Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2015.10.06 0 0 21889

Ha az alja beton+burkolat, akkor 40e ft/m2, ha terkovezett, akkor 30e ft/m2-el kell szamolni kb

Előzmény: peter17 (21888)
peter17 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 21888

Persze, már néztem azt is... sokat keresgetek ott.

 

Felhasználni egy-az-egyben nem lehet semmit valóban, de ötletet próbál az ember valahol találni...

 

Még mindig nagyon bent a bogár a fülembe, hogy lehet/érdemes összehozni a nagy terasz a kinti konyhával. Tervező már rajta van, megvárom míg valamit kihoz belőle...

 

Fedett terasz építése, látszó tetőszerkezettel, alul csak a szükséges oszlopokkal, mekkora költség nagyságrendileg nm-enként?

 

 

 

Előzmény: qwer1234 (21886)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.10.06 0 0 21887

A tervezés egyik fontos része, hogy az ember merjen fantáziálni. A másik, hogy tartsa tiszteletben a realitásokat és ha egy hozzáértő szerint az ötlet nem jó, akkor fogadja el. Lehet keresni hasonló példákat, de az már mások igénye és gondolatai szerint valósult meg. Elő kell venni papírt, ceruzát és néhány változatot fölskiccelni, majd megmutatni a tervezőnek. Valószínüleg egy az egyben egyik sem lesz jó, de a tervező - remélhetőleg - fel tudja mérni belőle a kívánságokat. Ha lehet is ilyet találni az interneten azt sem lehet változtatás nélkü használni. Majdnem negyven éves tervezői gyakorlatomban NEM volt olyan, hogy egy tervet változtatás nélkül lehetett volna másodszor is fölhasználni. Lehet, hogy egy amatőrnek föl sem tűnik az az apró probléma ami miatt komoly változtatásra van szükség. Mégegyszer: bátran fantáziálni, de elfogadni a tervező kritikáját,

Előzmény: peter17 (21885)
qwer1234 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 21886

pinterest.com -on nézted már?

Nem rossz ötlet ez az összekötés. Nekünk is ugyanilyen a telek, a ház hasonló koncepció szerint épülne, csak a terasz lesz majd kisebb. De ilyen nyári külső konyha-sütögető szabadidős helyet mi is terveztünk. 

Előzmény: peter17 (21885)
peter17 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 21885

Sziasztok!

 

Lejtős telekre tervezünk házat. A ház a lejtős telek miatt, kétszintes (fele alatt pince). A házhoz egy nagy fedett teraszt szeretnénk,a telek adottsága és a kilátás miatt.

 

Tervezőnknek első körben 20-30 nm-es-et mondtunk, ami alatt nem lenne már épület, csak a szükséges betonoszlopok. (az alját fedett tárolóként használnánk...)

 

Későbbiekben a telekre egy külön helységet gondoltunk, egy kemencés-kiülős helyet.

 

Azonban tervezőnk szerint, élhetőbb és praktikusabb lenne ha a házzal, főként a lakószinttel össze lenne kapcsolva, ez a külső helység. Szóval maga a teraszon lenne egy "outdoor kitchen", kerti konyha, minden eszközével...

 

Az ötlet tetszik, azóta próbálok keresni hasonlót, de példát nem találtam még ilyenre... 

 

pro/kontra véleményeket szívesen várok a témában.

 

Üdv.: Peti

gainge Creative Commons License 2015.09.19 0 0 21884

Tudnátok hozzávetőleges nm árakat mondani? Illetve éves energiaköltségeket? 

 

Minősített passzívház (350e amit írtál ez bruttó?)

AE ház (itt mik a kw paraméterek?)

A+

 

Előre is kösz. 

KömKel Creative Commons License 2015.09.12 0 0 21883

Passziv házat, ha minősitettet akarsz, akkor érdemes kifejezetten ph-tervezővel csináltatni, de nagyon mélyen zsebbe kell nyúlni.

