Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Parci 2 napja Creative Commons License 20784

mondjuk amilyen gyalázatos a hangszigetelése a házunknak (30nf + 5 cm eps, beköltöztünk végre), ha egyszer rám szakad az otp, lehet, hogy épp így fogom csinálni

Előzmény: KömKel (20783)
KömKel 2 napja Creative Commons License 20783

A Porotherm Profi téglára már nem igazán rakhatsz EPS-t, csak kőzetgyapotot, ami megdrágitja még pluszban az egészet.

Előzmény: vundergraf (20782)
vundergraf 2 napja Creative Commons License 20782

...hát PUR habbal kell falazni, azt a csiszolt téglát  ...akár házilag :-)

http://www.kulcsrakeszhaz.hu/porotherm-dryfix

Előzmény: KömKel (20781)
KömKel 2 napja Creative Commons License 20781

A sikra csizsoltat azért fejlesztették ki főként, mert ha valaki nem hőszigeteli le a házát, akkor a habarcsvastagság minél kisebb hőhidat jelentsen.

Mezei kőművesnek tökmindegy melyiket veszed meg, maximum akinek van habarcshengere, az gyorsabban halad a falazással. De mivel a falazási munkadij m2-ben van megadva (és ugyanaz a két fajtánál általában), ezért te semmit nem nyersz vele.

Előzmény: pajaca (20780)
pajaca 2 napja Creative Commons License 20780

Nézegettem a 30cm N+F téglát és az ugyanilyet csak síkra csiszoltat. (leiernél:PLAN)

Csak egy két árat néztem, de megéri a plussz 80Ft-ot a sikracsiszolt tégla?

Persze tudom ahhoz kevesebb habarcs kell, de mondjuk kell hozzá habarcshenger, ami nem mindenkinek van 2-3 db.

Tényleg annyival egyszerűbb ezzel a habarcshengeres megoldással falazni?

KömKel 2 napja Creative Commons License 20779

Kulcsrakész az egész, csak rá kell csatlakoztatni a külső hálózatra.

Nekem az nem tetszik benne, hogy mivel panelokból épül fel, ezért a villanyvezetékek falon kivül kábelcsatornások, a konnektorok falon kivüliek, és a fal a panelcsatlakozások miatt nem teljesen sima, hanem látszanak a nútok.

Amikor le van telepitve, akkor már ki lehet belülről akár gipszkartonozni, de szállitás előtt nem.

Én nem nagyon tudnám magam elképzelni benne, mint állandó lakóépület.

Előzmény: murray (20778)
murray 2 napja Creative Commons License 20778

remek, érdekel a mobilházas téma. ezeknek a közművek hogy vannak? eleve viz és áram és csatorna belső hálózattal szállítják és kiállás van mindennek?

Előzmény: KömKel (20777)
KömKel 3 napja Creative Commons License 20777

Csak érdekességképpen:

Felkért egy mobilházas cég, hogy legyek az épitészük/látványtervezőjük, mert a korábbi kolléga lelépett külföldre.

A cég profi mobilházakat csinál, Kingspan panelekből, 10 cm PIR-es szerkezettel, padlóban elektromos fűtéssel, gyakorlatilag moduláris rendszerben bármekkora méretben össze tud rakni házakat.

Az áruk viszont 80-180e Ft/m2, értelemszerűen a kisebb alapterületű fajlagosan drágább. Egy 40 m2-es "legénylakás" ~130e Ft/m2 áron jön ki.

Háááát izé... én akkor tartanám ezt elfogadható árszintnek, ha 100e körül megállna, tehát a hagyományos szerekezetű fele lenne maximum.

Az engedély kérdése meg persze totálisan nem egyértelmű még mindig, van ahol kérnek rá épitési engedélyt, van ahol meg semmit.

(Ha beindult a gálya ezzel, rakok be alaprajzokat meg képeket és árakat.)

VaZoLa 3 napja Creative Commons License 20776

ne menj nyomozónak...

Előzmény: KoRUND (20771)
_kip_ 4 napja Creative Commons License 20775

Sajnos az E napló miatt már magadnak sem éri meg megcsinálni , mert a lepapírozás nem sokkal kevesebb mintha fotelből nézed amikor a szaki dolgozik helyetted.

Előzmény: kneissl (20770)
_kip_ 4 napja Creative Commons License 20774

Jók a tippek :-)

Kisvárosban / falun még akad vejmár-traktor páros aki pár sörért eltünteti, Te meg bejelented, hogy ellopták a ci**nyok.

Előzmény: Téli nap (20763)
_kip_ 4 napja Creative Commons License 20773

Errefelé már senki nem meri bevállalni a fekete lerakást ezért ennyire drága :-(

Egy ismerősömnél a kőműves egy utánfutónyi sittre mondta, hogy majd ő intézia sorsát.

Jött vissza egy óra múlva a megrakott futóval, kérdeztem, hogy na mi a helyzet?

-Éppen végeztünk a lepakolással amikor jött arra valaki és "megkért",hogy pakoljuk már vissza a futóra.

A jogi szarakodások, meg a környezetvédelmi papírozások miatt (igazolás hegyek) lett ilyen drága minden.

Előzmény: kneissl (20769)
_kip_ 4 napja Creative Commons License 20772

-Csodaszer injektálást láttam,szerintem nem működik, a tulaj esködözött, hogy jó :-)

-Aláverős lemezelést csináltunk, mechanikailag borzalmasan megterheli a szerkezetet a préselés és ha kavicsotkap elnyomja a lemezt, nem ér át, nemfed rendesen. 85%-ban sikerült a maradéknál újra kellene csinálni.

