Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.22 -1 0 24070

A napelem kérdést nagyon járd körül. Ahogy én látom, mire megtérülne a beruzás költsége, már lehet is cserélni őket... Szerintem, csak egyszerű divat, nem sok értelme van. Ezen az égövön biztosan nem. Még ha napkollektort írtál volna...

Előzmény: Athena1985 (24069)
Athena1985 Creative Commons License 2017.10.22 0 0 24069

Flancolni abszolút nem akarunk. Szóval a csilli-villi nagyon sok pénzbe kerülő posztmodern megoldások nem érdekelnek, csak úgy mint a szauna, hamam, házi spa rendszerek sem... Szaniterek, burkolatok, konyha, ajtók kb. középkategória semmi drága parketta vagy 10ezres greslapok (azokból is vannak 3-4ezerért szépek, jó kopásállósággal és R értékkel) Lényeg az alacsony energiaigény megfűszerezve környezettudatos energiafelhasználással (napelem)

Ha rajtam múlik, akár téglát rakni is kimegyek...illetve anyagokat is beszerzünk, mivel ha jól olvastam, pár építőanyag szűkös mostanság a piacon, a német piacot pedig jól ismerem. Pár dolog még olcsóbban is beszerezhető pl. szellőztető rendszer, mint Magyarországon. Persze a garancia kérdéses...

 

Előzmény: ksanci (24065)
Athena1985 Creative Commons License 2017.10.22 0 0 24068

Köszönöm a válaszokat!

Igazából fogalmam sincs, hol lehetne kompromisszumot találni. Ezért is vagyok itt és kérdezek:)

Nos, amiből nem engedünk, az az alacsony energiaigény, tehát a tégla ha lehet jó hőátbocsátási tényezőkkel. A példa kedvéért Porotherm Klíma a N+F helyett. A telek észak-dél tájolású és 18 m széles. A HÉSZ miatt nem igazán van lehetőségünk variálni, szóval a ház (bruttó) 14m hosszú és 10m széles lesz.

Szigetelés esetén persze nem szeretnénk forradalmi megoldásokat. Ami viszont fontos, az az, hogy a ház ne ússzon a rétegvíz miatt, szóval drainrendszer...vagy alternatíva.

 

Rihi11 Creative Commons License 2017.10.21 0 0 24067

Én most építkeztem, de nagyon sok mindenen múlik a bekerülési költség.

 

Olyan 30-35 millióra tenném az alját jóindulattal.

Ha semmi saját munkát nem tudsz beletenni vagy ha olyan generálost sikerül találnod,illetve nagyok az igények akkor lehet dupla  pénz is.

Előzmény: Athena1985 (24061)
ksanci Creative Commons License 2017.10.21 0 0 24066

Jah, még annyit, hogy ha tényleg alacsony, ne adj' isten közel passzív energiaigényű, akkor fölösleges a hagyományos fűtési rendszer, klímákkal meg tudod oldani az egészet.

Előzmény: ksanci (24065)
ksanci Creative Commons License 2017.10.21 0 0 24065

Szia!

 

legfontosabb, masszív építési mód

 

Ha simán kilövöd a könnyűszerkezetet, mindenféle észérv vagy konkrét ok miatt, mert az nem ház, akkor inkább ne akarj házat építeni :)

Ügyesen, ha te is beleteszed a magadét és nem a flanc meg a felvágás számít, akkor szerintem 30 millióból kijöhet, cakk-pakk.

Ha a fenti a hozzáállásod, akkor mindenki át fog verni, és 50-ből is lesz egy drága fosod.

Persze szvsz.

A lényeg, hogy kicsit több konkrétum kellene, illetve az is, hogy miben vagytok esetleg hajlandóak kompromisszimumot kötni. Ha a pénz nem számítana, akkor nem tetted volna fel a kérdést, mert meglennének az embereid, akik vigyáznak a pénzedre :)

Alapvéleményem pedig az, hogy elképzelés + 50% és nagy meglepetés nem érhet, csak ha nagyon át lehet verni.

 

Előzmény: Athena1985 (24061)
Kriszibacsi Creative Commons License 2017.10.21 0 0 24064

Sziasztok,

 

egy habisol-ból epült házat szeretnék hőszigetelni. EPS v. kőzetgyapot lenne megfelelőbb? Továbbá egy ablakot megszűntetnék, de habisol már nem kapható, akkor jó lenne sima Phoroterm 30 is?

