Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

qwertz77 6 napja Creative Commons License 20286

Lehet fikázni, de nem sok értelme van. Ha nekik ez tetszik akkor eleve kár erőlködni.

Másrészt mi is tervezés előtt állunk (ha meglesz a víz kezdjük a tervezést), és nem egyszerű döntés.

Tetszenek a modern formák. Viszont ha most mindenki ilyet épít, akkor nem a magyiteránt lesz nehéz eladni, 10 év múlva mindenki a MAGYERN formákat fogja kerüli (a fekete tetővel stb.), mert éppen azt fogják szidni. És lesz fogás bőven. Egy mérnök mondta, a háznak 3 ellensége van: a víz a víz és a víz. Ehhez jöhet még az UV sugárzás (gyk. napsütés). na ezek ellen a tetőtúlnyúlás véd leginkább, és ebben a mediterrán /magyiterrán nagyon jó.

Nekünk speciál nagyon tetszik, a modern+tégla burkolat is, pl. a szépházakban láttuk ezt, http://www.szephazak.hu/gallery/gallery.php?id=14363&ext=jpg

Majd előkeresem azt a fotót, amit mi lőttünk a házról, hát nem véletlen nincs abból a szögből fotó. (a ház különben nagyon szép)

Élőben, ahogy a legtöbb ilyen pár évesnél idősebb házon, csúnya foltok éktelenkednek több felé. Egyszerűen nincs olyan, hogy valahol ne érje koncentráltan a víz, és annak nyoma lesz. Biztos létezik tökéletes kivitelezés, de még ezek a nem éppen olcsó házak esetén is csak elenyésző arányban sikerül.

Biztos jók az új nem koszolódó/öntisztuló nemesvakolatok, de ezek ára már majdnem a téglaburkolatot éri el, és mivel a technika lényege a tök sima felület (amin nem tapad meg a kosz és a moha), idővel ez is karcolódik (jég homok stb), szóval csak később kezd koszolódni/mohásodni, ha víz éri.

Tehát a tetőtúlnyúlás lehet, hogy ciki egyesek szemében, de mind árnyékolás, mind az épület védelme érdekében a mi klímánkon nehezen megkerülhető. És ha már mindenhol tetőtúlnyúlás, akkor  több szintesben majdnem biztosan „magyiterán” lesz.

Előzmény: Pitylogós (20281)
KömKel 6 napja Creative Commons License 20285

Én tudom, mert látok ilyen szigeteléseket. :)

Előzmény: Pitylogós (20282)
KömKel 6 napja Creative Commons License 20284

Kötni kell egy rendes tervezői szerződést erre. Ha kell dobok át mintát. Ebben benne van, hogy 8 napon belül köteles vagyok hiánypótolni, amit a hatóság kér, és egyéb jogi blabla.

Tervezője válogatja, én nem vállalok igy be munkát, hogy csak a jogerős terv után van fizetés, ugyanis semmilyen eszköz nincs utána a kezemben, ha az ügyfél nem akar fizetni.

Vegyünk egy bármilyen más munkát, teszem azt autójavitást. Ott sem teheted meg, hogy majd akkor fizetsz, ha kipróbáltad, hogy biztosan jó-e a javitás pár nap próbaút után. Ha nem jó, akkor visszamész, és kötelesek garanciában, ingyen javitani.

Már bocs, de ha az elején ilyen gondolatok felmerülnek az épitésszel kapcsolatban, akkor megette a fene az egészet. Ha nincs meg bizalmi kapcsolat közöttetek, akkor a kellő összhang is hiányzik ahhoz, hogy rendes terv szülessen.

Vagy pedig kifizetsz még pár tizezer forintot azért, hogy egy másik tervező átnézze beadás/kifizetés előtt, hogy jogszabályilag megfelel-e.

Előzmény: j4ck (20283)
j4ck 6 napja Creative Commons License 20283

Köszönöm, KömKel.

