Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24979

de ami most van az agyrém.

 

 

Hát, igen.

 

Június 30-án, pénteken beszéltem a zsaluzóval, hogy következő szerdán, 5 nap múlva jön. Hát nem jött még ma sem.

 

És akkor le vannak kötve a kapacitásaik? A "másnapi" munkájukat sem látják-tudják.

 

 

Előzmény: qwertz77 (24976)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24978

Én bizakodok, hogy szerencsénk lesz, mint jó pár embernek a környezetembe, aki mostanában házat épített. Ha más írja mennyi pénz van a zsebébe azt mondom persze el kell kezdeni. De, amikor mi állunk döntés előtt (nagyjából uennyi tőkével) rögtön elbizonytalanodom.

Ha kiköltöznénk a legközelebbi faluba, ahol egyébként nagyjából minden van, Szeged is csak néhány km, meg kellene barátkoznom még mindig sok mindennel, ami most meg van. Bár ott egy összközműves telek is csak 2,5 millió, amire már lehet építkezni, még mindig kevesellem a fennmaradó pénzt.

Kard Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24977

az 5%-os áfa eltörlésével pedig még rosszabb lesz a következő 1.5 év. Mindenki rohanni fog, hogy még addig befejezze az építkezést. Jönnek majd az átverések (ha még idén kifizeted az egészet akkor 5% az áfa), az ígérgetések meg a rengeteg félbe hagyott meló.

Előzmény: qwertz77 (24976)
qwertz77 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24976

Egyetértek sajnos. Ha van rá dupla annyi pénzed, mint eredetileg gondoltad, kb akkor esélyes.

A korábban megalkudott alacsony áras vállalásokat simán dobják a mai jobb ajánlatokért.

Gumis mesélte, volt egy kőműves éppen rohanásban, felhívták lenne egy mai szokványos árakon  másfél milliós meló. De hát tele volt munkával. De azért mondjon egy árat. OK, akkor legyen 3m.  Ha rögtön kezd akkor lehet 3... "Hát csak nem hagyom  ki" mondta, inkább csúszik a többi melóval.

Ez van most kb....

 

Összeteszem a kezem. Mi még a válságban vettük a telket, és 2016ban építkeztünk, még éppen időben,  már akkor se volt könnyű, de ami most van az agyrém.

 

Előzmény: Kard (24973)
Kard Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24975
Előzmény: Guillaume- (24974)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24974

Ez engem is érdekelne, bár az idő ezek szerint sürget. Ha 28 millió megvan, (telek vásárlás) után, érdemes belefogni az építkezésbe?

Előzmény: Kard (24972)
Kard Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24973

Sajnálom. Szerintem S.O.S-be nem fogsz találni. Ha találsz az jó eséllyel átverés. Nem tudom elképzelni, hogy bárkinek lenne idénre szabad kapacitása mikor egymás elől lopkodják a munkaerőt. Főleg nem ilyen közel Budapesthez ahol a legnagyobb a hiány. Az én kivitelezőm solymári volt de max a 3. kerületig megy el és mint mondtam neki sincs már kapacitása az idei évre.

Előzmény: Lock-up99 (24971)
Kard Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24972

Banknak kell intézni. A költségvetés 70%-ról kell számla (ha jól tudom) és a bankon keresztül tudod visszaigényelni az áfa különbözetet 5M erejéig. De itt azért elő kell finanszírozni. Szerintem dec 31-ig le kell zárnod minden áfa visszaigénylést azaz késznek kell lennie az egésznek.

Előzmény: bertokne1978 (24969)
Lock-up99 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24971

Komárom-Esztergom megye. Tudsz ajánlani "valakit" családi ház építésére S.O.S.-be, mert az enyém pont a szerződéskötés előtt megpattant! Minden dokumentum be van szerezve, e-napló is üzemel! Jelenleg ott tartunk, hogy az építkezést kellene kezdeni.

Előzmény: Kard (24970)
Kard Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24970

Helyileg hol, mert a legtöbb kivitelező nem igazán megy már messzire. Észak-Budai régióban + a környező települések tudok de szerintem erre az évre már ők is le vannak kötve.

Előzmény: Lock-up99 (24966)
bertokne1978 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24969

Mit jelent pontosan ez az áfa visszaigénylés? Ha veszek, tegyük fel  téglát 350ft ért annak a 20%-a visszajön? Jövőre feltétlen el kell kezdeni az építkezést vagy jövő év december 31-ig, hogy az áfa visszakerüljön? ? Nem csak vállalkozó magyar állampolgárok vehetik igénybe, egy közalkalmazotti dolgozó is?

sylvanus67 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24968

Nem csak a válaszfallal van a gond, ami ráadásul teherhordó,

 

 

 

Hi, hi, hi!

Előzmény: csipsz7 (24967)
csipsz7 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24967

65-ben épült a ház, elég nehéz lenne visszakeresni a kőművest..

Nem csak a válaszfallal van a gond, ami ráadásul teherhordó, hanem a fő falak a legrosszabbak. 

