Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 25008

25 millióból még csak egy szerkezetkész házat tudunk kihozni

 

 

 

Alapterület????

 

 

A mienk szerkezetkész és épp 20 millió. Segítettem?

Előzmény: Guillaume- (25007)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.17 0 0 25007

És azt elképzelhetőnek találjátok, hogy 25 millióból még csak egy szerkezetkész házat tudunk kihozni? Vagyis semmiféle épületgépészet bent, se járólap, se konyha, se fürdő, hőszivattyú meg végképp nincs. Vasárnap beszéltem egy idős energetikussal, azt mondja, hogy már az építőanyagra is várni kell, hogy megjöjjön, cserép és szigetelőár ár megduplázódott, stb stb. 35 milliót mondott, és ebbe ne képzeljek el semmi extrát.

Az, hogy egy jó állapotú 70-es, 80-as években épült házat becsomagoljak 15-20 centis eps-el és legprofibb ablakkal, meg csak egy "ármáni gumicsizma" lesz, de mai korszerű anyagokkal nem fog versenyezni akkor sem.

Kard Creative Commons License 2018.07.17 0 0 25006

Azt azért nem lehet elvárni, hogy a házadon belül is ő csövezzen.

Előzmény: Zimi14 (25005)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 25005

"a csatlakozás kivitelezése és a bekötővezeték kiépítése, továbbá a vízmérőn kívüli szerelvények beszerelése nem szerepel a térítésmentes szolgáltatások között, így azok díját továbbra is meg kell fizetni a szolgáltatók részére" - Magyarán a legkisebb/legolcsóbb tétel lett ingyenes, a drága kivitelezés meg maradt... :)

Előzmény: Kard (25004)
Kard Creative Commons License 2018.07.16 0 0 25004

Ingyenes a csatlakozás lett. Tehát a telkedre be van kötve a közmű de nem csatlakoztál még rá. Mondjuk ott van a víz csonk csak nincs rajta óra. Egy évvel ezelőttig azért is kellett fizetned, hogy kijött a vízművek embere és rátett egy órát vagy az elektromos művek embere felszerelte a villany órát.

Előzmény: Zimi14 (25003)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 25003

Elvileg nem ez a része lett ingyenes, nekem októberben 170et kellett fizetnem a bekötésért, plusz 14 körül az ikresítésért. Úgyhogy nem tudom mi az amit eltöröltek... (amúgy én is olvastam, még örültem is neki, de...)

sylvanus67: Egyszerű bejelentéssel már 10 éved van, nem 5, viszont jobb időben befejezni, egyrészt Nikolas amit írt amiatt (10. évben már 1.4M vagy mennyit kell befizetni, ha meg akarod kapni a "használatbavételit"), plusz 21-től már az új energetikai előírások vonatkoznak rá, attól függetlenül, hogy tervezéskor még nem az volt a követelmény

Előzmény: Kard (24998)
Kard Creative Commons License 2018.07.16 0 0 25002

Mindez két hónapot vett igénybe úgy, hogy volt egy kis hátszél. Indulásnál is érdemes azzal számolni, hogy mire vized meg villanyod lesz az két hónap. El kell kezdeni időben rendezni, ha építkezni akarsz.

