Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

KömKel Creative Commons License 17 órája 0 0 21388

Ezt nem lehet megmondani konkrét tervek nélkül, mert épületfüggő

Előzmény: London26 (21386)
Töck Jenő Creative Commons License 20 órája 0 0 21387

Nem

Előzmény: London26 (21386)
London26 Creative Commons License 20 órája 0 0 21386

Köszi!

Ahhoz, hogy a tetőtér beépíthető legyen, mindenféleképpen kell térdfalas emelés, igaz?

Így mennyire jön ki nm-re?

Előzmény: KömKel (21385)
KömKel Creative Commons License 28 órája 0 0 21385

A lapostetőhöz monolit vb födém fog kelleni, ami 20-22e Ft/m2, mindenféle hő- és vizszigetelés nélkül. A hőszigetelés vagy EPS150, vagy XPS, a vizszigetelés vagy pvc, vagy megfelelő bitumenes lemez.

Ezzel szemben a rendes tető megvan 14-15e Ft/m2-ből, amiben már benne van a "vizszigetelése" (=cserepezés).

(Természetesen más az árfekvés, ha térdfalas emelés kell hozzá)

Előzmény: Töck Jenő (21384)
Töck Jenő Creative Commons License 29 órája 0 0 21384

Lapostető valamivel olcsóbb (ha igaz) és könnyebben beázik.(ha nincs gondosan megcsinálva)

Előzmény: London26 (21382)
Téli nap Creative Commons License 1 napja 0 0 21383

Lapostető   ? Hát ronda akár a rendszer, ami volt 45 évig.

Előzmény: London26 (21382)
London26 Creative Commons License 1 napja 0 0 21382

Sziasztok!

Ma egy kicsit nézelődtünk egy új parcellázású területen Bp. Az eddig elkészült házak 80%-a lapos tetős volt. Bár nekünk nem tetszik igazán, azért kíváncsi lennék, hozzávetőlegesen 100nm alapterület esetén milyen árkülönbség jön ki egy tetőtér beépítéses sátortetős házikó, és egy lapos tetős között.

Tetőtér: ferde falak, rosszabb rendezhetőség, ácsmunka, cserepek

Lapos tető: belmagasságig kihasználható terület, napelemek "feldobják", nem pedig eltakarják a szép cserepet.

Milyen pro és kontrákat lehet felhozni, építési könnyebbségek, nehézségek, kivitelezési buktatók?

Köszi

Pitylogós Creative Commons License 2 napja 0 0 21381

a 10 alul is vékonka hát mé felül...

Előzmény: Gaga1988 (21368)
digium Creative Commons License 2 napja 0 0 21380

Ezer bocsánat, teljesen igazad van, ezen valahogy átsiklottam!

Előzmény: Bad68 (21379)
Bad68 Creative Commons License 3 napja 0 0 21379

Ez így igaz ahogy írod, de ő egy cirka 40 éves tetőcserépről érdeklődik.

Előzmény: digium (21378)
digium Creative Commons License 3 napja 0 0 21378

Bibibí, nekem van e havi ingyenes Google keresési előfizetesem!

Szerintem olvass utána a kinézett gyártó honlapján, mielőtt bármilyen infót bárkitől magadévá tennél...

Az íves cserepek lényegesen alacsonyabb hajlásszögű tetőre is alkalmazhatóak, mint a "sima" szalag-, vagy síkcserepek.

Pl.: Bramac:

Legkisebb hajlásszög: hullámos hornyolt tetőcserepek

Montero Protector, Classic Protector, Római Protector, Bramac Adria, Natura és Duna tetőcserepek

Legkisebb hajlásszög az a hajlásszög, amelynél egy héjazati anyag a gyakorlatban önmagában megfelelően esőbiztosnak (vízzárónak) bizonyult.
A hullámos/trapéz keresztmetszetű, vízhornyos betoncserép fedések legkisebb, önmagában esőbiztos hajlásszöge: 22°.
Alátétszigeteléssel már 15° tetőhajlásszögtől alkalmazhatók.

1. Tetőhajlásszögek

Hajlásszög      
(fok)

Kiegészítő megoldások

15°-17°

- Vízhatlan alátétszigetelés szükséges

17°-22°

- Legalább tetőfólia szükséges

22°-45°

- A fedés önmagában is esőbiztos
- Fokozott követelmények esetén alátéthéjazat szükséges

45°-60°

- Minden 2. vagy 3. cserép rögzítendő

60° felett

- Minden egyes cserép rögzítendő viharkapoccsal vagy szeggel

forrás: http://www.bramac.hu/szakembereknek/legkisebb-hajlasszoeg-hullamos-hornyolt-tetocserepek.html

Terrán: 16°-tól:

http://mediterran.hu/dinamic/tartalmak/11/alkalmazas-technikai-utmutato.pdf

A többi gyártóét próbáld kikeresni magadtól.

