Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2015.01.31 0 0 21158

Az alapozási kiviteli terven nem spórolnék, ettől függ legnagyobb mértékben, hogy mennyire fog repedni és/vagy süllyedni. Nem véletlen, hogy húzós ára van. Még mindig olcsóbb mint utána az alapmegerősítés, repedések javítása  és Brut Helical Kft (ha még így hívják őket) tevékenysége.

Előzmény: krisztian98 (21156)
KömKel Creative Commons License 2015.01.31 0 0 21157

50e a felmeresre

200e az epitesz engterv

50e statika engterv

 

Kviteli alapozasi terv ~80e

 

Mondjuk a rajzzal es megoldassal sok problemam van, de mivel nincs rendes netunk (rohadj meg invitel), telefonon nem tudom bepotyogni most...

Előzmény: krisztian98 (21156)
krisztian98 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 21156

Sziasztok,

 

Eddig itt még nem voltam jelen, de 1-2 fórumtagnak ismerős leszek.

Van egy 9,5x10m családi házam, ami oldalsó telek határra van építve. A ház 40-50 éves.

 A teleknek van egy minimális leejtése. A ház lábazata elől kb 1,2m magas, hátul 80cm-er.

Az alaprajz az alábbi link alatt van.

http://kepfeltoltes.hu/view/150130/291621730N_vtelen2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A 2 szoba, fürdő, konyha, wc az ami megvan.

A piros vonal az, amit a házhoz építenénk.

Egy szoba, garázs, közlekedő, illetve a pince megnagyobbítása.

A pince jelenleg a Fürdő és WC alatt van. A belmagassága 3m Itt van a puffertartály és a kazán.

A leendő pince amolyan fatáró funkciója lenne.

A pince fölött lenne a szoba.

a pincébe a lejáró a garázsból lenne.

Ami nem látszik abból a rajzból az, az, hogy ház mögött van egy nyári konyha ami mellé van építve a szomszéd garázsa. A pince ásásánál ez okozhat gondot. illetve a tető kialakításánál.

+ A konyhán és a fürdőn módosítjuk a mostani állapothoz képest az ablakokat.

 

Az építésztől a következő leírást kaptam:

 

 Ingatlanon tervezett lakóház bővítési munkáira az alábbi ajánlatot adom:
 Tervezési feladat: meglévő épület felmérése, ezt követően cca. 35m2 garázs,
 cca. 25m2 szoba, cca 25m2 pince, cca 20m2 terasz és szükséges közlekedők tervezése.
A nagy szintkülönbség miatt a közlekedők összehangolása.
A telekhatáron álló szomszédos épület, mely összeépítésre került a bontandó épületrészekkel,
nem szokványos feladattá teszi a tervezési munkát.
A tervezési feladat tartalmazza az új tömeg kialakítását,
a szükséges tartószerkezeti rendszerek megállapítását
(az igényként felmerült E-gerendás födémek megvalósíthatóságának vizsgálata),
valamint a meglévő épülettel egybefogott tetőszerkezet kialakítását,
a meglévő épület hőszigetelését, korszerűsítését, az igényként felmerült nyílások átalakítását.
Az ajánlat építész engedélyezési tervek készítésére vonatkozik, a tervezés és engedély I. ütemben tervezett.
Kiviteli terv készítése nem merült fel igényként.

Engedélyezési terv:
 - építész munkarész tartalma: meglévő épületek felmérése, 3db tömegverzió,
az építési és bontási engedélyhez szükséges alaprajzok, metszetek, homlokzatok,
helyszínrajz, műszaki leírás,  szükséges egyeztetések, 2pld nyomtatott 1pld pdf/A : bruttó

 - tartószerkezeti szakvélemény a meglévő épületről:
 - tartószerkezeti műszaki leírás, a tervezett épületről az új nyílásokról:
 - tűzvédelmi munkarész:
 - illetékbélyeg (15.000Ft) és térkép beszerzése (3.000 Ft): 18.000 Ft

Kiviteli alapozási terv: Ezt nem tudom, hogy kell-e, de elég húzós ára van.
 
Az engedélyezési terv ára tartalmazza az ÉTDR feltöltést, hatósági ügyintézést, hiánypótlás esetén bármely javítást (a fent jelzett tételek mindegyike szükséges a jogerős engedély megszerzéséhez). A kiviteli terv készítése opcionális ajánlat, azonban a munka bonyolultsága miatt javasolt!
 
Vállalási határidő: a megrendeléstől számított 6 hét - előteljesítés jogát fenntartva.
 
