Keresés

Részletes keresés

Fido Dido Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2251
Nem lett volna szebb belső szelepelésű radiátorokkal dolgozni?
Előzmény: ppmr (2250)
ppmr Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2250

Szerintetek ez alá befér majd a víz- és hőszigetelés? Az aljzatbeton, aminek a terv szerint kb 11-12 centinek kéne lennie, még oké, de a szigetelés a fal szélén a csövek alatt hogy fog beférni? Így ránézésre meg lehet oldani?

Egy ismerős úgy mondta el, hogy a fal szélén kilógó kétránypapírhoz kell majd "ragasztani" a szigetelőanyagot....

 

 

 

zsomica Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2249

Szia,

 

mint nyelestelek-tulajdonos, részletezem a saját tapasztalatainkat. A nyél 17m hosszú, és 5.5m széles, nálunk ennyi volt a kötelező szélesség (ha jól tudom, 5m min. mindenhol van). 

A telek határáig hozza a bármilyen szolgáltató, a telken belül a te dolgod a kábel, csatorna, stb. fektetés. Ez alól kivétel tud lenni a gáz (de eddig ez sem volt egyértelmű), ennek a kötéseit, ha vannak, csak gázos végezheti, plusz ehhez kell külön terv a szolgáltatóhoz.

Elméletben a védőtávolságokat be kellene tartanod a különböző közművek között, de nyeles teleknél nem szoktak ehhez szigorúan ragaszkodni.

Víz: vízóraakna a telekhatár 1m-es sávján belül, azon túl KPE csővel viheted a házhoz, nem túl nagy ktg., szinte csak anyag.

Villany: villanyóra a telekhatáron (sarokban), onnan földkábelen a házig (na ez nagyon drága, mert maga a kábel drága), persze attól függően, mennyi áramot igényelsz.

Gáz: gázóra a telekhatáron (sarokban), onnan gázhoz való KPE csővel mennek a házig. Ennek az anyagktg-e nem olyan sok, viszont a kivitelezők ezen a területen a legdrágábbak.

Csatorna: nálunk nincs, így arról nincs infom.

Árkot magunknak ásattuk, nem a szolgáltatók.

 

Általában a nyeles telkekre azt mondják, problémásabb, és ez sok szempontból igaz is, de lehetnek olyan előnyei, amit egy "sima" teleknél nem kaphatsz meg. Igaz, ehhez a teleknek kell nagyon jó adottságúnak lennie (plusz a szomszédodnak nagyon segítőkésznek és türelmesnek, mert az építés alatt az ő telkét fogják szétdúlni a teherautók, mixerek).

 

Üdv,

Zs.

Előzmény: Danee (2248)
Danee Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2248

Hókérdéssel egyelőre nem foglalkoztam...

 

Ha csak simán nagyobb lenne a telkem, és a házam (tegyük fel) a telek végében lenne, ugyanez a probléma merülne fel. szóval szvsz mindegy, hogy most egy 50 méteres "nyélen" takarítod a havat, vagy az 50 méteres felhajtódon... nem?  legfeljebb a kocsit a kapuban hagyom... :))

 

 

Kötelező telekméret van, de a nyél nélküli kb1500nm belefér...:)

 

Amugy ez a közmű-költség mit jelent?  A vizet, villanyt, csatornát a kaputól a házig nem saját magad vezeted el?  vagy kötelezően a szolgáltatóval kell ezeket a munkákat végeztetni?

 

D.

 

Előzmény: Lacivill (2244)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2247
Gondolom kézi hómaróra gondolt. Nem szerencsés azzal ébreszteni a környéket, nem a leghalkabb masinák.
Előzmény: ppmr (2245)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2246
Ha van saját villamos-erőműve, akkor kiépíthet végig fűtőkábelt is! :)
Előzmény: Lacivill (2244)
ppmr Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2245

Mi pont a hó miatt nem akartunk még 15- 20 méter nyelet sem a telkünkhöz :)

Bár egy kolléga azzal indokolta, hogy még ez sem probléma, hogy nagyon jó hófújó készülékeket lehet kapni. Mondjk én magam még sosem láttam, ilyet.

Előzmény: Lacivill (2244)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2244

Nem akarlak elkeseriteni, de ilyen telekre nem épitkeznék az biztos, mert mire kifizeted az összes közművet, mig a házhoz ér addigra egy "rendes" telket is vehetnél.