Előzmény: kaposznyak (21377)
kaposznyak Creative Commons License 4 napja 0 0 21377

Kösz a választ, akkor min 30° lesz.

Előzmény: Bad68 (21376)
Bad68 Creative Commons License 4 napja 0 0 21376

A régi ill. még az újabb hornyolt cserepek 30o- fölöttire lettek tervezve.

Előzmény: kaposznyak (21375)
kaposznyak Creative Commons License 6 napja 0 0 21375

Kép az egyelőre nincs, de nagyon jó állapotú cserepek. Csak azért írtam a korát, mert hátha akkoriban úgy alakították a hornyozását, hogy ,tudomisém, minimum 40°-os lejtéssel kell rakni.

Mint ahogy a maiak közül sok meg úgy van hornyozva, hogy 20°-al is jó legyen.

Előzmény: Bad68 (21374)
Bad68 Creative Commons License 6 napja 0 0 21374

Egy képet lőhetnél., így elég nehéz de a 300 -al nem tudsz bajt csinálni.

Előzmény: kaposznyak (21373)
kaposznyak Creative Commons License 6 napja 0 0 21373

40 éves, 2 kampós cserepet mekkora minimális dőlésszöggel lehet felrakni? Tetőfólia lesz alatta, ha ez számít.

KömKel Creative Commons License 2015.02.25 0 0 21372

Attol fugg, hogy a fofalakhoz is mennyire kell hozzanyulni (pl nyilasathidalasok atepitese), vagy a fofal mennyire jol vizszigetelt, az alapozas milyen.

Ha a fofalon is kell egy rakas nyilast atepiteni, es meg esetleg a vizszigetelese sincs rendben, akkor inkabb bontsatok le azt is.

Az alapozas onmagaban olyan 1.5-2 milliot sporol meg az osszkoltsegbol, de a falak a modositgatasok miatt nem igazan fognak megtakaritast hozni.

Előzmény: árva szúnyog (21371)
árva szúnyog Creative Commons License 2015.02.25 0 0 21371

Kedves fórumozók!

Egy olyan házat szeretnénk felújítani, aminek az alapjai, meg a főfalai valószínűleg maradnak, de minden más új. Mit gondoltok, ez a szokásos 180-200 Ft/m2-es becslést mennyiben módosítja? Nem sokkal, gondolom.

KömKel Creative Commons License 2015.02.23 0 0 21370

Ismét elmondom: kulcsrakészre manapság 180-200e Ft/m2 áron tudod felépiteni a házat. Ez a bruttó m2-re vonatkozik. (vagy a nettóra, de akkor +ÁFA)

Tegyük fel, hogy saját anyagmenedzsmenttel és nem generálkivitelezővel leviszed 160e Ft-ig. 160x122x1.27=24.8 milla

Ebben NINCS benne a napelem, csak egy normál gépészet kb 2 millás költsége. Tehát ha 1 millióból kihozod az elektromos fűtést, akkor "marad" még 1 milliód ebből a keretből.

De az 5 milliós napelem rendszer nem fog beleférni.

ÉS EZ CSAK AZ ÉPÜLET.

Se kerités, se tereprendezés.

Előzmény: Gaga1988 (21367)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 21369

A fűtőszőnyegnek jobb a hatásfoka 

Mitol ? Mennyivel ?

Előzmény: Gaga1988 (21367)
Gaga1988 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 21368

Igaz nem konkrétan szerkezetkész állapotra gondoltam, de szerintem elég egyértelműen leírtam.

Igazából nekem a lényeg legyen egy masszív C20-as 1 méteres alap, B30 főfalak, 10-es válaszfal, Szerkezeti beton ajzat, Nyílászárók, Monolit Vasbeton födém, Tető ami valószínűleg a napelemes rendszerhez igazodva nyeregtető lesz, mivel szükség van a nagy felületre, 20 cm külső 10cm alsó és felső szigetelés.

A napelemes rendszert azt különválasztottam az ártól, mivel arra kaptam egy reális árajánlatot.

Szóval inkább gondolkodjak a 15 millió mögött???

Előzmény: kneissl (21353)
Gaga1988 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 21367

Szia,

Köszönöm az ésszerű válaszod, de ne téveszd össze a fűtőfilmmel a fűtőszőnyeget.

A fűtőszőnyegnek jobb a hatásfoka és egyszerűbb vele dolgozni.

Egy 12kW-os hálózatbatápláló napelemrendszerre kaptam 5milliós árajánlatot.

Kb. a kulcsrakész állapotra van 20-25milliónk.

Szerintem ez kivitelezhető ha jól tervezett az ütemterv.

Értem ezalatt pl. fűtőszőnyeg a vakolás előtt stb...

A másik pedig, hogy szakemberekkel építettnék akiktől vannak megbízható referenciák ezáltal jó árajánlatokat is sikerült megkötni.:D

Generálkivitelezők kizárva, mivel nincs szükségem hulladék anyagokra. :P

Várom a hozzászolásaid.

