Keresés

Részletes keresés

sytry Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6040

Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni hogy aranyér műtét utáni esztétikai műtétre milyen MEGBÍZHATÓ orvoshoz lehet menni Budapesten? A műtétem altatásos, szikével végzett beavatkozás volt, de sajnos nem gyógyult be szépen a terület, bőrtöbblet alakult ki ami higiéniás és esztétikai problémát okoz. Mindenképp szeretném rendbe hozatni de nem találok orvost aki segítene nekem ebben. Bánfalvi Doktor úr végez ilyesmi műtétet, nem tudja valaki? Már egy ideje keresgélek neten, de egyszerűen nem tudom hova lenne érdemes fordulnom. Bármilyen tanács, ötlet nagy segítség lenne!

Zsanna68 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 6039

Tud valaki jó proctologust  Győr környékén.

 

Köszike.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.14 0 0 6038

Tudok ajánlani, de akkor írj rám!

Előzmény: Zvtwinner (6036)
ahraya Creative Commons License 2017.09.10 0 0 6037

A műtétet orvosa válogatja.

Nekem vagy 10 éve csak kúpokat meg kenőcsöt javasolt.

Persze hol jobb, hol rosszabb.

Én vidéki vagyok.

Hogy ne jöjjön ki nem szabad hideg helyre ülni és a kajába/joghurt korpát keverni vagy van egy Laevolac nevű szirup.

Ha nem tud visszamenni, akkor talán műtik.

Persze voltam magán rendelőkben is.

Hát túl kell esni rajta. 

 

Előzmény: Zvtwinner (6036)
Zvtwinner Creative Commons License 2017.09.09 0 0 6036

Sziasztok! 

 

Sajnos pár éve (most 26 vagyok) én is időszakosan aranyerességgel küzdök időszakosan. Pár havonta előjön, most éppen a legrosszabb stádiummal szenvedek. (kizáródott belső aranyér, folyamatosan fájdalmas, alig bírok mozogni) 

Sajnos a szokásos Detralex-Aurobin kenőcs-kúp-rostos ételek-sok víz kúra nem akar működni.

 

Az állami (Dél-Pesti kórház) rendelésre 3 héten belül kaptam időpontot proktológiára, ami elég gáz...

 

Tud valaki esetleg Budapesten jó magán proktológust ajánlani? 

Szerintetek egyébként mi az a pont, amikor már érdemes szike alá feküdni vagy gyűrűztetni?

 

Köszi előre is a segítséget!

sokasebi Creative Commons License 2017.09.08 0 0 6035

Vigyázni kell, mert sok a kókler ebben az iparágban! Lézerrel nem szabad foglalkozni, az többet árt mint használ. Főleg ha a doki neve D-vel kezdődik, mert az szadista is - saját tapasztalat, egyébként tele a net infóval a "lézerrel nem szabad aranyeret műteni" témakörben. 

 

A lényeg, hogy az első vérzés után menjünk el egy fiatal magándokihoz, aki meg tud gyűrüzni, az nem fáj, nincs utólagos kenegetés, nem kell kötözgetni és nem kell otthon maradni sem egy napig sem. Ha körkörös a probléma, akkor többször vissza kell menni, pl. havonta egyszer. 

 

Problem solved, örülök hogy segíthettem.

Előzmény: Péter Hullár (5984)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.16 0 0 6034

Ja, még valami. 

Nem szabad égetett szeszes italt inni, különösen az olcsó, "pancsolt" fajtákat. 

Egyszer egy kirándulás alkalmával megkínáltak Mátyás király gyomorkeserűvel, hát alig vártam, hogy haza érjünk... Valamint a Hubertus ami még előhozza, gondolom a benne lévő fűszerek miatt.

Továbbá a pezsgő sem ajánlatos.

Érdekes, hogy az uniqum és a tiszta pálinka nem hozza elő az aranyeret nálam.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.14 0 0 6033

Pontosan.