Természetesen megértem a tervezőt is, hogy szeretne mielőbb pénzéhez jutni, csak mivel én nem tudom megítélni a munkáját, mármint, hogy az előírásoknak megfelel-e...Több százezer forintért pedig drága kép lenne a falra egy elutasított terv...

Előzmény: KömKel (20276)
Pitylogós 6 napja Creative Commons License 20282

Most csináltattuk meg így a garázsunk (lapos)tetejét. Hát az nagyon nem tófólia... és nagyon nem segédmeló...

Előzmény: KömKel (20248)
Pitylogós 6 napja Creative Commons License 20281

Mediterran

magyiterrán

Előzmény: peter17 (20267)
Evonly aug. 26. Creative Commons License 20280

Elég lesz rá, még jó szigeteléssel és jó ablakokkal is! De azt nem mondom , hogy nagyon elszaladhat veletek a ló, de elég lesz rá! 

Előzmény: Dopebob2014 (20278)
KömKel aug. 26. Creative Commons License 20279

110 m2 körül kb reális, vagy 80m2 földszint és 50 m2 tetőtér.

Előzmény: Dopebob2014 (20278)
Dopebob2014 aug. 26. Creative Commons License 20278

Sziasztok,

telekáron, tervezesen/kozmuveken felul 22-23m ft-unk lenne építkezni. Szerintetek érdemes belevagni? Ket szulo, ket gyerek felallas, konyha-etkezo-nappali, harom halo lenne kb. Garazs nem hiszem, hogy belefer, de valami epulettel egyben levo, fedett kocsibeallo kene legalabb. Talan 100-105 nm jon ki, tetoresbol esetleg kicsivel tobb?

semmi extra, de szigeteleseken nem sporolnank, padlo, fal, fodem, 20-20-30cm, jobb ablakokkal talan ez mar erosen a+ feletti.

Parci aug. 26. Creative Commons License 20277

egyetértek, és ha tényleg szuper a telek, akkor 3m ft felár egy építkezés összköltségéhez képest nem sok, sőt. pláne, hogy az egyetlen dolog, amin tényleg nem lehet változtatni később, az a ház helye.

Előzmény: vundergraf (20274)
KömKel aug. 26. Creative Commons License 20276

Igen.

Én 25%-ot szoktam visszatartatni, de ezt is az engedély megadásáig.

Ugyanis nekem mint épitésznek már rohadtul nincs közöm ahhoz, hogy mikor emelkedik jogerőre a terv.

Mondjuk most pont van egy olyan esetem, ahol próbálom kapacitálni az ügyfelet, hogy ne nagyon fizesse ki az engtervet még, mert szerintem nem engedélyezhető a terv, olyan jogszabályellenes hibák vannak benne. A tervező szerint persze megfelel mindennek...

Előzmény: j4ck (20271)
Evonly aug. 26. Creative Commons License 20275

Igen, egálba jön, épp ezért megfontolandó, mert sosem lesz olyan mint egy új! Ha hozzáépítessz, az repedni fog, ha nem, akkor meg van egy felújított és kompromisszumos házad ugyanannyiért, amennyiért egy olyan is lehetne amilyet szeretnél, és akkor még a piaci értékéről egy szót sem ejtettünk. Én tuti nem venném meg, ha jó telek, ha nem! 

Előzmény: peter17 (20266)
vundergraf aug. 26. Creative Commons License 20274

Viszont ez a legjobb telek a domboldalon...

Akkor ne a ház újra hasznosítási értéke érdekeljen...

A 3 milla a LEGJOBB telek felára, számodra.

Az, hogy esetleg egy része újra hasznosítható is lesz... csak a prémium, ami csökkenti a felárat :-)

Az ALAP kérdés, tehát, hogy a LEGJOBB telek megéri-e neked a MAX 3 milla plusz pénzt?

Ami szerencsés esetben akár nullára is visszaeshet...

Erről kel döntened valójában, szerintem.

Előzmény: peter17 (20262)
vundergraf aug. 26. Creative Commons License 20273

HA!!! TÉNYLEG tudod használni a meglévő részt akkor az 50 m2 az 50x~30= ~1,5 milla...szerintem, maximum.

