Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.22 0 0 25500

Van prémium állampapír és mezei állampapír.

Előzmény: eekeili (25499)
eekeili Creative Commons License 2018.11.22 0 0 25499

Köszönöm a tippet. Megjegyezném, hogy az OTP ügyfele vagyok. Már többször rákérdeztem náluk, de  mindig azt állították, hogy ők nem forgalmaznak ilyen papírokat :

 

 

 A Magyar Államkincstár Állampénztári Irodái, Kirendeltségei és WebKincstár elektronikus rendszere, az Equilor Befektetési Zrt., az Erste Befektetési Zrt., az NHB Bank, a GránitBank Zrt; valamint a CIB, a Concorde, az MKB, a Raiffeisen, az OTP, a TakarékBank és az UniCredit fiókhálózatai.

Előzmény: Kard (25496)
eekeili Creative Commons License 2018.11.22 0 0 25498

Miért miért ?

  Az állampapírok lekötött betétnek számítanak, így kivenni csak un. feltöréssel lehet. De ilyenkor nem hogy kamat nincs, de még az eredeti befizetést sem éri el. Csak úgy 96 % -ot.

 Olyan mint egy óriáskerék ami forog - forog kiszállni csak akkor lehet, amikor megtesz egy kört.

Előzmény: Kard (25496)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 25497

Igazad van, nem részleteztem, azt hittem egy bizonyos méretig majdnem mindegy:

 

akkor:

 

3000x2125 mm-es szekcionált kapu motoros hajtással.

Előzmény: qwertz77 (25495)
Kard Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25496

http://www.allampapir.hu/allampapirok/PMAP

A lakás kiadás után is kellene adózni csak mindenki baszik rá amíg rá nem lép a nav a tökére.

Miért kellett kiszedegetned egyenként? Elég balgaság kp.-ban fizetni ki egy lakást, főleg mióta azonnali utalás van.

Előzmény: eekeili (25493)
qwertz77 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25495

Ha nagyobb kapuról beszélünk és a motor beszerelés is benne van, esetleg nem a szomszédból jön, vagy pl. a kiszállítás is benne van, akkor egyátalán nem sok.

Ha több munkát is csinál (nem csak a kapu miatt jön ki), szimpla kapu, motor nélkül, és nincs messze, akkor talán lehetne kedvezőbb ajánlat is.

 

 

Előzmény: sylvanus67 (25494)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25494

Mért: itt senki sem épített be garázskaput?

Előzmény: Kard (25492)
eekeili Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25493

 Hol vannak ezek az állampapírok ?

 Nekem pl. vannak  un.  1 éves  állampapírjaim 2,5 %-os  kamattal.

 

 Csakhogy a kamat után van adó, van a forgalmazó bankoknak ilyen olyan jutaléka , így lesz ebből jó ha 2 %, az meg azért kevesebb mint az infláció.

 Nem tudom mennyire vagytok járatósak a pénzügyi világba,

 Nos nekem van egy un. lakossági folyószámlám.

 Ennek van egy díja  és vannak műveleti költségei.

 Aztán ha befektetni akar az ember kell egy un.  értékpapírszámla  .  Ha  jegyezni akar az ember akkor csak úgy lehet, hogy befizeti a lakossági folyószámlára - onnan megy az érték papírszámlára majd az államhoz. amikor lejár akkor a lakossági folyószámlán landol újra a kamattal.

 Az értékpapír számlának is van számlavezetési díja  illetve van jutalék a forgalom után.

 

 

 Nálam évente  12 milla cirkulál  így.

   lejár  1 milla az állampapírból az a kamattal és az adó levonás után landol a lakossági számlámon, Azt vagy felveszem vagy sem. Én nem veszem fel hanem  újra jegyzek. a jegyzés az értékpapír számlán történik. A pénzmozgás  - lakossági számláról az értékpapírszálára majd onnan az államkincstárba.

 mikor lejár vissza az előbb leírtak szerint.

 Ha pl. a valami nagyot akarok venni  … így volt  pár éve mikor az egyik lányomnak lakást vettem  a lejár havi egy millákat  parkoltattam a lakossági számlámon.... 0.1 % kamattal, mikor egyben volt a 12 milla felvettük, fizettünk a felvételért  majd 15 eft -ot.

 Tény hogy a felvétel ingyenes havonta  2 x , de csak 100 eft ig.

 Tény hogy az a 12 millás lakás most kb. 25 milla.

 nos akim azt hiszi hogy  jó a pénzügyi befektetés téved... csak annyira jó , hogy a pénz nem vagy csak lassan meg tönkre.