A többinél gyakorlatilag a szigetelések vastagitása, és az épület tömegformálása dönti el, hogy milyen lesz.

 

Passziv házat nem vállalok, mert a PHPP számitást minden egyes változtatásnál végigcsinálni kész horror, és túl sok munkám van ahhoz, hogy ilyesmire legyen időm. AE-vel és a többivel semmi bajom sincs, azok jobban haladósak.

 

Tervezési dijak nagyon változók.

Ha 200e Ft/m2 költséget veszünk kivitelezési összköltségnek (az épületre), akkor 1.5% az engterv épitészet, és kb ugyanennyi a kiviteli terv épitész része.

Statika 0.5-1%, gépészet szintén.

 

Szóval a kiviteli költség 4-5%-a az engterv és kiviteli terv összesen (épitészet, statika, gépészet, elektromos)

(Épp ezért rohadt drága a PH ház tervezés, mert ott ~350e Ft/m2 árral számolnak)

 

Előzmény: London26 (21881)
sylvanus67 Creative Commons License 2015.09.10 0 0 21882

na ebből úgy sem lesz semmi, sajnos

Előzmény: London26 (21881)
London26 Creative Commons License 2015.09.10 0 0 21881

Köszönöm az eddigi információkat!

Ha már itt tartunk, a engedélyezési tervezés+kiviteli tervezésnek van "reális" nm2 díja? Gondolom ez nagyban függ a leendő ház elhelyezkedésétől,  az építtetők extra kéréseitől is.

Az mennyire befolyásolja az árat, hogy A kategóriás, vagy AE, esetleg Passzívház tervezés szükséges?

Kömkel te használsz PHPP-számítást, esetleg terveznél passzívházat is?

 

Erről mi a véleményed?

http://mno.hu/belfold/uj-kezekben-az-epitesi-engedelyek-1303354

 

 

 

Előzmény: KömKel (21880)
KömKel Creative Commons License 2015.09.10 0 0 21880

Nem igazán van "reális ár".

Én pl 10e Ft-ot kérek +kiszállás, és ha nagy a távolság, akkor az utazáshoz még felszámolok valamennyit.

Van statikus, aki 30e alatt meg se mozdul, gépészt is ismerek aki 25e+kiszállást kér.

 

Ez kicsit attól is függ, hogy ki hogyan szereti az ügyfelet "beetetni".

Én viszonylag drágán tervezek, olcsón művezetek. Van aki olcsóbban tervez, viszont drágán művezet.

Előzmény: TOM (21879)
TOM Creative Commons License 2015.09.09 0 0 21879

hello,

 

tervezői művezetésnek mi a reális ára? Kiszállás nélkül/per alkalom.

 

Kösz előre is,

T

Előzmény: KömKel (21878)
KömKel Creative Commons License 2015.09.07 0 0 21878

Tervezői művezetést csak kizárólag saját kiviteli terv alapján vállalok. Ott tudom a kérdések nagy részét telefonon is rendezni, ami mindenkinek jobb és olcsóbb.

 

Egy általános épületnél:

- alapozás kitűzése

- beöntés előtt vasalás ellenőrzés

- zsalukő lábazat kitűzése

- első sor tégla kirakása/kitűzése

- fél belmagasságnál méretellenőrzés (amikor már látszanak a nyilások)

- áthidalók ellenőrzése

- koszorú/födém vasalás ellenőrzés

- emelet esetén fentiekből a falazást érintő+födém

- áccsal megbeszélés

- tetőszerkezet felénél ellenőrzés

- tető kész ellenőrzés

- nyilászáróssal egyeztetés

 

Ez kb szerkezetkész állapot.

Utána azért már a tervek alapján elég jól lehet haladni, csak ritkábban kell kijárni. Persze ha az ügyfél igényli a komolyabb kontrollt, nincs akadálya.

 

A művezetés ft/alkalom+kiszállás nálam. Járok Szegedre is egy épület miatt művezetni, szóval távolság nem annyira akadály, de keményen megkérem az árát. 

