Keresés

Részletes keresés

Nikolas Pe Creative Commons License 2018.01.13 0 0 24344

Amennyiben a HVV az a meleg víz akkor az igen benne van, méghozzá egy 150l-es Hajdú indirekt tárolóval lett megoldva.

Nem is értem a dolgot..... nesze neked sok és drága szigetelőrendszer, már kicsit kételkedem a dologban....

Előzmény: sylvanus67 (24343)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 24343

Szerintem kicsit sok. 

Meg hideg sem volt. 

HMV benne van? 

Előzmény: Nikolas Pe (24342)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.01.13 0 0 24342

Most olvastam le a gázóra állását és kicsit sokallom amit tapasztaltam.

Nemház  egészen egy hónapa alatt 310m3 fogyott, úgy, hogy a ház az alábbi paraméterekkel rendelkezik:

 

- 30cm Silka falazat

- 25cm Multiporos szigetelés

- 12cm XPS a lábazaton

- a lakásban a szerelőbetonon 3x5cm EPS 150 van

- a falfűtés miatt szinte az összes külső fal vakolva van

- fafödém fölött 20cm tekercses üvegszövet --> 40cm légrés --> 20cm kőzetgyapot szigetelés

- az ablakok 3-as üvegezésűek, 80-as profillal, alu szigetelt redőnnyel amit minden este le is engedünk

 

A ház 150m2 és a helyiségekben külön termosztát található.

 

Indokolt az elfogyott gáz mértéke, vagy valahol szökhet a meleg? 

Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.09 0 0 24340

Gyakorlatilag M.o.-on télen nem süt a Nap és szélre sem lehet mindig számítani. Az energiát raktározni hegy nélkül nehéz. Periférikusan a Nap és a szélenergia lehetséges energiaforrás, azonban a fő energiát nálunk a nukleáris energia jelenti. A zöldek is csak azt tudják mondani amire megfizetik őket vagy azt, hogy mit ne. A paksi erőmű világviszonylatban is még mindig a legbiztonságosabbak közé tartozik. A SzU/Oroszország NINCS lemaradva a nyugat mögött ezen a területen. 

Előzmény: Dragan1 (24339)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 24339

Hát igen a cél a fűtő anyag kiváltása lassan mindenhol ,mi nem úsznánk meg Magyarországon károk nélkül és az is csak sok év múlva derülne ki mit okozna.Ugye itt Svájban,Ausztriában,Franciáknál,olaszoknál.hegyek vannak ,hó mindig van az mindig olvad is így sok a víz is mi baj lehet.

 

Ráadásul itt de már Voralgberg-ben is amit csináltunk Vákummal juttatja vissza a vizet a víztározókba a rendszer egyik oldalt lezúdul a víz bele egy dupla falú  vasból kialakított hatalmas szerkezetbe ahol vákum keletkezik és a másik ágon ez a vákum fellöki a vizet a tárolóba.Minden nem természet adta energiát mellőznek.

Egyszer kell beruházni az áramot eltárolják a városok veszik,mivel olcsó lesz megtermelni hamár kész így a népnek is olcsóbb lesz az energia.

 

Nekünk a síkság miatt a széllel és nappal kéne kezdeni valamit szerintem.

 

Előzmény: Töck Jenő (24338)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.08 0 0 24338

A hetvenes években került szóba, akkor a magyar állam lett volna a beruházó. Akkor még símán bírta volna külföldi pénzek nélkül is. Előnye lett volna, hogy elvileg 1,5 perc (90 sec) alatt elérhette volna a max. teljesítményét szivattyúként is meg turbinaként is. Meg nem kellett volna hozzá külön fűtőanyag. A hőerőműveknek sokkal hosszabb idő kell, hogy alkalmazkodjanak a terheléshez, föl is, le is. Ez a jó oldala. Rossz oldala az volt, hogy meg kellett volna építeni hozzá a nagymarosi duzzasztógátat, ami átalakította volna fél Dunántúl talajvíz mozgását. Stb.

Előzmény: Dragan1 (24337)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 24337

Spirállal mégjobban felgyorsítják a zúduló vizet ,most csináljuk a turbinába való bekötést ,a turbinát víz hajtja és állítja elő az áramot ,mi ezt a részét csináljuk a víztározókhoz nem sok közünk van,a csővezetékeken kívül amiben vissza jut a víz .

