Keresés

Részletes keresés

nitacs Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25130

Két dolog

Az egyik, hogy minden e-naplós munkát, magadnak úgy végezhetsz, hogy vagy van hozzá végzettséged, vagy van egy kivitelező, aki vállalja a munkádért a felelősséget és ő naplóz.

 

A könnyűszerkezetesnél még annyi van pluszban, de ez helyi építési hatóságtól is függ, hogy kérik az ÉMI engedélyt ellenőrzéskor, azaz, csak olyan kivitelező építheti, aki ezzel rendelkezik.

Előzmény: Arni87 (25127)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25129

Sziasztok

 

Mennyezet gipszkartonozás ügyben tudja valaki mostanában mennyi a m2 ár? (Kelet-Magyarország)

zsigusz83 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25128

Szia!

 

Lehet rosszul tudom, de ha hitel van akkor a teljes költség 70%-áról kell számla. Ez a tervezett teljes költség 70%-a nem a valós, mert az úgy is több lesz...

Az engedély köteles tételekről mindenképpen kell számla (pl.: villany, gáz, talán a kémény is).

 

Hány évig tervezel ott élni? Ez komoly. Ha csak 10-15 évig akkor egy jól megcsinált párazárással vállalható, ha tovább akkor tökéletesre kell csinálni (elég nehéz) és szellőztető is kell stb... A faszerkezetű házakat nem a magyar klímára találták ki, a párával, a gombával és persze a jószágokkal is van gond ezen az égövön :( Nekem is álmom egy rönkház, de nem vagyok csilliárdos...  Nem vagyok szakember, csak érdekel a téma.

Előzmény: Arni87 (25127)
Arni87 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25127

Sziasztok!

 

Könnyű szerkezetes házat szeretnék építeni, még most ötletelek hogy nézzen ki pontosan. Annyi biztos kb nettó 75 m2-es lesz. Telek megvan, közműveket intézem hamarosan.

Nem szeretnék kivitelezőt alkalmazni, amit lehet baráti segítséggel megoldanák. A kérdésem az lenne mik azok a munkák, amikről nem szükséges a számla bemutatása, és ezt az e-naplóban hogyan lehet felvezetni?

 

Nagyjából a folyamat:

Földmunkák, alap ásás: ezt kiásatom egy céggel (számla)

Alap vasalat szerelés: (haverommal)

Alap beton: mixer hozza, (számla). A betont vízbe húzom (számla).

Szerelő betonig kőműves megcsinálja (számla), közben a  döngölést, feltöltést megoldanám (én)

Ácsok összeszerelik a vázszerkezetet, tetőszerkezetet, bádogolnak, tetőt felrakják, eresz csatorna (számla)

Főfalaknál külső-belső osb lapok felrakása, közé a szigetelés berakása, válaszfalak kialakítása és szigetelése, palfon gipszkartonozása és szigetelése. Főfalakra belülre a gipszkarton váz kialakítása a szerelvényeknek, majd végül a szigetlés berakása és gipszkartonozása. Kívülről a szigetelés felrakása a sallangjaival. (Haverommal)

A ház külső festése (számlás)

nyílászárok beépítése (én)

Fűtés, víz, csatorna, villany (számla z egészről, de egy részét én csinálom)

Klímák bekötése (számla)

Redőnyök felrakása (számla)

Járólapozás (számla)

Laminált lapozás (haverommal)

 

A házon hitel is lenne, a teljes költség kb 60%-a

 

Ez így megoldható lehet? Nem szeretnék sokkal több hitelt felvenni.

 

Kard Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25126

Én fogadtam egy belső építészt és annyi ilyen későbbi macerát megspórolt mert amikor a kivitelezőnek volt valami kérdése akkor egyből küldtük neki ő meg ki is találta előre. Plusz megtervezte az egész konyhát meg a két fürdőszoba elrendezését. Ott kifejezetten hasznos volt, hogy jön a gépész hol legyenek a csapok majd két hét múlva a villanyász, hogy hova tegye a konnektorokat, kapcsolókat és minden előre megvolt. Mondjuk az étkezőasztal feletti lámpa így is vagy 5-10 centivel odébb került de a fenti trükkel még kiküszöbölhető. Az egyik olyan költségnek tartottam ami igazán megérte az árát. Az egész ház költségéhez képest meg tényleg mérési hiba volt.

