Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Töck Jenő 7 órája Creative Commons License 20510

Nem értettük meg egymást.

Előzmény: KömKel (20508)
qwertz77 18 órája Creative Commons License 20509

Szubjektíven nekem se szimpatikus a Ytong alsó sor, de nehéz érvelni ellene.

Nem vagyok statikus, de valahol nehezen hiszem el, hogy a homogén, így minden irányban 4,7 N/mm terhelhető Ytong P4 rosszabb, mint az üreges kerámia, ami függőlegesen 7-10-et tud (ugye a statikus a habarcsra is előírja a megfelelő minőséget!), de nem véletlen nem alkalmas áthidalók, pillérek építésére. Nehéz elképzelnem, hogy egy földrengés esetén ható erők nem éppen a pillérekhez hasonlóan gyenge irányból teszik próbára az üreges téglákat.

A beforgatott 44T vel meg a homogenitást nem látom.

Ha vb.pillért írnak elő földrengésállóság okán azt elfogadom, az egyértelműen javít a helyzeten.

Egyébként olyat is láttam, hogy a vsbeton pillér alá tettek habüveget vagy Ytongot, (előminősített passzívház), de nem tudom így mennyire tölti be a szerepét, de hát azt is elfogadta egy statikus, meg a némmet minősítő. 

Egyébként pedig amíg HS tégla volt, aminek elég nagy ürege volt, polisztirol ggyöngy vagy perlit töltést is alklamaztak házilag, az alsó sor téglánál. Az új K tégla esetén szűkebbek a rések, nem tudom mennyire macerás lenne ezt töltögetni. (38 NFnek is nagyok a rései, az is alkalmas lehet erre)

Ez a legköltséghatékonyabb megoldás, főleg ha SK munkával csinálja valaki.

Na mindegy végül is a szabály az szabály. Nem lehet és kész.

Előzmény: KömKel (20505)
KömKel 1 napja Creative Commons License 20508

Nekem nincs azzal se bajom.

Elmondom mik az előirások, jogszabályok, és hogyan kell SZAKSZERŰEN megcsinálni.

Aztán értelemszerűen megfogadnak amit akarnak ebből. 

Volt már olyan, hogy visszahivtak, hogy megsüllyedt a fal. Kiderült, hogy másképp csinálták, mint én mondtam, mert a kőműves feleslegesnek tartotta a dolgokat. Engem nem hibáztattak, hiszen "én megmondtam".

Szerintem ez szakszerűség és "felnőttség" kérdése. Én nem fogok semmi hülyeségre rábólintani, csak hogy a delikvensnek 10%-al olcsóbb legyen, én meg forgolódjak éjszaka, hogy vajon nem-e lesz baj.

Elmondom mit kell/lehet, aztán mindenkinek saját felelőssége továbblépni.

Ha valaki fusi-szakemberre vágyik, akkor ne engem keressen, ilyen egyszerű.

Épeszű kompromisszumokra én is hajlandó vagyok, mert tudom hogy sok előirás egyszerűen baromság. Csak az a különbség, hogy én tudom melyik része és mennyire az. Amiben nem vagyok biztos, azt meg nem engedem máshogyan.

Előzmény: Töck Jenő (20507)
Töck Jenő 1 napja Creative Commons License 20507

Amennyiben házilagos belső átalakitást akar valaki csinálni engedély nélkül, akkor azért meggondolandó.

Előzmény: KömKel (20506)
KömKel 1 napja Creative Commons License 20506

Én pl bevállalok ilyen ingyen előkonzultációt, ha házhoz jön az illető.

Ha nekem kell menni, akkor értelemszerűen a kiszállást azért illik kifizetni. Ebben az esetben természetesen a helyszini szemle/megbeszélés kell, hiszen látni kellene a házat és terepet.

Előzmény: K.Roberto (20474)
KömKel 1 napja Creative Commons License 20505

A magyar hatóságot szokás szerint túllihegve ültették át a földrengési előirásokat itthon, aminek köszönhetően a 2011 előtti megoldások egy része statikailag nem felel meg a mostani előirásoknak.

Ilyen az alsó sor Ytong is.

Az már más kérdés, hogy van olyan statikus aki leszrja, illetve ismerek olyan épitészt is, aki szépen elhallgatja ezt a csomópontot a statikus elől, aki homogén vázkerámia tégla falról tud mindvégig.