Télen meg ha leesik este a hó, másnap estig se ásod ki magad:)

 

Előzmény: Danee (2242)
_lala_ Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2243
Lehetnek előírások a nyél méretére a helyi szabályozásban; lehet min. nyélszélességre előírás, lehet max. nyélhosszúságra előírás (!), ezen felül pedig a nyél területe nem számít bele a telek területébe a beépíthetőség szempontjából (ez nem opció az önkormányzat számára, ez kötelező OTÉK előírás). Ja, és persze a minimálisan kialakítható telekméret az adott övezetre szintén meg van határozva.
De olyat is láttam már, hogy adott területen a helyi szabályozás teljesen meg tiltotta a nyeles kialakítást.
Előzmény: Danee (2242)
Danee Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2242

 A telek téglalap alakú 130*25 méteres, ennek a hátsó fele, ami az enyém. Ezt kellene leválasztani most,pontosan 1800nm-t.  Szóval a nyél kb 40 méter, de még nem tudom milyen szélesnek kell lennie a "nyél"-nek. van erre előírás? Én ugy akarom, hogy egy mixeres kocsi, szippantós, beférjen azért, de minél szélesebb, ugye annál kissebb a "hasznos" terület...

 

Hogy a leendő közműre melyik irányba lesz a legegyszerűbb rácsatlakozni, még nem tudom, ugyanis közmű még nincs, előre félek a fizetendő összegtől.:(

 

 

D.

Előzmény: Lacivill (2241)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2241
Milyen hosszú, és széles a telek "nyele"?
Előzmény: Danee (2237)
Danee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2240

pince van?

 

 :))

D.

Előzmény: Fercsi77 (2239)
Fercsi77 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2239

Sziasztok!

 

Gyönyörű könnyűszerkezetes (faváz) házunkban lakunk 3 hónapja. 20 M Ft : egy szintes, összesen 200 nm (ebben benne 40 nm garázs és 7 nm félig fedett terasz), nem szerkezetkészen, hanem gépészettel, nyílászárókkal (burkolást, festést csináltattuk helyi mesterekkel). Ha érdekel, tudom ajánlani a céget (téglaházat is építenek). Nekünk nagyon bejöttek!

 

Üdv. F.

 

 

Előzmény: tgabika11 (2238)
tgabika11 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2238

Ez telek nélkül?

Mert nekünk egy 150 nm-es van 22 M-ba, nem az olcsó anyagokból telek nélkül, drága kőművessel.

Szóval sok!

Előzmény: tünde.sz (2221)
Danee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2237

köszi az infókat...

 

A külön boltíves pince nekem is eszembe jutott.... de ez a terasz alatti megoldás most nagyon elgondolkoztatott...

 

Víztől nem félek, mert a telek elég magasani van, és a telek már kb 20 éve a mienk, szóval nem egy frissen parcellázott szeméttelep...

 

Lehet, hogy a gáz mellé egy hagyományos kazánt is be kell építeni, hogy hétvégén, vagy délutánonként azzal fűtsünk... és a krumpli tárolás mellett ez a funkció is a pincébe kerülne.

 

Vagy melléképületből is szokás fűteni házat, kert alatt átvezetett csövekkel?

 

Danee

 

 

 

 

Jamie25 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2236

Danee: Engedd meg hoyg egy dologra felhívjam a figyelmedet!

Attól hogy a kútban a víz 8 gyűrű mélyen van, ne vonj le következtetéseket. Nem a talajvíz van a kútban... Ha a kutad gyűrűkkel van kibélelve, akkor a talajvíz eleve ki van zárva ebből a rendszerből, szóval ettől még lehet 2 méter mélyen a talajvíz ami gondot okozhat, amire készülni kell esetlegesen(nálunk 64 méter mély kút van, 32méterig béléscsővel, pont a talajvíz kizárására). Ha ilyet tervezel, akkor szerintem mindenképpen talajmechanikai vizsgálattal érdemes tisztázni hogy alkalmas e a terület erre? Mert elképzelhető hogy csak irdatlan költségek árán, akkor pedig érdemes megfontolni hogy megéri e?(nálunk nem érte meg, nagyon drága lett volna a kivitelezése, mert pocsék a teherhordozó talajréteg) Amit szintén figyelembe kell venni, hogy elképzelhető a talajvíz kémiai aktívitása ami a betont rongálja, így nem biztos hogy önmagában a talajvíz csak mint víz jelent problémát és vízszigeteléssel megoldható lenne, szükséges egyéb védelem is. Ha ez menet közben derül ki, akkor eléggé hazavághatja a pénzügyi terveket. Az biztos hogy nem olcsó mulatság egy rendesen megépített pince, a felszíni házak árával vetekedik a m2 ára, ha minden kritériumnak megfelel és effektíve "komfortossá" akarod tenni, gondolok itt: villany, víz, csatorna,stb-re. Ha csak gazdasági célra szánod , akkor szerintem jobban jársz egy külön épített bontott téglás, boltíves pincével, ami sokkal jobb klímát ad, mint egy falazóblokkból épített pince.