Előzmény: bonap arte (6032)
bonap arte Creative Commons License 2017.08.14 0 0 6032

Én mindig is álló munkát végeztem, nem vagyok kövér sem, mégis ha visszagondolok akkor már gyermekkoromban is volt aranyér fájásom. Most 53 vagyok, több évtizedig halogattam, aztán pár évvel ezelőtt már túlságosan súlyos volt, ezért megcsináltattam szikés műtéttel. Azóta rendben vagyok.

Az aranyérre nincs gyógymód, lehet ideig-óráig kenegetni de megoldás csak akkor lesz ha kivágják.

Előzmény: Törölt nick (6031)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.14 0 0 6031

Ezért nevezik civilizációs betegségnek! Mert nem járunk négykézláb, azért alakul ki. Van akinél elöbb van akinél később. A sok ülés váltja ki lejobban.

Előzmény: leveste (6030)
leveste Creative Commons License 2017.08.14 0 0 6030

Ezt a kávé dolgot csak kínomban kérdeztem. 

Egy éve lefogytam, elkezdtem mozogni, erre puff, aranyér.

Nem tudok mire gondolni, mitől jött.

Nem voltam krónikusan túlsúlyos 174/86 kg. Duci talán, de nem egy Michelin baba :) 

15 éve nem dohányzom. 

45 éves vagyok, 74 kg, mozgok, sok zöldséget eszem.  Módjával iszom alkoholt, próbálok egészségesen élni, erre aranyeres leszek. Nem egy sikertörténet :(

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.14 0 0 6029

Ja, és a mi nagyon fontos, az a sok víz ivás! A víz mindenre jó!

Előzmény: Törölt nick (6028)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.14 0 0 6028

Nálam a kávé megemeli a pulzusomat, és ettől ingerlékeny leszek, de a vérnyomásomat nem viszi feljebb. (Ezért nem kávézom.)

Az izomfejlesztő gyakorlatok megint csak a pulzusra hatnak, ezért nem ajánlatos nehéz fizikai munkát végezni, úgymint pl. a cipekedés. A sok mozgás az nem izomfejlesztő, hanem vérkeringést serkentő hatású, azt szabad, sőt ajánlatos is. A lényeg, hogy megerőltető tevékenységet ne végezzünk aranyeres probléma fennállásakor. Ide értendő a kemény székelés is, ezért kell a rostos étel, hogy ne kelljen erőlködni.

A száraz vörösbor jótékony hatású, a fűszerezett borok már nem. 

Nekem ez a tapasztalatom.

És fogyni, fogyni...

Előzmény: TinmanHU (6027)
TinmanHU Creative Commons License 2017.08.13 0 0 6027

"Minden, ami emeli a pulzust, kerülendő."

 

A kávé a vérnyomásra hat inkább és nem a pulzusra. Nem mellesleg a mozgástól természetszerűen emelkedik a pulzus, így ezzel azt mondod, hogy ne tessék mozogni, pedig de! Tessék mozogni, de olyasmit, ami nem megerőltető.

Előzmény: Törölt nick (6025)
TinmanHU Creative Commons License 2017.08.13 0 0 6026

A diéta helyett én úgy fogalmaznék inkább, hogy a ROSTBAN gazdag táplálkozás rendkívül fontos ilyenkor... máskor is, de ilyenkor főleg. A fűszeres, csípős ételek mellőzését nekem is mondta a doki, de én chilit ettem erős pistával kb. és semmi gond nem volt :-D Persze másnak ettől még lehet, szóval tényleg tessék kerülni ezen ételek fogyasztását.

 

Dohányzás elhagyása alapvetés, nem csak emiatt, hanem millió ok miatt. Mondjuk én teljesen absztinens vagyok, de azt viszont állítom, hogy napi egy pohár minőségi vörösbor az sok rosszat nem fog tenni, ha csak nincs reflux, mert akkor az is kerülendő.

