Keresés

Részletes keresés

Nikolas Pe Creative Commons License 19 órája 0 0 22603

Sziasztok!

A téglán gondolkodom, hogy mit kéne használni.

Ár/érték arány is fontos.

K profil hőszigetelő habarccsal vagy síkracsiszolt tégla.

Amikor pér éve építkeztem akkor a síkracsiszoltat használtam, de nem vagyok benne biztos, hogy megérte e.

Mit javasoltok?

A K profil klíma tégla az tényleg nagyon jó, abban gondolkozom, csak a habarcsos vagy a ragasztós a kérdés.

A másik az alapot érdemes bevasalni? Vagy csupán a föld szerkezeti adottsága határozza meg?

Vagy annyira nem nagy költség?

Köszi

peter17 Creative Commons License 29 órája 0 0 22602

Igen, értem!

Köszi minden információt !

Előzmény: KömKel (22601)
KömKel Creative Commons License 30 órája 0 0 22601

Ennél többet már igy, pontosan kiszerkesztett idomtervek nélkül nem lehet mondani.

Mert minél meredekebb a tető, annál több számit bele másik irányból felületileg. Sakkozni kell a kinyúlás hosszával, tetőszöggel stb. De ezeket már szerkeszteni, rajzolni kell, nem elég a skicc.

Előzmény: peter17 (22600)

peter17 Creative Commons License 30 órája 0 0 22600

Szia!

A külső cserépsíkot mértem le, úgy 6,2 méter.

Tehát akkor rövidebb pergola, meredekebb tetősíkkal.. mondjuk 45 fokos tetővel ? (úgy már elég sokat "kitakar" belőle) 

Viszont oldalnézetből meg minél hosszabban kinyúlik annál kedvezőbb nem ? 

Annyit szeretnénk, hogy a jelenlegi terepsíkkal megeggyező magasságban legyen a pince aljazata... (most -1 métert van süllyesztve a földbe)

Előzmény: KömKel (22599)
KömKel Creative Commons License 1 napja 0 0 22599

A nyil felöl nézve a pirossal jelzett tető alsó és felső pontja közötti területtel.

Tehát minél magasabb hajlásszögű a tető, annál többel.

Viszont a 6.2 méter az a fal vonala, és a tető FELSŐ sikjának találkozási pontja?

Ugyanis nem a födém felső pontját kell nézni, hanem kvázi a cserépsikot, ami a talpszelemen és tetőszerkezet miatt ~25 cm-el még feljebb van.

Előzmény: peter17 (22598)
peter17 Creative Commons License 1 napja 0 0 22598

Szia!

Skicceltem egy móricka ábrát... HA a nyíl felöli oldalról nézem, akkor a 6,2 m magasságot mennyire csökkenti a pirossal berajzolt tetős pergola ?

Gondolom mind a 3 oldalról csökkentő tényező...

Köszi !

Előzmény: KömKel (22597)
KömKel Creative Commons License 1 napja 0 0 22597

Nem elég a pergola.

Le kell támasztani lábakkal és kell rá fedés.

Előzmény: peter17 (22596)
peter17 Creative Commons License 1 napja 0 0 22596

Szia !

Én is ebben gondolkozom, remélem elegendő lesz...  Egy egyszerűbb pergolás módszer is megfelelő lenne? Mert ha csak ideiglenes lenne... akkor valami olcsóbb megoldás kellene.

Előzmény: KömKel (22595)
KömKel Creative Commons License 1 napja 0 0 22595

Nyújtsátok ki a lábakon álló teraszt, tehát legyen olyan része, ami lábakon áll, de nincs fölötte tető.

Ez átlagában csökkenti az épitménymagasságot.

Hogy mennyit kell pontosan, azt szerkeszteni kell idomterven.

Előzmény: peter17 (22594)
peter17 Creative Commons License 1 napja 0 0 22594

Szia KömKel!

Mint már többször írtam, túl magas az épületem (18 méteren túl az építménymagasság 4,8 méter lehet) Tervezőnk úgy oldaná meg, hogy földbe süllyeszti a házat, én meg pont az ellenkezőjét akarom, hogy minél jobban emelkedjen ki, még így is a lakótér szintje -1,6 m mélyen van az úthoz képest. (és ezen akar még süllyeszteni)

A 4,8 méter átlagosan a képen látható részt érinti.