Előzmény: Kard (25001)
Kard Creative Commons License 2018.07.16 0 1 25001

Ezekre a mindenféle költségekre érdemes félre tenni valamennyit, mert pl. a használatbavételhez kell egy csomó nyilatkozat (pár ezer forintok de több  is kell), kell egy földmérés egy lejelentett vázrajzzal ami 50-70e között van, egy energetikai tanúsítvány ami 25e körül van (ezek budapesti árak). Ugyanez az indulásnál is. Közművekhez mindegyikhez kell terv. Mi pl. azzal szívtunk, hogy a kivitelező csak úgy bekötötte a csatornát a csatorna csőbe. Aztán amikor kérdeztem a vizeseket, hogy hogy lesz a csatorna számlázása mert egy barátom aki építkezett szólt, hogy ő is szívott ezzel. Ja, hát ahhoz terv kell (egy rohadt vonal amit bárki megrajzol), aztán a tervet el kell fogadtatni, majd jönnie kell egy MEO-snak aki megnézi, hogy szakszerűen csinálták-e meg (belenézett a lyukba és kész :) ). Persze mindezért X pénzt kellett fizetni. Nem tudom neked megmondani, mert hozzánk kijött a vízművek egy embere aki elintézett mindent, beadta papírokat kicsit megsürgette a dolgokat meg ugye valamennyi lóvét is elvett mint az ő munkadíja. Az egész valami 35e volt + 10e a MEO.

Előzmény: Guillaume- (25000)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.15 0 0 25000

Köszi Kard!

Előzmény: Korundos (24999)
Korundos Creative Commons License 2018.07.15 0 0 24999

 Hogy miért kell fizetni ?

 Hát pl. egy társasházi lakásban ha lejár a vízóra hitelessége, akkor az kerül majd  25 eft -ba.

 

 Méghozzá emigyen :

 

  kijön egy  a vízművekkel szerződésben álló partnercég.

 leszereli a régi vízórát  és felszereli az újat, a hiteleset  + tesz rá egy  plombát.

 Ennek díja az óra  4 ,5 eft  + a szerelés  18 eft  = 22,5ft.

  Tart kb. 15 percig admisztrációval.

 Aztán az adott papírral el kel menni a közösképviselőhöz az tesz tá egy pecsétet, ezt elkell küldeni a felszerelő céghez és várni. én már 5 hónapja várok mire ír a vízművek, hogy kell egy un.

 újra indítási díjat fizetni. ez lesz  2832 ft, most éppen a csekkre várok.

 ha minden jól megy aug közepére  lesz egy új ( ami már féléve fenn van ) hiteles vízórám.

 Az eddigi díj   26,3 eft. Még szerencse , hogy  évente van a csere. De lebontva ez  évi kb. 3,2 eft az havi kb. 280 ft.

 ja erre még jön a díjbeszedő  havi  310 ft leolvasási és számlázási díja.

 Ez majd  600 ft /hó úgy hogy csepp vízet se használunk.

 Így néz ki a társasházi lakások vízmérése.

 Szerencsére a főmérős cs. házaknál eccerűbb a helyzet.

Ott a művek cseréli saját költségére.

Előzmény: Kard (24998)
Kard Creative Commons License 2018.07.15 0 1 24998

Régebben kellett fizetni a bekötésért is (pl. hogy felraknak egy vízórát az aknában) de ezt eltörölték egy éve. Elvileg ingyenes.

A villanyra mindenképp költened kell majd a bekötésen túl is, mert három fázis illik egy házba és alapból csak 32A az ingyenes. A 3x16 miatt egy 16x3600ft + áfát (bruttó 73 152) fizetned kell hálózat fejlesztés címszó alatt.

Előzmény: Guillaume- (24997)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.15 0 0 24997

Kedves Mindenki! Szerintetek erre a telekre kell-e még költeni, a villany bekötésén kívül, vagy nem egyértelmű amit az ingatlanos leír? Vagy a közművek, az, hogy telken belül van még további költséggel jár egyébként is?

https://ingatlan.com/zsombo/elado+telek/lakoovezeti-telek/csongrad+megye+zsombo/27271324

Nikolas Pe Creative Commons License 2018.07.14 0 0 24996

Ugyanakkor a 4. évtől már büntit kell fizetni ami a 10. év végéig folyamatosan nő majd ha nem készült el akkor le kell bontani.

 

Előzmény: sylvanus67 (24994)
nitacs Creative Commons License 2018.07.14 0 0 24995

Tuti. 

Előzmény: gabo011 (24993)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 24994

Szerintem nem, az építési engedély kiadásától számított 5 éven belül kell "használatbavételi".

