Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 24728

Bocsánat, tévedtem, a radon a rádióaktív, nem az argon.

Előzmény: Töck Jenő (24727)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 24727

Nem vagyok benne biztos, de az argon nem rádióaktív?

Előzmény: Törölt nick (24726)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24725


Már hogy ne érné meg? Számold ki! Néhány év alatt megtérül.

 

mondjuk én kétlem, hogy a 15. és 18 cm közötti árkülönbözet megtérül néhány év alatt !

Előzmény: sylvanus67 (24716)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24724

Felújított kádárkockáról írtam :) de egy nettó 110-120 m2-es új építésűnek is illik tudni ezt és kertes házról beszéltünk.

Előzmény: Grossbau (24723)
Grossbau Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24723

   "Ha jól emlékszem 1000 m3/év alá szoktak menni a jól szigetelt kondis kazánokkal. Ez tán mindenre."

 Ez sokat nem mond.

 Az egyik lakásomban egy sima  kombigázkazán van. Fűtésre elég  500 m3 gáz/tél.

A másikban  egy kondenzációs kazán működik. Itt a fogyasztás   1200 m3 gáz /tél.

 Vajon melyik a jobb ? Én tudom , de lehet találgatni melyik adat az ami hiányzik.

Előzmény: zsigusz83 (24722)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24722

Én azt a 30 cm egyben raknám le (így többet ér), ha ezt a födémre rakod (milyen födém lesz?) akkor az elég komoly szigetelés. 30 cm gyapot nem csak a beltérből áramló hőt tartja bent, hanem a kintről áramló hőt is kint tartja... így pláne egybe lenne értelme.

 

Mi 20 cm grafitost rakunk, nekem az alacsony energiás ház a cél (kb a '21-es előírások teljesítése). Ebben elfér a redőny is, az ablakok mehetnek falsíkra, kívül-belül szép nagy párkány/könyöklő stb...

 

Egy ilyen korszerű alacsony energiás háznál szerintem alap a felületfűtés. Aki végig gondolja és számolja a fűtés igényt hamar rájön, hogy szinte csak ezzel lehet teljesíteni. Lehet fűtőfilm, vagy vizes becsövezés. A kazán a vizes rendszernél igazából már tök mindegy, azt bármivel meg lehet hajtani... Szerintem érdemes ezt a felárat megfizetni érte. Ilyen szigetelés mellett még akár vegyes pufferrel vagy kondis kazán vagy egy ~6 kWh cekász is elviszi vagy ha nagyon megszalad hőszivattyú, szóval bármi. A radiátor ilyen szigetelésnél (a 15 grafit is már) sokszor lesz túl sok vagy nagyon nagy radiátorok kellenek, de a kondis kazán nem csipázza a sok vizet. És ha nem bírod a huzatot (klíma) akkor meg inkább telibe mennyezet fűtés és azt lehet hűteni is.

 

A kripton gázas nem megérős kategória hacsak nem passzív ház a cél. Bőven elég ha 1,0 W/m2k alá mész az Uw-vel össz átlagban, azt is elég lesz kifizetni még fehér műanyagból is...

 

Ha jól emlékszem 1000 m3/év alá szoktak menni a jól szigetelt kondis kazánokkal. Ez tán mindenre.

Előzmény: Guillaume- (24712)
Kisfiatal Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24721

Vagy padlásfödémre gondolt(tetőtér felett).

Grossbau Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24720

"Ha van födémszigetelésr, akkor minek a a szarufa szigetelés?"

 

 

 Valószínűleg később a tetőteret beépíteni szándékozik, amúgy tényleg felesleges.

 

De érdekes. A héjazat alatt a magyar általában a padlást érti, de ha beépítik előre lép tetőtérré.

 Azt ugyan hőszigetelni felesleges viszont nem árt alapoasan  folyton átszellőztetni.

   Hasznos lehet még a másodlagos csapadék elleni  védekezés is  megfelelő fóliával,

 

 Így lesz egy pormentes padlásunk, amit később akár beépíthetünk és akkor már tetőtér lesz !!

sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24719

Először is : Hány szintes az épület?