 

 

Ha csak épitési engedélyezési tervet csinálok, akkor telefonon/mailen tudok segiteni, illetve természetesen ki is megyek a helyszinre egyeztetni, de azt mindig elmondom, hogy az engterv alapján sokféleképpen meg lehet épiteni egy épületet műszakilag, tehát azon kivül, hogy elmondom mit hogyan gondoltam, a kivitelező sokszor elmegy a saját feje után, és nincs felette kontrollálási lehetőséged, mert engterv alapján nem tudsz részletes műszaki dolgokat elvárni.

 

Azt is mindig elmondom, hogy a kiviteli terv ÖSSZESSÉGÉBEN nézi az épületet, tehát össze van hangolva a kőműves/ács/gépészeti dolgok, ami engterv szinten nem látszódik.

Nagyon sokszor előfordul, hogy pl az ács tetőszerkezeti terv hiányában megcsinálja a tetőt, és utána derül ki, hogy egy kémény pont szarufát üt. Vagy egy gépészeti cső pont egy vasbeton gerendán menne át. Vagy hogy egy vasbeton pillérnél nem lett belülre rakva hőszigetelés/ytong, hogy vezetékeket lehessen vinni előtte.

 

Nem mindenható a kiviteli terv, mert én is/mi is hibázunk. Viszont ez számonkérhető. Az engterv alapján végzett kivitelezésnél a kivitelező bármikor takarózhat azzal, hogy nem volt kellően részletes terve.

 

Hála égnek már 95%-ban csináltatnak (nálam) az emberek kiviteli tervet is... meg persze rengeteg más által készitett engtervből kell kivitelit csinálni.

Előzmény: London26 (21877)
London26 Creative Commons License 2015.09.06 0 0 21877

Köszönöm, nagyon jó ez a 3D bejárás, tényleg jól megmutat mindent!

Nálad a tervezői művezetés milyen fokú jelenlétet jelent? Tudod előre, hogy mik azok a fő kritikus pontok, amiknél mindig ott vagy és azokért a napokért kiszállásonként fizet az ügyfél, vagy amíg az építkezés tart, addig van egy fix összeg, és attól függően milyen munkás csapat dolgozik, olyan mértékben vagy jelen? Gondolom az építkezés tőled való távolsága sem közömbös...

Ha nem te vagy egy építkezésen a tervezői művezető, akkor mennyire követed az építkezés alakulását? Vagy ilyenkor megjön az építési engedély és jó napot kívánok, leveszed róla a kezed?

 

Előzmény: KömKel (21876)
KömKel Creative Commons License 2015.09.05 0 0 21876

Ha igazán profit akarsz, akkor több nézőpontból készül ilyen térbe illesztett látványterv. Mindig vannak változtatások, amik természetesen plusz költséggel járnak.

Egy látványtervező cég nem fogja olcsóbban megcsinálni, egyetemisták mellékesben igen.

 

--

Nincs időm a honlapot frissiteni, hála égnek el vagyok látva munkával igy is, mindig mailben küldök referenciákat annak, aki kéri.

Én már leszoktam a fullos, agyonrenderelt látványtervekről, mert inkább 3D bejárásokat csinálok, amikben konkrétan bejárható a berendezett épület és környéke, majd ebből screenshotolok ki képeket.

 

 

 

 

(mindegyik kép más házból van)

 

Itt egy bejárható 3D, le kell tölteni, és az exe file-al indul. Irányitása a 3D hasznalati utmutato-ban van.

Előzmény: London26 (21875)
London26 Creative Commons License 2015.09.04 0 0 21875

Köszi. 500k plusz költséget jelent egy ilyen látványterv a hagyományoshoz képest?

Te egyébként milyen látványterveket készítesz, mert néztem a honlapod, de ott nem találtam referencia 3D terveket. Tudnál ide feltenni egy-egy kül-és beltéri 3D-s látványterved?