Viszont én 3 statikussal állok munkaviszonyba, mindegyik kategórikusan elutasitja, hogy ezt aláirja Ytong kezdősorral, mivel onnantól a fal teherbirása csak az Ytong (nagyon rossz) teherbiró képességével rendelkezik.

Előzmény: qwertz77 (20484)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 20504

többször vettem már így ingatlant. egyszerűen a szerződésbe határidővel bele van írva, hogy akkorra pl tehermentesnek kell lennie a tullapnak, ha nem az, az az elado nem teljesitese. es az ugyved el is magyarazza szivesen.

Vajk

Előzmény: ghosty9 (20503)
ghosty9 1 napja Creative Commons License 20503

"Ennél a háznál pontosan ezt akarnám... ha a jogi része (használatba vételi ) még nem OK.

Ha egyébként a rendezett jogi háttérrel megvenném."

Akkor pont jónak tűnik Axióma javaslata, hogy az ügyvéd szépen formalizálja a "jogi része OK" részt, aztán foglaló, ügyvédi letét stb. (Nem mellesleg így az eladó is jobban elhiheti, hogy ha minden ok, megveszed.)

Előzmény: vundergraf (20501)
ghosty9 1 napja Creative Commons License 20502

"Az egybenyitott étkező+ nappali se egy tartós öröm forrás a gyakorlatban, bár elsőre jól mutat."

Ez azért erősen attól függ, nekünk bejött (több, mint egy év tapasztalata alapján -- ennél több csak nem kell a megalapozott véleményalkotáshoz).

Előzmény: vundergraf (20500)
vundergraf 1 napja Creative Commons License 20501

Az eloleg akkor jo, ha te akarod nyitva hagyni a lehetoseget,

Ennél a háznál pontosan ezt akarnám... ha a jogi része (használatba vételi ) még nem OK.

Ha egyébként a rendezett jogi háttérrel megvenném.

Az eladónak tipikusan nincs már pénze a jogi utat végig vinni, sajnos.

És hitelképtelen is ...

Előzmény: Axióma (20498)
vundergraf 1 napja Creative Commons License 20500

Vagy meglévő lakhatási nélkül mindenképpen felejtős a dolog?

Nélküle rendkívül kockázatos a játék, úgy 99,5% a szívás esélye vaktában lépve.

Az építési engedély (ha volt egyáltalán) már lejárt vagy erősen a végét járja, ha hosszabbították is.

Az építési szabályok változtak... az se biztos, hogy úgy befejezhető, ahogy elkezdték, ha lejárt az engedély.

Az egykori építés adminisztrációja aligha zárható le normálisan ha nem történt meg anno.

Azaz nem biztos a használatba vételi  megszerzése (legalábbis erősen nyűgös).

Egyáltalán lakás vagy gazdasági épület hivatalból ?!

(nagyon nem mindegy)

A jogi háttér kristálytisztán látása fontos... ha nem befejezett tény.

---

Igen a módosítások egy része engedély köteles... a maga költséges ügymenetével együtt.

---

Negatív gondolatok...

A konyha elrendezés gyakorlatilag használhatatlan.

A konyhából az udvarra jutni csak a nappalin át... rossz vicc egy családi házban.

(gondold végig a napi logisztikákat)

A gáztűzhely helye maga a horror és mosogató is közel áll hozzá...

A földszinti félszobák viccesen kicsiknek tűnnek és ez egyik a másikból nyílik?!

A tetőtérben is csak félszobának tűnnek...

Az egybenyitott étkező+ nappali se egy tartós öröm forrás a gyakorlatban, bár elsőre jól mutat.

Magában a nappali viszont elég karcsú (keskeny, 3,6 méter ?) szemre.

Padlószint ugrás is van?! a napi bukdácsoláshoz...

Azt az elhúzott fokú lépcsőt kipróbálni járásra le/föl is, főleg le! ... ha 16-17 cm-nél magasabb a fokok, nem az igazi.

Azt gondolom ez egy kicsit elfuserált (és eléggé aránytalan kinézetű, magas de kicsi tetejű) ház így most.

Ezért a 13,1 ár szerintem nagyon sok érte, úgy észrevehetően 10 alatt már talán megfontolnám.