Előzmény: Zimi14 (25125)
Zimi14 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25125

Köszi a tippet! Sajnos jóval odébb kellene, belsőépítészeti tervek nem voltak, aztán így közben módosul 1-2 dolog, és nem biztos, hogy oda tennénk a lámpát, ahol most megvan neki a helye. Na ez pl egy hátrány, de ha valaki már mindent eltervezett pontosan előre, ott nem lesz baj. Bár mi is elterveztük, saját 3D ábra is készült, aztán jött most egy B terv... :/:)

Előzmény: Kard (25124)
Kard Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25124

Ha nem sokkal kell odébb tenni a lámpát akkor az is megoldás lehet hogy olyat keresel aminek a födémhez eső része egy csík és tudsz vele játszani, hogy valamelyik irányba odébb teszed. Persze ez csak egy irány, ha kettő van akkor nyilván nem működik.

Előzmény: Zimi14 (25123)
Zimi14 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25123

Nem mondom, hogy megbántam a monolit födémet, de sok kötöttséggel járt sajnos és azért szerintem mindent egybevéve az ára is jóval költségesebb (bár a fára nem volt ajánlatom). Pl. most gondolkodunk, hogy át kellene tenni egy lámpát, de ez már nem olyan egyszerű dolog. Meg én "féltem" beletenni a födémbe a csövet, úgyhogy vakolatos lett, így még inkább megdobta az árakat, de ha gáz van legalább nem egy tartószerkezetet kell vésni, hanem csak a vakolatot (de hát ugye ezeket papíron úgy tervezik, hogy ne legyen gond). Amúgy ez a fajta beton szerintem nem párazáró, max párazáróbb. Nálunk (és ahogy nézem más rétegrendeknél is) be van tervezve bithumenes párazáró réteg.

Előzmény: zsigusz83 (25120)
Kard Creative Commons License 2018.08.06 0 0 25122

Erre szerintem itt nem fognak neked pontos árat tudni mondani. Az egyik, hogy kéne, hogy milyen anyagok kerülnek is majd bele azaz valamiféle terv. De ez még talán valamennyire meg lehetne saccolni, hogy kinek mennyi volt (én generál építettem így nem tudom). A másik, hogy az építőanyagok árai is ugyanúgy mennek fel mint ahogy a munkadíjak, főleg azok amikhez hozzáér a magyar kéz. Pl. hőszigetelés, tégla de szerintem még a monolit födémhez a zsalu bérlése is emelkedett.

Emiatt lehet valaki el tudja mondani mennyi volt neki 2-3 éve de az mostanra semmit nem ér. Lásd az ajtós hozzászólásom. Ugyanaz az ajtó valamikor tavaly október-novemberben rendelve 20%-al volt olcsóbb.

Előzmény: gorn04 (25118)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.08.06 0 0 25121

Mi is fafödémet csináltunk, és nálunk is nagyon sokáig ment a dilemma, hogy melyik legyen, ugyanakkor én speciel nem bántam meg.

Próbáltam magamat beleásni a témába. Jelenleg ott tartunk, hogy szinte nincs is jelentős árkülönbség a kettő között, de én nem szerettem volna fent gabonát tárolni:)

Viccet félretéve nem igen látom még az előnyöket.

Tény, hogy a tűzállósága kiváló, nagy a tömege, de a normális fenti szigetelés sokkal bonyolultabb és költségesebb főleg amennyiben valaki szeretne még fel pakolni.

Csövek miegymás szigetelés fafödém mellett szólnak.

Mindkettőnek meg van az előnye hátránya, de nekem sem a műszaki vezető, sem az építésvezető nem tudott egyértelmű választ adni.

Lehet vannak itt sokkal okosabbak is a témában akik fel tudnak minket világosítani. 

Előzmény: zsigusz83 (25120)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 25120

A miénk fafödémes, de ha újrakezdhetném nem sajnálnám a monolit födém árát és menne bele mindenhova az olcsó padlófűtéscső. Csak a szellőztető áttöréseket és az esetleges villany vezetékeknek kell védőcsövet megtervezni előre, de az nem komoly. A beton födém egyébként párazárónak is minősül így más technikai előnyökkel is jár egy komolyan szigetelt háznál.

 

Ha nagyok a fesztávok, pl 5,5*5,5 m-nél nagyobb helyiségek, akkor el lehet gondolkodni a monoliton, mert brutál a fa ára még alapban is nemhogy ilyen méretben, vagy kiváltó kell (pl HEA gerenda ~90e /6m + 2 beton pillér alátámasztásnak).

