Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 21503
Előzmény: angelkate (21502)
angelkate Creative Commons License 2015.04.01 0 0 21502

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem körülbelüli árat mondani villanyszerelésre, egy normál, 130m2-es családi háznál? Mi a reális összeg?

Új ház, tégla falak, 3 szoba, nappali, konyha, mosókonyha, garázs.

 

Köszönöm! :)

KömKel Creative Commons License 2015.03.30 0 1 21501

Manapság már e-naplózni kell az épitkezést, és az EKAER miatt megszűnt mindenféle féláfázás/áfa nélküliség.

Már 500 kg szóródó anyagról (pl sóder) szóló szállitást be kell jelenteniük, ami egyébként 0.4 m3 sincs.

 

Én kizártnak tartom a 150e Ft/m2 költséget.

 

Költségcsökkentési ötletek a házadhoz:

- nem kell a középfőfal, ha megelégszel fafödémmel. Teljesen mindegy az épületszélesség, 9-10 méterig meg lehet oldani függesztett fogópáros szerkezettel a tetőt és födémet. Nagy hátránya, hogy a padlástér nem lesz használható, illetve nagyon korlátozottan.

Előnye, hogy nagyon olcsón kihozható ezáltal a födém, valamint ha nincs középfőfal, az alá nem kell alapozás, stb.

 

- 25-ös vagy 30-as PTH N+F fal, 12-15 cm hőszigeteléssel (EPS, vagy grafitos EPS)

A homlokzati hőszigetelést később is vastagithatod pár év múlva, de nagyon minimum 10 cm-t most rakass fel.

 

- az áthidalókat erősitett koszorúvasalással kell megoldani (szélesebb ablakoknál), igy az ablakok fölé elég az olcsó A12-es porotherm áthidaló

 

- kazánházat rakd inkább az épület mögé/mellé, hőszigetelt burkon kivülre (vegyestüzelés esetén). Teljesen felesleges lakott tér m2 áron kazánházat csinálni, ráadásul ennek minimum a duplája kellene alapterületben.

Arra kell figyelni, hogy a kazánkémény minimum 6 méter magasnak kell lennie, tehát érdemes a ház bejárata mellé rakni pl, és a kéményt az oromfalon felvinni a háztető fölé.

 

Tervezőből olyat keress, aki rálát a kivitelezésekre is, és/vagy kijár tervezői művezetni, mert az iróasztal mellé ragadt kollégák belekergetnek a rózsaszin ködbe, fingjuk sincs a tényleges kivitelezési árakról.

Előzmény: oritibor (21500)
oritibor Creative Commons License 2015.03.30 0 0 21500

Kedves Kömkel!

 

Köszönöm gyors válaszod! A "tervet" csak én készítettem mint teljesen laikus, ezért nem stimmelnek alaki dolgok rajta. Alapvetően annyit volt az elképzelés, hogy egy egyszerű, élhető élettér legyen max 4 fő részére, úgy hogy a szülői háló ne legyen sem gyerekszoba, sem konyha, sem fürdőszoba vagy wc mellett. A telek amire szánnánk szabadon beépíthető, külterület 70%-os beépíthetőséggel (kb. 1200 nm-nyi maga a telek). Eléggé elszomorodtam az összeg alapján amit írtál, hogy mennyiből lehet ezt összehozni, nem gondoltam, hogy egy 85 nm-es egyszerű "kockaház" 18.000.000 Ft-ba kerül. Ráadásul a környezetemben építkezők max. 150e Ft-ra tették a saját építési költségeiket bruttóban (Debrecen). Jól gondolom, hogy a tervezőnek hellyel-közzel (+-10%) majd meg kell tudnia saccolni az építési költségeket? Nem szeretnék úgy belekezdeni, hogy a végén még 3-5 millió hiányzzon a befejezéshez. :(

Előzmény: KömKel (21499)
KömKel Creative Commons License 2015.03.30 0 1 21499

1. Legfontosabb:

Ugye szabadonálló beépitésű telketek van? Mert máskülönben eleve kuka az épület. Vagy pedig a fürdőben és gardróbban max 60x60-as ablak lehet (+üvegtégla).

 

2. Költség:

Kizárt, hogy ennyiből ki tudd hozni.

Eleve elmegy 500e Ft az engedélyezésre, meg egyéb papirmunkára. Ha lesz kiviteli terv, akkor több is (ami eleve erősen ajánlott).

