Keresés

Részletes keresés

Zimi14 Creative Commons License 2 órája 0 0 22971

Sima tégla polisztirol gyönggyel kiöntve? Láttam már ilyen megoldást.

Előzmény: KömKel (22968)
sanyi27 Creative Commons License 2 órája 0 0 22970

Nekünk is habüveg volt betervezve a tartófalak alá, de baromi drága (~7-8e Ft /m)... Végül ytong start-ról (~4e Ft/m) indult a fal.

Előzmény: LandCruiser (22964)
zhari Creative Commons License 4 órája 0 0 22969

Ha alapból a falazat  PH 30 NF, akkor a keresztebe fordított PH 44T (25cm) szélesség különbséget lehet egyben (5 cm) belülre tenni? Olyan elgondolásból h a drága téglát kevésbé furkodják és marják ki a függőleges szerelvényezés/csövek miatt? 

Előzmény: KömKel (22968)

KömKel Creative Commons License 13 órája 0 0 22968

Vagy Porotherm 44T Profi keresztbe forditva, vagy pedig Ytong Start.

Előzmény: LandCruiser (22963)
Rokakoma Creative Commons License 28 órája 0 0 22967

Másfél éve ugyanezt csinálom, mint Te, murray, meg tudom érteni a  párodat simán. 

Előzmény: murray (22956)
voszi. Creative Commons License 1 napja 0 0 22966

Szia!

Nekem a fogadószint sávalappal ~2,5MFt-ból állt meg (bruttó 180m2, 36m3 beton).

Földszint + br 90m2 emelet ~6.5MFt (Főfal, födém, koszorúk).

Szintén én szervezem a folyamatokat és alapanyag beszerzést.

Előzmény: Nikolas Pe (22965)
Nikolas Pe Creative Commons License 1 napja -1 0 22965

Sziasztok!

Már folyik az építkezés, de érdekelne, hogy szerintetek a költségekkel hogyan állok.

Fogadószint:3,5MFt volt, tudni kell róla, hogy 2 sor zsalukő bevasalva, a lemezalap 8-as 10x10-es háló a mérete 200m2(ez a ház bruttó mérete terasszal együtt), belement 94m3 beton 1m3-be 275kg azaz 11zsák cement.

Nem lett drága nekem? Kőműves munka költségét is tartalmazza ez az ár

A koszorúig +4MFt körül kalkulálok, a ház teljes egészében Silkából lesz 30-as

Tehát ha minden jól megy a koszorúig mindösszesen 7,5MFt-be ()+/- 200eFt)fog kerülni a nettó 150m2

Én szervezem a folyamatokat.

Köszi

LandCruiser Creative Commons License 2 napja 0 0 22964

Megvan.

Purenit, habüveg.

Előzmény: LandCruiser (22963)
LandCruiser Creative Commons License 2 napja 0 0 22963

KömKel, mondtál valamilyen anyagot, amit fal alá lehet tenni hőszigetelésnek.

Mi volt ennek a neve ?

LandCruiser Creative Commons License 5 napja 0 0 22962

Jobban jársz, ha magad kevered. :) 

Más. 

Soha ne vegyetek Kronospan román OSB-t, ingyen se, mert minősége olyan, mint a románok. 

Egyszer ázott meg a 18-as, és a másfélszeresére dagadt, málik szét mint a szar. 

3-as, tehát valamennyire bírnia kéne, de a bútorlap nincs ilyen gané állapotba, pedig együtt áztak meg.

Előzmény: elemes (22961)
elemes Creative Commons License 2016.07.16 0 0 22961

Akkor nem kombinálok (ma pedig nincs betonozás...)

Azt az 1 m3 földnedves betont egy segédmunkással (a fialmmal :-) másfél-két óra alatt bekeverjuk az adalékkal és (gyakorlatilag egyenesen a keverőgépből) beleöntjük a helyére. 

Előzmény: LandCruiser (22960)
LandCruiser Creative Commons License 2016.07.16 0 0 22960

Nem tudsz kérni FN vagy KK betont víz nélkül, mert a víz nélküli beton nem lesz földnedves, de főleg nem lesz kissé képlékeny.

Nem tudom, hogy betonüzembe tudnak-e keverni száraz betont, mert a sódernek eleve van nedvességtartalma, ami cementtel keverve már elindítja a kötést, főleg amennyi eső pl. ma is eláztatja. Szerintem víz nélküli betont csak zsákosban tudsz venni, ahol keverés előtt a sódert nulla nedvességtartalomra szárítják. 

Ami billenccsel szállítható az a csont száraz beton lenne, ha tudnának ilyet, vagy max. a földnedves. Ennél hígabbat már csak mixerautóban. 

Előzmény: elemes (22954)
murray Creative Commons License 2016.07.15 0 0 22959

köszönöm a megértést! :-)

Előzmény: elemes (22957)
Wilbur2 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 22958

egyetértek :)

Előzmény: elemes (22957)
elemes Creative Commons License 2016.07.15 0 0 22957

okos döntés volt.

