Keresés

Részletes keresés

Shoterq Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24610

igaz....

akkor http://elsohazunk.blog.hu/2015/09/16/epitkezes_xvi_kulso_osb_villanyszereles  tégla/fafödém/könnyűszerkezetes emelet!

Előzmény: murray (24609)
murray Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24609

jó, de ez nem téglaház..:-)

 

Előzmény: Shoterq (24607)
Kard Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24608

Nem igazán vannak arról statisztikák, hogy milyen munkaerőhiány volt akkoriban főleg, hogy a szocializmusban mindenkinek dolgoznia kellett ha akart ha nem. Én ezt nem számolnám ide és nyilván ő sem erre gondolt.

Amúgy lehet rugózni azon, hogy ki mit ért modern kori Magyarországon ettől még érdemes elolvasni azt amit ír, mert szerintem az egyik legjobb szakember makrogazdaság szinten Magyarországon.

Mondjuk nézz rá erre a cikkre:

http://www.zsiday.hu/blog/vegy%C3%A9l-lak%C3%A1st-am%C3%ADg-lehet

"2014. április 8. - 17:43"

"Immáron jó ideje optimista vagyok a hazai ingatlanpiacra, mert egy komoly, hosszútávú mélypont jeleit láttam, de most állt igazán össze a kép: mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50%-os áremelkedéssel." - egy dologban viszont tévedett. Jóval felülmúlta az emelkedés az 50%-ot.

 

Előzmény: Dunit2 (24600)
Shoterq Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24607

Miért ne.... :-)

 

       

 

 

 

Előzmény: murray (24592)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24605

Tudtommal lehet. Nemrég számoltam egyet. Igaz, ott az egész ház fából volt.

Előzmény: sylvanus67 (24602)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24604

Mind a kettő. Csak más munkák voltak ott fontosak. Európai ésszel nehéz megérteni őket, ugyan olyan nehéz mint nekik minket. A gond ott van, hogy mi elfogadtuk, hogy náluk vagyunk, ők meg nem akarják elfogadni, hogy itt vannak.

Előzmény: sylvanus67 (24603)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24603

Rendes vagy dolgos emberek??? 

Előzmény: Töck Jenő (24601)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24602

Fafodem nem lehet tetoteres/emeletes házban 

Előzmény: Törölt nick (24587)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24601

Éltem három évet arabok között. Nagyon rendes emberek. Ott. Itt használhatatlanok. 1000-ből jó ha egy használható. De igazából annyi sem. Miután teljesen más körülmények között nőtek fel, ezért évszázadok kérdése, hogy úgy álljanak a dolgokhoz ahogy mi. Most.

Előzmény: Dunit2 (24600)
Dunit2 Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24600

a modern Magyarország történetében még egyszer sem látott munkaerőhiány elkerülhetetlenné teszi  a modern Magyarország történetében még egyszer sem látott munkaerőhiány elkerülhetetlenné teszi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"a modern Magyarország történetében még egyszer sem látott munkaerőhiány elkerülhetetlenné teszi "

 

 Ez a Viktor nem tudja ,hogy mikor kezdődött a modern M.O.

 Az úgy 1920, de jó esetben is  45 után

 és bizony volt máskor is  jelentős munkaerő hiány. Így  46 -tól 52 -ig , ill a 70 -es évek elején vagy 3 évig.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Kard (24598)
Kard Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24599

Én az előttem szólóval értek egyet, hogy kis lakás. Kiadásra ne úgy gondolkodj, hogy te hol laknál szívesen hanem mivel kereshetsz a legtöbb pénzt illetve mennyire tudsz belőle baj esetén kiszállni.

Előzmény: Strator (24596)
Kard Creative Commons License 2018.03.30 0 0 24598

Mert a bankban nulla kamat van és tol minden embert az ingatlanpiacra már évek óta. Közben meg 10%-al nő az emberek fizetése évente amitől elég sok embernek elég sok fölös pénze van. Egyesek szerint könnyen lehet egy ingatlanbuborék is:

http://www.zsiday.hu/blog/b%C3%A9rrobban%C3%A1s-fogyaszt%C3%A1si-boom-%C3%A9s-ingatlanbubor%C3%A9k-magyarorsz%C3%A1gon

 

Ma ezt mondanád a mesternek akkor simán otthagyna és elmenne máshová ahol nem kekeckednek vele. Persze van igazság abban amit mondasz csak épp ezt most nem az a szituáció amikor keménykedni lehet.

Előzmény: Mezőföldi 2 (24589)
einohyl Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24597

 Persze persze  más az sajátban lakni  és más bérbeadni.

 Mondjuk egy belvárosi lakásnak is megvan a maga feelingje !