 

Igy maradna kb 150e Ft m2-ként, amiről még hiányzik az ÁFA. Nagyon alsó hangon most 160e Ft/bruttó m2 áron lehet felépiteni egy épületet, de minél kisebb, a fajlagos költsége annál több. Reálisan ez 18 millió körül lenne.

 

3. Terv:

- WC nem nyilhat közvetlenül a konyha légterébe, legalábbis papiron meg kell oldani máshogy. Viszont a külön WC kell, mert 2 szobánál több van.

- kazánháznak az a méret édeskevés, majdnem még egy gázkazán+HMV puffer is többet kér.

Mivel külső bejáratos, feltételezem, hogy vegyestüzelésű kazán lenne, annak ez a hely édeskevés. Ha vegyestüzelésű kazán, az égéshez a levegőt kivülről igényli, azaz a kazánház hideg lesz, a csatlakozó helyiségek felé hőszigetelés illene.

- bejárat igy nagyon nem jó. Egyik oldalra el kell tolni a bejárati ajtót, és akkor legalább az egyik falnál lehet egy kabátfogas+cipős.

- a rajzon lévő falak nem arányosak egymáshoz. A belső ha 10 cm-es, akkor ezem a rajzon kivül 20 cm-es fal van. (Ez csak rajzi hiba)

Előzmény: oritibor (21497)
oritibor Creative Commons License 2015.03.30 0 0 21498

A kép lemaradt, bocsánat.

oritibor Creative Commons License 2015.03.30 0 0 21497

Sziasztok!

 

Házépítés/terveztetés előtt állunk a párommal, néhány kérdésem már volt is hozzátok.

Elég konkrét elképzelésünk van a házat illetően, már ami az alaprajzot illeti.

Megtennétek, hogy véleményezitek, hogy szerintetek mi az ami jó, és mi az amit nem találtok a legjobbnak?

Északról-nyugatról haladva sorolom az óra mutató járásával megegyezően a helységeket:

Gyerekszoba 1., gyerekszoba 2., Fürdőszoba, WC, Gardrób, Szülői hálószoba, Nappali-Konyha, Kamra, Kazánház.

Tényleg örömmel venném, ha van kritikátok, sokat segítenétek. 3D-ben is elkészítettem, berendezve, úgy egész élhetőnek tűnik. Számításom szerint ez kb. 85 nm lenne és a keretünk 12-13 millió Ft lenne a teljes építkezésre. Kivitelezhetőnek tartjátok?

 

Előre is köszönöm válaszotokat!

 

Üdv:

 

Tibi

Hangus Creative Commons License 2015.03.24 0 0 21496

Kedves KömKel! 

Én is kérhetnék privátban egy cs. ház kivitelezési szerződés-mintát? előre is köszi.

n.h.b@digikabel.hu

Előzmény: KömKel (21489)
SBau Creative Commons License 2015.03.22 0 0 21495

Tisztelt P-L,

 

Többnyire Németországban dolgozom cégemmel, csapatommal, építőipari kivitelezéssel foglalkozunk.

Magyar cégem, és Német cégem is van, elsősorban a biztosítások, illetve garanciák miatt.

Német cégem Augsburgi telephellyel, a magyar cég győri telephellyel..

Többnyire saját emberekkel (magyarok), és alvállalkozókkal dolgozom.

Jelenleg Brüsszelben dolgozunk, az Audi gyár egy új csarnokán.

Ha érdekel, keress meg bátran egy beszélgetés erejéig.

Tel: +49 151 54773163

 

Üdv: Sikk Balázs

 

 

 

Előzmény: P-L (21494)
P-L Creative Commons License 2015.03.19 0 0 21494

Sziasztok!

németorszagban szeretnenk egy ikerházat épiteni, viszont magyar céggel.Erre ha esetleg tudnátok céget ajánlani az nagyon jó lenne. Meg van a telek is már. Köszönöm

Barti78 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 21493

Röviden: Az ytong tégla, ami a képen van. Passzív háznál szokták 2 sorban alulra ezt rakni, a válaszfalak alá is. A silkát akkor érdemes használni, ha ytong a fő falad, hogy belül legyen hőtároló tömeg (ez sokkal drágább megoldás, mintha csak téglából építkeznél). Ha nem gondolkodsz passzív házban és nem is akarod minősíttetni, akkor nem érdemes ezzel foglalkozni. A lényeg, h jó sok szigetelés legyen mindenhol… :), csomópontokra oda figyelve, föld alá is menjen le min. 30 cm-t a lábazati XPS, ha sávalap van tervezve… 