Ez a megoldás így nem igazán kivitelezhető.

Előzmény: memorix (24965)
Lock-up99 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24966

Köszi a visszajelzésed! Igen, egyébként nekem is ez tűnt fel, amit te is írtál...

Esetleg valami normális, megbízható generálkivitelezőt (aki végig is viszi az építkezést, és nem csak "lehúz") tudsz ajánlani?

Előzmény: Kard (24964)
memorix Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24965

Le kell bontani a hibásan kivitelezett válaszfalat és tiszteséggel megépíteni . 2 soronként mereviteni kell a válaszfalat 8 -s acéllal vagy dróttal és be kell kötni a főfalba. 1 cm -nél kisebb kell hogy legyen az eltérés. 

 

Nem kell kifizetni a köműves addig amig nem csinálja meg jól . Az elrontott anyagot le kell vonni a munkabérből. 

Előzmény: csipsz7 (24956)
Kard Creative Commons License 2018.07.10 0 0 24964

Én tárgyaltam velük két éve de végül nem mertem bele vágni.Nekem úgy tűnt, hogy a Kováts csak ilyen meló felhajtó és hoz magával valakit akivel szerződni fogsz.

Sosem valami irodában találkoztunk hanem ilyen olyan kávézóban, egyéb helyeken. Leellenőriztem a céget akivel szerződni kellett volna a cég adatbázisban és akkor még elég kicsi volt az éves forgalma. Gyakorlatilag kevesebb mint a házam teljes költségvetése (amúgy ezt ingyen is meg tudod nézni).

Alapvetően nem voltak drágák, de 10-20% körüli előleget kértek. A fentiek miatt mondtam, hogy akkor legyen bankgarancia az előlegre, még a költségét is állom (ez gyakorlatilag azt jelenti a bank zárolja a számláján az előleget amit adok és csak ha tényleges teljesítés van akkor oldják fel). Na itt vége lett a dolognak.

 

Nem tudom feltűnt-e de cégnév se szerepel sehol.

 

Előzmény: Lock-up99 (24963)
Lock-up99 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 24963

Sziasztok! A http://hazepitesmagyarorszag.hu ismeri valaki? Mennyire megbízható generálkivitelező a Kováts András, aki a főnök? Egyébként székesfehérváriak. A segítő válaszokat előre is köszönöm!

Guillaume- Creative Commons License 2018.07.09 0 0 24962

"A ti döntésetek, hogy mit szeretnétek, de  egy 5 milliós házra mennyit költesz rá azt nagyon meg kell nézni mivel akkor sem lesz olyan mint az új."

 

Sajnos ez az igazság! És sok minden csak akkor derül ki, ha már elkezditek a felújítást. Ha elég 100nm, és a telket ennyiből meg tudjátok úszni azt hiszem nincs kérdés. Fel tudjátok húzni 280eFt/m2-ból, szerintem ügyes gazdálkodással már beleférne hőszivattyús rendszer is. Minden persze nem lesz benne, kertrendezés, kutyakenel stb., de a kabát már meg lenne, később jöhetnek rá a gombok is. Ki kell használni, ami jár támogatás a gyerekre is, használt házra nem fogtok ennyit kapni.

Előzmény: bertokne1978 (24957)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.09 0 0 24961

Ilyen vastagságban csak rabichálón marad meg.

Előzmény: Nikolas Pe (24959)
csipsz7 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 24960

Pont a teteje bukik kifele, tehát oda kellene a vastagabb réteg. Egy hely ami nagyon gázos, oda kellene 6-7 cm kb. többi az 2-5centiig.

 

Előzmény: Nikolas Pe (24959)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.07.09 0 0 24959

8cm vakolatra a gatyád is rámegy, nem utolsó sorban felesleges is, ráadásul nem is arra találták ki, kétlem, hogy megállna, meg akkor is több rétegben kellene felfújni. 

Gipszkartonnal meg lehet oldani, bár oldalfalon én nem szeretem.

Ytonggal is lehet pótolni a könnyű alakíthatósága végett a többit meg vakolhatod.

Előzmény: csipsz7 (24956)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.07.09 0 0 24958

A használt ingatlanok felújítását nem érinti, ahogy ezidáig sem érintette, mivel megveszed az anyagot, keresel kivitelezőt és ennyi.

Na most, ha van 25MFt akkor jövő év végéig még vissza tudnátok az áfából is igényelni 5MFt ami azt jelenti, hogy 30MFt összeggel lehet számolni.

A ti döntésetek, hogy mit szeretnétek, de  egy 5 milliós házra mennyit költesz rá azt nagyon meg kell nézni mivel akkor sem lesz olyan mint az új.

Ej de olcsó a telek felétek:)

Előzmény: bertokne1978 (24957)
bertokne1978 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 24957

Szia Gijom!

