Keresés

Részletes keresés

digium Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22573

Igen, én is pont így vagyok vele! Régen ez volt a nagybetűs építkezős blog!

Előzmény: Belzer (22572)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22572

Hehe, ezt régen követtem amikor készült. Meg később láttam is élőben. 

Egy időben mintha el szerették volna adni, nem tudom végül mi lett vele. 

Előzmény: digium (22569)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22571

Huhhh, meg kell hagyni szép a tetőd! De amint látom jóval több munka és macerásabb ez mint gondoltam :-) 

Gondolom kivitelezni sem egyszerű, nem tudja a sarki ács, meg a falu tüzépén sincs hozzá megfelelő faanyag. Jól gondolom? 

 

Azt hittem egyszerüen csak elhagyjuk a födémet, lesz egy csomó hely meg szép fagerendák és bónuszként még több is marad a tárcámban... 

 

Előzmény: KömKel (22568)
sanyi27 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22570

Nálunk is hasonlóan nyitott födém lesz a ház egyik felénél, látszó szarufákkal. Szintén egyszerű nyeregtető, 6*10m  belső alapterület.

A rétegrend bentről kifelé haladva:

- 10m hosszú 240-es I gerenda amely a két oromfal tetején koszorún támaszkodik

- 10/15-ös látszó szarufák fent az I gerendához csavarozva, lent talpszelemenhez

- belső oldali párafékező fólia

- 5/5-ös stafnik keresztbe a szarufákon 40cm-ként

- szarufák között gipszkarton a stafnikhoz rögzítve

- A verzió: 5/25-ös pallók élére állítva a szarufákon, a stafnik helye kiszabva belőle

- B verzió: 5/20-as pallók élére állítva a szarufákon, 5/5-ös stafnik a szarufákkal párhuzamosan beszabva és így csavarozva a pallók

- külső oldali páraáteresztő-szélzáró fólia

- ellenléc

- tetőléc

- cserép

 

Ahogy Kömkel is írta a falazatba kell néhány pillér a koszorúkba bekötve.

A PIR habos megoldás baromi drága. A tető (110m2, 25cm) szigetelésre cellulózzal nettó 350e Ft-os ajánlatot kaptam (anyag+munkadíj). A PIR asszem 18cm vastagsággal hozza a cellulóz hőátbocsátási értékét, de csak az anyagdíja duplája,triplája? a cellulózénak. A pallózás anyagköltsége még mindig alacsonyabb, mint a PIR. 

 

 

Előzmény: digium (22569)
digium Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22569

Az imént jutott eszembe, hogy régebben ennél a háznál láttam a látszó szarufás kivitelezést kívülről pallózva.

2004.08.16-tól

http://zeblog.mds-epitesziroda.hu/zeblog_0408.php

Előzmény: KömKel (22568)
KömKel Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22568

Nekem ugyanilyen tetőm van a nappali felett, azért (is) tudom jól a lehetőségeidet.

 

1. Kell a falakba mindenképpen vasbeton pillér, vagy ha EPS zsalus lesz a fal, akkor függőleges oszlopvasalás, mindegyik esetben körbefutó felső koszorúval.

2. Feldobod a szarufákat, és a GYALULT FOGÓPOKAT. Kívülről páraáteresztő fólia, légrés, cserépléc, cserép.

3. Szarufák közét szigeteled kőzetgyapottal.

4. Belülre raksz keresztbe 5x10 pallóvázat, közé kőzetgyapotot, majd párazáró hőtükrös fóliát.

5. Jön egy 5x5ös lécváz, a szarufákkal párhuzamosan, a burkolatnak megfelelő kiosztással (gipszkartonnál 40 cm-ként), kiszintezve. A leendő látszó szarufák alá 5x10 palló kell fektetve, brutálisan rögzítve a szarufához.

6. Felrakod a burkolatot végig.

7. berakod a gyalult, látszó szarufáidat, hosszú csavarral minden belső rétegen keresztül rögzítve minél több szerkezeti elemhez. A szarufákat a fogópároknál meg tudod láthatatlanul toldani, igy rövidebbek kellenek, és a csavarodásuk is jóval kisebb lesz.