 Ugyan így  a lakáskiadás se a mennyország, az is csak szerény hasznot hoz.

 

 De azért mind a kettő jobb mint a semmi.

Előzmény: Kard (25490)
Kard Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25492

Van egy ilyen házépítős facebook group. 10e-en vannak benne. Ott érdemes az ilyen kérdéseket feltenni.

Előzmény: sylvanus67 (25489)
Kard Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25491

"

kiveszi a bérlő kb 100e/hó. évente termel 1,2M-ot. 

 

mikor jön vissza ez a pénz? 15-20év?

" - mert itthon az emberek nagy része képtelen a pénzügyi matekra. Lassan megint visszaáll az ami az elmúlt 25 évben pár évet leszámítva igaz volt, hogy jobban megéri bérelni.

Előzmény: murray (25486)
Kard Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25490

"de ha olcsóbban is adja el mint vette, a bérlet már így is hozott neki pénzt." - az elvesztett kamatok is veszteség. Pont a múltkor néztük azért vanak mindenféle prémium állampapírok amik még 2-3 éves időtávra is 3-4% kamatot hoznak. Ez mindenképp bukó lesz.

Előzmény: Kisfiatal (25487)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25489

14 nyílászáróját br~200e -ből

 

 

Az 14 eFt/db

 

Anno 1997-ben 15eFt/db-ért építették be a szülői házba. Köpni, nyelni nem tudtunk.

Akkor a beépítést nem kérjük, mondtuk. Rendben, akkor nincs garancia az ablakokra.

Így szüleim mégis bevállalták.

 

Rablók voltak, sajnos.

Előzmény: zsigusz83 (25485)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25488

Az a baj hogy az a panel ami 8M volt 2010-ben, az most 18M.
Ha ennyiért megveszi és kipukkad a lufi lehet hogy 10-12M lesz az ára, az nagyon nagy bukta azért.

Előzmény: Kisfiatal (25487)
Kisfiatal Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25487

Nem kell h "visszajöjjön" a pénz, egyszerűen hozamot termel, mivel kamatok nincsenek, nem éri meg befektetni, lekötni. Ha kell a pénz akkor meg eladja a lakást. Akkor van cumi ha összeomlik az ingatlan piac, de ha olcsóbban is adja el mint vette, a bérlet már így is hozott neki pénzt.

Előzmény: murray (25486)
murray Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25486

én ezt értem amit írsz hogy befektetők.  az is csak úgy érte meg hogy "régi áron" megvették és most kiadják mai áron. az biznic azt elismerem

 

nade most tegyük fel megveszel egy 55nmes panelt 22Mért.  mondjuk van annyi kp-d.  

hitelből minek?  baromság. 

 

kiveszi a bérlő kb 100e/hó. évente termel 1,2M-ot. 

 

mikor jön vissza ez a pénz? 15-20év? 

 

rengeteg a kockázat. nekem is van egy kis panelem a nyócban és ki van adva és sokat kell nyűglődni a bérlőkkel, szétcseszik a lakást stb.   jönnek-mennek 

 

látom nálunk is a kertvárosban beköltöznek a bérlők a házba aztán fél év múlva apa nem tudja kitermelni a havi két kilót a bérletre és pakolás. 

 

ja és 5e ft olcsóbb bérletért átcuccolnak egy másikba neked meg ketyeg üresben a lakás amig nincs másik.  és nem engedsz be akárkit. 

 

nemtudom.. 

 

 

Előzmény: Kard (25484)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25485

Szia

 

Nem tudom mekkora meló egy ilyen garázskaput beépíteni, de ha egy családi ház 14 nyílászáróját br~200e -ből megcsinálják szerintem sok.

 

Szerintem próbáld megkérdezni itt és/vagy itt.

Előzmény: sylvanus67 (25483)
Kard Creative Commons License 2018.11.20 0 0 25484

Van egy másik aspektusa és már lehet írtam is itt róla. A lényeg, hogy mivel nagyon alacsonyak a kamatok és a magyar tőkepiac meg úgy általában a magyar befektetési gondolkodásmód nagyon egysíkú ezért mindenki az ingatlan piacon képzeli el a pénzének a befektetését. Már 2017-ben is az eladott új lakások 40%-a !!! befektetési célú lakásvásárlás volt. Sajnos a használt piacról nincs info de szerintem ott is hasonló a helyzet vagy még rosszabb. Ez brutális kereslet ami ha normalizálódnának a kamatok akkor biztos eltűnne. Lesz még ilyen pillanat ha nagyon rövid távon nem is de 2-3 éves időtávban akár bekövetkezhet. Akkor pedig vége az építőiparban dolgozó kis császárok jó világának.