A napelemet egyrészt asszony kérésére tenném lapos tetős garázsra, mert nem szeretné, ha eltakarná a szép cserepet a ronda napelem. Másrészt úgy tudom, hogy ezeket takarítani kell hótól, ráfagyástól ,amit télen egy meredek tetőn kissé akrobatikus és veszélyes lenne.

Előzmény: KömKel (21874)
KömKel Creative Commons License 2015.09.04 0 0 21874

Mivel ilyesmivel kevés épitész foglalkozik, általában kiadják látványtervező csapatnak.

(egyébként nem nagy kunszt, csak pontos koordináták kellenek a fényképkészités helyéről/irányáról, és rengeteg idő mire betököli az ember)

 

Viszont minden változtatás a terven a látványtervezést is módositja, tehát elég keményen megkérik az árát. Ha fél milla alatt megcsinálják, akkor örülhetsz.

 

Ha előirás a magastető, akkor meg kell nézni, hogy van-e %-os kivétel ez alól, illetve melléképületre lehet-e mást rakni. Legtöbb helyen össz tetőfelület bizonyos %-ában térhetsz el az előirt hajlásszögtől, de csak akkor, ha a lakóépületbe van integrálva a melléképület is.

(Mondjuk nem értem, hogy a napelemnek miért jó a lapostető...)

 

Előzmény: London26 (21873)
London26 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 21873

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire drágítja meg a tervezést, ha a tervezett házat az építés helyén meglévő valós környezetbe integrálva tervezik? (lásd képek)

Illetve ahol előírás a magas tető, ott a garázst lehet-e lapos tetősre tervezni, hogy arra kerüljenek napelemek?

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.02 0 0 21872

Valamit tisztázzunk.

Hogyan kell mérni és számolni a tetőt?

1. A tetőszerkezet az eresz függőleges vetületének területe.  Ebbe belatartozik a faanyag és a fém kötőelemek (legalább 1o%-ka a faanyagnak- ha rendesen dolgoznak)

2. A hélyazat a tetősíkok kiterített területe. Ebbe belatartozik az ellenlécezés, a fólia, a cseréplécezés és a cserép mindenféle tartozékával, madárhaló az ereszhez, hófógók, spéci folia a gerincekre, stb.

3.  Bádogosmunka: midenféle lemezprofil, vápa bádogok, csatorna és lefolyók az összes tartozékkal, kéményszegélyek, stb, ezt folyó méterben szokták mérni.

4. Ezen kívül van a finisz: vihardeszka (fm), széldeszka (fm), eresz kiképezése és burkolása (nm). 

 

Meg kell rendelni a tervezőtől a kivitelezési tervet, mert ez a tervfázis tartalmazza a pontos mennyiségek és anyagféléket, a részletrajzokkal együtt- amiután a kivitelező majd dolgozik. 

 

Ennek a bírtokában kell kérni egy ajánlatot, két- három cégtől, esetleg referenciákkal.  

Amikor van tételes ajánlat, az anyagárakat lehet ellenőrizni, a többi munkaráfordítás, eszközráfordítás, szállítás, járulékok és profit.

 

Ez az arajánlatkérési folyamat egyáltalán nem komplikált. Csak kell az a lista hozzá. Akkor már nem néz senki se madárnak. 

Persze le lehet egyszerűsíteni az egész kérdést nagyvonalúan egy négyzetméteres árra, de a te pénzed bánja. 

 

 

 

 

 

Előzmény: Nettótömeg (21862)
tomyy78 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 21871

Sziasztok

 

Rendelt már valaki a mapefutártól építőanyagot? vélemények?

 

előre is köszi

epitkezes1 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 21870

jó lenne, ha a mondat első felét is befogadnád..

 

"3 hét alatt úgy készül el egy 170 m2-es tető+födém, ha 10-12 ember dolgozik rajta végig. "

 

szerintem KömKel látott már pár ácsot. meg brigádot is. :D

Előzmény: Nettótömeg (21869)
Nettótömeg Creative Commons License 2015.09.01 0 0 21869

"10-12 ember dolgozik rajta végig"

 

Ember, te láttál már ácsbrigádot közelről?