 

Viszont igen igaz a felhasznált vizet vissza kell nyomni a tározókba,különben elfogyna.

 

Nem tudom amit mondasz Magyarországon ez hogy működött volna ,de eddig mi 2000-3000 méter magasságban mozgunk alatta még nem nagyon épült ,szerintem itt fent működik ez igazán ,természeti adotságok miatt . 

 

Meg a másik hogy itt akkora milliárdos eurókról van szó hogy fel nem tudom fogni hiába látom ,ki lett volna Magyarba a befektető,az állam el bír egy ilyen befektetést ?Uniós támogatás nélkül biztos nem.

 

még 7 éve Reiseck II tirol ott közel 40 éves csővezetékekbe is belekötöttünk ,nekem ez új volt ott meg rádöbbentem hogy az osztrákok már nem ma kezték kiaknázni a természeti adotságaikat,cégünk 100 év garancába vállalta .

 

Miért nem lett volna jó ha megépül ,több kárt okozott volna mint hasznot?Gondolok itt a dunára stb. 

Előzmény: Töck Jenő (24336)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.08 0 0 24336

Bocsánat, ami épül az egy szivattyús tározó (energia fölösleg idején fölnyomják a vizet, energiahiány esetén leengedik) vagy egy duzzasztógát? Bár én az elsőre tippelek. Szivattyús tározóhoz volt szerencsém tervezői oldalon (csak előtervek formájában) amikor szóba került a visegrádi duzzasztómű, de nem lett belőle semmi. A Prédikálószékre került volna a tározó, ezt kötötték volna össze alagutak a Dunával. Bent a hegyben lett volna a turbina/szivattyú terem. A turbina mindkét üzemmódban dolgozott volna. Nem tudom máig sem, hogy jobb lett volna-e ha megépül, vagy jobb, hogy nem épült meg.

Előzmény: Dragan1 (24335)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 24335

Nem akarom OFF-olni a fórumot csak érdekesség képpen Hegy gyomrában vagyunk 7 emelet mélyen 70 mm-er vastag melegszilárd csöveket hegesztünk amikben egy kamion is elférne akkora átmérő 140 fokosra van felmelegítve úgy hegesszük levegős pajzsba védőfelszerelésben  a csőben 64 fokos a levegő,100% ultrahang vizsgálat.

 

Nem is ez a lényeg ,hanem hihetetlen infrastruktúra van a hegy gyomrában ,úthálozatok ,csarnokok ,mint egy kissebb város ...

 

Összegyüjtik a vizet tározókban fennt a hegyen ,ennek víznek csináljuk a csővezetékét több km hosszan a turbinákig ,mert majd a lezúduló víz fogja meghajtani és így lesz egész városoknak áram ,a természeti erőket felhasználva,most ezt a GE kivitelezi.

 

7 éve vagyunk ráálva " beleragadva" mert most már csak ezeket csináljuk hegyről hegyre ,most itt vagyunk.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BIXjH_fwrAc

 

A lényeg eddig bele sem gondoltam mi mérnöki munkát igényel ennek az infrastruktúrának a megtervezése és kivitelezése eddig mi csak azt láttuk oké kirobbantották az alagutakat ,kész az utak ,készek a csarnokok hát nagy kaland ,természetessé vált ,most hogy építkezek látom hogy hát nem úgy van az ,zsalu beton azt jó napot :D

 

 

Előzmény: Dragan1 (24334)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 24334

Minket a volt tervező rokon mentett meg a hülyeségektől ,ami nekünk jónak tünt,aztán előállt a saját meglátásaival és tervével...akkor jött az azta ,de hülyék vagyunk ezt így is lehet és tényleg sokkal jobb és praktikusabb,hát igen vannak az álmok és a vágyak meg a hozzá nem értés :) de szerencsére megmenekültünk a saját ötleteinktől.

 

Tervrajz olvasással és látással nincs gond technológiai csőszerelésben melózom 17 éve mint minősített hegesztő,bármilyen fura még hegesztő rajz is van :) nem csak csőszereléshez .