Szerinted milyen ésszerű megoldással csökkenthető az építménymagasság ezeken a homlokzatokon ? (pergolára gondoltam, de nem tudom az milyen mértékben csökkenti... hogy van a számítás ha a terasz elé kerülne egy fedett pergola ? Mennyit csökkentene az adott homlokzati magasságon ?

Egyszerű homlokzatok építménymagasságát F/L-t végigszámoltam a 18 méter utáni részre, pdf file-ban vonalzóval, úgy ~5 m jött ki... A függőleges rész és a tető metszéspontja a terasznál 6,1 méter

Bármilyen ötletet szívesen veszek !

Köszi!

Kard Creative Commons License 2 napja 0 0 22593

Na igen. Én úgy képzelem el a tisztességes árajánlatot, hogy rátesz anyamenedzsment díjazást + szállítás és kész. Rakja külön tételbe az esetleges hasznát, vagy tegye bele a munkadíjba, egységesen. Nem ilyen vakolat előkészítés ezer ft per m2.

De ezek a sunyi dolgok, hogy úgyse derül ki, mert hülye az ügyfél eléggé idegesítő.

Hát így járt, ezt az embert is lehúztam a listáról, pedig ígéretesek voltak.

Előzmény: KömKel (22591)
digium Creative Commons License 3 napja 0 0 22592

Csak két lapba néztem bele, pár másodperc alatt ezt láttam:

Vakolás és alapozás 1. sor vakolatalapozó felhordása munkadíj 1080Ft/m2.

Helyi beton vasbeton 2. sor földszinti +1 cm aljzat, szerintem 109m2 lehet és nem 1092m2. Nettó 450ezres elütés...

Egyiket se néztem tovább, de neked megérné!

Előzmény: Kard (22590)
KömKel Creative Commons License 3 napja 0 0 22591

Nagyon sokat tett rá sok tételre.

Ez a generálkivitelező "átka".

Kb 5% plusz lenne a reális a tüzépárakhoz képest, mint anyagmanagment dijazás. A többi neki tiszta haszon.

Viszont a főösszesitő oldalon nincs anyagmozgatás tétel, magyarul a fuvardijak. Ez is általában a bruttó anyag 3-5%-a szokott lenni.

Előzmény: Kard (22590)
Kard Creative Commons License 3 napja 0 0 22590

Sziasztok.

Nem olyan régen kértem egy kulcsrakész kivitelezésre árajánlatot (amiből azért a gépészet és a villanyszerelés hiányzik, a burkolatok 5e nettóval vannak számolva) és a következőt kaptam.

https://www.dropbox.com/s/583v2sebjbvmghj/Koltsegvetes.xlsx?dl=0

Előre még az egész CSOK és 5% áfa mizéria előtt csak szerkezetkészre kértem tőlük és egész jó ajánlatot adtak. Viszont most úgy érzem, hogy elszálltak a költségek az anyagárba bújtatva. Ha valaki ránézne a hőszigetelés részre ott kigyűjtöttem egy külön fejezetben, hogy mennyi az adott anyag a helyi tűzépen és mennyi van beírva nettó anyagárnak. Gyakorlatilag a bruttó ár (27% ami később 5% lesz összesen) + 30-40% volt csak azokra a tételekre amiket így első megtaláltam.

Kérdés az lenne, hogy mondjuk van-e valami plusz költség egy-egy tételen felül vagy ide próbálja meg a kivitelező bebújtatni az "extrát".

Szerintetek mennyire reális ez az ár?

Előre is kösz.

Parci Creative Commons License 4 napja 0 0 22589

ouch, az jó sok. kár, hogy nem volt belmagasság-fetisiszta az előző tulaj :))

Előzmény: KömKel (22588)
KömKel Creative Commons License 4 napja 0 0 22588

Az álmennyezetnek kell a dupla tartóváz, ami 2x30 mm, plusz a kartonozás 1 cm.

Elvileg a felső méterenkénti tartóléc között már elmehet a cső, de szerintem érdemesebb cső+2x30+12 mm-t venni, tehát ~10 cm

Előzmény: Parci (22587)
Parci Creative Commons License 5 napja 0 0 22587

KömKel, ha valaki egy meglévő házban alakítaná át a (radiátoros) fűtést és tenne csövet a plafonra (födém fölött részben beépített tér van, részben gyapotozott padlás), milyen belmagasság csökkenésre lehet számítani minimum?