A még ráköltendő 6-8 millával együtt, akkor lesz árában, szerintem...

Mellesleg Kadafalváról is sokan jönnének már vissza a városba ...

(mint ahogy a többi városkörnyéki helyről is)

Mert eléggé nyűgös kint lakni, annak aki a városba jár dolgozni!

A közép iskolák elérése se éppen leányálom :-(

A kertet+házat is kezelni-gondozni kell.

Röviden: én ki nem mennék odáig, ha a mindennapi létem a városhoz köt!

Annyival nem olcsóbb/jobb az élet a városperemeken átlag városiként, sőt.

Az állandó, mindennapos utazás-bumlizás rohadtul tönkre vágja az embert, már pár év alatt.

---

Előzmény: VaZoLa (20496)
Ofenbau 1 napja Creative Commons License 20499

"Ma délután nézzük, szóval addig ha kapok választ, az jó lenne. Köszönöm. "

meg kell egy házat a vétel előtt többször is nézni, de még így is becsúszhat valami bibi !!

Előzmény: VaZoLa (20487)
Axióma 1 napja Creative Commons License 20498

"Ha ezek hiányzanak.. még az eladó oldja majd meg! az előleg után.

(hiányosság esetén nem foglalót adunk, hanem csak előleget ez fontos, mert nagy a jogi különbség)"

Miii???

Ha eloleget adsz, es o visszalep, akkor buktal egy-ket honapot, szerezheted vissza akarhogyan a penzed (1x).

A foglalo eseten ha o lep vissza, visszaadja 2x-esen (1x ami a tied volt, 1x amit o kockaztatott) -- persze szerzodesbe beleirni (szarazpecsetes szerzodes elott egy fillert nem adsz ki a kezedbol), hogy amennyiben jogilag nem rendezi, akkor az az o visszalepesenek szamit.

En mondjuk egy fillert se adnek az elado kezebe, csak ugyvedi letetbe, ha nincs rendezve a jogi helyzet. De szerintem az ugyved se engedne' (ugyis te hozod).

Az eloleg akkor jo, ha te akarod nyitva hagyni a lehetoseget, hogy visszalepj es ne nagyon bukj. (Ezert az elado nem fogja szeretni, es/vagy banatpenzt ker erre az esetre. A hitel meg nem kapasat altalaban el lehet fogadtatni, hogy vis major, 1x-esen jarjon vissza, max banatpenz - ez utobbi ugyintezesi dij merteku mondjuk max. 1-200e ingatlanertektol fuggetlen, csak hogy ne komolytalankodjon senki, meg akarjon egyaltalan hitelt ugyintezni... mert ott megbukni nem nehez.)

Előzmény: vundergraf (20493)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 20497

szepen be kell menni az eposztalyra, elmondani a cimet es hogy gondolkozol a megvetelen, kikeresik az eloadojat a teruletnek, es szepen elmond neked mindent.

Vajk

Előzmény: VaZoLa (20496)
VaZoLa 1 napja Creative Commons License 20496

Sajnos csak Kadafalva....

ezek az átépítéses történetek gondolom építési engedélykötelesek, és tán új terv is szükséges lehet, meg annak jóváhagyása....meg e-naplózás stb, ami ezzel jár....

vagy nem?

fűtésre ezt írják:

"A fűtés vegyes és gázkazánról is lehetséges radiátorokkal, de jelenleg a nappaliban lévő kandallóval és elektromos radiátorokkal lehet fűteni."

....gyanús tehát, hogy nincs kész a fűtésrendszer, és akkor tán nincs lakhatási sem....:(

lakhatásihoz meg lehet, hogy utólag kell előszedni a 6 éve a házon dolgozó mestereket egyenként?....

de lehet, hogy új processzt kell indítani, mert már kifutott az időből a lakhatásihoz.....

Vagy meglévő lakhatási nélkül mindenképpen felejtős a dolog? (Bonyolult, vagy lehetetlen?....)

Sok pénz természetesen nincs, sőt...ha megvesszük, akkor nyöghetjük a sok hitelt vissza....:(

Előzmény: vundergraf (20495)
vundergraf 1 napja Creative Commons License 20495

Jobban megnézve ...gyanús az a 2008-as építés, eléggé lepusztultak a fa és a vakolat részek.

