Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

LandCruiser 3 napja Creative Commons License 20874

Kösz.

Előzmény: KömKel (20873)
KömKel 4 napja Creative Commons License 20873

17-18 liter/fm

Előzmény: LandCruiser (20872)
LandCruiser 4 napja Creative Commons License 20872

KömKel a LMF födémnek mennyi az utólagos betonigénye 6 méteres falköznél 19+4 cm-nél ? 

A 4 cm kiszámolható, de mennyi megy a béléstestek közé a gerenda vasalásához ?

KömKel 2014.12.11 Creative Commons License 20871

Nekem épitenek folyamartosan házakat generálba is.

Ha van kiviteli terv és tervezői művezetés, akkor nem lehet kilopni az anyagokat az épitkezésről, máris 10 százalék minusz.

Előzmény: Házépít (20870)
Házépít 2014.12.11 Creative Commons License 20870

Ha teljesen kiadják egy generál kivitelezőnek akkor 220-250 ezer ft / m2 alatt komoly vállalkozó nem fogja megcsinálni aki megfelelő anyagokat használ és korrekt módon bejelentett emberekkel dolgozik.

_kip_ 2014.12.10 Creative Commons License 20869

Azt is mérlegeld, hogy

Új háznál egy modern energiatakarékos házad lenne (a befektetés elég jól megtérül a fűtésszámlán :-)  )

Egy építkezés idegőrlő (sok kapcsolat ment tönkre, elváltak stb)

Ha egyben van a pénz akkor új és megcsinálják neked pikk-pakk

Ha kevés a pénz felújítás, mert azt részletekben is csinálhatod.

Nekem új bővítésre (csak szobák, gépészet , víz stb nem lett volna, benne) mondtak 150-200eFt/m2-t és elég reálisnak tűnt.

Inkább veszünk nagyobb "kész"házat, mert azt tudsz venni 100eFt/m2-t is.

A felújítás viszont teljesen igény függő. Pl ha kádárkockából passzív házat akarsz akkor a felújítás is elvisz 200eFt/m2-t

Előzmény: Zerub (20865)
Zerub 2014.12.10 Creative Commons License 20868

Köszönöm KömKel!

Előzmény: KömKel (20866)
KömKel 2014.12.10 Creative Commons License 20867

A monolit födém kb 20-22e Ft/m2

A hőszigetelés és vizszigetelés, és leterhelő réteg 18-20e Ft/m2

Az ár nagyban függ attól, hogy mekkora lejtést adó réteg kell, hol lesz a csapadékviz levezetve, van-e attikafal, stb, stb.

Előzmény: demedom (20864)
KömKel 2014.12.10 Creative Commons License 20866

Csak az épület, sok utánajárással, saját anyagmenedzsmenttel, és "kedvezmények" igénybevételével 160-180e Ft/m2 áron kihozható.

Ha kiadod vállalkozónak, akkor 200-220e Ft/m2.

Valamint ezeken felül elmegy összesen 1 milla a tervekre (engedélyezés, kiviteli tervek), és műszaki ellenőrre, tervezői művezetésre.

Előzmény: Zerub (20865)
Zerub 2014.12.10 Creative Commons License 20865

Üdvözlök Mindenkit!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy  megközelítőleg mennyibe kerül, került egy sima egyszintes kb. 90-100m2-es családi ház kivitelezése manapság? (telek, közművek megvannak, hely:Fejér megye)

Nem gondolunk extra kivitelre, sima tégla falazat, egyszerű elrendezés és alaprajz.

(Új ház építése, vagy használt vétele és felújítása a kérdés, dilemma.)

Négyzetméter ár, nagyobb költségek, tapasztalatok minden jó jön!

Előre is köszönk minden információt és tanácsot!

demedom 2014.12.09 Creative Commons License 20864

Üdv Mindenkinek!

Tudna valaki segíteni abban, hogy napjainkban mennyiért kiviteleznek egy egyszerű lapostetőt. Monolitbeton födém lesz. A rétegrend a lehető legegyszerűbb és legolcsóbb...Nagyságrendi ár érdekelne..+-20% belefér.

Előre is köszönet.

tibi2626 2014.12.09 Creative Commons License 20863

Szia, 

Azt az emailt nekem is át tudnád küldeni? 

