Keresés

Részletes keresés

vt75 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 613

Sziasztok,

 

A 17 kerületben lakom - Gyáltól kb 300 m-re - és meg szeretnék pár dolgot csináltatni frissen vásárolt házunkon.

Konkrétan lenne egy teraszbővítés alul (és felül is ha lehetséges), illetve a kocsilehajtó szöge (garázs) nem megfelelő (nem tudok leállni) + egy kb 2-3 méteres kerítés toldás.....

 

Tudtok ezekre a munkákra kivitelezőt ajánlani?

Menjek ki esetleg Gyálra is kérdezősködni, hátha ott ugyanazért a melóért kevesebbet kérnének?

 

Köszönöm a válaszokat,

 

                         Üdv, Tamás

sacperkb Creative Commons License 2005.07.01 0 0 612

A fórumon több felöl felröppent az a(z ál)hír, hogy az építéshatóság különböző módokon vizsgálni fogja (illetve már van ahol jelenleg is vizsgálja) az épület kivitelezésének körülményeit és költségeit. Ez irányú elfogadott jogszabály sem hatályos sem hatályba még nem lépett formában nincs. A majdani bevezetésének esélye meg konvergál a nullához.

Ahol ezt alkalmazzák az törvénytelen.

Előzmény: NeomatiK (611)
NeomatiK Creative Commons License 2005.07.01 0 0 611
Na most akkor mi van (lesz)? :-)
Előzmény: sacperkb (610)
sacperkb Creative Commons License 2005.06.30 0 0 610
Ahhoz biztos nem!
Előzmény: Törölt nick (607)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 607
építési engedélyhez. :)
Előzmény: NeomatiK (603)
Bogie Creative Commons License 2005.06.30 0 0 606
"a vevőnek jogában áll azt nem elfogadni" számlát megreklamálhatsz, de olyan nincs, hogy nem fogadod el, mármint ha jogkövető magatartásról beszélünk...
Előzmény: Törölt nick (604)
MZ/Y Creative Commons License 2005.06.30 0 0 605
Nem akarlak megbántani, de Te melyik országban élsz? Ez a fél-áfa legalább 10 éves dolog.
Előzmény: Törölt nick (604)
NeomatiK Creative Commons License 2005.06.30 0 0 603

Meg most rebesgetnek valami tételes elszámolósdit, hogy már az engedélyhez csatolni kell a költségvetést, majd tételesen el kell tudni a végén számolni.

 

Milyen engedélyhez?

Előzmény: Törölt nick (602)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 602

Nem kér számlát, és így elengedik sok helyen az ÁFA felét. Persze a hitel miatt kellhet a számla. Meg ha adtál el lakást, akkor is. Meg most rebesgetnek valami tételes elszámolósdit, hogy már az engedélyhez csatolni kell a költségvetést, majd tételesen el kell tudni a végén számolni.

 

Mi ezt még szerencsére megúsztuk, meg az építkezésen is túlvagyunk már. Tulképp már csak a kert van hátra, meg a kerítés színezése, lécezése. :) De nekünk annyiban volt "könnyebb", hogy a férjem szakmabeli, így ő volt a tervező és a felelős műszaki vezető is. És még így is sok sok közelharc volt a kivitelezőkkel. Minden nap morcosan jött haza, hogy mit csesztek el, mit kellett visszabontatni, stb......

Előzmény: sylvanus67 (599)
Axióma Creative Commons License 2005.06.30 0 0 601
Most nezem, ok 17db/nm-rel szamolnak, mig mashol inkabb 18-cal, de rakerdeztem, 105 Ft/db szoval minden mas stimmel igy csak a nm-arra lesz mas kalkulacio. Multkor 160-ra tartottak, mai masik arajanlatban 119+AFA, tegnapi harmadikban brutto 130.
Előzmény: Axióma (600)
Axióma Creative Commons License 2005.06.30 0 0 600

Hat igyekeztunk:), bar leirva nincsen. Mint ahogy az sem, hogy addig csinaljuk amig penz van, ezert nem ertem miert nem akarta eddig - raadasul 0 munkaval - az anyagkoltseget megfogni. Egyebkent sajnos eddig nem mukodott tokeletesen ez a hozzunk jobb arat (betont csak mondtam, cserepet is csak azert kulon vesszuk mert masikat akartam), es a multkori elegedett beirasomhoz kepest most - meg mindig nem utanaszamolva de ugy kb. alapon - ugy tunik, hogy kicsit kezd elcsuszni a kifizetett penz aranya a keszultsegi fokhoz... Talan hetvegen lesz ra idom, tisztazom magammal is meg veluk is a pontos helyzetet, vegulis van ami nincs beepitve de ott van stb.