 

 

Köszönöm!

zsigusz83 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24063

Bocsi csak most vettem észre, hogy írtál...

 

Én végül nem ezt a megoldást választottam. Inkább a koszurúból alakítottuk ki a redőnytok helyét.

 

Amikor beszéltem az ismerősömmel akkor úgy értettem, hogy ő sem tőlük veszi a redőnyöket csak az elektromos redőnynek kellett a tengelyt, de a többit be tudják építeni más redőnyösök is.

 

Itt az oldalukon is így értelmezem: 

"A beépített redőnytokba utólag bármikor beszerelhető a redőny és szúnyogháló"

 

Én keresnék egy környékbeli redőnyöst és kérnék tőle árajánlatot B-Record tokba beépítésre.

Előzmény: sylvanus67 (24060)
qwertz77 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24062

Ez millió dologtól függ, de 50 nagyon könnyen elmegy, mindennel együtt 100-t sem nehéz elkölteni.

Mekkora a telek szélessége egyébként?

 

Egy régebbi kedvencem ilyen lépcsős telekre (Veszprémben épült), ez nem a minimál költségvetéshez való persze:

 

https://www.behance.net/gallery/3924119/HOUSE-W

 

 

Előzmény: Athena1985 (24061)
Athena1985 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24061

Sziasztok!

 

Új lennék itt és lenne egy közhely kérdésem, amire természetesen nem lehet egyértelmű választ adni, mert rengeteg tényezőtől függ, de megpróbálom a lényeges paramétereket leírni:

 

Szóval házépítésre adtuk a fejünket. A telkünket megvettük, a panoráma nagyon szép. Másszóval a telek lépcsőzetesen lejtős. Az első 15m még sík, utána következik egy másfél méteres lejtés, 5m sík, ismét lejtés. Adja magát tehát egy szinteltolásos ház építése. Eddig rendben is lenne a dolog. Az elképzelt ház, melyet modelleztünk már egy programmal. Alapterület téglalap, nettó alapterület 160 nm (szuterén+emelet(földszint)). Fűtés megoldása kondenzációs kazánnal, hővisszanyerős szellőzetőrendszer, napelemek. A házat szeretnénk alacsony energiaosztályúra építeni (szabály szerint nem is lehet más...), ja és persze a legfontosabb, masszív építési mód, azon belül is tégla (tendálunk a 38-as felé, bár a statikától is függ) Sátortető megoldás, a cserepekkel kapcsolatban még hezitálunk...

Ezek után a bűvös kérdés:

 

Mennyi lenne ennek a bekerülési költsége?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Üdvözlettel:

 

Athena

sylvanus67 Creative Commons License 2017.10.17 0 0 24060

A kérdés még mindig fennáll. Más redőny is jó bele?

 

Mert nem kicsit összekaptam az úrral(???) és nem szeretnék már redőnyöket tőle.

Előzmény: zsigusz83 (23944)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24059

Ja, ez csak a fűtés. 

Előzmény: sylvanus67 (24058)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24058

Nem hetente kell írni, hanem szezononkent.

Azért volt gyanús mert nekünk 120 m2-re kB 1100-1200 m3.

Radiátoros fűtés, 10 cm a padláson, 10 cm a falon, 5 cm a padloban, sima kazán.

De így már OK. 

Előzmény: TrOn (24057)
TrOn Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24057

Igen, 3 éves HMV tárolós kondenzációs kazán. Padlófűtés+radiátor, a falak vályog+ytong vegyesen, kb 40 cm vastagok, illetve az említett 30 cm födémszigetelés és műanyag ablakok. A gázmennyiség meg tuti ennyi, mert fűtési szezonban hetente írom a gázóra állást.

Előzmény: sylvanus67 (24056)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24056

Gyanús.

 

Kazán milyen? Kondis?

Előzmény: TrOn (24054)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24055

 ...feltalálhatna már egy "akkumulátort", vagy...