Előzmény: murray (25480)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 25483

Hörmann garázskapu beépítésre bruttó 80eFt sok vagy kevés?

Kard Creative Commons License 2018.11.20 0 0 25482

Múltkor volt a portfolion egy cikk, hogy a cseheknél, lengyeleknél 2x ennyi lakást építenek az állományhoz képest. Egyszerűen az építőipar nem tud annyi lakást építeni mint amennyire szükség lenne.

Előzmény: qwertz77 (25481)
qwertz77 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 25481

Rendszerváltáskor még erős lakáshiány volt.Akkor nem mamahotel volt, csak nem tudtak saját lakást szerezni, illetve akkor még jó 5letnek tűnt 2-3 generációs házat építeni.

Azóta épült majd 30 év alatt kb 600'000 új lakás (1 lakásos családi házak is ide számítanak). panelból van kb 3/4 millió. "vályog és fos házaknak nevezett szarok" kategória is bőven egy millió felett volt akkor, de valószínűleg még ma is.

Az újonnan épültek között is van bőven elég gáz minőségű. A 20 éve épültek jellemzően nincsenek hőszigetelve, az ablakok még csak sima kétrétegűek (U=2,8, nincs fémfólia rajta), 20 év alatt leamortizálódott. Az is megérett egy totál felújításra.

 

A panel építés csúcsán, a 70es évek közepén majdnem 100'000 lakás épült évente. tavalyi hatalmas boomban nem jött össze a 15'000db.

na ezért vesznek meg minden sz*rt mert nincs más. Felújítva pedig egész otthonos.

 

és persze a területi leosztás is fontos, hoába népességfogyás, kivándorlás, Bp. és aglója népessége folyamatosan nő. Győr szintén, és még jópár város. Ennek persze megvan az ára az ország nagyobbik felén.

Szóval nem a panel, hanem a lokáció a fontos, nézd, itt vannak a kolmói panel hirdetések:

https://ingatlan.com/lista/elado+lakas+panel-lakas+komlo

4-8,5m között válogathatsz, ezeknél elhiszem, hogy nem éri meg 4m-t beletolni.

Előzmény: murray (25480)
murray Creative Commons License 2018.11.20 0 0 25480

5 éve adtuk el a panelt (békás) ma ez  háromszor  annyi és ugyanaz a szar és gettó hangulat van  a kapualjakban.  és zabálják. 

 

képtelen vagyok megérteni ki ad 20-30 milliókat egy szaros panelért. 10 évig  amíg ott laktunk eleget fikázott a családom meg a barátok amig végre kitörtem onnan.  

 

hogy ki költ ezekre milliókat azt se értem? minek? hogy leáztassa a drága cuccokat a felső lakó?  innen ki kell törni előbb utóbb. első lakásnak jó volt. 

 

a másik amit nem értek: az írja az index hogy VÉGTELEN kereslet van újépítésűre meg mindenre! ez honnan jön?  ok a CSOK megdobta de akkor is. 

 

a népesség fogy , a harmincasok fele mamahotelben van, ja 200 millió magyar ember külföldre ment..  most akkor hogy és honnan? 

 

a környéken olyan vályog és fos házaknak nevezett szarokat megvesznek 35 milláért amiért én 5 éve 12-öt se adtam.  nem értem. 

 

jöhetne már egy újabb válság de erre nincs esély. de félek nagy bukó lesz ebből. 

 

 

Sfakutya Creative Commons License 2018.11.19 0 0 25479

Uff!

Előzmény: Törölt nick (25471)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.19 0 0 25478

Egy ismerősömnek Zuglóban 6.5 milla volt, de ez az összes berendezéssel értendő. A lakás 53 nm, de ez még az első panelekből való, tehát valamilyen más technológia, mint pl: a füredi lakótelep. Ha jól tudom, ebből összesen két ház épült, valamikor a 60-as évek környékén. Egyébként most egy ilyen lakás 26 milla körül van, felújítás előtt. Igaz, nagyon jó helyen van.