Előzmény: Belzer (22566)
digium Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22567

Keress egy építészt (amúgy is kell hozzá), a pontos tervek alapján lehet csak pontos árakról beszélni.

A tűzállóság kérdését is tisztázni kéne!

 

Anyagárak tekintetében nézz körbe a neten, hogy mennyibe kerül mondjuk 20 cm szarufán kívüli pur szigetelés fóliástul.

Ennek megfelel kb. 30 cm paroc uns 37 kőzetgyapot az ~2600 bruttó/m2. Kell még párazáró és páraátersztő fólia, 5x15 palló vagy ugyanennyi stafni, és a 7,5x7,5 álszarufa.

 

 

Előzmény: Belzer (22564)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22566

Na látom itt amit írtál több dologtól is szívrohamot kaphatok. Nem szeretnék. Ilyen megoldásokat el kell kerülnöm. 

 

Lehet fogópár. (képet hirtelen csak ezt találtam a neten) 

PIRhez sem ragaszkodok, csak gondoltam egyszerűbb és annyival nem lenne drágább, de ezekszerint rosszul gondoltam. Nem gond el tudom fogadni, nekem ez nem szakmám. 

 

Mit javasolnál erre az esetre? Hogyan lenne célszerű megoldani? 

Előzmény: KömKel (22565)
KömKel Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22565

Ezt kurva drágán tudod 8 méteres fesztávban megcsinálni.

 

6 méter alatt tudsz olyat, hogy ne kelljen fogópárazni sem, azaz teljesen üresen, csak a szarufák látszódnak. Efölött viszont már kellene fogópárazni, a szarufahossz 2/3-1/3-ad arányában.

De ez a fogópáras megoldás is csak nagyon maximum 7.5 méterig mehet el, utána már derékszelemenzni kellene, amit a másik irányú 8 méteres irány tesz lehetetlenné (illetve brutál acél gerendával megoldható).

 

Valamint mindenképpen kell a födém hiánya miatt pár helyre vasbeton pillér a falazatba, mert a födém összehúzása nélkül a tető szétnyomja a falazatot.

 

-

Ha nem ál-szarufában gondolkodsz, hanem szarufa feletti PIRben, akkor szivrohamot fogsz kapni ennek az árától, már most mondom.

Valamint a 8 méteres látszó szarufákkal is gond lesz, mivel ha nem rétegragasztottak (220e Ft/m3), akkor csavarodni fognak, és csúnya lesz.

Előzmény: Belzer (22556)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22564

Értem. Köszi. 

Ez az ál-szarufás megoldás akkor lényegesen olcsóbb mint az szarufák felett szigetelt? 

 

Az hogy miből az még nincs eldöntve, lehet hogy tégla, de lehet eps zsalus is, mert a cél az egy jól szigetelt épület lenne. 

 

Kb 8métert kéne áthidalni a tetővel, és ugyanilyen hosszú is lenne. 

 

Azt a képet csak azért raktam be hogy a födém nélküliséget szemléltessem. 

 

 

Előzmény: digium (22563)
digium Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22563

Ez nagy eséllyel igazi szarufás.

Az álszarufásnál a szarufák között szigetelsz olcsó gyapottal (általában energetikailag szükséges alatta is stafni/pallók között) majd deszka/lambéria teljes felületen, és erre aplikálnak fel szarufának kinéző gerendát/pallót.

 

Hasonlóan néz ki mint a link, csak nem lóg be anyira az álszarufa, csak 5x5 vagy 7,5x7,5 centit.

Előzmény: Belzer (22562)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22562

Mi az a belső álszarufás verzió? 

45fokos tető alatt egy 30 fokos? :-)) gyapottal leterítve a 30 fokos kívülről? :-) 

 

Ez pl mi? 

http://fahaz.info/images/stories/miklos/Duplafalas%20gerenda%20pezowood%20(14).JPG

 

Nem ez a látszó gerendás tető? Én arra gondoltam hogy belül ilyen ezt a deszkák fölött szigetelni aztán szellőztetés és cserép. 

 

Előzmény: digium (22558)
digium Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22561

Miből lenne az oldalfal? Ennek lenne oromfal a végén vagy mint a képen nyitott lenne? Méretek?