Ahogy elnézem, a korszerű szintre hozáshoz simán kell majd

terasz+lépcső elbontás, lábazat hőszigetelés és terasz+lépcső újraépítés

hőszigetelés a falakon

hőszigetelés a pince plafonon

tető átépítés és hőszigetelés

erkély átépítés

----

Felsőszéktó?

Olyan a hangulata...

vundergraf 1 napja Creative Commons License 20494

Írta!!!

A  44T már ELÉGGÉ teherbíró önmagában, nem kell beton pillér.

(szerintem olvasd újra a vonatkozó írásokat... figyelmesen)

Előzmény: qwertz77 (20490)
vundergraf 1 napja Creative Commons License 20493

Jogi témában...

Lakhatási engedély van-e?!!!!!

Ingatlan térképen rajta van-e?!!!

Ha ezek hiányzanak.. még az eladó oldja majd meg! az előleg után.

(hiányosság esetén nem foglalót adunk, hanem csak előleget ez fontos, mert nagy a jogi különbség)

Rendezési terven majd ellenőrizni, hogy

- a telek beépíthetőség mennyire van kihasználva vele?

(későbbi esetleges bővítésnél nem mindegy)

- egyáltalán  jó helyen van-e a telken belül?

(néha nem ott van és akkor nyűgös később hozzányúlni)

----

Műszaki témában...

Van-e tetőben legalább 15 cm inkább 20-25 cm gyapot ?!!

Egyáltalán mi a pontos tető rétegrend a padlásszobák fölött?

Megvan-e  tetőhéjazatban az eresznél a beszellőzés és a tető gerincnél a kiszellőzés?

(látnod kell a légrést a szellőző ráccsal, az ereszcsatorna mentén végig....)

Van-e a lábazaton hőszigetelés? H van hány cm és milyen hab? (XPS kéne legyen)

A terasz és a lábazat egybe van-e betonozva?!! vagy XPS van közte (ez lenne a jó)

Ha egyben van az ...szívás.

Padlóban mennyi hőszigetelés van?

(alapban 10-14 cm lenne a normális, padlófűtés alá 15-20 cm)

Egyáltalán mi a padló rétegrend?

Az erkély mindenképpen nyűgös lesz kicsit a hőszigetelésnél, de megoldható kínlódás+pénz árán.

Annak a padlója a nehéz ügy. ami ugye egyben a lenti rész plafonja...

Ebben mennyi a hőszigetelés és mi a PONTOS rétegrendje?!

Ha, 2008-ban épült, akkor a terveket kérd el és az építési naplót is... és tanulmányozd őket.

Gyűjts be fűtési adatokat is, ha tudsz, hogyan/mivel fűtenek és mennyiért ?

halaloszto 1 napja Creative Commons License 20492

ytong p4 nyomószilárdság 1N/mm2

porotherm 44hs nyomószilárdság 7N/mm2

porotherm 44t nyomószilárdság 10N/mm2

hiába kisebb a felülete, sokszorosa a terhelhetősége

Előzmény: qwertz77 (20490)
vundergraf 1 napja Creative Commons License 20491

Manapság egy mester napi 30-40 eFt/netto a segéd 8-10 eFt netto

Saccra: 6 óra * 2800 Ft/óra =16800 a munkadíj piaci áron, zsebbe, számlával úgy 25 ezer körül.

Persze akad aki 1500-ért sőt 800-ért dolgozik/fusizgat, de a normál szint inkább a fenti.

Előzmény: kisidi (20486)
qwertz77 1 napja Creative Commons License 20490

És a keresztbe fordított 44T ezen mit segít?
A 20430ban írta eredetileg "A legalsó sor tégla lehet hőhidmentesitett(ebb), pl Porotherm 44T Profi keresztbe forditva."
Erre kérdezem, hogy a Ytong P4 miért nem jó.

