Keresés

Részletes keresés

Guillaume- Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24796

Ja, most már értem! Látod ilyen okos kérdést nem tettem fel, de akkor ezt konkrétan meg fogom kérdezni az ingatlanostól. A parcellán már csak 8 eladó, vagy 15-öt eladtak, és 2 elkezdi idén az építkezést (legalábbis az ingatlanos szerint). Amit tartogatott a kezébe konkrét nyomtatványok voltak, amin a telkek voltak lerajzolva. Azt hittem kérdés sincs, hogy a közművet be fogják-e kötni....

Tájolást tekintve milyennek találod?

Előzmény: Kard (24795)
Kard Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24795

Van közműársaság? Van hozzá kivitelező? Biztos ennyi az összeg vagy valaki mondta, hogy ennyi lesz?

Olvass vissza. Én beszívtam egy ilyet. Ott is az volt jajj majd idén ősszel kezdik a közművesítést. Ez 2010-ben volt. Azóta annyi történt, hogy idén lett víz. Benne áll 7.5 millám 8 éve.

Ha nincs közmű csak ígéret hagy a pékbe. Rettentő kockázatos. Bármi történik akkor bukó. Ha van egy két nagyobb tulaj (33%) és nem akarnak pénzt tenni bele blokkolhatják az egész közművesítést.

Előzmény: Guillaume- (24793)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24794

A telek tájolása: http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/04/19/332tajolas.jpg

Kivágtam a részt, ami szóba jöhet a bal alsó saroktól  kell építkezni, 3m elhagyásával.

Előzmény: -carcass- (24792)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24793

Elviekben idén már kezdik a közművesítést, vagy ez még nem jelent semmit?

Előzmény: Kard (24791)
-carcass- Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24792

Én megnézném a tájolást is...

Előzmény: Guillaume- (24787)
Kard Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24791

Az utcában van már közmű vagy előbb közműtársulatot kell létrehozni és abba befizetni majd egyszer. Ha az utóbbi akkor felejts azonnal el.

Előzmény: Guillaume- (24790)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24790

Nos, túl vagyunk rajta. Igazság szerint tetszett, bajban is vagyunk. Ez művelés alól kivett területek, házak között van már telekszám is van alattunk. Különböző méretűek 4 és 5 millió ft közöttiek. Ami nekünk tetszett egy 19x37m nagyságú telek. Az közműbe minden benne van nagyjából 1-1,2 millió ft áron beköthető. Az utcafront 8 méter és kizárólagos előkertes házak építhetőek rá, a bal oldalon 3 a jobb oldalon 5m elhagyás kötelező. Még utcanév sincs.

Előzmény: Töck Jenő (24789)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24789

Megnézném magamnak a szomszédokat is.

Előzmény: Guillaume- (24787)
Zimi14 Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24788

Szerintem ha megnézni mentek, akkor csak a "vizuális élmény" számít. Környezet és egyéb tényezők tetszenek-e. Az egyéb buktatókat (beépíthetőség, besorolás, közművek tényleges "állapota" stb.) csak hivatalos úton fogjátok megtudni, esetleg a környéken lakóktól megkérdezve.

Előzmény: Guillaume- (24787)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24787

Most megyünk megnézni a telket. Pontosan mit kellene megtudnunk, amiről nagyon fontos tudomást szereznünk?

Előzmény: Töck Jenő (24786)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24786

"megcélozni nem azt aki árérzékeny mert velük több a probléma is."

Aki nem árérzékeny az meg gondolkodhat úgy is, hogy fizetek eleget, ennyi pénzért le is lakhatom. Szerintem a problémák mennyisége ember és nem árérzékenység függő.

Előzmény: Kard (24785)
Kard Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24785

De pont ez az amiről beszélek. Hogy nem úgynevezett maradék lakás kategóriába rakd be a lakásod mert abból van egymillió. Én például szívesen fizettem többet egy igényesen berendezett lakásért anno ahol látszott az, hogy nem ilyen levetett lakás. A bútorok illettek egymáshoz, az egész lakás színvilága harmonizált, volt klíma és volt a lakáshoz garázs. Amikor bementem akkor az volt az első érzésem, hogy na itt szívesen laknék.

Azt látni kell, hogy az elmúlt években felnőtt egy generáció akinek már nem annyira fontos a "saját ingatlan". Nyilván mindenki szeretne sajátot de ők elfogadják, hogy a lakhatásnak vannak költségei ahogy a saját lakásnak is és nem úgy állnak a helyzethez mint az elődeink, hogy "csak ne más zsebét tömjem" mert ez pénzügyileg egy hülyeség.

Ők pedig olyan ingatlanban laknának amit meg is vennének akár maguknak is és ha valaki kiadásra épít házat lehet ezt a kategóriát érdemes megcélozni nem azt aki árérzékeny mert velük több a probléma is.

