Keresés

Részletes keresés

Kard Creative Commons License 2018.04.12 0 0 24711

Engem is az érdekelne, hogy ez átlag vagy csak a téli hónapokban.

Ha valaki hely problémával szembesül a telken akkor érdemes elgondolkodni a klíma tégla + 10cm grafiton is. Ennek a kombinációnak 0.16 az eredménye. Nekünk ilyen lett (fűtési adatokkal még nem szolgálhatok mivel 3 hét múlva költözünk) mert kiértünk a telek beépíthetőségének a határára.

Előzmény: Törölt nick (24710)
murray Creative Commons License 2018.04.12 0 0 24709

nekem kb uaz van a grafitos csak 10 cm. elég az. 

21fokkal kb havi 17-18 ezer a gázszámlám+melegvíz. 

Előzmény: Guillaume- (24706)
Kard Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24708

Én azt számoltam 3 éve, hogy ha a telkeden már bent van a gáz akkor nem éri meg. Ha nincs és mondjuk a bekötés költsége 1-2M között van akkor már érdemesebb rákölteni azt egy alternatív fűtésre. Arra is gondolj, hogy a gázfűtés a legolcsóbb. Néhány radiátor és kész míg ezekhez hőszivattyús megoldásokhoz padló és mennyezet/fal fűtés is kell ami plusz pénz.

Előzmény: Guillaume- (24706)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24707

A tégla pedig a legolcsóbb vázkerámia, pl Leier 30NF.

Guillaume- Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24706

Vegyünk egy 100m2 es házat 15 centis grafitos szigeteléssel, 10 centis xps lábazati szigeteléssel, műanyag, 3 rétegű ablakokkal, 0,6-0,7 w/m2K értékkel. Kondenzációs kazánnal mennyi lehet a kifűtése, ha kint az átlaghőmérséklet 0 C fok, bent pedig 21-22C-fokot szeretnék? Mennyi lenne ugyanez levegő-víz hőszivattyús megoldással? 

Draganovic Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24705

Van egy 4 szobás belvárosi lakásunk ,attól 200 méterre egy házunk 800 nm-es kertel ,ami felújításra meg bővítésre vár.Lakásban, hogy itt a jó idő csak aludni meg felkelni vagyunk .

 

Én fekszem az autó alatt általában (dupla garázs szerelő akna ),meg ülök a sörömmel a hintaágyban ,gyerek játszik ,asszony kertészkedik,meg nézegetem a borospincét hogy hogyan csinálom meg ,de még a házhoz hozzá sem nyúltunk :D

 

Szóval nekem nem kell az a belvárosi lakás ,alig várom hogy kész legyen a ház,a lakást azért tartottuk meg ,mert ,se anyós ,se anyámék,se albérlet nem játszik ,elégkényelmes ember vagyok meg ,nem szeretek alkalmazkodni sem ha nem muszáj :)

 

Én imádom a kertes házat........  

 

 

Előzmény: a tömeg az tömeg (24700)
murray Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24704

hát ja. nekem sajna nincs pincém (1 autó, 4 bicikli) és van egy sufnim 10-12nm és most kellett csinálni egy tárolót is mert nem férek el. 5*3 m kb

laktam panelba 11 évet. a vastag CD tokokat kicseréltem vékonyra! 

mondjuk panelba más. ott nincs kert, fűnyirás, medence, a hozzá való biszbaszok, napozóágyak, kerti rattan bútor stb.  

 

 

Előzmény: Kard (24703)
Kard Creative Commons License 2018.04.11 0 0 24703

A biciklit, a fűnyírót, a gépészetnek is kell hely. Nem tudom ennyi gyerek esetén elég-e egy sima kazán beépített meleg-víz tartállyal.

Havernak van egy 40 m2-es garázsa a háza alatt és a két autó mellett mindig telt ház van mintha cipőkanállal rakták volna be a cuccokat. Nekünk hármunknak a lakásunk mellett van egy tele 6m2-es tárolunk meg a szüleimnél még van kb. ennyi cuccunk. Majd rak a kertbe "kutyaházat" ahová berakja a kerti cuccait. Nálunk (ahová 3 hét múlva költözünk) is van több háznál, hogy nem építettek garázst meg pincét és az autó egy ilyen fedett valami alatt alszik a kerti cuccok meg a kis házban a kert végében.