Előzmény: Strator (24596)
Strator Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24596

Lakásban nem is gondolkozunk valahogy a ház szimpatikusabb ☺

Pár évig laktunk egy újépítésű társasházban ,de szerencsére megszabadultunk tőle belvárosi volt szinte mindenki jómódú volt,de mégsem jött ki senki senkivel,furák az emberek ennyi.

Nekem fontos a kert a nagy garázs a nyári grillpartik stb.

Volt olyan ,hogy a belső udvarban voltak a garázsok es nyáron szombat délután kiporszívoztam két autónkat a saját garázsom előtt és később majdnem csendháborításként tették szóvá tehát köszönöm a lakást ☺

 

einohyl Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24595

"A ház keletje egyre kevesebb, lakást sokkal könnyebb eladni,"

 

  Mo.-on 100 ezrével állnak a lakatlan házak.

 Leromlottak, rosszhelyen !!

Előzmény: Guillaume- (24591)
einohyl Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24594

 " Viszont amíg ki van adva pénzt is hooz többet mintha berakjuk a bankba    !"

 

  Vagy nem.

 De ha tényleg csak befektetésre gondolsz vegyél egy  lakást és azt kiadod.

 De azért a kiadásnak is vannak szabályai.

 Pl. hogy viszonylag jó helyen legyen, ne legyen túl nagy és semmi luxussal nem érdemes felszerelni.

  Most hogy hol van azt nem taglalnám, de általában a nagyvárosban jó közlekedési helyen legyen.

 

  A nagyságról :   mondjuk a 35 -45 nm az ideális. Ezt még  egy egyedül álló is megfizetheti, de ketten is elférnek benne sőt egy kisgyerekkel is.

 ha pl. 30 nm alatt van azt csak egyedülálló veszi ki  pár is persze, de hamar lelép.

 és szempont lehet az is, hogy viszonylag közel legyen a jelenlegi lakhelyedhez.

 

 

 Aztán azt is el kell dönteni, hogy bútorozva adod ki vagy anélkül. Mindegyiknek van előnye, de hátránya is.

 Általában a teljesen bebútorozott lakásnál a leendő bérlő ízlését nehéz eltalálni, vagy a másik hiba, hogy a bútorok állapota nem megfelelő. Természetesen ez is eléggé szubjektív.

 

 Tény viszont hogy a bútorozás sok mindent takar takarhat.  Egy teljesen kiürített lakás  lehangoló lehet  és ez akár  fél   háromnegyed év után is előállhat. Tehát festetheted újra.

 

 Aztán van az un. részleges bútorozás. ennél azonkívül hogy van üzemelő konyha van /nak / fekhelyek   asztal  4  db. szék  és legalább  1 db. ruhásszekrény. legalább 1 előszoba fogas. na de egy lakásba sok minden egyéb is kell.

 

Ilyenkor van az un. mazsolázás. Azt mondja bérlő ez kell,  amaz pedig nem. Mivel  nincs teljesen berendezve,  nem mondhatod, hogy nem.

 

Vagy összelehet akadni un. barkácsmániás bérlővel. Addig nem nyugszik amig nem barkácsolhat valamit a lakáson  és aztán még frusztrált is lehet  , hogy ő bizony értéknövelő beruházást hajtott végre, pedig lehet az akár egy harmadosztályú munka is vagy egy hányadék.

 

 Természetesen aki rendelkezik egy 'maradék' lakással (öröklés,  nagyon jó vétel  stb), azt azért jobb kiadni, mint csakúgy parlagon hevertetni.

 Kell hozzá határozottság, jó szerelési készség, viszonylag közel a jelenlegi lakáshoz,  megfelelő szabadidő és akkor mehet az üzlet. Ami néha hoz valamit a konyhára.

 de az igazi lakáskiadás az az amikor egy  15  - 55 lakás van, azt mindet bérbeadják. Megfelelő kontrollal.

 De ez csak álom itt nálunk... mivel a törvényhozók  nem tudnak egy tisztességes lakástörvényt se összehozni.

Előzmény: Strator (24590)
murray Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24593

én sem adtam előleget sose anyagra. ott vagyok végig a meló alatt mellett (kv automataként is) és ha a mester kér egy szerszámot/anyagot  be a kocsiba és hozom.  egyszer megszívtam azóta soha

Előzmény: Mezőföldi 2 (24589)
murray Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24592

ma csinálnak új házat fafödémmel? fagerendák, rajta collos deszkák?  hm.  

talán ilyet? 

http://www.csaladihaztervezes.hu/Cikk/szigetelesi-hibak---2-resz?szovegKijelol=h%C5%91szigetel%C3%A9s

Előzmény: Törölt nick (24587)
Guillaume- Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24591

Akkor lakást kell venni, nem házat építeni. A ház keletje egyre kevesebb, lakást sokkal könnyebb eladni, ha véletlen el kell adni.

