Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

vundergraf 1 napja Creative Commons License 20790

Ha a tulaj megnézi, kiméri miként alakul a ház alja, akkor alighanem itt kap jó válaszokat...gratis.

Egy kis vakolat leverés, gödör ásás illetve mérés pár óra alatt megvan.

----

Miből van a fal alja a benti padló szintnél és fölötte az első ~0,5 méteren?

Miből van a benti padló szint alatt lefelé a talajig a falalja+alap, egészen az alap aljáig kiásva?

Milyen vastagok a falak kb. ?

Mérések...

A méréshez a legmagasabb!!! padlószinthez képest fel kell rajzolni a falra: 100 cm magasan egy jelet (métervonal).

Aztán ehhez a jelhez lépest KELL mérni minden szint magassági méretet.

A mérések helyén a benti jelölést a kinti falra át kell jelölni slaugos vízmértékkel!

(így csupa 100-nál nagyobb méretet kap majd, mivel a méter jeltől lefelé mér, azaz a padló pont 100 lesz)

A benti padlószinthez (ésszerűen már a métervonalhoz) képest! mérve:

- mennyire van kint a terep/járda szint

- milyen magas a lábazat a terep/járda szint fölött.

- milyen mélyre megy le az alap a terep/járda szint alá

- ha eltérnek a helyiségekben a padlószintek, akkor azokat is ki kell mérni

HA változik a terep/járda szint a ház körül, akkor értelemszerűen több eltérő adat lesz.

A lényeg, hogy a ház és a padló berajzolható legyen a terepbe...

Előzmény: LandCruiser (20788)
kneissl 1 napja Creative Commons License 20789

Nekem pont hogy a legolcsóbb ajánlatban volt benne az, hogy az utolsó darabig szabályosan megy a lerakóba a cucc. (100t) 

Előzmény: _kip_ (20773)
LandCruiser 2 napja Creative Commons License 20788

Gondolom ezért kérdezted az alap milyenségét. Ezzel szerintem a tulaj sincs tisztában, de elmondása szerint minden utólagos szigeteléssel foglalkozó cég 10-15-20ezer forintot kér az előzetes megszakértésért, véleményezésért, árajánlatért. 

Nem tudom ebbe mi tartozik bele, de valahol megértem őket. Gondolom minden kétségbeesett vizesedőfalú tulaj hívogatja őket, és nagyon kevésből lesz valódi meló, bevétel. Arról nem beszélve, hogy egy tisztességes felmérés is munkával jár, amit meg kell fizetni. 

Kösz a segítséget. 

Előzmény: vundergraf (20787)
vundergraf 2 napja Creative Commons License 20787

de mindig megoldás

de nem mindig megoldás

Előzmény: vundergraf (20786)
vundergraf 2 napja Creative Commons License 20786

Az injektálás nem az igazi... 

Az átfűrészelés jó, de mindig megoldás a furmányos alap megoldások miatt.

Ilyenkor az aláfalazás+vízszigetelés a mindig jó megoldás, sajnos időigényesebb.

Előzmény: LandCruiser (20785)
LandCruiser 2 napja Creative Commons License 20785

Nem az enyém az ingatlan, így keveset tudok róla. 

Most van egy ajánlat, aki csodaszerrel injektálja, és 20-25 év garanciát vállal érte. 

Személy szerint én sem hiszek ebbe az injektálós megoldásba. Szerintem is talán legjobb a vágásos szigetelés. 

Kösz

Előzmény: _kip_ (20772)
Parci 4 napja Creative Commons License 20784

mondjuk amilyen gyalázatos a hangszigetelése a házunknak (30nf + 5 cm eps, beköltöztünk végre), ha egyszer rám szakad az otp, lehet, hogy épp így fogom csinálni

Előzmény: KömKel (20783)
KömKel 5 napja Creative Commons License 20783

A Porotherm Profi téglára már nem igazán rakhatsz EPS-t, csak kőzetgyapotot, ami megdrágitja még pluszban az egészet.

Előzmény: vundergraf (20782)
vundergraf 5 napja Creative Commons License 20782

...hát PUR habbal kell falazni, azt a csiszolt téglát  ...akár házilag :-)

http://www.kulcsrakeszhaz.hu/porotherm-dryfix

Előzmény: KömKel (20781)
KömKel 5 napja Creative Commons License 20781

A sikra csizsoltat azért fejlesztették ki főként, mert ha valaki nem hőszigeteli le a házát, akkor a habarcsvastagság minél kisebb hőhidat jelentsen.