Előzmény: murray (22956)
murray Creative Commons License 2016.07.15 0 0 22956

nekem is jól alakult az ezévi házfelújitás .. 3 éve vettem egy felújitandó 100 nm körüli házat katasztrófális állapotban.  megcsináltuk lakhatóra, burkolás, viz, villany,  tavaly új fűtés kond. kazán, kémény, stb. 

idénre új tetőt terveztünk. az ács árajánlata az általm várt 2-2,5M ft helyett bőven 3M felett állt meg + ereszcsatorna meg tetőablakok stb.  nagy csalódás volt. 

mivel a párommal már kicsit elegünk lett ebből hogy minden hétvégén malteros vödör, fogjuk magunkat szarunk mindenre és elmegyünk nyaralni a tengerpartra. 

én sajnáltam rá a pénzt de láttam h az asszony már kiborulás határon volt, így ráhagytam.   

nitacs Creative Commons License 2016.07.14 0 1 22955

Itt van egy egyszerű, takarékos ház költségvetése, talán kiindulásnak jó lesz.

http://www.csaladihaztervezes.hu/Files/File/takarekos.pdf

Előzmény: körte- (22929)
elemes Creative Commons License 2016.07.14 0 0 22954

itt nézegettem:

http://www.tivadarkft.hu/recepttar_beton.html

szóval a beton bekeverve, de a receptben szereplő víz nélkül, ifával kihozzák, leborítják -- onnantól viszont elég sebesen be kell dolgozni.

Előzmény: LandCruiser (22952)
elemes Creative Commons License 2016.07.14 0 0 22953

de ha direkt víz nélkül kérem, akkor is van valami különbség az FN meg a KK keverékek között.

bár az FN keverékben is 350 kg cement van köbméterenként, a folyósítószerhez annyi elegendő.

Előzmény: LandCruiser (22952)
LandCruiser Creative Commons License 2016.07.14 0 0 22952

A KK közepesen, vagy kissé képlékeny, az nagyon híg lesz. Amit billenccsel hoznak az földnedves FN. Neked az kéne.

Előzmény: elemes (22950)
elemes Creative Commons License 2016.07.14 0 0 22951

ja igen, mapei (a sika a másik).

így az adalékkal és osztályozott sóderrel szerintem is teljesen jól lehet házilag keverni, csak nem szabad rohanni, ki kell várni amíg a keverék homogén lesz a gépben.

Előzmény: LandCruiser (22949)
elemes Creative Commons License 2016.07.14 0 0 22950

Ez összesen kb 0.1 m3 beton volt. A következő betonozás jövő héten nagyobb adag lesz (1 m3 körül) azt megrendelem víz nélküli keverékként ("KK" ha jól értettem) és helyben adom hozzá azt a néhány pohár vizet meg a sika adalékot. Szerencsére tőlönk pár kilométerre van egy betonkeverő telep, szóval nem lesz vészes a fuvardíj sem. Addig még elő kell készítenem a helyet, ahová az esetleg megmaradó 0.1 m3 betont el tudom használni (merthogy inkább kicsivel többet rendelek, semmint hogy hiányozzon 0.1 m3).

Előzmény: LandCruiser (22949)
LandCruiser Creative Commons License 2016.07.13 0 0 22949

Örülök hogy bevált. 

Ilyen melegben külön jó, hogy kötéskésleltető is van benne. Viszont ha elmúlik a késleltető hatása, nagyon gyorsan elkezd kötni. 

Azt mondják otthon nem lehet olyan minőségű betont keverni, mint egy mixerbeton. Hát lehet. :) Tettem félre mintát 2,5 literes palackba Sikával kevert betonból is. Komoly meló volt szétverni. Persze egyszerre 5-6-több m3 betont nem állnék neki keverni, mert egyszerűbb a mixerbeton, és nem is drágább, de nem mindig kell ekkora mennyiség, a mixer minőséget pedig lehet otthon is keverni.

Előzmény: elemes (22938)
Zimi14 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 22948

Értem, köszi a választ. Ahogy látom ez hiányzott legkevésbé nektek. :)

Előzmény: KömKel (22947)
KömKel Creative Commons License 2016.07.13 0 0 22947

Azert kell a tervezoi muvezetes (az okosok szerint), mivel nincs hatosagi kontroll az engedelyezesnel, igy ha az eredeti tervek szerint keszul az epulet, tenyleg minden felelosseg az epitesze, hoszen vegigkiseri az epitkezest.