Előzmény: Sfakutya (25470)
lala1961 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 25477

Üdv ! Ne érts félre nekem nem savanyú a szőlő,csak a tendenciával van a bajom ,meg az utánam jövő nemzedék kilátását látom kissé borúsan(túl nagy empátia) !:) 

 

Ui: Lehet nem kéne empatikus legyek,de ..  , Mindkét gyermekem saját erőből "saját lábára állt",Én meg Anyával az unokákat várva valahogy elvagyunk/eltengődük vagy 160m2 -en ,csak egészség legyen !:)  

Előzmény: Törölt nick (25476)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.19 0 0 25476

Most erre mit mondjak?

Hogy mások meg autót vesznek ennyiért, mikor járhatnának busszal is?

Vagy hogy van aki új építésű lakást vesz, 50nm 35millió, és még be is kell rendezni?

Ja, és áthallatszik ha tévézik a szomszéd.
Szülei vették pár éve befektetésnek, mikor épp összeomlott az ingatlanpiac, eddigre rendesen lelakták az albérlők, most megkapta ő, de muszáj volt felújítani mielőtt beköltözött.

Két év alatt megkeresi ezt a pénzt, úgy hogy mellette fizeti a számlákat, és futja kajára is.

Manapság ez a panel, ezen a helyen, ebben az állapotban egy héten belül elmenne 20milláért, de ha kivárja a megfelelő madarat, akkor jóval drágábban is.

Lehet sopánkodni hogy mi mennyit ér, de valójában annyit ér minden amennyit éppen fizetnek érte.

8éve 6milliót ért, most 20felett, persze egyszer lehet kipukkad ez a lufi is, és megint 6-ot fog érni, de neki akkor is lesz egy szép lakása, ahova öröm hazamenni.

Előzmény: lala1961 (25472)
lala1961 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 25475

Üdv ! Valószínű igazad lehet,de nálam/nekem akkor is egy hiányból fakadó "lufi" az egész ,és töredékét sem éri a valóságba ! :) És sajnos a realitás az ,hogy ezt a "hiányt"hosszútávon fent tudják tartani ami az árakat tartósan emelkedő pályán tartják ,és már csak azt kéne/kell tudni hogy ez a "hiánygazdaság"-nak ki az igazi nyertese ,az biztos hogy az "átlegember" nem tartozik bele !:( Az biztosan látszik ,akinek eddig nem volt ingatlanja annak valószínű lehet nem is lesz ,és itt az egész megspékelése az hogy az albérletet sem fogja egy idő után tudni kifizetni !:( Én tényleg "le vagyok maradva" ,de vannak unokáim akiknek ebben a "versenysemleges"élettérben  nehéz időket jósolok,pedig még nagyon kicsi (6,4,2,évesek) !:)

Előzmény: qwertz77 (25473)
qwertz77 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 25473

Szerintem Te nagyon le vagy maradva. Egy igazán jó helyen lévő (bp.i) panel másfél  szoba felújítva 600eFt/nm áron megy manapság...

De már Békásmegyeren, ami olyan erős középáras Bp.enbelül, gyakran 500 fölött vannak a felújított kecók /nm.

 

Sőt már próbálnak ennyit kérni a nem annyira felújítottakért is (pl https://ingatlan.com/iii-ker/elado+lakas/panel-lakas/budapest+3+kerulet+himzo+utca/27792479), azt nem tudom ezekből mennyit alkudnak, de a fentebbi árakért heteken belül el is viszik a szép lakásokat, nem hogy alkudnának.

 

Előzmény: lala1961 (25472)
lala1961 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 25472

Üdv ! Hát itt tényleg szó szerint kell érteni " vert el ",mert ott a pénz nem számít ahol ezt az összeget beleölik egy panellakásba !:(

Előzmény: Törölt nick (25471)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.19 0 0 25471

Cimbi most vert el 4millát egy másfél szobás panelre.

Újak a villanyvezetékek, konnektorok, kapcsolók, padlóburkolat, glettelés-festés, fürdő, wc, konyha, ajtók (bejárati is, meg a beltériek is).

Gépek is újak, a konyhában előszobában új a beépített szekrény.

Kb. az ablakok maradtak, meg a falak.

Generálkivitelezővel, tehát egy szalmaszálat sem rakott keresztbe, még ki is takarítottak maguk után.

Áfás számla nem készült.

Előzmény: Sfakutya (25470)
Sfakutya Creative Commons License 2018.11.19 0 0 25470

Szerintetek egy 50 nm-es lakás (tégla, emelet) teljes felújítása nagyságrendileg mennyibe kerülhet?

Vízvezeték, villany, csempe, padozat, festés, egy fal áthelyezés.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!