Előzmény: vundergraf (20485)
VaZoLa 1 napja Creative Commons License 20489

Igen, még nem szigetelt a fala...és szerintem az aljába se került 20cm szigetelés...tán semmi sem....

egyszer régebben olvastam valahol, hogy az erkélyek hőhídmentesítése az egyik legramatyabb meló...mert mintegy "hűtőborda" működnek a házon....

a tetőszigetelésnek még nem olvastam utána...(többek közt annak sem...)...csak amit hallottam, hogy a szarufák közé lehet tenni szigetelést, meg hogy párazáró fólia kell...

de hogy ez mennyi meló, arról fogalmam sincs...

de gondolom ha kifelé nem növekedhet az épület (megengedett gerincmagasság, min. tetőlejtés, stb...), akkor valóban bentről veszi el a teret...de ugyebár arra is van minimum meghatározva, ahhoz, hogy megkapja a lakhatásit....

ez a sok szabály...lassan elveszek bennük....

Előzmény: Axióma (20488)
Axióma 1 napja Creative Commons License 20488

Szerintem az erkelynel nagyobb kerdes lesz az, hogy a tetosikban milyen szigeteles van (es persze mennyi). Mert az erkelynel nem takart es nem nagy mennyisegrol van szo - bar innen nekem nem egyertelmu, de mintha me'g nem is lenne szigetelve, tehat akkor az a kerdes, hogy az erkely burkolata ala mit tehetsz es hogy jon ossze az ajto nyitasaval, kilepeskor a szintek elterese meddig nem zavaro -; viszont a teljes tetosikot szetszedni es novelt hosziggel (es akkor me'g az is kerdes, hogy azzal hogy elvesz a belterbol, nem utkozik-e nyilasokba vagy ajtonyitasokba vagy hasznalati terekbe pl. wc/mosdo felett, plane butorhely vagy a'gy felett).

A hohidmentesseg csak az utan szamit - szerintem! -, ha mar amugy a szigeteles a nagy feluleteken jol megoldott, vagy megoldhato.

VaZoLa 1 napja Creative Commons License 20487

Sziasztok,

véleményeteket szeretném kérni.

A linkelt képen látható ház vásárlásán gondolkodunk.

Elviekben 2008-ban épült.

Kérdésem, hogy a felső "erkély" rész hőhíd szempontból mennyire megoldható utólag, ha esetleg 2008-ban erre nem gondoltak?

illetve, ha tudnátok 5leteket adni, hogy műszaki szempontból milyen kérdéseket érdemes feltenni a házzal kapcsolatban a tulaj felé, azt megköszönöm előre is.

Ma délután nézzük, szóval addig ha kapok választ, az jó lenne. Köszönöm.

kisidi 2 napja Creative Commons License 20486

Húha! Durván 7.5 m lenne 30-40 ezer? 

Az anyagot,  gipszkarton, fémszerkezet, csavarok,megvettük, ill. a szaki megvette, adtunk rá pénzt. Tartozik nekünk,  és tudom nehezen tudná megadni,  így többek között ezzel dolgozza le, de azért nem szeretném,  ha átverne. Kevesebb,  mint fél nap alatt megvolt vele az tuti, de nem álltam mellette,  pontosan nem tudom. Délben még nem volt ott, késő du. meg már nem. 

Ezért kérdezem. 

Amúgy,  ha mindez közvetlenül a szigeteletlen fal mellett is fut, az xps-el megoldva nem számít belső szigetelésnek? 

Előzmény: vundergraf (20479)
vundergraf 2 napja Creative Commons License 20485

Írta... nem elég erős a mi földrengési zónánkba beton pillér nélkül, csak úgy magában.

Előzmény: qwertz77 (20484)
qwertz77 3 napja Creative Commons License 20484

Az Ytong-al mi a baj? Minősített passzívházba is teszik, nem csak tégla, de silka fal alá is 2 sor hőhídmegszakításként már bőven elég. Nekem is vannak kétségeim, de ha átmegy a német előminősítésen a terv, akkor valószínűleg nem lehet olyan rossz.

A purenit és habüvegtől még jobban tartanék, és nagyon drágák.

Előzmény: KömKel (20438)
koca.caola 3 napja Creative Commons License 20483

Köszi!

Előzmény: francois81 (20468)
vundergraf 3 napja Creative Commons License 20482

...az már nem is pince, igazából.

Előzmény: Axióma (20481)
Axióma 3 napja Creative Commons License 20481

Felpince vizszintes terepen nyilvan nem, de ha olyan a terep (ugy lejt mint nalunk pl.), akkor pont az az esszeru a feltoltes helyett.

Előzmény: vundergraf (20480)