Előzmény: Zimi14 (22946)
Zimi14 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 22946

Hát igen egyszerűbb egy hiteltanácsadóval. De számos esetet olvasok amúgy, akik vagy ezért, vagy azért nem juthatnak hozzá a CSOK-hoz vagy az Áfa-visszatérítéshez. Lehetne sokkal rugalmasabban kezeli a dolgokat, ha már az a cél, hogy beinduljon az építőipar, valamint legyen sok gyerek. :) Második felével egyetértek, én is kértem kiviteli tervet, csak azt mondom, hogy egyszerűnek van beharangozva és mégis többet kérnek mint eddig, bár most írta épp KömKel, hogy nem így van/lesz, úgyhogy mostmár talán tényleg egyszerű lesz az a bejelentés. :)

KömKel:

Köszi a választ. Amúgy, ha van műszaki ellenőr, akkor miért kell a tervezőnek is egy hasonló folyamatot csinálnia? (Nem kötekedés, csak kérdezem.)

Előzmény: elemes (22944)
KömKel Creative Commons License 2016.07.13 0 0 22945

Én pl külön számlázom le, mert nagyban függ attól milyen távol van.

Előzmény: Zimi14 (22943)
elemes Creative Commons License 2016.07.13 0 0 22944

az adminisztráción sokat könnyít, ha elmész egy hitelközvetítőhöz, ők ismerik a menetrendet, a jutalékot pedig a banktól kapják (a bank számára ebben valszleg az a biznisz, hogy nem kell annyi ügyintéző az ügyetlenkedő ügyfelek ügyeinek ügyintézésére). ilyen hitelközvetítőből elég sok van, a nagy testvér segít.

az, hogy meg kell fizetni az építésben részt vevők munkáját a tervezőtől a műszaki ellenőrig, szerintem teljesen ésszerű, csak az elmúlt 6-7 évben ahhoz szoktunk, hogy a családiház-építésben nagyon kevés volt a megrendelés, a munkadíjak irreálisan alacsonyra süllyedtek. a pillanatnyi helyzet persze a másik véglet, mert az igények gyorsabban nőttek, mint a kapacitások, most kivitelezőt alig lehet találni. de ez beáll majd.

Előzmény: Zimi14 (22941)
Zimi14 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 22943

Művezetés a tervezői díjban benne van, vagy azt külön ki kell számlázni az építtetőnek, vagy ezt a tervező dönti el mikor és hogyan számlázza?

Előzmény: KömKel (22942)
KömKel Creative Commons License 2016.07.13 0 0 22942

Nem kellenek!

Ez egy épitész kollégák által is terjeszett hülyeség.

Ami kell:

- (legalább) M=1:100 kidolgozottságú alaprajz, metszetek, homlokzatok, M=1:200 léptékű utcakép és helyszinrajz   <--- gyakorlatilag ez megfelel a régi engedélyezési tervdokumentációnak

- kell statikai kiviteli terv akkor, ha 5.40 feletti a fesztáv és/vagy van 3 méternél nagyobb monolit áthidalás, valamint ha egynél több lakószint van   <--- ez plusz, de a 191/2009 alapján amúgy is kötelező volt, csak később 

- kell gépészeti rendszerterv: ezt azonositják tévesen gépészeti kiviteli tervnek, holott egyszerűen kell egy olyan alaprajz, amin fel vannak tüntetve a gépészeti berendezések, és fűtési módok, valamint ehhez egy kapcsolási rajz (hol a gázóra, merre megy a gázvezeték, hol a füstgázelvezetés) 

- kell elektromos rendszerterv, ami ugynaaz mint a gépészeti. Hol a villanyóra, hol vannak a beépitett fogyasztók, hol a kismegszakitódoboz

- kell kitűzési rajz <--- ehhez viszont ajánlott geodéziai digitális alaptérkép

Szóval visszaállt a tervezési rendszer a 2016 előttire. Van kvázi egy engedélyezési terv, amit kivitelezési dokumentációnak neveznek, és van továbbra is kiviteli terv, amit épeszű ember megcsináltat, ha rendesen felépitett házat akar magának.

(július 1 utáni szabályok szerint leadtam már 4 tervet ezek szerint elkészitve)

Annyi könnyités van, hogy aki ki tudja várni a komplett kiviteli terv elkészültét (tehát a részletest), akkor nem kell kidolgozni az M=1:100as dokumentáció, mert az a MINIMUM követelmény, de attól "felfelé" eltérni lehet.

Magyarul egy új ház tervezése az alábbi szerint néz ki:

1. Vázlatterv

2. vázlatterv alapján kivitelezési dokumentáció (amit e-naplóba feltöltve engedélyezetté válik)

3. Kiviteli terv (amennyiben kell a 191/2009 szerint, vagy a megrendelő kéri)

4. kötelező legalább 6 alkalommal a tervezői művezetés

Nem kell beszarni egyből, rengeteg hülyeség kering megint szokás szerint az épittetők és épitészek között is. Az épitészek azért vannak beszarva, mert abszolút nincs hatósági kontroll mostantól, ha valamit elbasznak a tervezésnél, akkor a teljes felelősség az övék.

Előzmény: Xtremehun (22940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!