A másik oldalról meg ha ennyire van lóvé akkor ennyire van. Még mindig jobb mint egy panelban lakni. Persze fel lehetne ezt a lakást dagasztani legalább 20-30 m2-vel garázzsal meg + 70-80-al de az plusz 20 milla.

Előzmény: murray (24697)
Axióma Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24702

A szuloi elkulonites azert nem csak egy idoszakban jo... peldaul a jelenlegi beosztasnal a halotraktust le lehet valasztani es nem futeni, ha epp nem hasznaljak. Vagy forditva, eleinte a gyerekszobak egyike a szuloke, es addig vendegszoba (pl. nagyszulo) a kulon szuloi halo resz.

Aztan mikor a gyerekbol lesz nagytini, mar az maganszferaja miatt kell, hogy a szulok legyenek messze:)

Előzmény: a tömeg az tömeg (24699)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24701

Lehet alakítani, de akkor már sokkal drágább.

Előzmény: a tömeg az tömeg (24699)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24700

 A lejobb az ha van egy városi  és egy kertes.

 De hát ez sem új. Voltak akik télire bementek... lehetőleg a körúton belülre és nyárira meg kiköltöztek a vidéki házba.... már aki tehette,

Előzmény: Dobo77 (24698)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24699

Erről a 4 szobás 104 nm -es Hektor házról lenne szó ?

 Sok hibája van az tuti , de nem reménytelen a korrigálása.

 

 Akkor nézzük.

 

 Pl. hol van a padlás feljáró ?   Az kell javítás, raktározás céljából , meg csak úgy kell.

 Kicsi az egyik WC   ? Nem fér el egy kézmosó ? Lehet azt a tartály fölé is helyezni.

 A másik pedig ami külön a szülői 'lakban' van lehetne pl. a háztartási helységből nyílónak kialakítani.... máris van 2 db külön WC.

 Bírom ezt a szülői háló elkülönítés koncepciót. Hát igen van kefélős korszak, de az sajnos lényegesen kevesebb mint maga a ház élettartalma. 

 Egy ház jó esetben tart 100 évig, a másik  korszak meg tán 20 ig.

 van egy előnye a háznak   . Ez pedig az , hogy 104 nm.

 Két lényeges dolog azért nem derül ki. Az egyik hogy hol van a másik meg, hogy mennyibe kerül fajlagosan. Millió ft/nm.

 Ja a tárolásról. Hát lehet pl a teraszt alápincézni. Tárolásra kitűnő. Mármint arra, ami oda való.

 

 

 

 Volt szerencsém anno   nagy házban is lakni,  140 nm  és  3000 nm -es telek, nagyjából  800 négyszögöl.

 Voltak hibái és erényei. A hibák nem lettek javítva majd soha, viszont a már akkor halott tervező elég sok szapulást kapott.

 Én csak mindig a Rózsadombra képzeltem... sajnos nem ott volt.

 Aztán a környezet, hát majd úgy alakult mint a szegény búroknál.

 Azok is  jó  100 -120 évig pionírkodtak ( mint a nagy példakép az USA ), most meg   húzzák el a csíkot még mielőtt a fogukat ott nem hagynák.

 

Előzmény: Guillaume- (24691)
Dobo77 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24698

Az ablakokhoz egy ellenvélemény. Én nagyon szeretem a 150x150-es ablakokat. Kevés műanyag, sok fény. Három év alatt takarításon kívül soha nem volt kinyitva, max csak bukóra, tehát a belógás lényegtelen. A kétfelé nyíló ugyanilyen méretben és paraméterekkel min. 1,5x drágább megoldás.