 

 

Előzmény: Törölt nick (24331)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.08 -1 0 24333

Hát, az sem rossz... :)

Előzmény: Égető1 (24332)
Égető1 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 24332

Csájna !!

Előzmény: Törölt nick (24329)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.08 0 0 24331

Az a baj, hogy nem érzi a :teret:, amit a rajz mutat. Akkor sem, ha meg van rajzolva 3D-be bejárhatósan. Csak akkor látja, amikor kész van. És elhúzza a száját.

 

Előzmény: Brikk stone (24330)
Brikk stone Creative Commons License 2018.01.08 0 0 24330

A laikusok nagy része nem tud tervet 'olvasni'.

Előzmény: Töck Jenő (24327)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 24329

Maradjunk a csájnországból származó cipőnél... :) Van egy légtalpas pumám, már vagy 10 éves, de a kertbe még jó... kicsit ronda, kicsit kopott, de az enyém... :)

 

Talán nem annyira luxus az egyedi ház. Ha van egy telek, aminek mindenféle nyűgje van, nem lehet rá akármit építeni, akárhova, mert ugye vannak az előírások. Rögtön jön az egyedi tervezés. Itt lenne az építészeknek nagy felelősségük, hogy mondják el a megrendelőnek, hogy mit, hova és mekkorát építhet. ( Milyen építési övezet? ) Mindenkinek egyszerűbb lenne a dolga.

 

Nem biztos, hogy a kis alapterületű szobákkal rendelkező házat könnyebb eladni. Gondolj arra, hogy aki meg akarja venni, az esetleg a betonban lakott és tágas terekre vágyik. Szóval, ez azért nem olyan egyszerű. Persze az is lehet, hogy kis alapterület mellett sok szobát akar....

A másik: miért kellene eladni? Az ember gyereke örül, hogy nagy nehezen megszerezte... persze ismerek olyat is, aki 4 évente költözik, egyik házból, a másikba... biztos gilisztája van, hogy nem bír megmaradni a seggén...

 

 

Előzmény: Kard (24328)
Kard Creative Commons License 2018.01.07 0 0 24328

"jobbak mint  a nagyipari termékek" - ez azóta se változott csak épp akkora az árkülönbség az egyedi meg az előre gyártott termékek között, hogy legtöbben nem fizetik meg ezt a luxust. Egy sima bőrcipő 20-40e míg egy egyedileg gyártott cipő 200e-nél indul.

A háznál is ez van. Igen, az egyedi ház az luxus. Szerencsére itt nincs olyan nagy különbség ezért választják többen. Ha már megteheted akkor miért ne olyanra csináld amilyet szeretnél? Főleg, hogy sokan szerintem azért építettnek/terveztettnek egyedi házat mert az átlag (12.01 m2-es szoba meg 4 m2-es fürdőszoba) nem felel meg az igényeinek. Azzal is tisztában vagyok, hogy ha el szeretném adni akkor nehezebb dolgom lenne a tágas terekkel mint ha egyen 12m2-es szobákban gondolkodtunk volna de nem érdekel :)

Előzmény: eekeili (24324)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.07 0 0 24327

"ami tökéletesen (!) olyan mint amit elképzelt. "

Az se ritka, hogy amikor megkapja a terveket rájön, hogy amit elképzelt az nem is olyan jó. Ilyenkor jön, hogy hülye az építész tervező. Még nem láttam olyan megbízót, aki ilyenkor vállalta volna, hogy ő a hibás. Statikánál gyakran előfordul, hogy az építész (sokszor) öncélú tervét csak drága/bonyolult statikai tervel lehet állékonnyá tenni. Ilyenkor  a megbízó szerinta statikus hülye, nem az építész tervező aki ilyen építésztervet csinált, vagy a megbízó aki kierőszakolta az építész tervezőnél ezt a tervet.

Előzmény: Töck Jenő (24326)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.07 0 0 24326

Egyébként ne keverjük a fogalmakat. Van a (tervezőt) megbízó, ez lehet beruházó aki saját kockázatára épít eladásra, meg olyan is aki saját magának épít. Aki saját magának épít az olyan tervet szeretne ami tökéletesen (!) olyan mint amit elképzelt. Sokszor láttam olyat, hogy az építésztervet a lakó építés közben a saját, megváltozott elképzelésének megfelelően módosította, általában több válaszfal, több szoba. Ezek túlnyomó részt rontottak az épület lakhatóságán. Majd erre rájött az építettő (lakó) és mindenkinek mondta, hogy hülye a tervező. Vannak persze olyan tervezők is akiknek a hatékonyság a fontos, de ezek sokszor azok akik belefáradtak a megbízókkal folytatott fölösleges, értelmetlen vitákba. 