Mezei kőművesnek tökmindegy melyiket veszed meg, maximum akinek van habarcshengere, az gyorsabban halad a falazással. De mivel a falazási munkadij m2-ben van megadva (és ugyanaz a két fajtánál általában), ezért te semmit nem nyersz vele.

Előzmény: pajaca (20780)
pajaca 5 napja Creative Commons License 20780

Nézegettem a 30cm N+F téglát és az ugyanilyet csak síkra csiszoltat. (leiernél:PLAN)

Csak egy két árat néztem, de megéri a plussz 80Ft-ot a sikracsiszolt tégla?

Persze tudom ahhoz kevesebb habarcs kell, de mondjuk kell hozzá habarcshenger, ami nem mindenkinek van 2-3 db.

Tényleg annyival egyszerűbb ezzel a habarcshengeres megoldással falazni?

KömKel 5 napja Creative Commons License 20779

Kulcsrakész az egész, csak rá kell csatlakoztatni a külső hálózatra.

Nekem az nem tetszik benne, hogy mivel panelokból épül fel, ezért a villanyvezetékek falon kivül kábelcsatornások, a konnektorok falon kivüliek, és a fal a panelcsatlakozások miatt nem teljesen sima, hanem látszanak a nútok.

Amikor le van telepitve, akkor már ki lehet belülről akár gipszkartonozni, de szállitás előtt nem.

Én nem nagyon tudnám magam elképzelni benne, mint állandó lakóépület.

Előzmény: murray (20778)
murray 5 napja Creative Commons License 20778

remek, érdekel a mobilházas téma. ezeknek a közművek hogy vannak? eleve viz és áram és csatorna belső hálózattal szállítják és kiállás van mindennek?

Előzmény: KömKel (20777)
KömKel 6 napja Creative Commons License 20777

Csak érdekességképpen:

Felkért egy mobilházas cég, hogy legyek az épitészük/látványtervezőjük, mert a korábbi kolléga lelépett külföldre.

A cég profi mobilházakat csinál, Kingspan panelekből, 10 cm PIR-es szerkezettel, padlóban elektromos fűtéssel, gyakorlatilag moduláris rendszerben bármekkora méretben össze tud rakni házakat.

Az áruk viszont 80-180e Ft/m2, értelemszerűen a kisebb alapterületű fajlagosan drágább. Egy 40 m2-es "legénylakás" ~130e Ft/m2 áron jön ki.

Háááát izé... én akkor tartanám ezt elfogadható árszintnek, ha 100e körül megállna, tehát a hagyományos szerekezetű fele lenne maximum.

Az engedély kérdése meg persze totálisan nem egyértelmű még mindig, van ahol kérnek rá épitési engedélyt, van ahol meg semmit.

(Ha beindult a gálya ezzel, rakok be alaprajzokat meg képeket és árakat.)

VaZoLa 6 napja Creative Commons License 20776

ne menj nyomozónak...

Előzmény: KoRUND (20771)
_kip_ 6 napja Creative Commons License 20775

Sajnos az E napló miatt már magadnak sem éri meg megcsinálni , mert a lepapírozás nem sokkal kevesebb mintha fotelből nézed amikor a szaki dolgozik helyetted.

Előzmény: kneissl (20770)
_kip_ 6 napja Creative Commons License 20774

Jók a tippek :-)

Kisvárosban / falun még akad vejmár-traktor páros aki pár sörért eltünteti, Te meg bejelented, hogy ellopták a ci**nyok.

Előzmény: Téli nap (20763)
_kip_ 6 napja Creative Commons License 20773

Errefelé már senki nem meri bevállalni a fekete lerakást ezért ennyire drága :-(

Egy ismerősömnél a kőműves egy utánfutónyi sittre mondta, hogy majd ő intézia sorsát.

Jött vissza egy óra múlva a megrakott futóval, kérdeztem, hogy na mi a helyzet?

-Éppen végeztünk a lepakolással amikor jött arra valaki és "megkért",hogy pakoljuk már vissza a futóra.

A jogi szarakodások, meg a környezetvédelmi papírozások miatt (igazolás hegyek) lett ilyen drága minden.

Előzmény: kneissl (20769)
_kip_ 6 napja Creative Commons License 20772

-Csodaszer injektálást láttam,szerintem nem működik, a tulaj esködözött, hogy jó :-)

-Aláverős lemezelést csináltunk, mechanikailag borzalmasan megterheli a szerkezetet a préselés és ha kavicsotkap elnyomja a lemezt, nem ér át, nemfed rendesen. 85%-ban sikerült a maradéknál újra kellene csinálni.