Van egy nekünk a közvetlen rokonságban, de soha életében nem dolgozott 4 embernél többel egyszerre, de inkább csak 2-3-al maximum.

Előzmény: KömKel (21866)
kaposznyak Creative Commons License 2015.08.31 0 0 21868

Hőszigetelés még előttem van. 180 nm 10 cm-es kőzetgyapot, meg 50 nm 6cm xps.

 

Árajánlatokat már kértem, de még nem kaptam. Valaki csináltatott mostanában ilyesmit? Ha igen, megköszönnék egy épp aktuális árat.

 

Persze tudom, sok mindentől függ, de mégis...

kaposznyak Creative Commons License 2015.08.31 0 0 21867

Ha írsz egy email címet, elküldöm a tavalyi házbővítésem árajánlatait.

 

Ülve olvasd el őket:-)

Előzmény: peter17 (21863)
KömKel Creative Commons License 2015.08.31 0 0 21866

Sok mindenben nincs igazad.

 

A szeglemezes tetőnél volt helyszini bejárás, hogy egyáltalán daruzható a helyszin? Be tud kanyarodni majd a szállitó autó?

Bele van számolva a szeglemezes tető árába annak a gyártmányterv ára?

 

Totálisan kizártnak tartom, hogy olcsóbb lenne, mint a hagyományos ácsolt tetőszerkezet, az utóbbi pár évben én is kértem árakat mindkettőre, és jó ha egy árban voltak.

 

3 hét alatt úgy készül el egy 170 m2-es tető+födém, ha 10-12 ember dolgozik rajta végig. 

4 millió/21 nap = ~190e Ft/nap, ami 20e Ft-os napibér/fő. Ami ugye megint megtévesztő, mert akkor nincs kiszállás, gépdij, járulékok, HASZON, stb.

 

Szóval nem kirivó az a 4 milla, csak szimplán drága.

 

----

"2015 van, és állítólag döglődik az építőipar.

Akkor kell keresni olyat, aki a feléért is hajlandó megcsinálni, vagy más technológia kell, mint esetünkben."

 

Hát ez meg végképp felejtős, lasszóval kell fogni a szakikat, mindenkinek hónapokra előre lefoglalt munkái vannak.

Egy 2 évvel ezelőtt megkezdett házhoz képest tavalyi épitkezést már 10%-al többért vállalt el egy általam ismert brigád. Az idén kezdett ház ehhez képest megint 10%-al drágább lett, egy most kezdett épületnél megint emeltek az áron.

 

Szóval évközben lazán 20%-al lehetett emelni az árakat, mert igy is bőven van rá kereslet.

Előzmény: Nettótömeg (21865)
Nettótömeg Creative Commons License 2015.08.31 0 0 21865

Egyelőre ott tartunk, hogy választanunk kellett a szeglemezes tető kontra sima magastető között.

Volt egy olyan infónk, hogy a szeglemezes a fele annyi, mint a magas tető árban.

És nagyjából igazunk is lett, ami az árajánlatokat illeti.

Persze a szeglemezes cégek közt is óráisi a differencia, szóval keresgéli kell köztük is normálisat.

Ha nem is a fele pont, de nagyságrenileg lehet rajta 1,5-2 M-t spórolni.

Annyi pénzért pedig nagyon sokat kell dolgoznunk nekünk legalábbis, nem 3 hetet.

 

Ráadásul a szeglemezes nem igényel alátámasztást, ami fontos, mert nem volt kedvünk oszlopokat tenni a házba csak ezért.

Mi is jövőre fogunk építkezni, de a tervezőnek meg kellett mondani a tető típusát, ezért kellett ez most.

 

A szakik árképzési szokásaival kapcsolatban teljesen igazad van, hihetetlen összegeket tud némelyik elkérni.

Mi úgy gondoljuk, hogy technológiától függetlenül a 3 hetes munkadíjra totál irreális a 1,5M.

 

2015 van, és állítólag döglődik az építőipar.