Előzmény: peter17 (20253)
vundergraf aug. 26. Creative Commons License 20272

Tófólia IS az ....

A gyártó gépem még hót mindegy, hogy tetőszigetelés vagy tófólia lesz belőle.

Illetve annyiból nem, hogy a tófóliában nem lehet mérgező adalék...

De maga az alapanyag és technológia igazából ugyanaz.

Akár PVC,  akár EPDM az a fólia.

Előzmény: KömKel (20248)
j4ck aug. 25. Creative Commons License 20271

Sziasztok!

Éppíttetői oldalról nézve nagy eretnekség arra gondolni, hogy az engedélyezési terv elkészítési díját csak az építési engedély jogerőre emelkedése után fizetném ki az építésznek, vagyis hogy ezt kikötném? Vagy csak mondjuk 20%-ot kapna meg tervszállításkor, a többit pedig az engedély megadása után?

Köszönöm,

J

peter17 aug. 25. Creative Commons License 20270

Köszi a véleményt. Üdv.: Peti

Előzmény: KömKel (20269)
KömKel aug. 25. Creative Commons License 20269

Mint irtam, egy ilyennek a felújitása "új" szintre 100e Ft/m2, plusz tető, plusz födém.

Valamint 3 millával adják drágábban, mint egy üres telket. Ha számolsz, akkor ez a ház bővitve-felújitva-telekkel annyiba lesz, mint egy üres telken felépiteni egy újat.

Töck Jenő aug. 25. Creative Commons License 20268

Tényleg nem szokás ilyet csinálni, de ha az alaplemezre kerülő szigetelést beviszik a fal alá azzal ezt lehet elérni. Néha kell (két szomszédos épület betonfala egymástól függetlenül tudjon mozogni) ilyet csinálni, akkor efféleképpen oldják meg.

Előzmény: LandCruiser (20247)
peter17 aug. 25. Creative Commons License 20267

Egy ilyen hazat kepzeltunk el stilusra:http://www.arpadhaz-arrabona.hu/index.php?old=referencia  Mediterran hazak

Győrujbarat Juharfa utca ....ez egyebkent ott van az utcaban... 

peter17 aug. 25. Creative Commons License 20266

Szia! Szoval ugy gondolod hogy kb egalba jon egy teljesen uj szerkezethez kepest? Ha egy 3-4 millioval beljebb lennenk akkor mar megerne ezt nekunk. Holnap megyunk egy tervezohoz meglatjuk mit mondd ra. Maga a telek nagyon jo.... Csak ezzel a hazzal nem tudok igy laikuskent szamolni. Ha mar a pince es az alapszint fodemmel hasznalhato lenne, elobbre lehetnenk...

Előzmény: KömKel (20265)
KömKel aug. 25. Creative Commons License 20265

Az ilyen házakból nem sajnálták ki a betont, tehát minden átalakitás elég sok bontással is jár. Szerintem a tető tutira kuka, a födémig viszont ezek az épületek szerkezetileg jók.

Amennyivel többe kerülne ezt újba megépiteni annak a pluszköltsége most:

- plusz ár az üres telekhez képest

- átalakitások során előjövő bontási költségek

- felmerülő kompromisszumok

- új épület összekötése régivel szerkezetileg drágább

- ennek a modernizálása során a falakon/alapon/födémen kivül nem marad más

Szóval nagyjából egálba leszel a végére egy új épülethez képest.

Előny a telek fekvése, valamint a közművesitettség.

Előzmény: peter17 (20264)
peter17 aug. 25. Creative Commons License 20264

Nagyobb képben:

Előzmény: KömKel (20263)
KömKel aug. 25. Creative Commons License 20263

Nem téves a számitásod, csak ritka a '80-as években jól megépitett pince. Tehát a vizszigetelése valószinűleg hiányos (ha van), hőszigetelése meg tuti nincs.

Tehát ha a mostani állapotában akarod ugyenezt felépiteni, akkor inkább a felét számold, mert a szigetelőanyag a drága.