Előzmény: Törölt nick (6023)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.13 0 0 6025

Minden, ami emeli a pulzust, kerülendő. Nálad már annyira előrehaladott az állapot, hogy egy erősebb kávé is képes előhozni. Ez van. 

Ami ilyet tesz veled, azt ne fogyaszd. Igyál inkább -helyette is- vizet. Vagy ha nagyon kívánod, akkor igyál barna cukros lájtos kávét. (3 az egyben)  Én is olyat iszom reggel, és teszek hozzá egy kanál granuláltat. Ha ez beválik neked, akkor jó. 

Előzmény: leveste (6024)
leveste Creative Commons License 2017.08.12 0 0 6024

És a reggeli kávé? 

Rászoktam a reggeli nagy adag, törökös kávéra. Utána nem sokkal jött ki először az aranyos. 

Lehet összefüggés? 

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.12 0 0 6023

Üdv

Ugyan ezt mondom én is, amikor a várakozásról írtam. Nyilván nem a csodára kell várni, hanem arra az optimális helyzetre, amikor van értelme műteni. Azt az időszakot nagyon jól leírtad!

 

Ami még nagyon fontos, a diéta, vagy legalább is a visszafogottabb étkezés. Fűszer vagy csípős ízek kerülendőek.

Nem akarom részletezni, mert alapvető dolog, hogy amit megeszünk, az egyszer ki is jön. Ami viszont megterhelő lehet a végbélnek, ha nem vagyunk mértékletesek az étkezés során. Ehhez tartozik a fogyás, ami ugyancsak ajánlatos. Ide kapcsolódik a sok mozgás.

 

A lényeget elmondtad, többet nem lehet mondani erről. A lényeg a sportos életvitelen van, és a dohányzás mellőzésén.

Előzmény: TinmanHU (6019)
leveste Creative Commons License 2017.08.12 0 0 6022

Nekem pont az ellentétes oldalon van a fájdalom, mint ahová a gyűrűk voltak felrakva. 

És nem akkor kezd el fájni, mikor gyűrűznek, hanem állandóan fáj. 

Hidegre - melegre, terhelésre erősödik a fájás, akkor sugárzik. 

Most éppen Voltaren kúpot használok, attól remekül nem csökken az állandó nyomásérzés, enyhe fájdalom. 

 

Érdekes, hogy a doki nem említi az idegek károsodását!

Sőt, azt mondja, nem találok olyan szakembert, aki meg tudja mondani az okát. 

 

Előzmény: TinmanHU (6021)
TinmanHU Creative Commons License 2017.08.12 0 0 6021

2000-es évek: Prosterisan Forte kenőcs és ebben a márkában kúp is. Már akkor is nagyon drága volt ez a kúp, azóta még drágább lett.

Tizensok évvel később: Prosterisan Forte kúp és gyógyszertárban előre, erre a célra előállított kúp (2 doboz kb. 9000 Ft és ez még az olcsóbb!).

 

A sugárzó fájdalom témára is hat a kúp! Amikor nekem ilyen volt kezelés után és alig tudtam menni, úgy kisugárzott a jobb lábba, akkor, ha utána megkapta a kúpot, fél órán belül enyhült a fájdalom, persze fekvő helyzetben. Ilyen kezelés után 2-3 napon belül azért senki ne fusson maratont, mert szélsőséges esetben el is vérezhet! De azt tanúsíthatom, hogy a 6-7. napon, ha már érzed, hogy okés, nekem a 25 km futás se volt gond.

 

Hogy mi okozza a kisugárzó fájdalmat? Megmondom neked: Ideg is akad ott. Rohadt nagy hazugság, hogy belső aranyér gyűrűzéskor nem fog semmi fájni, mert ott nincs ideg! Ez nem igaz, van ott ideg, hiszen az ember érzi a székletét is. Lehet, hogy 10-ből 6 embernél alkatilag kevésbé érződik, kevésbé fájdalmas, de 4 garantáltan fájdalomról fog beszámolni. Nem eget rengető, de elég kellemetlen, a személyes fájdalom skálámon azért egy 5/10-et ér.