Az övezeti előírások Lke-2, 30% beépítés, oldalhatáron álló,
építménymagasság 5 m, terepszint alatti építmény és a beépítettség legnagyobb mértéke 45%.
A tervezett épület elhelyezhető, a paraméterekbe a bővítéssel együtt is belefér.

 

Légy szíves így látatlanba próbáljátok beárazni, hogy el tudjam dönteni, hogy mennyire valós árakat kaptam.

Az épület Zalaegerszegen van.

 

Köszönöm:

Krisztián

 

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21155

Kösz a részletes tájékoztatást .

Előzmény: balsa02 (21154)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21154

Ez tényleg egy jó ház.

De azért azt nem írtad,hogy akkor hány darab is az a konvektor.

 

Három darab, 3;2;2 kW max teljesítménnyel.

De, hogy árnyaljam a képet. A melegvíz vezérelt árammal készül, így ugyanannyiba kerül 5 főre, mint a ház fűtése.

Ezen kívül, mivel én melegpadló hívő vagyok (értsd: igazi fa), az egyetlen járólapos helyiségben (fürdő) is örülnék egy meleg padlónak (járólap + aktív fűtés).

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (21143)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21153

Az majdnem ugyanaz, 60% körül van a családi ház, 2 % körül a lakópark.

A maradék a többlakásos... ezek jó része is, nyilván kis lakásszámú ház.

 

A nagy-társasházi lakásépítés tavaly sem volt még jelentős.

Az idén már úgy tűnik több ilyen is indul majd, ismét.

 

Szóval, 5000 körül lehet a keresett szám... a kimondott családi ház.

Előzmény: ghosty9 (21151)
KömKel Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21152

Nem mindegyik épitési engedély, sok van közte olyan, hogy másnak az engtervéből kell kivitelit varázsolnom, illetve vannak engedély nélküli házátalakitások is.

Az ÉTDR szerinti tavalyi épitési engedélyeink száma 36 volt, ebből 4 még idénre átnyúlt.

 

De a kollégák is mondják, hogy megmozdult valami, tavaly második félévtől tapasztalható megrendelés növekedés, és végre nem ultra nyomott árakon lehet dolgozni, kb most értük el az 5 évvel ezelőtti árszintet.

 

Előzmény: Törölt nick (21141)
ghosty9 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21151

A kérdésfeltevés nem volt elég precíz szerintem, családi ház lesz a kérdés inkább.

Előzmény: Törölt nick (21150)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21150

Tavaly 8000 körüli lakásépítási engedély volt ... idén több várható.

Előzmény: Törölt nick (21141)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21149

Nem kell nézegetni!

 

Kevertetsz hasonló színűt mint a mostani.

Két eltérő falon senki nem veszi észre, ha picit más színűek.

Főleg a világos, pálne a fehéres színeknél.

 

...anyósnál is két menetben készült a ház, 3 év különbséggel.

Szemmel láthatóan más színű a két találkozó fal (tojáshéj színűek), ha odafigyelve nézed.

De még senki nem vette észre magától!

 

Majd pár év múlva, ha már ronda lesz átfestik egységesre kültéri festékkel.

Előzmény: falum (21139)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21148

Meeer ??? :)) A limos megoldás teljesen korrekt. Nem a gravisat toltam.

Előzmény: Törölt nick (21146)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21147

 Szerintem  - nekem az is értelmezhetetlen, hogy egy 60 % -os hatásfoknál kisebb  a fűtési igény mint egy 80 %- osnál. Eleve mi köze a fűtési igénynek egy készülék hatásfokához ?

 

A kérdés, hogy az épület fűtési igénye mennyi.

Az elfogyasztott energia mennyiség adott, ha rosszabb a konvektor hatásfoka, akkor a fűtési igény kevesebb.

 

 De nem tudhatjuk hogy végül is hány fokot tartottak

 

Ja, igen :) nem mindegy. 21,5 fok.

Előzmény: Mezőföldi 2 (21143)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21145

Ezzel egyébként kútba esett a forgó alkatrészek nélküli gépészetem. :)

Előzmény: balsa02 (21144)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21144

Legfőképp, mert nagyon külső hőmérséklet függő. Átmeneti időszakban elégtelen, hidegben meg feleslegesen sokat szellőztet.

 

Aztán az sem volt jó nálam, hogy a fali légbeejtő túl közel volt az "elszíváshoz", így rövidre zárta a légcserét, valamint mivel csak egy fali légbeejtő volt, engem zavart a beáramló koncentrált hideg. Az ablakba tettek pedig túl nagy ellenállásúaknak bizonyultak. Szóval nem jó ötlet a kettőt ötvözni.