Előzmény: sylvanus67 (25119)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 25119

Írtad ezt a koki és saller dolgot, de akkor elsiklottam felette.

 

Ez azt jelenti, hogy az építészünk elb@szta, vagy azóta változtak a jogszabályok?

 

Ezen utóbbi esetben, (esetleg tervmódosítással) lehetne még ilyet csinálni?

Előzmény: Törölt nick (25085)
gorn04 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 25118

Sziasztok!

 

A párommal mi egyelőre csak tervezzük a leendő otthonunk, bár abban még nem sikerült döntésre jutnunk, hogy vásárolni és felújítani, vagy direktben építkezni lenne-e célszerűbb/költséghatékonyabb.

Mivel jómagam IT-s vagyok, így sokat nem konyítok ezekhez a dolgokhoz, ezért fordulok első körben hozzátok.

Az elképzelésünk egy 100nm-es, 1 szintes szimpla ház lenne + 20-30nm terasz.

Engem igazából az érdekelne, hogy egy 100nm-es ház szerkezetkész állapotig nagyjából mennyi anyagköltséget emészt fel?

A szakipari munkákat 90%-ban családon belül meg tudjuk oldani, mert kőművesen kívül minden van, ezért érdekel csak az anyagköltség része.

Kard Creative Commons License 2018.08.05 0 0 25117

Nekem a fafurnér ajtók tetszettek nagyon de végül CPL lett. Kinézetre nagyon hasonló volt a kettő viszont tapintásra ég és a föld de ez nem ért meg nekem plusz 60e+áfát per ajtó. Amúgy a CPL is szép. Egyedüli hátrány amit érzek, hogy egymás mellett több van és mindnek hasonló a mintázata emiatt érződik kicsit, hogy mű. Bár a legtöbb ember aki bejön a házba megjegyzi, hogy milyen szépek az ajtók.

Ilyen ajtóink vannak:

https://www.ajtohaz.hu/ajto/favorit-line-belteriajto/fargo

Mellesleg egy éve még 20%-al olcsóbbak voltak. Elég rendesen mennek fel az árak még mindig.

Előzmény: memorix (25111)
gabo011 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 25116

Ott valaki "kissé" elszámolta a dolgot! :-) Viccet félre téve még sajnos nem aktuális de 1 év múlva reményeim szerint már az lenne! 

Előzmény: Nikolas Pe (25115)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.08.03 0 0 25115

Sziasztok!

 

Szombathelyen megmaradt 10 raklap 200-as Silka téglám ha valakit érdekelne. Teljesen új, raklapos akciós:)

Guillaume- Creative Commons License 2018.08.03 0 0 25114

Ha csak ennyi lenne, akkor tényleg megéri. Ezek szerint elég kövér számot mondtam neki: 3 milliót. Biztos, hogy nem csak anyagdíjat mondtál?

zöldeskékek Creative Commons License 2018.08.03 0 0 25113

 Mond az ismerősnek, hogy készítsen költségvetést és tételről tételre vizsgálja meg az anyagok mennyiségét és azok árát.

 Valószínűleg nem ért hozzá,  így kénytelen szakemberhez fordulni.

 Az pedig lehet egy tervező vagy egy kivitelező.

 

 " Mennyi lehet ennek anyag+munkadíja?"  

 

 

 Első közelítésben  1,2 milllió   - 1,5 millió, ha több akkor is és ha kevesebb akkor is vizsgálni kell tételesen-

 Maga a kazán is lehet 260   és 520 eft között-

 Magyarul meg kell terveztetni  a munkát.

Előzmény: Guillaume- (25112)
Guillaume- Creative Commons License 2018.08.02 0 0 25112

Csináltatott valaki mostanában kondenzációs kazános fűtésrendszert? Egy ismerős vett házat, klasszikus kádárkockát, aminek 3 szobája parkettás, ide lapradiátorokat akar szereltetni, viszont az előteret a konyhát, fürdőt wc-t padlófűtéssel akarja. Mennyi lehet ennek anyag+munkadíja?

memorix Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25111

A szebb beltéri ajtók 100eFt körül kezdődnek + kilincs+ cilinder+ beépítés+ szállítás...