 

És azt is elmondhatom, hogy nekem a 2000-es kezelések után JÓVAL kevésbé van meg az a képességem, hogy érzem a széklet formáját/alakját/állagát. Előtte sokkal komfortosabb volt, mert éreztem, hogy mi történik. Most megvan az inger, hogy wc-re kell menni, de hogy mi lesz az eredmény azt már nem érzem. Azok az idegek ott elhaltak és emiatt sugárzott ki a lábamba a fájdalom, nem is kicsit!

Előzmény: leveste (6020)
leveste Creative Commons License 2017.08.12 0 0 6020

TinmanHU, 

köszönöm a részletes választ! 

Hasonlóan kezdődött a kezelésünk. Gyűrűzés előtt nekem is gyulladt volt, Prosterisan Forte kúp, Doxiproct OM krém helyrehozta. 

De amikor már nem volt gyulladt, akkor a Doki leállította a kúpot, krémet.

A szteroidos cuccokat recept nélkül nem lehet megvenni. (be sem tudom szerezni) 

Mi volt az a krém /kúp amit használtál? 

Érdekes, hogy a Doki nem tud mit kezdeni a sugárzó fájdalom témával. 

Gyakorlatilag el sem hiszi, hogy kapcsolatban van az aranyérrel. Pedig nekem is a kezelések között kezdődött. 

Nem lehet, hogy ez valami mellékhatása valamelyik gyógyszernek? Vagy magának a gyűrűzésnek lehet ilyen következménye? 

Elküldött urológushoz, mert szerinte a sugárzást a prosztata csinálja. Pedig nem. 

A fura az hogy nálam nincs szteroid most, fájdalom mégis van. 

Detralex? 

Előzmény: TinmanHU (6019)
TinmanHU Creative Commons License 2017.08.11 0 0 6019

A megoldás nálam az volt, hogy mivel volt gyulladás + elmozdulás nem kívánatos irányba is, ezért előbb ezt kúppal le kellett rendezni. A kúpban vérzés és gyulladáscsökkentő van (és ha jól tudom enyhén érzéstelenít is picit), nem mellesleg védőréteget képez odabent, így a székelés nem ront a helyzeten főleg, ha utána megy is fel egy újabb kúp. Aki csak naponta 1x székel, az megúszhatja az egész napot 2 db. kúppal.

 

Nekem 2 hónap kellett ahhoz, hogy a gyulladás és a vérzés is annyira szelídüljön, hogy lehessen ambuláns műteni, felhelyezni a gyűrűt. Közben és utána is ment a kúpozás ezerrel, és persze a kenőcs is. Ezzel a megoldással egyre közelebb és közelebb kerül az ember a teljes gyógyuláshoz, hiszen egyre kevésbé vérzik, egyre kevésbé tud érintkezni a széklet a vérző/gyulladt résszel, egyre kevésbé lesz odabent gyulladás, egyre kevesebb az egyéb kellemetlen tünet, egyre inkább fogynak a vérző aranyerek, melyekről ha levált a gyűrű szépen regenerálódnak, azon a részen szépen újra megtapad a nyálkahártya.

 

VISZONT! Ez esetenként simán lehet fél évnyi állandó kúpozás. Soha senki nem ír róla, de ennyi ideig tartó alapvetően szteroidos kúp használata azért aggályos. Mégis alkalmazzák. Nekem pl. rendesen bekavart az emésztésembe, pár hónap után észrevettem, hogy ha nem használom nem puffadok, ha használom puffadok. Ha nem használom 1-2 nap alatt javul a vizelés kérdésköre, ha használom olyan, mintha gond lenne a prosztatával. Nem mellesleg rosszul hat a nyálkahártya természetes nedvességére, kifejezetten érződött, hogy jóval szárazabb utána a helyzet odabent, mint amilyen egészséges állapotában szokott lenni. Így én teljesen önhatalmúlag -miután már sokat mérséklődött a fő probléma- kezdtem mellőzni a kúpozást. Simán NÉGY doboznyi kúpot "spóroltam" meg és mivel MINDIG volt ellenőrzés a kezelések előtt, a doki mondta is mindig, hogy rendkívül szépen gyógyulnak odabent a dolgok, így kezelések után használtam csak 3-4 napig, majd már csak 1-et pár napig.