Most egy fali limodor lf/m van a fürdőben, fali légbeejtőt felszámoltam. Így most szépen mindenhol szivárog be a friss levegő, de kiemelten a konvektorok felett, ott aereco van/maradt az ablakon, de most már azt sem tennék, csak a vasalat résszellőző funkcióját használnám mindenhol, úgysem nyitjuk ki az ablakot.

Előzmény: Törölt nick (21142)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21143

Ez tényleg egy jó ház.

 

 

De azért azt nem írtad,hogy akkor hány darab is az a konvektor.

 

 

 Az a számolás is egy kicsit érdekes: mi az hogy igény    ?

A 750 m3 egy tényleges fogyasztás volt tavaly. Igaz viszonylag enyhe tél volt. És a te számításod szerint  (nem teljesen )az egyik lakásomban tavaly  550 m3 gáz ment el fűtésre. Az 53 m2-es a lakás.

 

 

Így a fajlagos n energia  550 x 9,45 /53  = 98 kWó/m2/év ahogy a tied is inkább  750 x 9,45/75  = 94,5 kWó/m2/év. Ami tényleg nem rossz.

 De nem tudhatjuk hogy végül is hány fokot tartottak abban a házban, meg azért egy téli mérés még kevés.

De tényleg nem rossz.

Az én 53 m3 -es kéglimben elég kellemes hőmérséklet volt.

 Szerintem  - nekem az is értelmezhetetlen, hogy egy 60 % -os hatásfoknál kisebb  a fűtési igény mint egy 80 %- osnál. Eleve mi köze a fűtési igénynek egy készülék hatásfokához ?

  A fűtési igény  -hőenergia igény  elsősorban az épület fizikai jellemzőitől függ, na meg a bent lévők igényétől ( puhák - nem puhák ).

 

De lehet másról beszélünk.

Előzmény: balsa02 (21140)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21140

A gravitációs szellőztetés felszámolása után, állandó alap 60m3/h gépi szellőztetéssel + páraelszívó + légkivezetéses szárítógéppel egy nettó 75 nm-es 1964-es tömör tégla kockát fűtöttem tavaly évi 750m3 gázzal konvektorral. Ebben az idényben 2015.01.18-ig 423m3 gáz fogyott.

 

Az én házam: 75 nm hasznos

Falon: 12 cm grafitos EPS (ez megfelel 38 PTH + 8 cm-nek)

Padlóban: 6 cm grafitos EPS

Lábazat: 60 cm mélyen 8 cm expert

Födém: 16 cm EPS (padlap)

Ablak 3 rétegű: 28 nm (igazából 23 + 5 nm káva)

Hőhíd U=1,1: 15,4 nm (körben eresz, kémény, ablak beu)

Hővisszanyerős szellőztetés: nincs

 

=750*9,45*0,6/75

Fajlagos fűtési igény 60%-os hatásfokkal [KWh/m2/év]: 56,7

Fajlagos fűtési igény 80%-os hatásfokkal [KWh/m2/év]: 75,6

 

Hűlési/parapet veszteség nem igazán van, mivel állandóan 0-24-ben üzemelnek. Azt elismerem rosszul is be lehet állítani a konvektort, hogy ki-be kapcsolgasson pl. 0 vagy 5 kW teljesítménnyel (ekkor fog kattogni), viszonylag kicsik is a konvektoraim (3;2;2 kW) de ennyi erővel a kondis kazánt is lehet 24kW-tal 70 fokkal járatni.

Előzmény: KömKel (21136)
falum Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21139

Közben megnéztem pontosan,hogyan van a szigetelés pontosan.sorrend:fal,5 cm hungarocel szigetelés,háló,vékony vakolat. Erre jönne  rá a fehér nemes vakolat.Valószínűleg igazad van, nem lenne ugyanolyan pontosan mint a másik,de most mit csináljak, ha az előző tulajok szó szerint félbehagyták.Biztos,hogy nem a pénz hiánya miatt maradt félbe.Még jó,hogy volt annyi eszük,hogy legalább az utcafronti rész kész van...

Előzmény: Mezőföldi 2 (21107)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21138

 Némi igazságod van. Pl. az hogy  több fűtő készüléked van, tehát egy meghibásodásnál van még fűtés a lakásban. Nem kell rohanni azonnal a szerelőhöz. De a hatásfokban nincs igazad.

 

  Véleményem szerint kis lakásokba mondjuk 40 m2 -ig elmegy  - főleg ha már van.

 Tehát mint írtam is fűtés korszerűsítésről  beszélni egy  38 m2 -es lakásban, ha ott van konvektor, tévút, de ki lehet dobni az ablakon 800 eft -ot.