 

Egyébként az egész témához nekem az a meglátásom, hogy ha valakinek 110 nm-re van anyagi kerete, akkor hiába mondjátok neki, hogy kertes ház minimum 150 nm. Mindenkinek jobb minél nagyobb tér ez evidens, de azért 110 nm-en is van élet :) Ha három gyereked van, inkább mindnek külön 9 nm, mint 27nm és mehetnek egybe. Hosszú távon nagyobb problémát szül, mint a bútorozhatóság. Szerintem. Úgy kell megépíttetni a házat, ha a gyerkőcök kirepültek, egybe lehessen nyitni tereket egy átalakítással.

 

Kerti dolgokat meg tök felesleges fűtött térbe tenni. 12nm-es faház a kertbe, és meg van oldva 400eFt-ból a kérdés.

Előzmény: Axióma (24696)
murray Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24697

így van. akinek kertes háza van számoljon azzal hogy télire be kell hozni a kerti bútorokat, asszony virágjait  (nálunk ez maga egy szoba) apa festékeit mert megdöglik a mínuszokban, stb 

 

Előzmény: halaloszto (24694)
Axióma Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24696

Ezen eleg sok apro valtoztatassal elnek... eltekintve attol, hogy nagyon csalas a 27m2 nappali (mert az eloszoba fele is bele van szamolva), es en nagyon nem birom az amerikai konyhas megoldast.

Ekkora szobakban a 120x150 ablakok iszonyat belognak, arrol nem is beszelve hogy a ma mar minimum 3 retegbol meg nem csinaljak egyben, a kozepen felnyilo meg rengeteg keret keves jo szigetelesu uveg. Inkabb legyen 90x150 vagy akkor mar 150x120 es ketfele nyilo. A wc ajtajat a masik iranyban nyitva beloghatna a furdobe egy kezmoso helye. Az alul levo szobaban meg lehetne csinalni a 60 centi szekrenynek az ajto mogott normal megoldast, raadasul a masik sarokban, akkor nem lenne az hogy kilep es aki jon a nappalibol ranyitja az ajtot.

Mivel egy gardrob van, azt nem jo otlet a szuloi haloba nyitni (esetleg oda is, de kivulrol is elerheto kene legyen). En biztos betennek egy wc-t akkor mar a hth-ba is, ha ilyen nagynak alakult ki, inkabb oda menjen a vendeg mint a halozonak egyikebe.

A teto automatikus, es mint ilyen tragikusan tagolt, de ezt mar mas is mondta. Azt se ertem, egy 4 szobas lakasban miert 4 fore van etkezo. Es az se etkezo, csak atjaro, amibe beraktak egy mini asztalt...

Konyhasorrend alapjan balkezes haziasszonyra terveznek... raadasul minimalis rakodohely marad, es az edenyeken kivul az etkezesi eszkozoknek is csak itt van helye, sztem ez me'g a panelkonyhakat is majdnem veri hasznalhatatlansagban.

Bocs, csak ha meglatok egy tervet rogton ertekelgetem... ettol me'g nem kizart az eredeti kerdes megoldhatosaga, de ez a terv nem kimondottan jo pelda ra.

Előzmény: Strator (24688)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 24695

Mennyire fontos a hanggátlás? mert a NF tégláknak szörnyű a hanggátlása (az utcai beszédhang behallatszik)...

 

 

 

Ez azért durva: én ilyet nem tapasztaltam. (PTH38NF)

Előzmény: zsigusz83 (24685)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24694

tudom hogy háznak árulják, de valójában egy lakás. aki mindig is lakásokban lakott, annak tetszik hogy nagy, meg hogy van sok szoba, meg hogy van gardrób, mert az menő, meg háztartási helyiség, meg két fürdő plusz külön wc. Meg konyha a nappaliban.

 

fel sem tűnik neki, hogy a külön wcbe berajzolni sem mertek egy kézmosót, mert a panelban sem volt. csak valójában úgy mi értelme?

hogy a szoba közepén levő tűzhelyhez hogyan lesz elszívó, mert a nappaliba azért csak kellene, vagy a mosogatónál hogyan nyitja ki az ablakot. (van megoldás, csak kicsit drága, nem illik az ilyen takarékos helyre). hogy kötelező a padlófűtés, mert a nappaliban nincs hely a radiátoroknak

 

hogy olyanokról mint az agyontagolt tető, vagy a bal alsó sarokból értelmetlenül kiharapott 7m2 ne is beszéljünk.