Előzmény: Belzer (22560)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22560

Javítottam. 

 

A meglévő nyeregtetős épület oromfalának lenne nekitolva egy olyasmi szintén nyeregtetős de födém nélküli rész, mint a betett képen. 

Előzmény: digium (22557)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22559

...a meglévő sátortető nyeregtető oromfal résszel. 

Előzmény: Belzer (22555)
digium Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22558

Erre gondoltam. (Nyeregtetőhöz kapcsolódik, nem sátortetőhöz...)

 

Pontosabb árat csak tervek alapján lehet kalkulálni, de biztosan olcsóbb a belső álszarufás verzió, mint kivülről a pur/pir hab.

 

Nekem van ilyen házam (látszó szerkezet nélkül), ott vasalt és betonnal töltött eps zsalus elemből vannak a falak tekintettel arra, hogy ilyen szerkezetnél nagy az oldalnyomás. Statikusnak pontosan ki kell számítani a terheket. Nagyobb méreteknél ár szempontjából szükséges lehet összekötés vagy falbekötés a kidőlés miatt.

Előzmény: Belzer (22556)
digium Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22557

Sátortetőnél milyen oromfalra gondolsz, mert ott nincs ilyen???

 

Szerintem skicceld le méretekkel és tedd fell ide a rajzot, hogy mit szeretnél építeni, ne kelljen találgatni. Vagy fotózd le kívülről a toldás helyét, és nagyjából rajzold rá.

 

Előzmény: Belzer (22555)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22556

Mért kell ál-szarufa? Én arra gondolok, hogy falak rajta tető födém elhagyva. Szigetelés a gerendákon kívül pl pur táblákkal, átszellőztetés, lécek és cserép. 

 

Találtam egy képet. 

 

 

 

Szóval mintha egy ilyet neki építenénk egy meglévő épület oromfalának, csak nem lennének leburkolva belül a gerendák hanem láthatóak lennének. 

 

Nyilván nagyobb felületet kellene szigetelni, többe kerülne, de nem kéne semmilyen födém ezért meg kevesebbe. A kérdés hogy összességében árban kb hogy jönne ki a födémes megoldásokhoz képest. 

 

 

Előzmény: KömKel (22554)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22555

Nem szeretnék fa födémet sem. Pont ez az hogy a födém teljesen elmaradna. 

Egy kontyolt tetőre gondoltam ahol az egyik oldali konyt elmaradna mert ott csatlakozna a meglévő épület oromfalához. Esetleg nyeregtető. Mit lenne célszerűbb? 

A félnyereg elfordítva lenne a legegyszerűbb csak azt meg nem lehet összehozni a meglévő sátortető oromfal résszel. 

 

Előzmény: KömKel (22553)
KömKel Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22554

Ha ténylegesen "látszó gerendás" tetőt akarsz látni, akkor viszont kell a tetőn belülre egy ál-szarufázatot csinálni, mert a külső közé és elé a hőszigetelés kerül.

 

Előzmény: KömKel (22553)
KömKel Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22553

A fafödém költsége kb 7-10e Ft/m2.

Helyiség méretétől függ, hogy a tetőfelület szigetelésének többletfelülete (a vízszinteshez képest) ebből mennyit vesz el.

 

Sok esetben a fafödém merevitő funkciót is betölt, tehát bizonyos fesztáv fölött nem tudsz simán üres fedélyszéket csinálni.

Előzmény: Belzer (22552)
Belzer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 22552

Tudnátok abban segíteni, hogy a látszó gerendás tető építésnél milyen költségekkel lehet számolni olyan esetben amikor elmaradna a födém? 

 

Például, ha egy házhoz szeretnék hozzáépíteni egy plusz helységet és itt nem lenne födém, hanem csak tető. A meglévő épület sík oldalfalához (mintha tűzfal lenne, de nem az) csatlakozna. 

 

Hogyan alakulnának így az építési költségek? 

 

Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.01 0 0 22551

Nem a szakmabelieknek szólt amit írtam.