Egyebkent aki mostanaban cserepezik, iszonyu olcso lesz holnaptol a BricoStore-ban a Creaton sima hornyolt cserep (br. 1785/nm), igaz kieg. cserepeik nem nagyon vannak hozza csak sima kupcserep es az mar dragan. Meg szerencse,  hogy volt annyi munkam hogy nem rendeltem meg elobb, pedig mar egy hete lebegett a fejem folott mint elmaradas... es pont ilyet akartam, mazli.

Előzmény: CsRob1 (591)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 599

Mi az a fél-ÁFA?

 

Talán befizeti az államnak az ÁFA felét? Vagy nem? Akkor meg milyen jogon szedi be?

Előzmény: Törölt nick (598)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.29 0 0 598
sok félÁFA egy építkezésnél sokat jelenthet, akár milliós tételt is.
Előzmény: cicmarek_ (597)
cicmarek_ Creative Commons License 2005.06.29 0 0 597

Hogy lesz-e elég számlánk? Hát, azt még nem tudjuk. Most egyenlőre amiről lehet  kérünk (a legtöbb helyen úgyis fél áfányi kedvezményt adnának amúgy, azt meg kenjék a hajukra!), úgyhogy gyűlik! Majd csak akkor szeretnénk bankhoz menni hitelért, ha már tető alatt van. Így az esélyeink is nőnek, mert hát ugye kevesebb pénzre lesz akkor már szükségünk. Reméljük bejönnek a várakozásaink. De persze ezzel kapcsolatban pontosat majd a végén mondok!

Picpic Creative Commons License 2005.06.29 0 0 595

Sziasztok!

 

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Tanácstalan vagyok. Sztorim:

Én Pécsett lakom, saját panellakásban, melyet el szerettem volna cserélni kertes házra, akár ráfizetéssel is! Sajnos Pécsett 10 millió alatt csak "putrik" vannak, vagy összedőlő vályog, vagy toldozott-foltozott présházak (víz nélkül!!!). Közeli falvakban meg az a helyzet, hogy van 10 millió alatt, de ugyancsak a fent említettek, mindenki azt hiszi, ha bevezette a vizet, meg a gázt már 5 millával többet ér a háza. :-(((

Kb. 3-4 hónapja keresgélek, de se venni, se cserélni nem tudok!

 

Nincsenek nagy igényeim, (jelenleg is egy 50 nm-es lakásban élek) a kert nagy legyen (kutyákat akarok tartani), a ház meg 60, max 70 nm-es legyen. Egy-két szoba, konyha, fürdő, nappali-étkező. (Telek az adott, kb. 700-800 nm-es)

Nu, ennyi mese után szerintem már kitaláltátok, hogy az építés mellett döntöttem.

 

Kérdésem az lenne, mit javasoltok? Árban, minőségben, tartósságban (30-50 év?), ésszerűségben!? Ár max 10 millió (lakásom ára + hitel)

 

Tégla, vagy könnyűszerkezetes házban gondolkodjak?

 

Én abszolút nem ismerem a körülményeket, se az építőanyagok árát, se a munkadíjat, max annyit sikerült felhajtanom, hogy könnyűszerkezetes házat ? nm/Ft áron csinálnak.

 

CsRob1 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 594
számlátok lesz elég (pl. banknak), ha sokmindent magatok csináltok? vagy nem szükséges?

várjuk az infókat :)
Előzmény: cicmarek_ (593)
cicmarek_ Creative Commons License 2005.06.28 0 0 593

Sziasztok!

Eddig én csak passzív hallgatója voltam ennek a fórumnak, de miután nálunk is elkezdődtek az építési munkák :-)))), így már érdemben is hozzát tudok szólni:

- a sávalapunk betonozásához betonost hívtuk fel! A Strabag-tól szállították le a betont. Nagyon rendesek voltak, és pik-pak végeztünk. Az egész betonozással kapcsolatban pozitívan csalódtunk!

- költségmegtakarítás címén mi nem bíztunk meg egy generál kivitelezőt, hanem mindent magunk szerzünk be, és amit lehet, azt saját erőből meg is csináljuk. Szerencsére a családban van műkedvelő, meg egy-két jó könyv is akad, így nem olyan nehéz. Mellesleg szerintem mindenbe bele lehet tanulni. És persze ott van még a FeMü is, aki úgyis szól ha valamit nem jól csinálnánk.

Amint lesznek további infók árakkal meg szakikkal kapcsolatban, megosztom veletek.