Előzmény: Guillaume- (24717)
murray Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24718

minden cserepet ha megsüt a nap akkor meleg van alatta :-)

mondjuk számit ha van közte üveggyapot. én is raktam. 

 

újépítésüeken ma divat ez a sötétszürke vagy fekete cserép.  én nem tudom de rohadt meleg lehet alatta. 

 

 

Előzmény: Guillaume- (24717)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24717

Betoncserép miatt kegyetlen meleg lesz a tetőtérbe, ha nincs a szarufák között szigetelés, rosszul gondolom? Ha pedig a tetőtér felmelegszik előbb-utóbb a lakás is felmelegszik.

Előzmény: sylvanus67 (24716)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 24716

20 centis födémszigetelésre gondoltam, plusz 10 centis kőzetgyapotot a szarufák közé.

 

Ha van födémszigetelésr, akkor minek a a szarufa szigetelés?

 

 

 

Ha 15 centis helyett mondjuk  18 centis lenne a szigetelés homlokzaton, akkor max egy ezressel lenne olcsóbb a havi gázszámlám? Mert akkor mondjuk nem érné meg a vastagítani a szigetelést.

 

 

Már hogy ne érné meg? Számold ki! Néhány év alatt megtérül.

Előzmény: Guillaume- (24712)
Kard Creative Commons License 2018.04.12 0 0 24715

Ez nyilván attól is függ mennyire vagy meleg tűrő. Van olyan ismerősöm aki 25 fokban már izzad mint a ló én meg harmincig simán bírom. A másik faktor mennyi ideig van meleg, mert egy ház simán megtartja a hideget napokon keresztül és ha nincs éjjel 28 foknál több akkor este ki tudod hűteni a házat. Mi nem tettünk klímát, mert bent a városban (ahol általában 3-4 fokkal melegebb van) is csak nyaranta 3-4 napot ment a klíma.

Előzmény: Guillaume- (24712)
Kard Creative Commons License 2018.04.12 0 0 24714

Csak arra utaltam, hogy nem muszáj 50-es meg 60-as falat csinálni ugyanahhoz a hőszigetelés értékhez. 

Előzmény: Guillaume- (24713)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.12 0 0 24713

Igen, de a 0,16 csak a homlokzati szigetelés eredménye, itt az is döntő, hogy milyen ablakod van, és milyen a  födém és lábazati szigetelés. A nagyszülék szomszédjának a háza 65 kWh/m2 lett ez talán AA besorolás. Ez a mutató a döntő.

Előzmény: Kard (24711)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.12 0 0 24712

Köszönöm Neked, és a Többieknek is! Igaz, elég hiányos adatokat közöltem, mert pl födém szigetelés is döntően befolyásol mindent. 20 centis födémszigetelésre gondoltam, plusz 10 centis kőzetgyapotot a szarufák közé. Ha 15 centis helyett mondjuk  18 centis lenne a szigetelés homlokzaton, akkor max egy ezressel lenne olcsóbb a havi gázszámlám? Mert akkor mondjuk nem érné meg a vastagítani a szigetelést. Nyáron a leírt adatok alapján is szaunát nyithatnék a házba, szükséges lenne így is klímára? 

Az argon gázos ablakok helyett érdemes-e felárat fizetni a kripton gázasért, vagy ez megint a magyar népmesékbe illő parasztvakítás?

Nyáron mennyit fogyasztanak ezek a korszerű kondenzációs kazánok tusolásnál, fürdésnél? 4 tagú családnál 4-5000ft? 

 

Kard Creative Commons License 2018.04.12 0 0 24711

Engem is az érdekelne, hogy ez átlag vagy csak a téli hónapokban.

Ha valaki hely problémával szembesül a telken akkor érdemes elgondolkodni a klíma tégla + 10cm grafiton is. Ennek a kombinációnak 0.16 az eredménye. Nekünk ilyen lett (fűtési adatokkal még nem szolgálhatok mivel 3 hét múlva költözünk) mert kiértünk a telek beépíthetőségének a határára.

Előzmény: Törölt nick (24710)
murray Creative Commons License 2018.04.12 0 0 24709

nekem kb uaz van a grafitos csak 10 cm. elég az. 