 

 

Előzmény: Strator (24693)
Strator Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24693

Ez amúgy egy családi ház ☺

Mondjuk kamra nálunk sincs a házban,de van egy nagyon klassz garázs és azon belül egy kamra és ott a krumpli is 🤗

Előzmény: halaloszto (24692)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24692

Ezek nem házak, hanem lakások. Egy tök klafa 100m2 lakás.

 

Egy 56m2 panelben elmegy hogy nincs hol tartani 5 kiló krumplit meg 10kiló cukrot, de egy házban ne legyen kamra?

A ház attól ház, hogy pl van kert. Ahhoz ugye van fűnyíró. Hova teszed? Vagy a babakocsit?

 

 

 

 

 

Előzmény: Strator (24688)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24691

Nekem ez sem szimpatikus.

Előzmény: Strator (24688)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24690

a 4 külön szoba így megvan.....ok

DE kíváncsi lennék hogyan, hol bútorozod be úgy, hogy 5 fő téli-nyári ruhája,cipője elférjen...

Hát ha még a nagyobbak kinőtt ruháit meg is kell tartani, hátha jó lesz a kisebbnek...

Előzmény: KovMaty77 (24680)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24689

Nekem sehogyan sem tetszik. Miért csinálnak ennyi 10nm alatti szobát, vagy ezt japánoknak tervezték? A 2. wc sajnálatos módon nem mindenki számára elérhető, nem beszélve a dupla túlméretezésről. A másik viszont egybe van a fürdőszobával, nekem ez sem tetszik. A konyhán, hogy a parapet magasság 180 centi szintén pocsék, nem a szomszéd fele kellene, hogy nézzen az ablaka, hanem mondjuk a kert felé, de semmiképp sem így. Minek 4 ablak a nappaliba, amik pm0-sak, ha egyik sem nyitható? Ez a gipszkartonfal szerintem felejtős. Bal alsó sarki szoba lecsapása, hogy legalább az az egy legyen normál szoba méret szintén baklövés.

Előzmény: KovMaty77 (24680)
Strator Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24688

Pl ez 

Előzmény: KovMaty77 (24668)
Strator Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24687

Üdv!

Kecskeméten még nézd meg a renovartot!

Bő 10 éve szállítok nekik vasanyagot mindig van munkájuk ez jelenthet is valamit 😉

Előzmény: KovMaty77 (24668)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24686

A szeglemez tetővel az a probléma, hogy az födém gerendái nem elég merevek kereszt irányban, hiszen csak élére állított pallók (attól függetlenül, hogy függőleges síkban merev rácsos tartók).

Gipszkarton állmennyezetre jók, de  falak merevítésére nem. 

A gipszkarton falakat ki kell kötni UW profilokkal a mennyezethez (ledeszkázzak alulról a födémet). A belső falakon van egy csomó ajtó, ha sokat csapdossák őket, a falak meg fognak repedni, mert nem lesznek elég merevek . 

Szerintem mindenképpen szükséges egy hosszanti gerenda és fa oszlopok (ehhez kell egy alap is, végig a ház hossztengelyén), - az oszlopokat és a gerendát beépteni a falakba (ehhez 16.5 cm vastag gk falak elégségesek- két 75 -ös profilváz és 5 réteg gipszkarton), majd ahhoz bekötni a rá keresztbe épített falakat. A gerenda megfelelő rögzítése a szeglemezes modulokhoz, meg fogja oldani a kimerevítését a födémnek hosszanti irányban is. 

Ez a fa oszlopos szerkezet a folyosó egyik falaba kell beépíteni, a nappali elötti falban megfordítva. Nem nagy munka megcsinálni (költségek szempontjából sem számottevő) és sokat javít az épület állagán. 

Előzmény: qwertz77 (24684)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24685

Szia!