Előzmény: Danee (2231)
Axióma Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2235
Ha csak krumpli stb. miatt kell (amit dragabb tarolni, ertsd a kidobando % miatt, mint kesobb megvenni a hiperben, de ok tudjak), akkor csinalj a hazhoz nem kapcsolodoan egy kis 1 m belmagassagu bunkert, eppen csak bele tudjal menni mint egy vizoraakna. Ha lejtes is van a telken, akkor meg oldalrol belevajni meg egyszerubb. De egyebkent az ilyesmi elvan siman egy kamraban is, mar ha az ugy van tervezve hogy nyaron ill. futesi idoben is huvos bir maradni (igaz, ilyen helyen olyan sokaig nem birja, mint tenyleg fold alatt).
Előzmény: Danee (2234)
Danee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2234

Üdv,

38+ 5cm polisztirol, stb, (mivel kb 100nm-falra  elegendő 5cm-es táblám már van otthon)

 

Szóval a pince nem olcsó mulatság, de a pincére ugyanolyan monolit födém illik, mintha plusz egy szintet építenék?

 

nem értem. régen minden rendes parasztházhoz volt pince, most meg már ez is  luxus ??? ja család többi tagja erőlteti a pincét, mondván:  hova rakom majd a krumplit, hagymát... :) uhh

Előzmény: Axióma (2233)
Axióma Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2233
38-as tegla biztos? Onmagaban nem ajanlott csak a 44, ha meg plusz szigetelni kell akkor mar 30 is eleg teglabol, nyersz par hasznos centit haszontalan helyett. Nem vagyok hozzaerto csak megismetlem amit mashol olvastam...
Előzmény: Danee (2231)
Vezso Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2232

hi!

Nekem azt mondták, hogy olyan 2M-val dobná meg a költségvetést egy rendesen kivitelezett pince, ezt nem vállaltuk. A terasz alatt nem hiszem, hogy olcsóbb lenne, mint egyébbként, de nekünk lejt a telek, és a terasz alatt 2m-es a lábazat, ezért mondtuk, hogy ne földet tegyünk bele, hanem legyen pince, mindennemű szigetelés nélkül, nem tudom így milyen lesz.

 

Üdv

Vezso

Előzmény: Danee (2231)
Danee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2231

Sziasztok, néhány nap alatt mostanra sikerült végigolvasnom a topic összes hozzászólását (Apehos témáknál továbbugrottam :) )

 

Jelenlegi helyzetem:

Telek Esztergomban, közmű nincs( ígérgetik) , víz a kútban, villany van,nyelestelek , sík terület, 1800nm, most fogom körbekeríteni, fűkaszázni. (ez a rövid ismertetés.

Ide szeretnénk kb 110nm földszintes házat, fafödémmel 38-as téglából. (PPMR a példakép :)) ).

 

Kérdés: Ez a terasz alatti pince dolog érdekel... egyszerübb-olcsóbb ezt kivitelezni, mintha maga a ház alá építeném?Mert szvsz akkor inkább lógjon ki a pince oldalra a a terasz alól a kert alá, és akkor talán nem kell olyan erős födém a pincére? -hú most lehet hogy nagy hülyeséget kérdeztem..?

 

Illetve mennyi plusz költséget jelent egy kb a ház fele alatt megbújó pince felépítése? a telken a víz 8 kútgyürű mélyen van...szóval a talajvíztől nem kell tartani.

 

üdv,

Danee

 

 

Előzmény: Vezso (2230)
Vezso Creative Commons License 2006.08.13 0 0 2230

Szia!

Mi most csináljuk a befejező munkákat. (festés, burkolás) 12M-ból a következők jöttek/jönnek ki:

9m*9m-es ház (nettó 64nm) teljesen készre+ tetőtérbeépítés előkészítve (falak, ablakok bent vannak, gépészetfelállás megcsinálva, födém leszigetelve)+ 15nm terasz alápincézve, fedve, burkolva.

A házban benne van aminek benne kell lennije: 30-as n+f tégla 10cm dryvit, fal és padlófűtés, kondenzációs kazánnal, fa ablakokkal. Mi nagyon beleszerettünk, minket is majdnem elijesztettek a nagy számokkal, tovább kell lépni.

 

Ja, a telek nincs benne.

Előzmény: tünde.sz (2221)
kuvaszos Creative Commons License 2006.08.13 0 0 2229

Kedves Tünde!