-Falfűrészelés: Legdrágább

-előnyei: teljeskeresztmetszetben átfűrészeli=szigeteli is

szigetelést túlnyomásos kitöltéssel rögzíti

nincs mechanikai terhelés

A legutolsó a nyerő szerintem.

Előzmény: LandCruiser (20765)
KoRUND 6 napja Creative Commons License 20771

Nem vagyok Sherlock, de eléggé átlátszó a dolog. :)

Előzmény: VaZoLa (20764)
kneissl 2014.11.18 Creative Commons License 20770

középáron valamivel  300 ezer fölött lesz egy nm, mire le tudsz ülni a TV elé.

Ha ennél olcsóbbat akarsz, akkor két-három évet rá kell szánnod az életedből, és nem egy vállalkozsónak adogatni a pénzt.

Előzmény: taresz2 (20742)
kneissl 2014.11.18 Creative Commons License 20769

2 misit sokallom a bontásra, ez valószínűleg a bontás/lerakás tényleges ára és még azon felül még két "árrés"...

pláne vidéken.

Én is bontattam épületet: a legolcsóbb és a legdrágább ajánlat között 2,5 szörös szorzó volt. És a legolcsóbb ajánlatvan volt csak benne az, hogy a teljes cuccról hozzák a lerakóból a befogadásrók szóló papírokat. 110 tonna anyag ment a lerakóba, úgyhogy nem egy kis vályogviskó volt... közel sem két milláért, inkább a fele körül. 

Előzmény: _kip_ (20761)
LandCruiser 2014.11.18 Creative Commons License 20768

Az a baj, hogy fogalmam sincs. 

Megkérdezem. 

Előzmény: vundergraf (20766)
Caran78 2014.11.18 Creative Commons License 20767

Áááá, még véletlenül sem :)

Jó lenne, ha végre visszatérne a topic a normális kerékvágásba.

Előzmény: KoRUND (20762)
vundergraf 2014.11.18 Creative Commons License 20766

Miből van az alap és vannak-e vályog alatt téglasorok.. a benti padlószint fölött?

Előzmény: LandCruiser (20765)
LandCruiser 2014.11.18 Creative Commons License 20765

Vályog utólagos szigetelésére mi a legjobb megoldás ? 

Lemez aláverés, vágás, fúrás - csodaszerrel injektálás ?

VaZoLa 2014.11.18 Creative Commons License 20764

és ezt abból gondolod hogy megjegyezte, nem feltétlenül minősítgetésre vágyik...na bravó...Sherlock...tán inkább nem kéne minősítgetni...nemde?....

Előzmény: KoRUND (20762)
Téli nap 2014.11.18 Creative Commons License 20763

Jó hogy írod, nekünk is van egy JNSz megyei  kis városban bontandó házunk. 14  e fős kisváros. Kb. 3 éve lett volna vevő, de az egyik tulaj azt mondá : annyiért nem adom. Így lassan többe fog kerülni a bontás mint a telek.

Hol van ez ?  Karcag ?  Törökszentmiklós ?  Mezőtúr ? Jászberény ? Tiszafüred ?

Ezek súrolják a 30ezret.

Előzmény: _kip_ (20761)
KoRUND 2014.11.18 Creative Commons License 20762

taresz2 és VaZoLa topictársak nem azonosak? :)

_kip_ 2014.11.18 Creative Commons License 20761

Nemrég bontottak felénk vályog házakat.

Az egyiknél tudok konkrét számokat: JNSZ megye 30e fős város.

Telek (540m2) bontandó házzal 6,5mFt-ról indult, 4,8mFt-t kelt el, ebből 300eFt volt a DH jutalék.

A házat 2mFt-t bontották el Markoló+nyerges kamion a hulladék kezelési, lerakási díjjal, fuvarral tereprendezéssel.

A tulaj 24mFt-t kalkulált 120m2 új házra.

A másik helyen is 2mFt-t bontottak.

A bontott anyagért elbontjuk már nem működik, mert le kell papírozni, hogy hova tetted azt a pár m3 hulladékot :-(

6 éve még a cimbimnek 1milláért takarítottak volna le egy parasztházat a telekről, sokalta, a romák anyagért elhordták, de még volt egy kis tereprendezés költség így.

Előzmény: taresz2 (20742)