 

Az ÁFA-számlákat viszont 2019. végéig produkálni kell.

Előzmény: gabo011 (24993)
gabo011 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 24993

Ez biztos? Nem kell használatba vételi-t produkálni 2019. dec 31.-ig?

Előzmény: nitacs (24991)
pearlbubble Creative Commons License 2018.07.12 0 0 24992

Ez az ár csak a közműterv igaz? Férjem beszélt a vízművekkel, náluk a forgalomtechnikai terv 40e, a közműegyeztetés 54e, közműtervet nem készítenek. Akit találtam mindhármat csinálja, egyik 135e (csak ő most szabin lesz), másikat ma találta a férjem, 120e. Önkormányzathoz járkálást meg megoldjuk mi. Légyszi küldd át a Te kontaktodat, mindjárt megnézem elérhető-e a mailem, ha nem, akkor láthatóvá teszem. Köszi!

Előzmény: Zimi14 (24988)
nitacs Creative Commons License 2018.07.12 0 0 24991

Az Áfa-visszaigénylés határideje szerepel a jogszabályban 2019 december 31. Addig kell leadni a számlákat, ami után vissza szeretné az építtető igényelni az Áfát. 

Előzmény: Nikolas Pe (24985)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 24990

Ne kérdezd, én csak a saját tapasztalatomat írtam le. :) Saját gépészem is ki akart jönni és aki csinálta az is kinti felmérés után készítette el a terveket. Ezen felül én szaladgáltam a vízművekhez... :)

Előzmény: qwertz77 (24989)
qwertz77 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 24989

Minek kiszállás? Az én gépészem sose járt a teleknél, miért is kellett volna neki? A vízműhöz persze én szaladgáltam a tervekkel.

 

Előzmény: Zimi14 (24988)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 24988

Gépész terveződ is meg tudja csinálni (ha van ilyen), viszont nekem azt mondta jobban járok, ha helyit keresek, mivel kiszállás miatt drága lesz. Nekem 30.000 a víz és 30.000 volt a csatorna. Ha gondolod privátban megadhatom a számát, de én a helyi (Szigetszentmiklós) kirendeltségen kaptam meg a számát, ők ajánlották.

Előzmény: pearlbubble (24986)
seez Creative Commons License 2018.07.12 0 0 24987

Sziasztok.

Hazepitessel kapcsolatos kerdessel fordulnek hozzatok. Adott egy hosszu telek amin nyitnak nemsokara utcat. Az igy kialakulo egyik telekre szeretnenk felhuzni egy ikerhazat. 50-60nm/haz. Szeretnenk mindezt minel koltseghatekonyabb modon megoldani, gyorsepitesure gondoltunk elso korben. Szerintetek milyen negyzetmeter ar korul kellene kalkulalnunk hazankent? Illetve mekkora az a terulet jelenleg amekkra kell ket ekkora epulethez? Beepithetoseg belteruletenkent valtozhat? Mivel teljesen uj utca lesz, igy a kozmuvekre racsatlakozas is extra koltseg lesz. Minden velemenyre kivancsi vagyok. Elore is koszi.

pearlbubble Creative Commons License 2018.07.12 0 0 24986

Budakeszin lenne. Mindenképp helyi kell? Vizmuveknel még nyomozunk, felhivva nem tudtak ajanlani. Köszi!

Előzmény: Zimi14 (24983)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.07.12 0 0 24985

Sziasztok!

 

Éppen azon gondolkodtam a múlt héten amikor bejelentették, hogy nem fogják a kedvezményes 5%-os áfát meghosszabbítani, mi lesz az 5MFt visszaigényléssel, mivel arra a CSOK törvény hatályos. Szerintem egy sima tollvonással azt is meg fogják szüntetni....

Véleményem szerint teljesen várható volt a döntés, és mindezt a meglehetősen "beharangozott" munkaállványra tekintettel tették.