 

"A gyűrűzés után elmúlt?"

 

Pont, hogy nekem a gyűrűzés után volt kisugárzó fájdalom a lábba. A 2000-es években volt ez a legdurvább. Szó szerint nem tudtam vezetni 1-2 napig, mert majd kiszakadt a lábam a helyéről. Viszont akkor még nem is sportoltam, ellenben sokat üldögéltem.

 

"4 gyűrűzésen vagyok túl, de ha sokat ülök, fáj, sugárzik, görcsöl."

 

Kúpozd magad rendesen! Nagyon fontos, hogy minden kezelés után tisztességesen kúpozz! Az, hogy én önhatalmúlag 4 nap után mérsékeltem, az az én egyéni dolgom, de én sportoló vagyok, picit jobban reagálok a sérülésekre, gyorsabban regenerálódok, mint az, aki egész nap csak az irodában üldögél. Az első 2 napon még ne, de utána menj el sétálni. Ha átlagos testalkatod van és nem vagy túlsúlyos, akkor 4-5km séta, lehetőleg a természet lágy ölén jót fog tenni. Nem kell feküdni, ülni vele állandóan... sőt! Az ülés veszélyes is lehet... nekem az utolsó után trombózisom lett az ülőmunka + egy nagyobb emelés + kevés folyadék miatt, na az kiütött 1 hétre, de csak én tehetek róla, ez nem vitás. (A kezelés elbénázásáról meg egy másik orvos.)

 

Erőt, egészséget! :-)

 

Előzmény: leveste (6016)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.11 0 0 6018

Na látod!

Ki kell vágni!

De amíg kicsi a probléma, addig a kivágás is kicsi lesz!

Előzmény: leveste (6016)
TinmanHU Creative Commons License 2017.08.11 0 0 6017

Kis problémát egy gyakorlott proktológus nagyon könnyen kezel, akár egyetlen beavatkozással. A kis probléma alatt tűhegynyi vércseppet értek a papíron, mert amíg az nincs, addig a legtöbben észre sem veszik a belső aranyér problémát.

 

Ellenben az évekig tartó várakozás csak tovább ront a helyzeten, begyulladhat, eltolódhat pl. a herék irányába, etc.

 

Várakozás? Mire? Ha az az ér egyszer odabent kijött, az magától nem megy vissza... max annyit tehetsz, hogy 2x annyi folyadékot iszol és rostos ételeken élsz, de az magától szinte kizárt, hogy meggyógyul. Felesleges reménykedni, sokkal egyszerűbb és gyorsabb kezeltetni.

Előzmény: Törölt nick (6015)
leveste Creative Commons License 2017.08.11 0 0 6016

Japipapi, én ezzel nem értek egyet! 

Azért halogatni, hogy egy rosszabb helyzetből majd többet lehessen javítani? 

Én maximálisan TinmanHU véleményét osztom! 

Azonnal takarodni a lehető legjobb hírű orvoshoz. 

Dénes85 sztem jól döntött az orvos kiválasztásával. 

Bár azon a kérdésén jót mosolyogtam, amikor jó orvost keresett, gyors bekerüléssel. 

A "jó orvos" és az "azonnal fogad" halmazoknak nincs közös metszete :) 

 

TinmanHU, kérlek írj pár szót erről a sugárzó fájdalomról, mi lett a megoldás? 

A gyűrűzés után elmúlt? 