Üdv

Cicmarek

CsRob1 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 592
Én azt hiszem, bizonyos mértékig szükséges...
Előzmény: csoki74 (588)
CsRob1 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 591
Ha jól értem, akkor te csak a kiviteleződtől kapsz számlát, amit a bank is elfogad. A többi meg legyen az ő gondja... Neked meg nem kell minden céget ellenőrizni, akivel kapcsolatba kerülsz... Nekem úgy tűnik, a te szemszögödből nézve elég jó feltételeket sikerült kialkudnod.
Előzmény: Axióma (590)
Axióma Creative Commons License 2005.06.28 0 0 590

FeMű: Felelős Műszaki vezető, csak az túl hosszú.

Nekünk épp ma szólt a kivitelező, hogy ilyen árakat kapott a faanyagra (tetőszerkezethez), még van egy kis időnk jobbat találni. Ez is megállapodás kérdése. Sőt, nálunk mi mondhatjuk meg, de az ő anyagbeszerzője szerzi be (ha sz*r a túl olcsó, akkor az ő felelőssége, hogy jó-e beépíteni) + így nem kell se szállítani, se ellenőrizgetni a cégeket hogy adhatnak-e számlát támogatott hitel igazolásához (a vállakozó továbbszámláz).

CsRob1 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 589
A Fe/Mű az kicsoda?
Előzmény: Axióma (586)
csoki74 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 588

Szia CsRob1!

 

Nálunk most kezd belendülni az építkezés - a héten alapozunk,  igaz, csak jövőre tervezzük a költözést. De 1-2 tapasztalat már összejött:

- érdemes egy jó, referenciákkal rendelkező kőművescsapatot választani, aki esetleg tud hozni ácsot is. Így már a házad tető alá kerül és nem kellett állandóan mestereket keresni.

- nem szabad kiengedned a kezedből az anyagbeszerzést! A kivitelzőnek nem érdeke, hogy megkeresse a legolcsóbb tüzépet, inkább a rosszabb minőséget hozatja el a "havertól", vagy veszi a drágát a "szokott helyről". Én egy ciszterna építésénél fáztam rá erre, azóta a házat már mással, máshogy építtetem.

 

Én sem vagyok szakmabeli, de bele lehet ebbe is tanulni gyorsan, ha szükséges.

 

Csoki

Előzmény: CsRob1 (578)
Axióma Creative Commons License 2005.06.28 0 0 587

Mindig XVII-et mondok pedig igazabol XVI... nekem azok mar mind csak Rakosrettentonek szamitanak:)

Amugy meg lattam honapokkal ezelott a kitoltott, apeh altal erkeztetett papirt hogy jelentkeztek a "megbizhato" listaba es meg most sincsenek benne:( Mehetek az apeh-hoz papirozgatni.

Előzmény: Axióma (586)
Axióma Creative Commons License 2005.06.27 0 0 586

Mi Pomázon építkezünk, de a vállalkozó Bp. 17. kerületi. Nyilván volt, amit helyből szervezett meg (pl. földmunkagép Bkalászról, beton talán Pomázról).

A tervező kvázi-helyi (Szentendre), a FeMű/statikus viszont Székesfehérvárról jön (alkalmanként 7e ebből nem sok lehet az utazási többlet). Itt szerintem nem a távolság számít, az max. az anyagbeszerzésnél, meg a naponta megjelenő munkások szállításánál számíthat, de ott se annyira sokat (legalábbis lehet versenyképes a távolabbi is, persze mindenestül kell árat kérni és úgy hasonlítani - szerintem).

Előzmény: CsRob1 (585)
CsRob1 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 585
A költségekben, ill az árajánlatokban van-e érdemleges különbség attól függően, hogy a tervező, műszaki ellenőr, kivitelezők helyi vállalkozások voltak vagy távolabbiak (pl 50-100 km távolságból)
CsRob1 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 584
teletabiii, Axióma köszi a gyors válaszokat. Hol építkeztek? Budapest, nagyváros vidék?
Ha jól értem, mindenképpen kell egy lehetőleg tökéletes terv és egy megbízható személy aki az érdekeimet kőkeményen képviseli. Főleg, ha generálkivitelezőt bízok meg.
...és sok-sok árajánlatot (és ajánlást) beszerezni...

Előzmény: Axióma (583)
Axióma Creative Commons License 2005.06.26 0 0 583

Meg egy rovid, aztan megyek aludni: generalosnal legyen pontos a terved, elore gondolva mindenre (nalunk kulon epitesszel neztuk at azt, hogy az aprosagok is rendben legyenek). Ha barmelyik fel rogtonoz, abbol neked nem lesz semmi jo...

 

Axióma Creative Commons License 2005.06.26 0 0 582

Mi ugy vagyunk szerzodve, hogy csak a viz/villanyt adjuk az epitkezeshez, meg a penzt:) Na jo, vagy 3x locsoltunk mar betont...

