv,

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Jazzy19 (3225)