4 gyűrűzésen vagyok túl, de ha sokat ülök, fáj, sugárzik, görcsöl. 

Előzmény: Törölt nick (6015)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.11 0 0 6015

Ez nem teljesen igaz!

Kis problémát nem lehet hatékonyan kezelni!

Ha nagyobb a probléma, ott lehet a legnagyobb sikerrel eljárni!

Ezért van, hogy az orvosok is a várakozást javasolják eleinte.

A gyűrűzés 2-3 gyűrűt szokott jelenteni. Ahol több duzzanat van, ott már ajánlatos a műtéti eljárás.

Előzmény: TinmanHU (6014)
TinmanHU Creative Commons License 2017.08.10 0 0 6014

A legrosszabb a halogatás.

 

A probléma ELSŐ jelére azonnal el kell menni egy proktológushoz! Sokkal jobb a kis problémával, kis fájdalommal megúszni az egészet, mint hagyni odabent eldurvulni dolgokat és akkor elmenni, amikor már nagyobb a baj.

 

Én már úgy huppanok fel és pucsítok pucér fenékkel a dokinak, mintha csak a tenyerem mutatnám neki. Az eszközök meg először rohadt kellemetlenek, de minél lazább az ember és minél inkább nyugodt, annál kevésbé kellemetlen és annál könnyebb az orvos dolga is. Aki görcsöl, szorít, annak fájni fog.

 

Ezek a gyulladt, vérző aranyér kezelések akár életet is menthetnek! Kis problémából lesz a nagy... akár daganatos megbetegedés! Nem halogatni, férfiként viselkedni és rendbe tenni a dolgokat! Csak ez a helyes megoldás!

Előzmény: denes85 (6011)
TinmanHU Creative Commons License 2017.08.10 0 0 6013

A gyűrűzés kis túlzással élve olyan, mint az aszpirin. Kb. az egyetlen olyan orvosi eljárás, ami rendkívül biztonságos, elenyésző fájdalommal jár, a komplikáció esélye nagyon nagyon kicsi és a alapvetően a bél nyálkahártyája még erősebb is lesz azon a ponton, mint gyűrűzés előtt volt.

 

Nekem eddigi életem során cirka 15-16 gyűrűzésem volt. Az első 7-8-at 2000 körül kaptam, mert iszonyú mennyiségű fizikai munkát végeztem, túlemeltem magam milliószor. Mondjuk az akkor húzós volt, mert kisugárzott a lábamba kegyetlenül és elég durván vérzett is.

 

A második körre bő 15 év múlva került sor, szintén túlemelgetés után jelentkezett a gond, csúnya gyulladás is volt, de ezek már jóval elviselhetőbb kezelések voltak, bár azért erősen javasolt utána 1 napot rápihenni, nem idegeskedni, meg ülni melóhelyen, emelgetni meg szigorúan tilos!

Előzmény: leveste (6010)
denes85 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 6012

Köszi, már nem aktuális, azóta úgy döntöttem, inkább megvárom Bánfalvi doktor urat, és bejelentkeztem hozzá. Drukkoljatok majd légyszi, kedves sorstársak!

Előzmény: denes85 (6011)
denes85 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 6011

Sziasztok!

Ez a gyűrűs módszer nekem is tetszene, bár félek, az enyém már nagyon előrehaladott, csak több éve nem merek vele orvoshoz menni, most döntöttem el, hogy ideje elmenni, mert nagyon nagy és már többször fáj is. (Olyan amit wc után mindig vissza kell tenni).

Leveste megkérdezhetem, ki az orvosod?

Ki az aki nagyon jó orvos és viszonylag hamar be lehet hozzá jutni? Jó lenne jövő héten, de tudom, hogy előbb kellett volna... Bánfalvi doktor úrhoz szerettem volna, mert nekem ő a legszimpatikusabb, de sajnos jövő hétre nem volt szabad időpontja. Előre is köszi a segítséget: denes85

Előzmény: leveste (6010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!