Előzmény: London26 (21482)
gabrielke Creative Commons License 2015.03.17 0 0 21492

Ezek bizony fixen szarok. Üzemeltetek levlistákat, freemailnek például egyszerre egy levelet lehet küldeni, különben eldobja. Külön szabályt kellett rá emiatt csinálnom (még évekkel ezelőtt). Freemaileseket rendszeresen ledobálja a lista mint elérhetetleneket. Nem szoktam sírni utánuk... :)

 

Előzmény: KömKel (21491)
KömKel Creative Commons License 2015.03.17 0 0 21491

Nekem az a bajom ezekkel a szolgáltatókkal, hogy nem fixen szarok, hanem randomszerűen.

Van olyan, hogy átmegy minden, én nyugodtan csinálok mást, mert elküldtem a terveket... és két nap múlva jön egy Mailer-Daemon, hogy mégsem ment át. És az ügyfél meg engem hajt el a pitsába, hogy hol az igért cucc.

 

Tavaly emiatt buktam egy melót, azóta mindig kérek egy másik (nomrális) szolgáltatós mailcimet is, különben én sem vagyok hajlandó dolgozni.

Van egy olyan ügyfelem, ahol a férjnek citromailje van, a feleségnek freemailje :)) Én meg kértem egy normálisat, és csak azon keresztül tudunk levelezni, mert a csatolmányos leveleket a másik kettő visszadobja/elnyeli.

Előzmény: gabrielke (21490)
gabrielke Creative Commons License 2015.03.17 0 0 21490

Mert a userek végtelenül lusták, azért.

Én nemes egyszerűséggel közölni szoktam, hogy _nem_ küldök levelet ilyen címre. Lesz szíves egy normális szolgáltatónál regisztrálni, majd közölni az új mailjét, ahova átküldök bármit.

 

 

Előzmény: KömKel (21489)
KömKel Creative Commons License 2015.03.16 0 0 21489

Elküldtem.

De a citromailről szinte mindig visszajönnek a csatolmányos levelek, szóval visits ha nem kaptad meg.

 

(egyszerűen nem értem egyébként, hogy a freemail és citromail hogy a fenébe nem halt még ki... egy kalap szr mindegyik, és állandó probléma, hogy a leveleket visszadobálják. Képtelenség iylen cimeken bármit egyeztetni, mert a rendszer totálisan megbizhatatlan. Kell a mail mellett küldeni egy smst is, hogy "küldtem mailt, szólj ha nem kaptad meg")

Előzmény: frakkx (21488)
frakkx Creative Commons License 2015.03.16 0 0 21488

Ha nagyon szépen megkérnélek , elküldenéd nekem is;; ?   bamboo8@citromail.hu

 

Előzmény: KömKel (21486)
CyberShot Creative Commons License 2015.03.16 0 0 21487

Mail ment, köszi!

Előzmény: KömKel (21486)
KömKel Creative Commons License 2015.03.16 0 0 21486

Dobj egy mailt, és küldök egy nagyon korrektül összeállitottat.

Előzmény: CyberShot (21485)
CyberShot Creative Commons License 2015.03.16 0 0 21485

Tisztelt Fórumozók!

Tudnátok nekem segíteni egy családi ház kivitelezési szerződés-mintával?

Köszönöm!

KömKel Creative Commons License 2015.03.15 0 1 21483
Előzmény: London26 (21482)
London26 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 21482

Lehet én keresem rosszul, de lábazati hőhídmentesítés kifejezés alapján nem találtam semmit, nem csak ebben a topicban, másikban sem.

Lehet más kifejezéssel kellene keresnem?

Azért köszi

Előzmény: KömKel (21481)
KömKel Creative Commons License 2015.03.15 0 0 21481

A nyakamat rá merem tenni, hogy nem kerestél vissza a hozzászólásaim között... 

Pedig idén már legalább két esetben meglehetősen bőven és hosszan ki lett fejtve mire való, miért kell, mikor, és miből.