Előzmény: eekeili (24324)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.07 0 0 24325

"

Csakhogy egy építmény áll vagy  100 évig a megrendelő pedig   3 - 8 - 15 év múlva elköltőzik akár a másvilágra is."

 

Ez igaz, de az építő (nem azonos a lakóval) most akarja eladni. Nem 8-15-100 év múlva.

Előzmény: eekeili (24324)
eekeili Creative Commons License 2018.01.07 0 0 24324

 MONDJUK A TÖBBSÉG,  A NAGY TÖBBSÉG, NEM EGYDILEG TERVEZETT HÁZIKÓKBAN LAKIK, HANEM  NAGYIPARILAG TERVEZETT ÉS GYÁRTOT /AKAROM MONDANI ÉPÍTETT  / HÁZAK LAKÁSAIBAN.

 

 

éS ELÉG JÓL ELVANNAK  A NAGYIPAR GYÁRTOTT ÉS ÉPÍTETT TERMÉKEIVEL.

 

    Ez egy szemlélet, hogy ki mit fogad el.

 Anno nem is olyan régen talán nem több  60 évnél és az az előtti időkből, akkor állították, hogy a kisipari temékek / cipő, konfekció stb. /  jobbak mint  a nagyipari termékek. Ma meg mi van  ? Mindenkinek jók ezek a termékek.

 

 Értem én,   az építész azt állítja hogy a megrendelő igényének tervez. Csakhogy egy építmény áll vagy  100 évig a megrendelő pedig   3 - 8 - 15 év múlva elköltőzik akár a másvilágra is.

 De hát a tudat, hogy nekie tervezték,  építették,  nagyon erős.

Előzmény: Töck Jenő (24323)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.07 0 0 24323

Ha az építész tervező általános igényre tervez, akkor az senkinek sem fog igazán tetszeni (néha egy-egy megrendelő előfordulhat), mert senki sem akar típusházban lakni. Még Németországban sem csináltak ilyet, mert a panel épületeknél ( volt NSZK!!!) is beleszólhatott a vevő. Igaz nem nagyon sokat. Mielőtt kétségbe vonnád 91-től 96-ig volt alkalmam ott tervezni.

Előzmény: eekeili (24322)
eekeili Creative Commons License 2018.01.07 0 0 24322

Mint írtam, nincs ezzel gond.

 

A tervező azt tervez amit akar, azt felépítteti majd piacra dobja. Vagy el kel vagy nem, mint minden egyéb termék.

 Természetesen valakinek meg kell finanszíroznia  és annak a kívánságát mindig első helyen kell kezelni !

 Tessék tőkét gyűjteni  és abból finanszírozni.

Előzmény: Töck Jenő (24321)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.07 0 0 24321

Gondolom a tervező alatt építész és nem statikus tervezőt kell érteni. Az építőiparban - ugyan úgy mint más szakmában - vannak jobbak és rosszabbak. A megbízónak joga van ahhoz fordulni akihez akar.

Előzmény: Kard (24320)
Kard Creative Commons License 2018.01.07 0 0 24320

Én konkrétan az egyik tervezőt anno pont ezért hagytam ott. Leírtuk a paramétereket amiket látni szerettünk volna és erre felskiccelt egy totál bénán kinéző inkább kaszárnyára hasonlító épületet. A következő tervező - aki a végleges tervet készítette - meg is mondta, hogy azt amit mi akarunk azt nem lehet megoldani mert nem olyanok a telek adottságai. Erre közben is rájöttünk amire volt még egy javaslat azt meg egy nagyon erős és teljesen jogos érvvel le is söpörte és végül csinált egy olyan verziót ami eszünkbe sem jutott viszont bejött.

Előzmény: Töck Jenő (24317)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.06 0 0 24319

Érdekes, orvosnak nem írják elő a betegek a gyógymódot, pedig az orvosnak is fizetnek.