Az új építésű ingatlanok aránya a 2020-tól vissza fog esni az áremelkedések miatt, ugyanakkor, ha jól emlékszem 2021-től már szinte nullás házakat lehet már újként kivitelezni ami rendelkezik megújuló  energiaforrással, ami még jobban fogja az ingatlanok amúgy sem csekély árát tovább növelni.

Most ami felvetődött bennem, mi lesz a szakemberekkel, cégekkel, netán a felújítás felé fog a piac tendálni?! Úgy vélem logikus lenne, hogy a kivitelezési munkadíjak csökkenésére lehet számítani, elnézést lehetne logikusan, bár ez nem hinném, hogy be fog következni, de az őrült rálicitálások megszűnhetnek és a helyzet kicsit normalizálódhat.

Ha szerencsénk van az építőipari kapacitás a jövőben elég lesz a piaci igények kielégítésére.

Nagyon sok a kérdőjel a jövőt illetően.

Gondoljunk vissza a "válság" és azt azt követő időszakra amikor még nem vezették be az 5%-os áfát, hogy olcsóbbak voltak az ingatlanok mint a rá következő évben. Naivan sokan várták, hogy az ingatlan árak még csökkenni is fognak, erre éppen az ellenkezője történt.

Nagyon okos elemzők vannak a fővárosban, biztos vagyok benne, hogy tisztában voltak ezzel, hogy az ingatlanok piaci ára jelentősen meg fog ugrani.

Aki most kezdene építkezni azt tanácsolnám, hogy ne kapkodjon, nem érdemes, inkább keressen megbízható kivitelezőt és szervezze le maga az építkezést, felejtse el a generált.

2019 december még majd másfél év,így az 5MFt visszaigénylésre lehetőség lenne amit addig ki is lehet használni. A legrosszabb esetben minden építőanyag kifizetésre kerül, a szakemberek többsége meg amúgy is Katás, amellett, hogy olcsóbban is kijössz nem kell a határidők miatt idegeskedni, bár tény a szervezés meglehetősen macerás, de milliókat spórolhatsz vele ha van némi affinitásod ez iránt.  

sylvanus67 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 24984

Igen. Idén volt eső bőven, mertem eleget a vizet.

 

De speciel, most nem esett egy csöpp sem, úgy hogy ez nem kifogás.

Előzmény: Kard (24980)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 24983

Hol lenne helyileg? Vízművek "helyi" kirendeltsége szokott ajánlani környékbeli tervezőt. Ha déli rész, akkor tudok ajánlani.

Előzmény: pearlbubble (24982)
pearlbubble Creative Commons License 2018.07.11 0 0 24982

Tud valaki közműtervezőt ajánlani (vízközmű tervezéshez)? Pest megyei családi ház építéséhez kéne, Viszonylag új jogszabály szerint kell ilyen terv, mivel nincs a telken víz. A vízszolgáltató a Fővárosi Vízművek. Neten eddig nem sok sikerrel jártam, és sürgős lenne. Köszönöm!

 

Lock-up99 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24981

Erről a kivitelezőről hallottatok már? GÁBRIEL GLHÁZ PLUSZ Kft. (8143 Sárszentmihály, - Sárpentele, Mező utca 2. E. ép.)

Kard Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24980

Vagy csak mondjuk az egyik helyen megcsúszik az idő miatt (elég tróger nyár van, sokat esik az eső) és akkor minden melója csúszik mert így is túl van foglalva a naptára.

Előzmény: sylvanus67 (24979)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24979

de ami most van az agyrém.

 

 

Hát, igen.

 

Június 30-án, pénteken beszéltem a zsaluzóval, hogy következő szerdán, 5 nap múlva jön. Hát nem jött még ma sem.

 

És akkor le vannak kötve a kapacitásaik? A "másnapi" munkájukat sem látják-tudják.

 

 

Előzmény: qwertz77 (24976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!