Köszi. 

Előzmény: KömKel (20852)
LandCruiser 2014.12.03 Creative Commons License 20862

Kösz.

Előzmény: KömKel (20861)
KömKel 2014.12.03 Creative Commons License 20861

Optikailag tudsz csalni, de az épitménymagasság számitásnál a tető és fal metszéspont-magassága számit, nem az ereszdobozolás.

E gerendát régebben betontálcázták, de ma már nem gyártanak ilyet, mert rájöttek mennyire szar. Csak béléstest.

Előzmény: LandCruiser (20860)
LandCruiser 2014.12.03 Creative Commons License 20860

Építménymagasságnál (homlokzat) lehet esetleg csalni azzal, hogy be van dobozolva a szegés, és ezáltal csökken a kívűlről látható magasság ? 

Az E gerendás födémet muszáj béléstestezni, vagy van valami más alternatíva is ?

LandCruiser 2014.12.03 Creative Commons License 20859

Kapott a tulaj ajánlatot befúrkálós/csodapasztás megoldásra 20 év garanciával. Ez a mester vagy felelőtlen, vagy nagyon tud valamit, vagy varázsló.

Előzmény: vundergraf (20790)
Caran78 2014.12.03 Creative Commons License 20858

Értem, köszönöm.

Előzmény: KömKel (20857)
KömKel 2014.12.02 Creative Commons License 20857

Attól függ mit jelent a paksaméta.

Ha csak engedélyezési terv, akkor még korai piszkálni őket, mert 2-3 hét elmegy mire végignyálazzák.

Ha részletes árazatlan költségvetési kiirás van kiküldve, én max 15 napot szoktam adni a beárazásra.

Előzmény: Caran78 (20855)
KömKel 2014.12.02 Creative Commons License 20856

A helyiség szélességében értelemszerűen kihagyod a gerendázatot. Mondjuk 2 méter széles helyiség esetén két gerenda kimarad, és a helyiség két szélén van csak gerenda (jobb egyébként 10-10 cm-el nagyobb helyet hagyni), onnan folytatódik a kiosztás 60 cm-ként.

Az "E" gerenda oldalprofilja olyan, hogy van alul egy válla. Erre szoktam felültetni egy 10x10-es zártszelvény keretet, amit felül lehet OSB-zni, alul pedig gipszkartonozni.

Fafödémmel csak úgy tudod vegyiteni, ha az "E" ferenda mellé hosszába be lehet rakni fagerendát (ez nagyon max 4 méterig mehet), és a közepét keresztgerendákkal besürited.

Arra is figyelni kell, hogy miből szeretnéd a lépcsőt, mert annak a feltámaszkodására kell valami keresztben. Ha erre támaszkodik a lépcső, akkor duplázni kell a széleken lévő "E" gerendát, avgy pedig be kell rakni acél tehermentesitőt (felülnézetben egy H-alak, a két szára az E gerendák mellé rakva)

Előzmény: pajaca (20854)
Caran78 2014.12.02 Creative Commons License 20855

Nagyjából mennyi egy árajánlat (átlagos építkezés) "átfutási ideje"? 10-12 napja küldtem el a "paksamétát", és nyilván rákérdezhetnék, de ha azt mondjátok, hogy ez még semmi, akkor nem teszem :)

pajaca 2014.12.02 Creative Commons License 20854

E gerendás mesterfödémet hogyan lehet fafödémmel vegyíteni?

Mondjuk van egy 7nm-es helyiség ami fölé fafödém kerülne, hátha később a tetőtér beépítésre kerül és akkor kell a lépcsőnek a nagy áttörés.....

Evonly 2014.12.02 Creative Commons License 20853

Köszönöm!

Előzmény: KömKel (20852)
KömKel 2014.12.02 Creative Commons License 20852

Válaszoltam mailben délután. Aszerint megoldható.

Előzmény: Evonly (20851)
Evonly 2014.12.02 Creative Commons License 20851

Kömkel!

Nem találom az építési naplómat!

Hogy kapok így lakhatásit?? Kérik hozzá ugye? Mi van, ha nincs meg?

köszi és üdv : E

KömKel 2014.12.02 Creative Commons License 20850

Nem jutottam el odáig, majd szerdán.