Előzmény: Töck Jenő (24318)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.06 0 0 24318

Nyilván egy tervező is a piacról él tehát igyekszik minél jobban eleget tenni a megrendelő kéréseinek, de csak addíg amíg egyet ért a megrendelővel. Az építési hatóság gyakran fordul(t) hozzám is, mint tervezőhöz, hogy mondjak véleményt egy építményről. Arra még nem volt példa, hogy ha valamiről azt nyilatkoztam, hogy nem jó, akkor azt fölülbíráltak volna. A fordítottjáról se nagyon.

Előzmény: Töck Jenő (24317)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.06 0 0 24317

"

  Egy tervezőnek azt kell megtervezni amire kérés/utasítás érkezik."

 

Ez ugye vicc? Egy tervezőnek meg kell kérdeznie a megbízót, hogy mit SZERETNE és utána a LEHETŐSÉGEKNEK ÉS AZ ELŐÍRÁSOKNAK MEGFELELŐ ÉS a megrendelő ELKÉPZELÉSEIHEZ LEGKÖZELEBB ÁLLÓ épületet kell terveznie. Ez még építész tervezőre is igaz, statikus tervezőre meg méginkább. A tervező az majdnem hatóság, annyi eltéréssel, hogy ha valaki nincs megelégedve a tervezővel mehet másikhoz is. Nagyon ideje lenne már, hogy a megrendelők elfelejtsék, hogy rendelkeznek a tervezővel. Mostanában nem tudom, hogy a statikusoknak meg van-e még az a joga, hogy utasítsák (ez a parancs megfelelője civil viszonylatban) a kivitelezőt (vagy a tulajdonost) és ha nem hajtotta végre akkor hatóságot (rendőrséget) is kirendelhetett. Nem nagyon éltek ezzel a jogukkal, 42 év alatt én is csak egyszer. Igaz, a rendőrséget már nem kellett kirendelni, előbb megjött az esze.

Előzmény: eekeili (24316)
eekeili Creative Commons License 2018.01.06 0 0 24316

  Egy tervezőnek azt kell megtervezni amire kérés/utasítás érkezik.

 

 Kérdés :

 

  "Továbbá a gépészeti tervben szereplő leírástól mennyire lehet eltérni?"  

A kivitelezőnek semennyire, viszont a megrendelő - a tulaj  bármennyire eltérhet.

A tervező betervezett    pl. 6db. radiátort, a megrendelő úgy véli  neki  8 db. kell, annak  semmi akadálya.

 Viszont az a projekt már nem az lesz mint amit a tervező  megalkotott.

 

 aki finanszírozza a projektet annak az elvárásai az elsődlegesek.

 

 Természetesen lehet más út is.  Főleg az 'önmegvalósító' építészek problémája ez.

 

 Tessék tervezni házat, lakást bármit  !  Azt tessék megépíttetni, majd a piacra vinni és eladni !

Előzmény: Kriszibacsi (24304)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.06 -1 0 24315

Azért ennyire nem egyszerű...

 

IPA-t kell fizetni, ÁFÁ-t kell fizetni 8.000.000, -Ft felett és még nem beszéltem arról, hogy a nyugdíjba csak 0,8 év számít bele az egy év szolgálati időből...

 

Nem véletlen, hogy a könyvelők nem szívesen vállalnak, Katást, Kivást, Evást...

 

Persze, biztos van, akinek ez jó, különben nem lenne.

 

http://www.konyveles.org/kisadozok_teteles_adoja_2017

Előzmény: Kard (24314)
Kard Creative Commons License 2018.01.06 0 0 24314

Előbb nézd meg miről szól a KATA mint adó és után királyfizz, de azért felvilágosítalak.

Befizetsz 50e forintot havonta és havi egy millióig nem kell semmilyen más adót fizetned. Innen pedig a számlaadás (vagy bankkártyás pénzbeszedés) már csak formaság mert csak ki kell írni, nincs adóvonzata. Az már más kérdés mennyire igazságos adó-e ez. Az összes szolgáltatást adó egyénileg végezhető szakmában dolgozó a KATA-t használja.

Előzmény: joevagyok68 (24313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!