Akkor kell keresni olyat, aki a feléért is hajlandó megcsinálni, vagy más technológia kell, mint esetünkben.

Előzmény: peter17 (21863)
KömKel Creative Commons License 2015.08.31 0 0 21864

A tetőnek olyan 2.5-max 3 millióból ki kellene jönnie mindenestől, ha nem túl extrém.

A fafödém olyan 4-5000 Ft/m2 anyagostól, ha csak szimpla padlásfödémről van szó.

 

Szóval annyira azért nem sok a ~4 milla, bár reálisabb a 3-3.5.

Előzmény: Nettótömeg (21862)
peter17 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 21863

Szia!

 

Erre csak egy apró példát tudok válaszul:

 

-tavaly emelt szintű fűtéskész lakást vásároltunk, s a fürdőszobába a kiállásokon módosítani kellett még a burkolás előtt (egyrészt nem voltak vízszintben :), másrészt minimálisan odébb kellett tenni őket.. 10-30 cm-t) Hívtam néhány szakit.. az első srác ezért a munkáért, és hogy csempézés után felszerelvényez 60ezer Ft-ot akart kérni. Mondtam neki, hogy ez nekem túl sok..., s még ő volt felháborodva, hogy mit akarok, kiállásonként 10ezer Ft alatt nem csinálja meg senki. Hozzáteszem 5 nm-es fürdőről van szó...

 

Persze találtam egy régebbi szakit, aki teljesen korrekten 2-szeri kiszállással 20ezer Ft-ot kért.

 

Jövőre mi is építkezni tervezünk, már előre félek, hogy milyen árak lesznek... 

 

Most építkeztél? Többi munkadíjjal megvoltál elégedve? Írhatnál róla néhány hasznosan...

Előzmény: Nettótömeg (21862)
Nettótömeg Creative Commons License 2015.08.27 0 0 21862

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy egy 170 nm-es tetőt (20 fokos - mediterrán ház) manapság mennyi pénzből lehet nagyságrendileg kihozni.

 

Kaptunk egy ajánlatot 1,5M bruttó munkadíjra, valamit 2,5M-t anyagköltségre tokkal-vonóval (fafödémmel, bádogos munkával, tetőfedéssel). Összesen 4M Ft kb, de bevallom rettenetesen sokallom. 

Tényleg 1,5M ft-ért lehet csak feltenni fullra egy tetőt 2015-ben?

Ez általános ács-tetőfedő munkadíj?

 

Nagyon köszi a hozzászólásokat előre is.

NeomatiK Creative Commons License 2015.08.25 0 0 21861

R.I.P. Régi Kazán, üdv kondenzációs kazán

Januártól már csak új fajta kazánt lehet üzembe helyezni. Alsó hangon 400 ezer lesz a csere. Tovább »

forrás: Index.hu

 

..I..

István a kováts Creative Commons License 2015.08.22 0 0 21860

Nyilván ezért marad ez a telek beépítetlen.

 Egy történet a környezetemből.

 Az egyik öcsém is építkezni akart úgy 35 éve. Ráakad t ő is egy ilyen maradék telekre. Gyorsan megvette.

 Majd építkezett. Az elve az volt hogy a házat nem szabad megemelni, úgy jó ha akert és a szoba egy szintben van. Megépült a ház az elképzelései szerint. Ugyan mondogattuk hogy legalább 2 lépcsőt nem ártana megemelni,  a földet részüsen fel lehet tölteni.  Hajthatatlan volt. Majd pár év múlva ő érdeklődött a buvár szivattyúkról. minden ősszel üzembe állította.

 a másik véglet nálam ahol soha sincs még a hétfői zuhé  ( aug 18 ) után se  3 cm -nél magasabb víz   70 cm -re emelték a házat az elődeim.

 Hülyeségből, kivagyiságból a fene tudja.

 Később az öcsém azt házat eladta, azután meg a hegyre épített, a sziklára.

Előzmény: hihiék (21854)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!