Előzmény: Strator (24590)
Strator Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24590

Tudom hogy a 70nm nem túl nagy a befektetést úgy gondoltam ,hogy pár év alatt felhúzni aztán 10 évig kiadjuk aztán meg a gyereké lesz. Viszont amíg ki van adva pénzt is hooz többet mintha berakjuk a bankba 

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24589

 Na meg a vevők is hülyék !

 

 Az egyik felmenőm  most van túl egy építkezésen, volt kisebb probléma, de kb 4 hónapos csúszással csak kész lett, plusz kb 10  % -os felár.

 Erre mit csinált ?

 Hát befizetett egy újabb lakásra... ez csak   majd hogy tervasztalon van még.. tehát semmi. Majd.

 

 Van lakásuk, van pénzük  és mégis néha hülyeséget csinálnak.

 Anno én még előleget sem adtam anyagra. ha a mester nem hozta agépeit vagy nem kezdte el amunkát előleget nem kapott.

 Volt ugyan olyan szitúáció, hogy kért volna. Mondtam mester milyen anyag is kell  ?

 

Jó majd megveszem.

 

 A vágyak néha vakká teszik az embereket.

 

 Akár a vételeknél  a használt lakás fronton. Ott is van néha olyan aki majd nulla forinttal  próbál lakást venni.

 Néha a jó duma eredményes is lehet !

Előzmény: murray (24586)
nitacs Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24588

Hát ez ebben az esetben csak ürügy, hogy lényegesen magasabb áron adhassák el a lakásokat.

Előzmény: murray (24586)
murray Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24586

tessék: építőanyag ügy: 

 

https://www.vg.hu/vallalatok/kiszolgaltatott-helyzetbe-sodrodtak-a-lakasvasarlok-egy-zugloi-epitkezesen-2-845891/

 

emlékszem mikor le volt bontva a házon a tető és jött a telefon hogy kell még rengeteg faanyag és ezmegaz mellé ott remegett a kezembe a telefon mert ha meghallom a tuzéptől hogy NINCS akkor ott visz el az infarktus..

 

 

 

Előzmény: Guillaume- (24582)
murray Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24585

szép ez a ház rajzon de kicsi. 70nm az nulla.  befektetésnek inkább ikerházakat építenek egy telekre. dupla haszon

fafödém amúgy van még? ezt nem is tudtam. 

Előzmény: Strator (24571)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24584

"Ez pont az a kategória, ami, ha befektetésnek van szánva nehezebb lesz eladni, mert már túl kicsi..."

Drágának olcsó, olcsónak drága.

Előzmény: Guillaume- (24582)
Guillaume- Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24583

Igen és 30 millióért is lehet gatya házat venni, amire nem érdemes költeni, csak azt hiszi az illető, hogy annyit ér. Én még nem láttam használt házban jót, vagy 30 millióig nincs jó... Hiába van rendes alapja, ha szar az elrendezés stb stb.

Előzmény: murray (24580)
Guillaume- Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24582

Nagyon szépen ecsetelte murray kollega, hogy az építőanyag árával, hogy lehet számolni. Ha komótosan akarod megépíteni >2 év akkor lehet szerencséd. De miért akarsz ekkora házat építeni? Ez pont az a kategória, ami, ha befektetésnek van szánva nehezebb lesz eladni, mert már túl kicsi...

Előzmény: Strator (24581)
Strator Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24581

Akkor tökön is szúrnám magam 😀

Az akkor 300000/nm

Kecskeméten még nem tartunk ott szerencsére.

Főleg hogy sok belső munka saját lesz

Előzmény: Guillaume- (24577)
murray Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24580

nem pazarlás a szigetelés mért lenne az? 10cm grafitos vagy egyéb. hozzértők megmondják. 

 

kezdj el használt házakat nézegetni. a szar különbözö fokozatai lesznek.  asszonyt vidd el ha ő azt mondja nem akkor nem. akkor újépítésű..  

 

ennél a háznál egyik nagy kockázat a pince. azt meg kell nézni. 

 

ott van az a sárga kapus toldás. oda beraksz egy jó garázskaput csinálsz egy garázst pl.  

Előzmény: Guillaume- (24579)
Guillaume- Creative Commons License 2018.03.29 0 0 24579

Köszi murray! Nagyon régóta áruljak ezt a házat, szerintem 1,5 éve, sajnos google earth szerint nincs is túl jó helyen... Véleményed szerint egy ilyen házra hány centis külső szigetelést érdemes pazarolni? 

Előzmény: murray (24578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!