-Falfűrészelés: Legdrágább

-előnyei: teljeskeresztmetszetben átfűrészeli=szigeteli is

szigetelést túlnyomásos kitöltéssel rögzíti

nincs mechanikai terhelés

A legutolsó a nyerő szerintem.

Előzmény: LandCruiser (20765)
KoRUND 4 napja Creative Commons License 20771

Nem vagyok Sherlock, de eléggé átlátszó a dolog. :)

Előzmény: VaZoLa (20764)
kneissl 4 napja Creative Commons License 20770

középáron valamivel  300 ezer fölött lesz egy nm, mire le tudsz ülni a TV elé.

Ha ennél olcsóbbat akarsz, akkor két-három évet rá kell szánnod az életedből, és nem egy vállalkozsónak adogatni a pénzt.

Előzmény: taresz2 (20742)
kneissl 4 napja Creative Commons License 20769

2 misit sokallom a bontásra, ez valószínűleg a bontás/lerakás tényleges ára és még azon felül még két "árrés"...

pláne vidéken.

Én is bontattam épületet: a legolcsóbb és a legdrágább ajánlat között 2,5 szörös szorzó volt. És a legolcsóbb ajánlatvan volt csak benne az, hogy a teljes cuccról hozzák a lerakóból a befogadásrók szóló papírokat. 110 tonna anyag ment a lerakóba, úgyhogy nem egy kis vályogviskó volt... közel sem két milláért, inkább a fele körül. 

Előzmény: _kip_ (20761)
LandCruiser 4 napja Creative Commons License 20768

Az a baj, hogy fogalmam sincs. 

Megkérdezem. 

Előzmény: vundergraf (20766)
Caran78 4 napja Creative Commons License 20767

Áááá, még véletlenül sem :)

Jó lenne, ha végre visszatérne a topic a normális kerékvágásba.

Előzmény: KoRUND (20762)
vundergraf 4 napja Creative Commons License 20766

Miből van az alap és vannak-e vályog alatt téglasorok.. a benti padlószint fölött?

Előzmény: LandCruiser (20765)
LandCruiser 4 napja Creative Commons License 20765

Vályog utólagos szigetelésére mi a legjobb megoldás ? 

Lemez aláverés, vágás, fúrás - csodaszerrel injektálás ?

VaZoLa 4 napja Creative Commons License 20764

és ezt abból gondolod hogy megjegyezte, nem feltétlenül minősítgetésre vágyik...na bravó...Sherlock...tán inkább nem kéne minősítgetni...nemde?....

Előzmény: KoRUND (20762)
Téli nap 4 napja Creative Commons License 20763

Jó hogy írod, nekünk is van egy JNSz megyei  kis városban bontandó házunk. 14  e fős kisváros. Kb. 3 éve lett volna vevő, de az egyik tulaj azt mondá : annyiért nem adom. Így lassan többe fog kerülni a bontás mint a telek.

Hol van ez ?  Karcag ?  Törökszentmiklós ?  Mezőtúr ? Jászberény ? Tiszafüred ?

Ezek súrolják a 30ezret.

Előzmény: _kip_ (20761)
KoRUND 4 napja Creative Commons License 20762

taresz2 és VaZoLa topictársak nem azonosak? :)

_kip_ 4 napja Creative Commons License 20761

Nemrég bontottak felénk vályog házakat.

Az egyiknél tudok konkrét számokat: JNSZ megye 30e fős város.

Telek (540m2) bontandó házzal 6,5mFt-ról indult, 4,8mFt-t kelt el, ebből 300eFt volt a DH jutalék.

A házat 2mFt-t bontották el Markoló+nyerges kamion a hulladék kezelési, lerakási díjjal, fuvarral tereprendezéssel.

A tulaj 24mFt-t kalkulált 120m2 új házra.

A másik helyen is 2mFt-t bontottak.

A bontott anyagért elbontjuk már nem működik, mert le kell papírozni, hogy hova tetted azt a pár m3 hulladékot :-(

6 éve még a cimbimnek 1milláért takarítottak volna le egy parasztházat a telekről, sokalta, a romák anyagért elhordták, de még volt egy kis tereprendezés költség így.

VaZoLa 4 napja Creative Commons License 20760

hmm...még mindig félreérthető maradt...tehát: "netto nm"-ár és "bruttó nm"-ár...

Előzmény: VaZoLa (20759)
VaZoLa 4 napja Creative Commons License 20759

....az nem bruttó ár...bruttó nm ár és nettó nm ár...sztem.....

Előzmény: pocsolya84 (20758)
pocsolya84 4 napja Creative Commons License 20758

Én igazából csak azt nem értem, hogy hogyan lehet a bruttó ár alacsonyabb a nettónál a táblázatban.

Töck Jenő 5 napja Creative Commons License 20757

Az EUROCODE miatt a házakkal szembeni elvárás (előirás) megváltozott (nagyon). Azon kivül folyton változnak az épitési előirások is. Kell bátorság az épités fölvállalásához. Ezen kivül változtak a különböző tanusitványok megbizhatósága is.

Előzmény: Töck Jenő (20756)
Töck Jenő 5 napja Creative Commons License 20756

Számoljuk bele a nem teljes hozzáértés okozta többlet-költséget is?

Előzmény: taresz2 (20749)
taresz2 5 napja Creative Commons License 20755

ez egy 10 éve épült 100m2 egyszintes ház, beton sávalap, tégla fal 5cm szigetelés stb...

erre gondoltam, csak ebbe Ő is bedolgozott, aminek a díja nem tudom mennyi lehetett.