Azt gondolom, hogy a világ legkeményebb építkezőjévé "fejlesztettem ki magam". Ennek eredményeképpen a 136 nm-es alagsorom, benne egy 50 nm-es teljesen befejezett lakrésszel 6-7 millióból jött ki. Most folytatom a következő szinttel (a nm ugyanannyi), ami ennek kb a fele lesz szerkezetkészen. Csak a legjobb anyagokat vettük meg és használtuk fel, a legmodernebb technológiai rendet iszonyú erősen betartattam. Minden anyagvásárlást magam intéztem, a legutolsó fuvart is magam alkudtam ki. A tapasztalat, amit szereztem és amit azonnal igyekeztem visszaforgatni kb egy egyetemi félév anyagmennyiségéhez hasonlítható. Elismerem, hogy egy kőműves már tönkrement "alattam", de szerintem ő volt a hibás (6-7 emberrel járt ki hozzám, a szerintem hatékony 3 fő helyett). Azt is elismerem, hogy a 140 kilós földmunkagépes, aki a nehezedő terepmunka közepén az engedélyem nélkül szó nélkül átváltott köbméterről óraelszámolásra, még fizikai fenyegetés hatására is csak az eredeti pénzét kapta meg. Szerintem ezt a játékot leginkább így érdemes játszani. Tehát egy építkezésen nem a tégla, hanem az elszántság és az ismeretek hiánya kerül nagyon sokba.

 

Előzmény: tünde.sz (2223)
_lala_ Creative Commons License 2006.08.13 0 0 2228
Szerintem sem olcsó a 20M, de mivel a részleteket nem ismerjük, ezért nem tudhatjuk, hogy mennyire reális. Vannak dolgok, amik garantáltan drága házat eredményeznek (pl. a pinceszint biztosan ilyen), ezen felül 100nm alatt már fajlagosan kezdenek drágulni a dolgok, merthát ugye nem lehet 0.7 db wc-t építeni :)
Mellesleg szerintem két kivitelező ajánlata között lazán tud lenni 20% különség. Szerintem.
Előzmény: tünde.sz (2227)
tünde.sz Creative Commons License 2006.08.13 0 0 2227
ez tök vidék:-) tök sík terepen, szóval ...

az döbbentett meg, hogy 200/nm ár fölötti összegért én azt hittem, hogy már eléggé luxus-elemek is benne vannak az árban, mi nem akarunk olyanokat, átlagos elég lenne :-) és itt meg a 80nm -> 20M az bőven 200/nm fölött lenne
nekünk telekárral együtt lehetne 20M , uis 10M kölcsönnél többet nem tudnánk nyögni, az biztos
Előzmény: CsRob1 (2225)
ppmr Creative Commons License 2006.08.13 0 0 2226

Szia!

Nekünk pest mellett a 94 nm hasznos alapterületű ház lesz kulcsrakészen 15,1 M (benne van 20 nm terasz fedve). 10,5 M-ról kapunk szlát, a többi anélkül megy.

Sztem ehhez képest sok a 20 M.

Előzmény: tünde.sz (2221)
CsRob1 Creative Commons License 2006.08.12 0 0 2225
Szerintem ez egy kicsit túlzás. Persze erősen függ a helytől, mert Budapesten el tudom képzelni, de vidéken mai árakon ennél jóval olcsóbban is kihozható. A tervezés időszakában (tavaly) a tervezőnk 150000 Ft/m2 +ÁFA árral kalkulált, én ennél jóval olcsóbban akarom kihozni. Igaz, mi vidéken építkezünk és eddig sikerült a környéken viszonylag olcsó, de jó mesterekkel megállapodni. Sajnos az építőanyagok ára szinte hétről-hétre megy feljebb :((
Előzmény: tünde.sz (2221)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.12 0 0 2224

Ha a telken belül vannak a közmüvek az már jó.

Talán mai árszinten ki lehetne olcsóbban hozni, mint amit elsőre mondtak.

Tudnod kell azonban, hogyha szocpolt vesztek fel akkor az egész ház bekerülési értékének( amit a bank elfogad) nagy részére áfás számlát kell bemutatni.

Előzmény: tünde.sz (2223)
tünde.sz Creative Commons License 2006.08.12 0 0 2223
telek lenne (amíg nem tudunk kábé kalkulálni, addig nem lépünk, evvan ...) közművekkel

lenne, aki nagyon szakértően felügyelné gyakran a munkákat :-)
kézierőben nem nagyon tudunk hozzátenni, max néhány "apró" végmunkánál - festés, villanyszerelésre lenne baráti erő
max ennyi

lóvé meg legoptimálisabban 10-11M lenne (ebbe már beleértendő a szocpol is)
Előzmény: Lacivill (2222)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.12 0 0 2222

Készpénzed van, vagy kölcsön és szocpol.

Segítséged család/ismerösök.

Mennyire értesz ilyan jellegű munkákhoz?

Telek, közmüvek adottak?

Előzmény: tünde.sz (2221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!