Előzmény: KömKel (22550)
KömKel Creative Commons License 2016.02.01 0 0 22550

Nem a legjobb dolog, de sokszor van az, hogy a szakági tervezőket nekem a megrendelő hozza.

Természetesen én szolgáltatom hozzá az alapadatokat, és át is szoktam nézni a munkájukat, és észrevételezem. Csak ezek az észrevételek nem mindig kerülnek átvezetésre, tehát a felelősség a megrendelőé.

 

Most csinálok egy nagyobb társasházat, az én statikusom nem akarta elvállalni, megrendelő hozott egyet. Ismerem a pasast, egy trehány alkoholista tróger, aki fele áron elvállalta, mint ami reális lenne. Rettentő sok baj lesz még vele...

Az épitészt és statikust különválasztani nagyon gázos, a gépész és elektromos kezelhető.

Előzmény: Töck Jenő (22549)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.01 0 0 22549

"4 kiviteli terv esetén hogy néz ki a dolog, elmegyek az építészhez  elkészíti, majd megyek az épületgépészhez, villamosság stb "

 

Sürgősen el kell felejteni. Normális statikus, épületgépész stb. tervező ilyet nem vállal. Minden tervfajtának (ideértve az építész, statikus, épületgépész, elektromos) tervezönek lesznek olyan részei amit egyeztetni kell a többi tervezővel. Ha ezt egymás után csinálják akkor abból egy katasztrófa lesz. Lakóépületnél (iparban már nem) az a célszerű ha az építész fogja össze a munkát. Amellett nem árt ha a tervezők ismerik egymás szokásait. Mégegyszer mondom, én nem csinálnám.

Előzmény: nitacs (22544)
Zolysys Creative Commons License 2016.02.01 0 0 22548

ok köszi így nekem már jo :)

Előzmény: KömKel (22547)
KömKel Creative Commons License 2016.02.01 0 0 22547

120-150e/hasznos m2 + ÁFA

 

Ennél konkrétabbat enm lehet mondani rendes költségvetés nélkül.

Előzmény: Zolysys (22546)
Zolysys Creative Commons License 2016.02.01 0 0 22546

Ha már... 124 nm szuterén kb? keresztben 2 főfal

Egyre inkább szá,molnom kell.. Ma olvastam HVG: CSOK miatt mennek fel az árak.. francba...

Előzmény: KömKel (22545)
KömKel Creative Commons License 2016.02.01 0 0 22545

1. Lábazati zsalukővel, XPS peremsáv szigeteléssel, vasalt szerelőbetonnal együtt kb 3-4 millió ft.

 

2. Sokkal. Ezt nem lehet megtippelni, mert a pontos tereplejtés kell a számitáshoz, nagyban függ a meredekségtől is.

 

3. Valószínűleg sávalapja van, a lábak alatt kiszélesitett pontalapokkal. Valamint a ház "alja" egy monolit vb födém.

Ennek szerintem 1.5-2x-es ára van, mint a sima sávalapnak.

 

4. Változó. Van amikor te külön mész a szakági tervezőkhöz, és van mikor az épitész fogja össze mindegyiket.

Előzmény: nitacs (22544)
nitacs Creative Commons License 2016.01.31 0 0 22544

 Egy ilyen költségvetést nem lehetne elkérni. Jó kiindulási alap lenne számolgatáshoz.

 

Lenne még egy pár kérdésem (elnézést a teljesen laikus kérdésekért):

 

1. egy 10x10-es ház alapozásának kb. mennyi a költsége

 

2. lejtős telek mennyivel növeli meg a költségeket ( tudom, ez így nagyon esetleges, de mondjuk x m3 megmozdítása, elvitele mennyibe kerülhet)

 

3. vagy egy lábakon álló ház http://www.szephazak.hu/gallery/gallery.php?database_name=magazin_articles&database_id=42 kialakítása hogyan működik, hogy néz ki az "alap", illetve egy ilyennek milyen költségei lehetnek

 

4 kiviteli terv esetén hogy néz ki a dolog, elmegyek az építészhez  elkészíti, majd megyek az épületgépészhez, villamosság stb 

 

 

Még folytatom.

 

nagyon köszönök minden választ

Előzmény: KömKel (22042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!