 

Lehet ilyet csinálni, csak költséges. Ki lehet használni az anyagok fázisváltásakor felvett, vagy leadott hőmennyiségét. Ha jól tudom, a 1kg 100 fokos vízbe még bele kell nyomni 540 kcal meleget, hogy gőzzé váljon. Amikor a gőz kicsapodik és újra víz lesz belőle, ezt a hőmennyiséget leadja. Van tehát 540 kcal hőmennyiséged, amit ha jól szigeteltél, elteheted télre. És ez 1 kg vízben van. Innen már egyszerű a megoldás. Fogod a rég nem használt emésztőgödrödet, jól körbeszigeteled, becsövezed, és megtöltöd egy olyan anyaggal, ami mondjuk 50...60 fokon olvad. ( Valamilyen kőolajszármazék, biztos van ilyen. ) A nap felmelegíti nyáron  ezt az anyagot, folyós lesz, te meg a tél folyamán kiveszed az így tárolt hőenergiát. Mehet a padlófűtésbe... Az anyag meg visszaszilárdul.

 

A baj kettős. Egyrészt, ezt meg kellene csinálni. Másrészt, ahhoz, hogy ezt az anyagot be tud önteni a gödörbe fel kell melegíteni, ehhez annyi energia kell, amivel egész télen tudsz fűteni. Hát, nem olcsó...   Vagyis, amikor kihoz neked néhány m3-t ebből az anyagból a teherautó, neked egy télnek a fűtését minimum ki kell fizetni.

 

A permanent.hu cég csinált valami ilyesmit, vízzel. Keress rá. De az nem fázisváltás, csak eltárolta melegvizet.

 

Még van egy baj, illetve egy tévhit. A szolgáltatók nem arra törekednek, hogy te minél kevesebbet fogyassz, hanem minél többet. Ebből lesz az ő profitjuk... Az, hogy ez mennyire környezetkimélő, őket egyáltalán nem érdekli. Ez a mese része. És sajnos nagyon sokan benyalják... Lásd pl: szinuszos áramfelvételű készülékek. 

Előzmény: TrOn (24054)
TrOn Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24054

Nálam felújított kockaház, kb 94 m2, homlokzati hőszigetelés még nincs, csak a födém szigetelt és újak az ablakok, így november 1-től május 31-ig 1100-1200 m3 gáz fogy főzéssel, melegvízzel együtt. Négy éves a gyerek, szóval nincs hideg a lakásban. Legolcsóbb az el nem fogyasztott energia.

 

Valaki feltalálhatna már egy "akkumulátort", vagy bármilyen energiatárolót, ami képes egy lakás egyhavi energiaigényét eltárolni, és akkor tényleg eltehetnénk a nyári napsütés energiáját télire, és megszabadulhatnánk a fosszilis energiahordozóktól.

Előzmény: Kard (24048)
Axióma Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24053

Azert ujepitesunel kicsit mas a szamolas, mint egy sima havi fizetendo energia. A beruhazas koltsege magas, a gaz alapdij magas, a kemenyseprok zrikalnak (bt-t be ne jelents oda mert az ingyenes sopres lesz 20e), a kazan meg 5 evig se garis de ha 10-ig birja orulsz. A villanynal nem tud mi elromolni, nem kell kazanhelyiseg, satobbi. Ennek 10-20 evre szolo koltseget kell osszehasonlitani.

Nyilvan alacsony energias besorolast minimum el kell erni, hogy egyaltalan szamoljon az ember, de ez azert egy mai ujepitesnel nem artana.

Előzmény: Kard (24046)
Axióma Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24052

done (de bocs, nick alapjan nem remlik hogy mi volt)

Előzmény: ppmr_ (24049)
halaloszto Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24051

nekem a felújított belül 9x9méter kockaház tetőtérbeépítéssel, melegvízzel, főzéssel évi 1000m3 gáz. padlófűtés, nem tartunk 23 fokot csak 21-et. ha fázósabbak lennénk, lenne mondjuk 1200m3. ebből a melegvíz+főzés 12x20m3. tehát legyen a fűtés 1000. szorozd be hogy az mennyi pénz.

Előzmény: Kard (24048)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24050

Mi kb. 500 m3 gázt használunk el egy évben. Hőtárolós gázboyler és padlófűtés kb 110 nm.-en. Néha megy egy konvektor is a szuterénben, de nem jelentős, fűtés nélkül is van ott15 fok, még ha nagyon hideg is van. És persze a tetőtérben sok ablak van dél felé, a nap meg fűt, ebben a szezonban még nem fűtöttem.

Előzmény: Kard (24048)
ppmr_ Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24049

AXIOMA!

Régen leveleztünk, de nem találom a levelezést, így nem tudom a mail címedet, itt meg valamiért nem működik az e-mail link a profilodnál.

Írj nekem légyszi a kosapmoni@gmail.com- ra! Köszi!!!