21fokkal kb havi 17-18 ezer a gázszámlám+melegvíz. 

Előzmény: Guillaume- (24706)
Kard Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24708

Én azt számoltam 3 éve, hogy ha a telkeden már bent van a gáz akkor nem éri meg. Ha nincs és mondjuk a bekötés költsége 1-2M között van akkor már érdemesebb rákölteni azt egy alternatív fűtésre. Arra is gondolj, hogy a gázfűtés a legolcsóbb. Néhány radiátor és kész míg ezekhez hőszivattyús megoldásokhoz padló és mennyezet/fal fűtés is kell ami plusz pénz.

Előzmény: Guillaume- (24706)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24707

A tégla pedig a legolcsóbb vázkerámia, pl Leier 30NF.

Guillaume- Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24706

Vegyünk egy 100m2 es házat 15 centis grafitos szigeteléssel, 10 centis xps lábazati szigeteléssel, műanyag, 3 rétegű ablakokkal, 0,6-0,7 w/m2K értékkel. Kondenzációs kazánnal mennyi lehet a kifűtése, ha kint az átlaghőmérséklet 0 C fok, bent pedig 21-22C-fokot szeretnék? Mennyi lenne ugyanez levegő-víz hőszivattyús megoldással? 

Draganovic Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24705

Van egy 4 szobás belvárosi lakásunk ,attól 200 méterre egy házunk 800 nm-es kertel ,ami felújításra meg bővítésre vár.Lakásban, hogy itt a jó idő csak aludni meg felkelni vagyunk .

 

Én fekszem az autó alatt általában (dupla garázs szerelő akna ),meg ülök a sörömmel a hintaágyban ,gyerek játszik ,asszony kertészkedik,meg nézegetem a borospincét hogy hogyan csinálom meg ,de még a házhoz hozzá sem nyúltunk :D

 

Szóval nekem nem kell az a belvárosi lakás ,alig várom hogy kész legyen a ház,a lakást azért tartottuk meg ,mert ,se anyós ,se anyámék,se albérlet nem játszik ,elégkényelmes ember vagyok meg ,nem szeretek alkalmazkodni sem ha nem muszáj :)

 

Én imádom a kertes házat........  

 

 

Előzmény: a tömeg az tömeg (24700)
murray Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24704

hát ja. nekem sajna nincs pincém (1 autó, 4 bicikli) és van egy sufnim 10-12nm és most kellett csinálni egy tárolót is mert nem férek el. 5*3 m kb

laktam panelba 11 évet. a vastag CD tokokat kicseréltem vékonyra! 

mondjuk panelba más. ott nincs kert, fűnyirás, medence, a hozzá való biszbaszok, napozóágyak, kerti rattan bútor stb.  

 

 

Előzmény: Kard (24703)
Kard Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24703

A biciklit, a fűnyírót, a gépészetnek is kell hely. Nem tudom ennyi gyerek esetén elég-e egy sima kazán beépített meleg-víz tartállyal.

Havernak van egy 40 m2-es garázsa a háza alatt és a két autó mellett mindig telt ház van mintha cipőkanállal rakták volna be a cuccokat. Nekünk hármunknak a lakásunk mellett van egy tele 6m2-es tárolunk meg a szüleimnél még van kb. ennyi cuccunk. Majd rak a kertbe "kutyaházat" ahová berakja a kerti cuccait. Nálunk (ahová 3 hét múlva költözünk) is van több háznál, hogy nem építettek garázst meg pincét és az autó egy ilyen fedett valami alatt alszik a kerti cuccok meg a kis házban a kert végében.

A másik oldalról meg ha ennyire van lóvé akkor ennyire van. Még mindig jobb mint egy panelban lakni. Persze fel lehetne ezt a lakást dagasztani legalább 20-30 m2-vel garázzsal meg + 70-80-al de az plusz 20 milla.

Előzmény: murray (24697)
Axióma Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24702

A szuloi elkulonites azert nem csak egy idoszakban jo... peldaul a jelenlegi beosztasnal a halotraktust le lehet valasztani es nem futeni, ha epp nem hasznaljak. Vagy forditva, eleinte a gyerekszobak egyike a szuloke, es addig vendegszoba (pl. nagyszulo) a kulon szuloi halo resz.