Előzmény: peter17 (20262)
peter17 aug. 25. Creative Commons License 20262

Szia KömKel!

Köszönöm a válaszod.

Ez egy belterületi telek, 2200 nm, beépíthetősége 30%.ezzel nincs gond. Konkrétan 3 millióval drágább, mint egy olyan telek ahol nincs ez a ház. Viszont ez a legjobb telek a domboldalon...

Kérdésem, hogy ez 3 milliót megérhet nekem ez a ház úgy, hogy kibővíteném? A pince rész maradna, az alapszintet és a tetőteret bővíteném meg. Kb 70-80 nm alsó szint, 50 nm felső lenne belőle.

Téves a gondolatom, ha úgy számolom, hogy 50 nm pincét alapban 100eFt/nm áron 5 milla megépíteni ? (ha csak ezt hagynám meg, akkor is 5 misi, de még ott az alapszint ami szintén használható részben, ehhez épülne hozzá a többi) Az épület teljesen száraz, vakolat, lábazat teljesen épp, jó minőségnek tűnik. Egy 80-as években épült nyaralóról beszélünk.

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: KömKel (20261)
KömKel aug. 25. Creative Commons License 20261

Egy meglévő alápincézett épülethez úgy toldani, hogy az a rész is alá legyen pincézve műszakilag nagyon bonyolult és költséges. Ha meg nem raksz pincét, akkor is le kell vinni a bővitmény alapozását a pinceszintig.

Ha "csak" ki kell belezni az épületet, akkor kb 100e Ft/m2 költség felújitani arra a szintre, ahol a bővitmény lenne. Ha még tető és födém is lejön, akkor 130-140e Ft/m2.

180e Ft/m2-ből felépited újból.

Ami egy ilyen házas teleknél nagy érték lehet, azok a bekötött közművek.

Viszont nagyon figyelni kell a beépitési mutatókra, valamint az épitési helyre. Könnyen előfordulhat, hogy a meglévő épületet nem is lehet bőviteni/átalakitani, mert a szabályozási terv szerint épitési helyen kivül esik.

murray aug. 25. Creative Commons License 20260

persze hogy jobb tiszta lappal indulni. ha megnézem a mostani 138nm alapterületü öreg házamat amelyet felújitottam és todozgatom-fódozgatom és ha mindezt egy üres telekre felhúznám újban a semmiből, akkor kb addig jutottam volna el hogy telekvásárlás, alapok kiásása, esetleg főfalak állnak max a tető.

oszt hali el is fogyott a kb 19 milla amiben eddig ez van.  de talán még ennyi se. 

Előzmény: joevagyok68 (20258)
halaloszto aug. 25. Creative Commons License 20259

ha boviti, akkor ugye ugrik a teto. plusz kell uj alapozas a melleepitesnek, nyilvan kell uj komplett gepeszet, burkolat. a rendes szigeteleshez a mostaninak az aljzatat is eselyes hogy bontani kell, es a nyilaszaroi is kukak. igy osszesen az alapot, par falat meg fodemet tart meg belole. ami nem sok. 

en ilyet csak akkor tennek, ha a telek maga olyan helyen van, ahol eselytelen ures telket venni.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (20258)
joevagyok68 aug. 25. Creative Commons License 20258

HA most van egy biztos "elképzelésed" alaprajzilag DE emiatt (alap-főfal) kompromisszumot kell kötnöd lehet mindíg utálni fogod !

Nem jobb tiszta lappal indulni ?

Arról nem is beszélve, hogy egy régi soha sem lesz olyan hőszigetelésileg mint egy új ! Viszont lehet többe kerül ...

Előzmény: peter17 (20255)
murray aug. 25. Creative Commons License 20257

sztem az a fő baj hogy kicsi a ház. 50 nm az semmi. csak akkor kezdj bele ha megakarod tartani magát a házat és átalakítani.  nem nyaraló ez? belterületi helyen van? nem zártkert meg stb ?