Előzmény: Guillaume- (25110)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25110

Ebben mind igazad van. Én azt hiszem valami vizes bázisút használtam, ami korántsem jelenti azt, hogy nyugodtan szuszmákolhatjuk kence-fice után. 2011-ben rakattunk lucfenyő ajtókat, hónapokig volt teli a lakás nagyon finom fűrészporral. Egyébként azóta sem igényli, hogy lefessük újra, mégis megtettem. Festőre bíztuk, de olyan hanyagul dolgozott, hogy muszáj volt ismét lecsiszolni és átkenni. NEM vetemedik, mivel ezek hulladékból vannak összerakva és esze ágába propeller formát felvenni.

Egyébként végeredményben neked van igazad, mert ezek az mdf ajtókkal semmiféle gond nincs, de, ha valami igazán szépet szeretnél az 50eft feletti áron kapható.

Előzmény: memorix (25105)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25109

"Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyőajtóim."

 

Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyő ajtóim.

Azért csak összejön.

Előzmény: Töck Jenő (25108)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25108

"Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyővel kezelt ajtóim."

 

Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyőajtóim.

Előzmény: Töck Jenő (25107)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25107

Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyővel kezelt ajtóim. Megsötétedett a lakk, ez tény, de nem gondolnám, hogy újra kéne festeni őket.

Előzmény: memorix (25105)
memorix Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25106

A Vynil padlónál 2-3 mm lehet max a padlóban . Emiatt kell eszterich . Ezt meg lehet elözni egy kis odafigyeléssel. Ha a köműves csapat megfelelő betont kever és használ alu lécet a lehuzásnál valamint a lehuzás ellenőrizve van lézeres szintezővel. kb egy 100 nm háznál ez max 30 percel több idő, de nem kell hozzá drága önterülő. 

Előzmény: Törölt nick (25101)
memorix Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25105

A CPL ajtót nem kell festeni. A CPL ajtón, fólia van. Nem vetemedik. A fehér alapárás, a többi feláras. 

 

A fehér ajtók jobban nyitják a teret, a borovi meg összenyomja. 

 

Véleményem szerint, kezeletlen fa ajtó-t , csak gazdagok vegyenek, akik szeretnek sürün festegetni, csiszolgatni pár évente...és rengeteg szabidejük van erre... + nem mindegy milyen festéket használ az ember a kenésnél... van ami jó pár hónapig mérgezi a levegőt...és rákkeltő..

 

pl: https://kreativlakas.com/falfestek/hogyan-mukodik-az-alacsony-voc-tartalmu-festek/

 

 

 

 

Előzmény: Guillaume- (25103)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25104

Nagyon híg festék is megteszi.

Előzmény: Guillaume- (25103)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25103

"Ajtónak fehér ajtót válasz pl MDF,CPL,stb az olcsóbb és mindenhez megy...és nyitja a teret...."

 

Esetleg még a luc vagy borovi fenyő ajtót lehetne tenni, ami önmagában olcsó, bár a fa panelek helyett valami dizájnos üveg már megdobja az árat. Egyébként csak a macera van vele, lehet csiszolni orrba-szájba, hogy szép sima legyen, de a végeredmény igazán szép tud lenni. Legutóbb rájöttem, hogy először le kell lakkozni, aztán kell csiszolni, ellenben első lakkozásnál rendesen eszi a festéket...

memorix Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25102
Előzmény: Törölt nick (25101)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25101

nagyon vékony az a vinil padló, a legkisebb hiba a aljzaton idővel kiszakítja.

Nem elég neki a helikopterezett esztrich. Amikor a ipari PCV csináltatom, a kivitelező önterülőzik és csiszolja is az aljzatot, tényleg tükör kell legyen. De annak van egy kis tartása is, ennek a vinilnek nem nagyon. 

Olcsóbb leragasztani alá egy 1o-es OSB, mind önterülőzni és csiszólni, de annak a ragasztója drága. 

A Diego árul 12mm vastag klikkes laminalt parkettat, az beszerelni is könnyű és elég neki az esztrich, csak nincs sok színbe. Szerintem ez a minimum, amit egy lakásba szerelni kéne. Még 15o nm 12mm laminált is aprópénz pl. a lámpák árához képest, ha valami szebbet szeretne az asszony. Ki lehet hozni azt is olcsón, a gk beépített lámpákkal, de azért mégiscsak egy lakóház...  

Előzmény: memorix (25100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!