 

Kard Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24048

90e egy 71 nm-es ház fűtése gázzal és melegvízzel egy egész évre? Nekem ez nagyon kevésnek tűnik. Az 50m2-es új építésű lakásunk fűtése téli hónapokban 6-7e forint úgy, hogy full központi fűtés van és csak egy oldalról van fal a külvilág felé. Ha meg hozzáadom a melegvizet akkor már több is mint 90e.

Előzmény: Égető1 (24047)
Égető1 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24047

Az egyik ház alapterülete 71 nm.   Ahogy nézegetem a téma feltevő által tervecskének nevezett valamit - én un. csali tervnek nevezem  - itt ez a célja, hogy ráharapjanak.

 tehát    annál a majd 10 helyiségnél mindenütt kettő tizedes pontossággal adja meg a helyiségek alapterületét, de... de a falakvastagságára sehol sem utal- lehet 30 cm tégla rajta egy 10 cm -es hőszigetelés. Ez pedig így  semmi extra  hőtechnikailag.

 Első közelítésben ennek a fűtése  lehet úgy   270 eft /év  villannyal.

 Természetesen lehet ebből nagyon jó házat is építeni, ha passzívat nem is de ahhoz közelit igen.

 És akkor akár az előbb megadott költség negyede is kijöhet.

Előzmény: Kard (24046)
Kard Creative Commons License 2017.10.09 0 0 24046

Erre a villany fűtésre tényleg vigyázz. Ahogy írták a 3x szorzó bejátszik. Tehát ha egy házat 20e-ért fűtesz ki egy téli hónapban akkor villannyal 60e lesz. Ez az egységnyi forintból előállítható hőmennyiségből jön. Volt is ilyen tervem anno hogy akkor legyen csak villany meg napelem és 155 m2-es lakóterű ház tetejét tele kellett volna raknom napelemmel ami úgy saccra 8-10M lett volna így marad a gáz.

Előzmény: M-62 team (24045)
M-62 team Creative Commons License 2017.10.09 0 0 24045

Gáz azért nem lesz mert alapból nincs a környéken . 

Az elektromos fütés annyira nem vészes egy ismerősömnél az van. Nem tudom mi a pontos neve de úgy néz ki mint egy lapos tv 🤔 

Új ház tégla +grafitos szigetelés ,januárban teszteltük náluk többször is. 

Naponta a 4 radiátor nevezzük annak átlag 5 órát ment, nem fullon kint bőven minuszok voltak.

Mondjuk legyen 20kwh szorzom 40-el mondjuk 800ft plussz a bojler mondjuk legyen napi 1200ft.

De mivel sokat vagyunk otthon most is mert részben otthon dolgozunk tehát nem gond a kandalló.

Azt nem írtam hogy becsövezünk és légfütés is lesz .

Előzmény: Égető1 (24043)
ksanci Creative Commons License 2017.10.09 0 0 24044

Ha jó a hőszigetelés - márpedig új építésnél ne legyen rossz -, akkor légkondikkal meg tudod oldani a fűtés-hűtést, éves szinten sokat mondok, ha cakk-pakk százezer forintért. 

Előzmény: Égető1 (24043)
Égető1 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 24043

"Ami biztos gáz nem lesz csak kandalló illetve elektromos fütés. Késöbb napkollektor is lesz kiépítve. "  viszont jelenleg az elektromos fűtés a legdrágább !

 kb.  3 x annyi  az elektromos fűtés, mint a gáz.

 

A kandallót pedig  fával kell folyamatosan táplálni.

Előzmény: M-62 team (24037)
Égető1 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 24042

 " Ezek csak tervecskék "

majdnem talált, de nem tervecskék, hanem  alaprajzok  és  számítógéppel generált látvány képek .

 A tervek sok félék, sok féle célra készülnek és sohasem azonosak a rajzokkal. Azoknál lényegesen többek.

Előzmény: M-62 team (24040)
Töck Jenő Creative Commons License 2017.10.09 0 0 24041

Ehhez olyan utcában kell telket keresni amelyik nagyjából észak-déli irányú, olyan széles telek kell hozzá, hogy a hálószobát az utca fronton úgy lehessen elhelyezni, hogy nem teszi tönkre az alaprajzot. Meg lehet csinálni, de nem igazán lesz egyszerű. Sok szerencsét.

Előzmény: M-62 team (24040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!