Tetszik az észrevételed.

Köszönöm s megfogadom a tanácsaid amiket adsz, mivel úgy láttom jártas vagy a témában.

Előzmény: KömKel (21355)
j4ck Creative Commons License 2015.02.22 0 0 21366

*fog keszulni

Előzmény: j4ck (21365)
j4ck Creative Commons License 2015.02.22 0 0 21365

Ok, koszonom a hasznos velemenyeket. Eng terv mar van, kiviteli statikara es epiteszetre biztosan fog, csak a gepeszeten dilemmaztam.

kaposznyak Creative Commons License 2015.02.22 0 0 21364

Üdv.

Homlokzati kőzetgyapot hőszigetelő rendszer: Van-e ajánlott vagy esetleg éppen kerülendő gyártó/termék?

SolnesMM Creative Commons License 2015.02.21 0 0 21363

Látod az utánad szólók mind a tervek mellett kardoskodtak. És nagyjából igazuk is van. De megkérdeném , hogy engedélyezési terv nyilván van, de úgy általában a gépészetről van e terv ?

Az általad írt

" ha adott egy pince+ fsz+emelet 250 m2 padlofutessel, mennyezethutessel, szellozteto rendszerrel AE haz, ehhez csinaltatnatok kiviteli tervet?"

Gondolod ez terv nélkül menne ?

Tehát előbb elvi terv, majd amikor oda értek, részletes terv . Nevezheted kiviteli tervnek is.

Tehát én csináltatnék  - csak megfelelő időben.

Összehasonlításuk  az elmúlt másfél évben egy  3 x 3 m -es teraszra is /csak az acélszerkezetre  / készítettem tervet. Pedig csak  kb. 100 kg zárt szelvény -olyan 80 fm lett felhasználva az érték is kb. 200 eft volt, de ennek ellenére a terv hasznos volt.

1 nap műhelymunka,  1 nap helyszíni,  2 fővel  + én a mindenes, a megrendelő, a szállító a művezető. Ha nem lett volna terv, akkor kalamajka lett volna.

Vagy egy galéria . 5 m2  kb. 400 eft. Az is terv szerint ment.

Mindegyik 5 -6 db. A3 -as papírra.

Az általad felsorolt  3 munka azért annál komplexebb hogy a szakik csak úgy fejből csinálgassák.

Ja itt még egy kérdés :

" hogy mondjuk egy jo szaki terv nelkul is kepes-e jol megcsinalni egy atlagos csaladi hazat "

hát több jó szaki biztos. Megfelelő irányítással és tervvel biztos.

Előzmény: j4ck (21358)
KömKel Creative Commons License 2015.02.21 0 0 21362

Meg tudja csinálni a nagy részét, de anyagárat nem fog tudni fejből számolni neked, szóval ott basz át, ahol akar.

A szellőztetésre mindenképpen kell terv, mert azt fejből nem lehet megcsinálni.

A felületfűtésekkel meg az a baj, hogy mocskosul drágák, igy nagyon számit az, hogy mennyire rendesen van a hőigény kiszámolva.

Én hosszú keresgélés után találtam végre egy nagyon jó gépész kivitelezőt, erre múlt héten megkérdezte tőlem, hogy "hány wattot számoltam m3-ként a hőigényszámitásban?"

Majdnem seggre ültem. Bazzeg, évek óta winwattal és társaival számolunk, konkrét hűlő felületekkel, szerkezetekkel, hőhidakkal. De most már tudom, hogy miért kérdezte korábban, hogy a 300 m2-es házba elég lesz-e a 35 kW-os kazán... közben meg a max hőigény kiszámitva 15 kW.

A csővezetési tervet meg azért érdemes megcsináltatni, mert a szaki nem veszi figyelembe a csőkeresztezéseket, hogy esztétikailag hová érdemes rakni az osztókat és elzárókat, stb.

Magyarul: érdemes, és ilyen komplex fűtési rendszernél KELL is. A viz-szennyvizre nem muszáj, de az már filléres tétel.

Én akkor szoktam mondani, hogy nem muszáj, ha van számitott hőigény, és csak padló+radiátoros a fűtés.

Töck Jenő Creative Commons License 2015.02.21 0 0 21361

Minél komplikáltabb valami annál nagyobb bukás nem csináltatni kiviteli tervet. Egyrészt megújul az építőipar és az új dolgokban a kivitelezőknek nincs gyakorlata, másrészt nem lehet őket ellenőrizni kiviteli terv nélkül. Nagyon nagyot lehet bukni egy JÓ kiviteli terv nélkül. 

kneissl Creative Commons License 2015.02.20 0 0 21360

Itt már számolni kell, és azt a csőszerelő nem fog. Max a lóvét...

gabrielke Creative Commons License 2015.02.20 0 0 21359

Mindenképpen. Fullosat. Nekem ennél kisebb házam van, csak nagyjából csináltunk gépészeti tervet és azért volt mit vakarózni párszor.