Előzmény: KömKel (22585)
theana Creative Commons License 5 napja 0 0 22586

köszi az aktualizálást! :)

Előzmény: KömKel (22585)
KömKel Creative Commons License 5 napja 0 0 22585

2013-hoz képest rá lehet számolni nyugodtan 25-30%-ot, tehát ~25e Ft/m2 körül jön ki alsó hangon.

Előzmény: theana (22578)
theana Creative Commons License 5 napja 0 0 22584

Konkrétan nincsenek arányok, de az összegekből nagyjából látszik a különbség.

Előzmény: theana (22583)
theana Creative Commons License 5 napja 0 0 22583
Előzmény: Belzer (22582)
Belzer Creative Commons License 5 napja 0 0 22582

És hogy is néznek ki az arányok, ha már így meg is találtad a választ akkor tegyél pontot a dolog végére kérlek :-))

Előzmény: theana (22581)
theana Creative Commons License 5 napja 0 0 22581

Véletlenül megtaláltam Kömkel egyik 2013-as hsz-ét az árkülönbségekkel kapcsolatban egy másik topicban, úgyhogy kedves Kömkel, nehogy megint leírd, már nagyjából látom. :)

theana Creative Commons License 5 napja 0 0 22580

igen

Előzmény: Belzer (22579)
Belzer Creative Commons License 5 napja 0 0 22579

Koporsófödémre gondolsz? 

theana Creative Commons License 5 napja 0 0 22578

A látszó fedélszékhez kapcsolódva: mennyivel lehet a több a költség, ha csak a ferde síkot szeretné valaki látni, szarufákat sem és vb.-ból lenne a szerkezet? Tudom a választ, sokkal :), de kb mennyivel? Nyilván meg lehet oldani gipszkartonozással is a szarufák eltüntetését, de érdekelne az árkülönbség vb. födém esetén.

KömKel Creative Commons License 5 napja 0 0 22577

Egy normális ács szaki azért minden gond nélkül megcsinálja, nem ördöngösség. Csak előre jól át kell gondolni.

(a képen láthatót saját kezemmel csináltam, igaz hogy szptam vele vagy 3 hetet)

Tűzgátlás: családi ház szinten nem kell igazolnod a szerkezet tűzgátlását.

De ha ragaszkodsz hozzá, akkor a deszkaburkolat fölé be lehet rakni egy réteg tűzgátló gipszkartont.

Előzmény: Belzer (22571)
sanyi27 Creative Commons License 5 napja 0 0 22576

Fogópárokat semmiképpen sem szeretnénk látni, ezért a statikus és az építész szükségesnek találta az I gerendát. Még ehhez is kell egy rejtett acél alátámasztás a 10m-es hossz miatt.

Kontyolt tetőben nem is gondolkodtunk. Csináltam szerkezeti és látványterveket, a szakik munkáját megkönnyítendő. Itt látszik mennyi pillér és koszorú tudja egyben tartani a szerkezetet. 

Előzmény: Belzer (22575)
Belzer Creative Commons License 5 napja 0 0 22575

Tehát neked 10m hosszú és 6m széles lesz és oromfal mindkét oldalt. 

I gerenda nélkül nem menne? 

Egyik oldalon kontyolt tetőben nem gondolkodtál? Nekem az lenne az igazi, de gondolom az még nehezebb eset, mert itt már 3 oldal lenne ami befelé dől és terhel a semmire. Ilyet lehetne vajon? 

Előzmény: sanyi27 (22570)
Belzer Creative Commons License 5 napja 0 0 22574

Persze, lesz építész is mindenképpen, ha eljön az ideje, de addig még néhány dolgot meg kell ugrani. Szóval most még csak előre gondolkozok, hogy ha eljön az idő akkor legyenek elképzeléseim legalább tudjam hogy kb mit szeretnék. 

Tényleg tűzállóság! Ez idáig még meg sem fordult a fejemben komolyabban családi háznál. Ha ilyen tetőben gondolkodok akkor itt van valami fokozottabb előírás vagy követelmény a megszokott átlagos tetőkhöz képest? 

Ha már úgyis kellenek vasalt oszlopok a falba akkor talán jobb megoldás lehet az eps zsalus rendszer, mert homogénebb falat ad, jó szígeteléssel. 

Előzmény: digium (22567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!