Előzmény: Alapi42 (24784)
Alapi42 Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24784

Azért egy bérletnél nem a legfontosabb az un. igényes bútorzat.

 Az első általában a hely , majd a bérleti díj, azután sok más minden.

 Már régen adok ki lakásokat, nem is egyet.  22 éve.

 Még mindig dilema, hogy akkor most bútorozott legyen vagy sem.

 Mind a kettőnek van előnye és hátránya. Egy bútorozott lakás sok mindent takar, de nem biztos ,hogy el van találva  az éppen beköltöző igénye. Tehát takarja   a kisebb nagyobb sérüléseket,  meg eleve barátságosabbá teszi.

 pl. az ablakokra függönyök mindig kellenek, kellenek az alapvető berendezési tárgyak / fekhelyek, asztalok székek  /

 Aztán van az un. részlegesen berendezett lakás amikor a fentebb felsoroltakon kívűl még sok minden  bekerülhet abba a lakásba.

 Tehát van a teljesen berendezett van a teljesen üres  és a kettő közti állapot.

 Nos ez a leg kényesebb helyzet  ez az útóbbi. ilyen kor jön a bérlő  .. ez kell amaz meg nem kell. Volt olyan esetem, hogy két berendezési tártra mondja nem kell én meg mondtam hopp ezt meg én viszem.

 Egyébként lehet egy leendő bérlő nagyon igényes közben meg 'meztelen' a feneke.

 Volt egy olyan jelentkezőm aki a mustra során bizonygatta, hogy az egyik sarokban 3 mm -rel lejjebb van a parketta / a valóságban volt az 15 mm  is / na szóval jelentőség teljesen ajánlotta, hogy majd ő a tölgy parkettára lamináltat tesz. nem szóltam semmit csak gondoltam... majd a sajátodban.

 Itt speciál  8 éve állandó bérlő van /saját és az én bútoraimmal vegyesen /.

 de vissza az eredeti felvetésre :

 Direkte kiadásra építeni házat nem célszerű. Persze  van ilyen vélekedés, de szerintem azok még nem próbálták ki.

 hogy mit adunk bérbe ?

 Hát ami van, ami éppen feleleges. Öröklés a nagymamitól, egy kihagyhatatlan jó vétel meg más ezernyi ok.

 ja és van azért a bérletre szánt lakásnak egy másik ismérve is.

 ne legyen se túl kicsi, de túl nagy sem.

 Az egyik lányom... akinek éppen feleslegessé vált a 40 nm -es lakása , kiadja. Jó mert az egy személy is megtudja fizetni, a kettő pláne, de akár még egy picigyerekkel is lehet benne lakni.

 az én kiadott lakásaim :

  45 nm,  30 nm és egy 42 nm... mind un. maradék lakások. Nem tökéletesek, de hát.. persze van aki nem éppen ilyenre vágyik.

Előzmény: Kard (24781)
Axióma Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24783

Ja de az adott alaprajzon szerintem a teljes terulet mas merteku felosztasaval is hiheto marad (max. etkezonek 2 fos asztalt rajzol.

Ettol fgtl. tenyleg jobb ha a konyha kulon kerul.

Előzmény: Axióma (24782)
Axióma Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24782

Hm. En me'g a 2009-est tudtam, de 2013 ota is kell ha nem is 17, de 16 m2, raadasul viszont ki van veve az etkezo is ebbol.

OTEK 105. par. (3)-ban (ld. https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99700253.KOR)

(3) *  A 30 m2-t meghaladó hasznos alapterületű lakás legalább egy lakószobája hasznos alapterületének legalább 16 m2-nek kell lennie. Ebbe és a lakószoba (2) bekezdés szerinti alapterületébe nem számítható be a főző és az étkező funkció céljára is szolgáló helyiség, helyiségrész hasznos alapterülete, amennyiben az a lakószoba légterével közös.

Előzmény: zsigusz83 (24771)
Kard Creative Commons License 2018.04.19 0 0 24781

Ha tényleg kiadni akarod akkor ne ess abba a hibába, hogy az "bérletre úgyis jó lesz". Úgy tervez/kivitelezz egy kiadásra szánt ingatlant mintha abba te is laknál ha abban az élethelyzetben lennél. Anno amikor albérletet kerestünk a párommal akkor rengeteg olyan ingatlant láttunk ahol egyértelmű volt, hogy ezt kiadásra szánták "és majd jó lesz oda az igénytelen bútor is" amit valószínűleg egy nyaralóba se tenne már senki. Fordultunk is ki egyből.

Előzmény: Strator (24775)
Strator Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24780

Szerintem éppen elég ☺

Előzmény: Égető1 (24779)
Égető1 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24779

Nappali 13,6 nm  ? Nem túlságosan nagy az ??