 

Mindenkinek egyszerűbb, ha visszaolvastok kicsit, ha már egyszer legalább az irány meg van adva, hogy hol kell keresni.

Előzmény: London26 (21480)
London26 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 21480

És ez Silka, vagy Ytong tégla?

Akkor minden háznál így kell csinálni, ami nem eleve Ytong vagy Silkából épül?

 

Előzmény: KömKel (21479)
KömKel Creative Commons License 2015.03.15 0 0 21479

Lábazati hőhidmentesités.

Ha rákeresel a hozzászólásaim között, kb tucatszor szúrtam be ehhez való csomópontot.

Előzmény: London26 (21478)
London26 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 21478

Hello!

 

Az lenne a kérdésem, hogy azt miért csinálják falazásnál, hogy az alsó sor más falazóanyagból van, mint  a képen?

Köszi

Axióma Creative Commons License 2015.03.14 0 0 21477

Nem ebbe a topikba illik, de tenyleg hitelezesi felreertes van. Az ep.hitel nem utofinanszirozasu (de teny, hogy ki kell jojjon egy fizetesi utemezes, amihez nem eleg a vegen stimmelni - a megelolegezes mindig max. annyi, hogy a kiindulasi alap HBE-jet ne haladja meg az ossz rajta levo hitel). Ez nem tulzo telek/ep.ktg. ara'ny eseten lehetseges, ha kieg fedezet nelkul amugy finanszirozhato. Kieg. fedezet bevonasaval (spec. esetben akar atmenetileg) meg plane.

Előzmény: Baritone (21475)
tclar Creative Commons License 2015.03.14 0 0 21476

Én ezért vettem 25 éves házat jó helyen telekárban amit szerkezetkészig visszabontottam és saját izlés szerint kerültek be nyílászárók, válaszfalak plusz új gépészet és naprakész szigetelés. Ha telekkel kellett volna kezdenem az egész project finanszírozhatatlan lett volna....

Előzmény: Baritone (21475)
Baritone Creative Commons License 2015.03.14 0 0 21475

A problémám az építési hitellel az, hogy ha megveszem a telket, az első ütemet - ami utófinanszírozású - már nem tudom kifizetni, mert annyi önerőm nincs. és mivel az építési hitel ütemeit mindig nekem kell finanszírozni, és csak utána fizeti ki a bank, így nem rendelkezem annyi tőkével, és plusz tartalékkal - ha beüt valami - amivel nyugodt lelkiismerettel belemernék vágni az építési hitelbe. Ezért marad a lakáshitel. Kifizetem a 10% előleget, elindítom a banki ügyintézést, és a végén, amikor elkészült a felvett hitelből és a maradék tőkémből kifizetem a vételárat.

Ezért lett volna jó, ha az elképzelésem kivitelezhető! Lejjebb elolvashatod, ha érdekel!

 

A társasházi telekkel kapcsolatban, nekem az számít, hogy szeparált legyen. Így már értem, ahogy leírtad, és engem nem zavar. Legyen kerítés, legyen saját részem. Az a lényeg!

 

Persze, ha ismersz olyan kivitelezőt, aki csinál olyat, mint amit korábban írtam, ne tartsd magadban! :)

Előzmény: tamas1000 (21473)
Baritone Creative Commons License 2015.03.14 0 0 21474

De azért nem arra gondolsz, hogy pár testet elhelyeznek az alapban? :) Ha megkapom a dokumentumokat, rápillantanál majd?

Előzmény: KömKel (21470)
tamas1000 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 21473

társasháznál az albetét tulajdoni lapjára a társasház alapító okiratában szereplő lakás alapterüle kerül bejegyzésre, nem a telek.

a telek területe a főlapon látható.

a telek az osztatlan közös tulajdon marad, aminek használatát a tao-ban lehet és kell szabályozni. ez gyakorlatban azt jelenti, hogy akár kerítéssel is el lehet választani ha olyan a társasház.

 

építési meg lakáshitel konstrukció kérdéskört nem értem.

 

te vehetsz kész házat is, most épülőt stb. ingatlanfedezetű jelzálog hitel.

az hogy ház vagy lakás épül vagy osztatlan közös tulajdon nem számít.

menj be több pénzintézetbe és érdeklődj. lehet ott ahol voltál félretájékoztattak!

 

üdv

t

Előzmény: Baritone (21472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!