 

A mi házunk is hasonló elrendezésű. A gyerekszobáknak én sem csináltam nagyobbat, nincs értelme, ha csak nem vagy milliárdos... Mondjuk én megpróbáltam úgy méretezni, hogy egy kicsi franciaágy éppen beférjen egy gardróbbal. 

 

Nekünk is 240 magas ablakokat tervezett a tervező, de nem lesz aki egybe legyártsa ezeket (nem is szabad...), ha csak nem fix ablakok redőny nélkül, úgyhogy én felemeltem a parapetet 30 cm-re így maradtak a szép nagy ablakok csak 210 magasak így statikailag elbírja a vasalat nyeklés nélkül...

 

Ahogy írták előttem is a szeglemezes tetővel, ha nincs középen tartófal csak azzal lehet megoldani (szerintem nem rossz megoldás). Ha keveset tartózkodtok otthon (mindenki dolgozik + suli, óvoda) akkor elég lehet a gipszkarton válaszfal, ha sokat vagytok otthon én nagyobb tömegre emelném az épület súlyát pl nehéz téglákkal (akár Silka). A falak miből lesznek?

 

Ahogy nézem arányában vastag fal vékony szigetelés. Én ezt eltolnám a szigetelés irányába pl a 30 tégla + 15 grafit EPS a minimum ma már, ha csak 15 évben gondolkodsz, ha hosszabb távban még vastagabb szigetelés. Ezzel kapcsolatban érdemes utána nézni mik lesznek a 2021-es előírások, mert ha addig nem kapsz használatbavételit, utána nehéz lesz... Mennyire fontos a hanggátlás? mert a NF tégláknak szörnyű a hanggátlása (az utcai beszédhang behallatszik)... Illetve az új "csoda" téglák valamire biztos jók csak lakóházba nem.

Előzmény: KovMaty77 (24680)
qwertz77 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24684

A mai munkaerő költségek mellett szinte tuti egy szeglemezes tető megy a házra, és nincs gond a fesztávval, nem is drága. A belső alátámasztásnak alapozás is kéne, ami itt egyébként nincs, mert nincsenek belső főfalak.

Működik ez, csak a falakat pillérezni kell, ha nincs monolit födém se belső főfal, ami merevítené.

Az alaprajz más kérdés, de kevés nm-ből nehéz nagy csodát tenni, de érdemes sokat gondolkodni rajta, mert kis alapterületen  minden elvesztegetett terület, tárolási lehetőség duplán fáj.

Előzmény: Törölt nick (24681)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24683

kimaradt 50 cm, de inkább 60 cm 

Előzmény: Töck Jenő (24682)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24682

Ez az alaprajz nagyon nehezen bútorozható. Sok megbízó elköveti azt a hibát, hogy (túl)sok helyiséget akar. Amikor kész megdöbbenve tapasztalja, hogy a kívánság alaprajz egérlyukakat eredményez. A kevesebb sokszor több. Vágd ki papírból a bútorokat a rajz léptékének megfelelően (rá van írva) és rakd be őket a helyükre. Minimum , de inkább  cm hely kell a kezelhetőségükhöz.

Előzmény: KovMaty77 (24680)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.09 0 0 24681

még dolgozzatok rajta, 11ocm kevés a folyosónak, a mosdóra ne szerelj tolóajtót. A 1o-es gipszarton fal nem elég, muszáj négy rétegből gipszkratonnal késziteni és az 5o-es profil nem elég merev. Csak a 16.5-es falba fér be a 11o-es cső. 

Az egyik szobát vedd ki és készits egy szobát két gyereknek emeletes ággyal, amit késöbb szét lehet szedni két egyszemélyes ágyra. Akkor minden szoba nagyobb lehet és a garderobot tedd be egy szobába és minden szobába tegyél egy öltözőszekrényt. 

Nincs hátránya a fa födémnek, de épits be hosszába egy rétegelt gerendát és támaszd meg oszlopokkal (a 16.5-es falba befér), mert így egy darabból kell szerelni a födémgeredákat és drágák lesznek. 

Vagy inkább rugd segbe azt a tervezőt, mert nem ért hozzá. Egyre több hibát kapok benne. 

 

Előzmény: KovMaty77 (24680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!