Aztan mikor a gyerekbol lesz nagytini, mar az maganszferaja miatt kell, hogy a szulok legyenek messze:)

Előzmény: a tömeg az tömeg (24699)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24701

Lehet alakítani, de akkor már sokkal drágább.

Előzmény: a tömeg az tömeg (24699)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24700

 A lejobb az ha van egy városi  és egy kertes.

 De hát ez sem új. Voltak akik télire bementek... lehetőleg a körúton belülre és nyárira meg kiköltöztek a vidéki házba.... már aki tehette,

Előzmény: Dobo77 (24698)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24699

Erről a 4 szobás 104 nm -es Hektor házról lenne szó ?

 Sok hibája van az tuti , de nem reménytelen a korrigálása.

 

 Akkor nézzük.

 

 Pl. hol van a padlás feljáró ?   Az kell javítás, raktározás céljából , meg csak úgy kell.

 Kicsi az egyik WC   ? Nem fér el egy kézmosó ? Lehet azt a tartály fölé is helyezni.

 A másik pedig ami külön a szülői 'lakban' van lehetne pl. a háztartási helységből nyílónak kialakítani.... máris van 2 db külön WC.

 Bírom ezt a szülői háló elkülönítés koncepciót. Hát igen van kefélős korszak, de az sajnos lényegesen kevesebb mint maga a ház élettartalma. 

 Egy ház jó esetben tart 100 évig, a másik  korszak meg tán 20 ig.

 van egy előnye a háznak   . Ez pedig az , hogy 104 nm.

 Két lényeges dolog azért nem derül ki. Az egyik hogy hol van a másik meg, hogy mennyibe kerül fajlagosan. Millió ft/nm.

 Ja a tárolásról. Hát lehet pl a teraszt alápincézni. Tárolásra kitűnő. Mármint arra, ami oda való.

 

 

 

 Volt szerencsém anno   nagy házban is lakni,  140 nm  és  3000 nm -es telek, nagyjából  800 négyszögöl.

 Voltak hibái és erényei. A hibák nem lettek javítva majd soha, viszont a már akkor halott tervező elég sok szapulást kapott.

 Én csak mindig a Rózsadombra képzeltem... sajnos nem ott volt.

 Aztán a környezet, hát majd úgy alakult mint a szegény búroknál.

 Azok is  jó  100 -120 évig pionírkodtak ( mint a nagy példakép az USA ), most meg   húzzák el a csíkot még mielőtt a fogukat ott nem hagynák.

 

Előzmény: Guillaume- (24691)
Dobo77 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24698

Az ablakokhoz egy ellenvélemény. Én nagyon szeretem a 150x150-es ablakokat. Kevés műanyag, sok fény. Három év alatt takarításon kívül soha nem volt kinyitva, max csak bukóra, tehát a belógás lényegtelen. A kétfelé nyíló ugyanilyen méretben és paraméterekkel min. 1,5x drágább megoldás.

 

Egyébként az egész témához nekem az a meglátásom, hogy ha valakinek 110 nm-re van anyagi kerete, akkor hiába mondjátok neki, hogy kertes ház minimum 150 nm. Mindenkinek jobb minél nagyobb tér ez evidens, de azért 110 nm-en is van élet :) Ha három gyereked van, inkább mindnek külön 9 nm, mint 27nm és mehetnek egybe. Hosszú távon nagyobb problémát szül, mint a bútorozhatóság. Szerintem. Úgy kell megépíttetni a házat, ha a gyerkőcök kirepültek, egybe lehessen nyitni tereket egy átalakítással.

 

Kerti dolgokat meg tök felesleges fűtött térbe tenni. 12nm-es faház a kertbe, és meg van oldva 400eFt-ból a kérdés.

Előzmény: Axióma (24696)
murray Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24697

így van. akinek kertes háza van számoljon azzal hogy télire be kell hozni a kerti bútorokat, asszony virágjait  (nálunk ez maga egy szoba) apa festékeit mert megdöglik a mínuszokban, stb 

 

Előzmény: halaloszto (24694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!