Előzmény: Strator (24759)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24778

Na igen, ezt tisztázni kell, hogy minden benne van, de nekem sem tűnt első hallásra (annyira) soknak az 1-1,2 millió ft.

Előzmény: Zimi14 (24773)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24777

Lehet rosszul fogalmaztam... A környéket, ahol van a telek ismerem. Megmondta az utcanevet is (pontosabban köz), ahonnan el lehet jutni oda. Itt vannak még beépítetlen részek, amiket  folyamatosan adnak el, 30% beépíthetőséggel.

Sokba kerül a közművek beköttetése ezen az áron?

Előzmény: zsigusz83 (24774)
Zimi14 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24776

Azt nem írta, hogy az utcában sincs közmű. Amúgy nálunk nem egy új utca lett az elmúlt 2-3 évben. Körbe kell járni a dolgokat. Sajnos terület függő, hogy hol milyen egyszerű telket venni. BP és környékén egyre nehezebb szerintem.

Előzmény: zsigusz83 (24774)
Strator Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24775

Valami hasonlóra gondolunk

Előzmény: Axióma (24769)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24774

Te adnál 6-6,5 millát valakinek valamiért amit még nem is láttál és még megnevezése sincs? Ez komoly? Nem akarok tuskó lenni, de ez nagyon lehúzás szagú. Nincs egy rendes telek a környéken? Még ha bontani kell is valamit rajta... De létező emberektől, létező névvel és megnézhető helyen... Vagy csak én vagyok ilyen maradi?

 

Ilyenekről vannak fórumok, hogy mióta megy a harc a közművesítéssel az önkormányzattal... Ennek én utána járnék mi a helyzet abban az utcában...

Előzmény: Guillaume- (24770)
Zimi14 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24773

Villany és vízbekötés volt 0.5M körül nálunk úgy, hogy az aknát pl mi csináltuk. Ha az akna, villanyóra teljes kivitelezése stb. benne van, akkor kb. reális ár lehet szerintem ez az 1M.

Előzmény: Guillaume- (24770)
Strator Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24772

Azt írtam is,hogy a bal felső szoba lenne a konyha az ami különálló szoba. A jobb oldali két szoba elég lenne,de így,hogy mondtad a 17nm hát elgondolkodunk mi legyen. Az viszont szerintem elég költség takarékos,hogy a fürdö mellett lenne a konyha söt azon a falon lenne a mosogató tudom nem sokkal olcsóbb,de azért a csövezés sem olcsó

Előzmény: Axióma (24769)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.18 0 1 24771

12 m2-es szobának kell lennie ami lehet a nappali is.

Előzmény: Axióma (24769)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24770

Ár arányban megfelelő telket találtunk, sajnos még nem láttuk. Az ingatlanos azt mondta még utcanév sincs, de lesz, és hamarosan aszfaltozva is. A vizet, gázt, villanyt most vezetik be a telkekre ennek költsége 1-1.2 millió ft. Ez korrekt ár?

Axióma Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24769

Tudtommal ahhoz, hogy lakohaz lehessen, kotelezo legalabb egy darab, legalabb (netto) 17 m2-es szoba, amibe a konyha terulete nem szamolhato bele (etkezo viszont se nem kotelezo, se nem tartozik a konyhahoz). Vszinu ezen a terven is atcimkezheto ugy, hogy teljesuljon, de szo mi szo, nem annyira tunik komfortosnak a meret onmagaban sem a halokhoz viszonyitott csaladnagysaghoz.

Ha befektetes, nem konkretan 3 halo az elvaras, en beraknam a bal felso szoba helyere a konyhat... es meg mindig meg lehet tenni, hogy a viz-gaz kiallasok azon a valaszfalon vannak, ami barmelyik oldalara tudja a konyhat varazsolni (etkezo kerul alulra, felso sarok a konyha, ha az am.konyhas nappali az elkepzeles).

Bar az a szoba egyuttal a furdo falan is van, onnan is lehet vizet csiholni, igaz akkor nem olyan trivi a nappaliba visszavarazslas.

Előzmény: Strator (24759)
AJAMA Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24768

Ebben az összegben 40e Ft a gázterv, 80e Ft a gépészeti terv és 10e Ft E.ON-nak fizetendő valami.

AJAMA Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24767

Sziasztok!

 

180m2-es ház (140m2 lakott rész + 40m2 garázs) építéséhez gáztervezőtől kértem ajánlatot a fűtési rendszer tervezéséhez. Padlófűtés lenne mindenhol, fürdőben törölközőszárítós radiátor, kondenzációs kazánnal. A tervező 130e Ft bruttó összeget adott meg. Korrektnek tartjátok ezt a költséget? Várok még mástól is ajánlatot. Vidéken épülne a ház, Zalában.

 

Köszönöm előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!