Köszi a részletes tájékoztatást. Szóval azt mondod 15 milliót biztos félre kell tennünk, ha jó áron fűteni is akarjuk. Őszintén nekem elég volt a fa vásárlásból és a hordásából, és hogy mindent égetünk el, szennyezve a környezetünket. Fáradságos munka, aztán reggelre még a ház is kihűl 12-13 fokra. Szomszéd leszigetelte a házát, új ablakokat tett be plusz kondenzációs kazán, fél áron megússza a telet, mint mi.

A házfelújítás mellett azért kell döntenünk, mert nem hinném, hogy 25-26 millióból fel tudnánk húzni egy 100nm-es házat. Ebbe már beleszámoltam a 2 gyerek után járó 2,7 millió összeget is, ha mégis új. Hitelt meg soha többé! A legfőbb fájó pontunk, hogy nincs telkünk, környékünkön kb 2 millióért lehet kapni, 3 millióért már 2000nm-es nagyságút, de a férjem hülyesége, hogy kell ekkora föld, szerintem untig elég 1000nm is. Szerinte fontos, hogy gazdálkodjunk is, de ekkora akkor sem kell. A két kutya így is akkora bányákat ásnak a homokba, hogy egy traktor elakadna bennük, ezért így arról is gondoskodnunk kell, hogy elszeparáljuk őket, amit művelni szeretnénk földrészt. Ezt bele sem számítottam a pénzbe, ez biztos megint több százezer forint.

Aztán meg múlt héten: vacsora tv nézés közbe, a kés kiesett a kezemből, hogy lejár az áfa vagy mi, ami ismét 20%-os drágulást okoz. Ez azt fogja jelenteni, hogy mindennek: hasznát háznak, építésnek, felújításnak fel fog menni még 20%-al az ára? Már hova? Itt 10 millió egy 90nm-es kockaház, 3 éve 5 millió volt!

csipsz7 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 24956

Sziasztok!

 

Adott egy 65-ben épült 90nm-es vegyes építésű házikó.

A belső falakról a sár tapasztást mindenhonnan levertük. A kőműves nem nevezhető túl precíznek, mert a falak elég görbére sikerültek, van ahol 8centit is kellene vakolni, hogy függőben legyen. ( Átlagban 4-5 centivel számolhatunk)

Érdemes vakolni vagy egyszerűbb és költséghatékonyabb lekartonozni a falakat ?

200nm a vakolandó falfelület. Melyik milyen árban jönne ki ?

 

Előre is köszönöm!

Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.06 0 0 24955

Ha hozzá nem értő csinálja akkor nem lesz jó és az lesz a tapasztalata, hogy olyat nem lehet csinálni. Nekem is volt dolgom "spieler" kőművessel, esküdözött, hogy nem lesz jó, ennek 14 éve, még mindíg tökéletes. A "spieler" kőművesről az a véleményem, hogy nagy spieler a megrendelő megvezetésében, az árak fölsrófolásában és a munka NB (nesze b.. meg) szintű elvégzésében.

Előzmény: Guillaume- (24954)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.06 0 0 24954

De itt nem szakképesítésről van szó, hanem tapasztalatról. Teljesen mindegy ki mondta ezt, a lényeg, hogy van igazság abban, amit állítanak.

Előzmény: Töck Jenő (24952)
Yoshida Creative Commons License 2018.07.06 0 0 24953

Plusz ha nem akarod túlfűteni a házat kandallóval, akkor kéményt se kell építeni, további nyereségek.

Gázt nem tudod kiváltani később napelemmel se pl. (de erről volt már szó valahol)

Előzmény: halaloszto (24950)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.06 0 0 24952

Én is tudnék bármiről könyvet írni, csak nem biztos, hogy jó lenne. nem véletlen, hogy sok tevékenységet szakképesítéshez kötnek.

Előzmény: Guillaume- (24949)
Kard Creative Commons License 2018.07.06 0 0 24951

"Tudomásom szerint, bár mostanában nem néztem meg és nem vagyok naprakész, de a fix hitel is úgy fix, hogy alapkamathoz vagy valamilyen bázishoz van kötve egy fix kamatfelár." - ez amit leírtál az a változó kamatozású hitel. A fix hitel az végig fix. Mindig annyit fizetsz amennyi (ha pl. felugrik az infláció 20%-ra elég jól jártál vele). Amit olvashattál az az, hogy van olyan, hogy 10 évre veszel fel hitelt de 5 évre fixálod a kamatot majd amikor a 5 év lejár akkor megnézik mennyi az aktuális 5 éves kamata és azzal fordulsz bele a következő öt évbe.

Ha valaki úgy vesz fel hitelt, hogy közben azért tud valamennyit megtakarítani is akkor a legjobb kombináció mellé tenni egy lakáskasszát is és 4 évente betolni előtörlesztésként.

 

Előzmény: Attesz88 (24930)
halaloszto Creative Commons License 2018.07.06 0 1 24950

és ha olyan helyen vagy, ahol még nincs gáz, akkor azzal hogy be sem vezetteted, egyből vissza is jött fél milla!

Előzmény: Guillaume- (24944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!