Előzmény: vundergraf (20849)
vundergraf 2014.12.02 Creative Commons License 20849

... kiderült a hatóság gyakorlati álláspontja?

Előzmény: KömKel (20819)
Axióma 2014.12.01 Creative Commons License 20848

Ha mar belmagassag, olyan is volt... eng.terven a tetot latvanyosan beepitesre elokeszitve. A statikus letervezte a tetot, ott mar eleve 2.55 volt talan a leendo padloszinttol, de az me'g belefer. El is keszult a szerkezet, de a 2.5-os magassag mar akkor nem volt meg, amikor nem volt meg a fodemen az aljzatbeton (vagy hat a fentebb levo, ha nem igy hivjak). Latszo fogoparokat semmikepp nem akartunk, a tervtol elteres miatt gariban a hatso traktuson me'g emeltek egy fogoparnyit, ott valami miatt egyszerubb volt, de az eleje maradt ugy, hogy lebetonozva burkolva, gipszkartonozva 240 ala ment volna. Vegul a szigeteles elott - a statikussal, azzal aki az eredetit csinalta - egyeztetve sikba lett hozva, megemeltek egyesevel a maradek fogoparokat is, most mar kesz plafonnal ugy kb. 2.48 a belmagassag. Aminek egy elonye van: nem lakoter, nem lehet szobanak szamolni akarmi van benne (szocpolos, es mar nem ferne bele plusz egy). Viszont nem klausztrofobiasoknak szerintem tok hasznalhato, annak ellenere hogy eleg nagy egybeterek is vannak (terdfal+ferde tetos resszel egyutt elvileg 40-50 nm, nyilvan szabalyos 1.9 feletti szamolasban sokkal kevesebb, de azt mondjak nagy tereknel ez nyomasztobb).

Előzmény: KömKel (20845)
Töck Jenő 2014.12.01 Creative Commons License 20847

Nem az a baj ha átirják a számokat (kótákat) hanem az ha gondolkodás nélkül. Statikában bevett szokás (különböző országok-brit, francia, német terveken láttam), hogy a vashajlitási ábra csak egy vázlat, de a fölirt méret az JÓ. A háború előtti magyar terveken is sokszor hasonlóan voltak a vasak megadva.

Előzmény: Axióma (20844)
Varek1 2014.12.01 Creative Commons License 20846

.... " , atirta a meretvonalakon a szamokat... na sikerult neki e "..

Korábban még a számítógépes rajzolások előtt ez egy bevett gyakorlat volt. Átírták a méretszámokat. De azt azért illett aláhúzni, hogy feltűnjön  : nem mérethelyes. Léptékhelyes.

Többek között a saját építkezésemnél is adódott egy ilyen szitúáció.

Volt egy tervmódosítás már az engedélyezés után. Megemeltük a gerinc magasságot nem kicsit, nagyon - majd egy méterrel. A rajz maradt, csak a méret változott. Még alá sem húztam.  A lényeg, hogy  átment és a másik lényeg  : így adódott 18 m2  + egy tetőtéri beépítésnek.

A látvány  ? Az utcáról normális, bizonyos szomszéd felől : rettenet.

Innen a becenév  : a púpos !!

KömKel 2014.12.01 Creative Commons License 20845

Nemrég kellett csinálnom egy luxuskégliről 3D bejárást az engterv alapján. Átküldték róla a belső látványterveket is.

Csak éppen a látványtervező (és az épitész) nem vette figyelembe, hogy a födém pár helyen 17 cm-t lejjebb ugrik, emiatt a földszinti födém nem sík, hanem vannak benne ugrások. 

Volt is nagy meglepi, amikor átküldtem a bejárást... most ott tart a dolog, hogy újraterveztetik az épületet, mert igy a belmagasság nem megfelelő, viszont az épitménymagasságba nem fér bele magasitás.

Ha mindez mondjuk épitéskor derül ki, akkor szerintem ott helyben felkötik az épitészt az első fára, teljesen jogosan.

De rengeteg ilyen "kozmetikázással" találkozok, ahol a papir mindent elbir, a valóságot meg a megrendelő fogadja el...