En dolgozni voltam mikor jott a pumpas, de ha jol tudom a kivitelezo emberei teritettek. Szemre egyenes, locsolas utan nem sokkal voltam ott es nem volt jelentosebb tocsa. De ez meg ugyis csak a szerelobeton, erre jon a szigeteles meg ki tudja meg mi, es utana az aljzatbeton, az lesz a fontosabb hogy ne lejtsen, nem? Egyebkent a pince feletti fodemre nyomtak most, elotte egyszer volt csak mixeres, de akkor pumpa nelkul es csuszdan (lejtos telek:)) ment az alap aljaba a beton, azt is a kivitelezo emberei csinaltak. A tobbit meg helyben kevertek (zsalukofal a pince korul, meg a masik ket szerelobeton-reszt). Ezek csinalnak most mindent, pl. a kivitelezo fonok kitalalta, hogy sajat (de statikus es a brigadvezeto altal is a PTH-nel jobbnak mondott) gerendakat raknak fel, es ok hegesztettek a vasakat - igaz ettol mar lazadoztak, mert lassu es szokatlan melo volt, meg be is gyulladt az egyiknek a szeme, ugyhogy a kovetkezo szintre mar eloregyartottat hoznak... szoval itt most amig spec. szakember nem kell (marmint acs, gepesz vagy ilyen) addig mindenben ok dolgoznak.

Bocs "kezmenesem" van:) Agyilag lefarasztottam ma magam, es fecsegek mint egy venasszony (parom mar mondana hogy mert az is vagyok:))

Előzmény: NeomatiK (577)
Axióma Creative Commons License 2005.06.26 0 0 581
Ja %-ot nem irtam, de 104 nm hasznos (N+12,3nm+3 fel) + fel pince + 1m emeles a teto alatt (de ures tetoterrel) - igaz nagyon egyszeru hosszukas haz, ezt 22M-ert vallaltak a nyilaszarok es a burkoloanyagok nelkul (de utobbinal benne van a segedanyagok ara es a munkadij). Persze dogures lakas (szaniter se csak kiallasok). En vakolt/aljzatbetonozott allapotig csinaltatom veluk, azt tartom epitkezes resznek, a tobbi mar a szepites... es jobban csusztathato kesobbre.
Előzmény: CsRob1 (578)
Axióma Creative Commons License 2005.06.26 0 0 580

Nekunk ugy tunik, hogy kb. bejon a kivitelezo ajanlata (szummaban nem sok tevedes lesz). Ez pedig olyan nm-ar, hogy csak kb. a dryvitet vettuk le rola a szocpol-hatar miatt, es mar felni kellett, hogy nem hiszi el a bank, alacsonyabb az amivel szamolnak... es akkor meg az ajanlat teljes afa-s valtozatat nezem (munkadijon majd sporolni lehet ha mar eleg a bank fele a szamla). Na jo, az elejen varatlan felmilka osszejott azert, de a foldben levo dolgokat amugy is ki kellett volna termelni, nem lehetett volna sporolni rajta.

Mas kerdes, hogy tenyleg viszonylag olcso a kivitelezonk, volt aki masfelszer ennyiert csinalta volna. Es meg igy se fog rajta vesziteni... ha ertene'k is hozza meg nem lenne jobb a munkaberem mint amit szervezessel sporolhatnek akkor se biztos hogy leszerveznem, mert akkor johetnek az egymasra mutogatasok (falazas->vakolas->gletteles->festes - na hol kell kiegyenesiteni az adodo hibakat?). Persze kellett a bizalom, pedig csak ismeros ismerose ajanlotta a kivitelezot (cserebe o a femu ugyhogy visszakapja:)), jarhattunk volna rosszul is. Ha nalunk vegeztek es tenyleg minden OK majd akkor ajanlom is, addig igyekezzenek csak nalunk:)

Az egyebkent ugy vettem eszre egyaltalan nem baj, ha elore ugy egyezel meg, hogy "amig van penzunk" vagy hasonlo kiugrasi lehetoseget hagysz magadnak, nalam mar kicsit idegesek, hogy veluk fogok-e vakoltatni, vagy gepi vakolassal (allitolag az egy "jobb" melo, es igy anelkul nem olyan jo bolt nekik csinalni a tobbit). Na meg amikor megrendelte a teglat egy hetre ra (construma-akcio lejarta utan de meg regi aron kapta, en meg eggyel utana) mutattam neki egy ujsagot amiben meg olcsobb volt... ugyhogy a beszerzonek is oda van porkolve hogy figyeljen.

Előzmény: CsRob1 (578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!