 Ezek az 50 m2 alatti lakások egyébként un. darabolással jöttek létre anno. Jó, elegánsan lakásleválasztásnak nevezték.

 ezek fűtésére anno ideális volt a konvektor. mert mi volt más lehetőség ? A kályha vagy rövid ideig az olajkályha.

 

 

 Most hogy ezek a készülékek  elhasználódnak, szembesülnek sokan azzal ,hogy  átállni fali kazánra költséges móka. De ott van az új készülék, azt kell felszereltetni.

 

 Másokat marketting dumával az elektromos fűtéssel csalnak lépre. Az is költséges. Kivétel a jóval 30 m2 alatti lakásoknál .  Mert azért akadnak olyanok is.

 és még azt is figyelembe kell venni, hogy egy épületen belül más más tulajdonsággal rendelkeznek energetikailag a lakások. pl. a földszintiek nagyon hidegek, úgy mint a sarok lakások  is. De egy emeletközi lakás  lehet nagyon jó adottságú is. 

Előzmény: balsa02 (21128)
KömKel Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21137

(Mindettől függetlenül egy garzonban pl nem nagyon tudok elképzelni ennél olcsóbb és jobb fűtést)

Előzmény: KömKel (21136)
KömKel Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21136

Energetikai programok igy számolnak vele, illetve a szakkönyvekben is ennyi van.

 

Ez pont olyan, mint hogy a kondenzációs kazánra is hiába irnak rá 107%-ot, amikor a valós szezonális hatásfoka 95% körül van legoptimálisabb esetben.

 

A gázkonvektorra 70-75%-os hatásfokot mondanak "gyárilag", és ebből jön le a valós csökkenés még.

Egész egyszerűen abból adódóan, hogy bár a gáz fűtőértékének a 80-85%-át is leadja hőben, viszont a parapetes konvektoroknál nagyon nagy a hűlési veszteség, tehát befelé kevesebb hő hasznosul ennél.

 

Ha van egy fűtőberendezésed egy épületben, ott egyszeri kéményi hűlésed van. Konvektornál helyiségenként egy-egy, tehát többszörös.

Előzmény: balsa02 (21135)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21135

Jó az 70-nek is, de inkább 60-65%.

 

Ezt már párszor leírtad. :) Minden tiszteletem ellenére meg kell kérdeznem, mérted is, vagy csak olvastad?

Előzmény: KömKel (21129)
KömKel Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21134

Húzz sorszámot :)

 

Csak ma 5 új családi ház tervezésre kértek ajánlatot, jelenleg 17 tervezésem fut párhuzamosan.

(nem panaszkodok, inkább dicsekszem :D)

Előzmény: London26 (21132)
KömKel Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21133

Havi ennyi, net nélkül. Ezért jár az FTP, a kameraszoftver, a képmentés.

Persze, hogy sok, de egy 40 millás épitkezéshez képest 6 hónapra, amig a nyilászárók be nem kerülnek, nem olyan vészes.

 

Utána már úgyis lehet belső rendszert csinálni olcsóbban, meg itt is amiatt volt főképp, hogy a monolit födém zsalurendszerét örizzük, mert bérelve volt.

Előzmény: Törölt nick (21130)
London26 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21132

Köszönöm Kömkel, ne lepődj meg, ha te leszel az építészünk :D

Még lesz kérdésem, most pár napig emésztgetem az infókat!

Előzmény: KömKel (21127)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21131

...vagy a nettel együtt van?

Akkor elmegy...

Előzmény: Törölt nick (21130)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21130

A havi dij igazából arra van, hogy biztositanak hozzá egy FTP tárhelyet,

ahol pl 10 másodpercenként feltöltésre kerül egy kép, és bármikor vissza tudod pörgetni.

 

Ez azért manapság inkább csak ÉVI 5-7 eFt ... a havi 5-6 ezer az nagyon sok pénz érte.

pl. egy jó tárhely cég a https://megacp.com/hosting.php?spt=1

 

SŐt! vezetékes net esetén, IP alapon akár élőkép (és hang) is elérhető :-)

Kell egy dinamikus DNS-t regisztrálni pl.  dyndns.orgés a kamerát router mögé kell tenni.

A routerbe pedig a regisztrált dyndns-t megadni.... innentől WEB oldalként elérhető a kamera képe.

Előzmény: KömKel (21124)
KömKel Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21129

"Hatásfoka meg 80% körüli"

 

Jó az 70-nek is, de inkább 60-65%.

Előzmény: balsa02 (21128)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21128

Mi a baj a gázkonvektor komfortjával?

 

Lesz egy kb. 500W-ig moduláló állandóan üzemelő fűtésed, helyiségenkénti hőmérséklet szabályzással, mely konvekcióval és sugárzó hővel fűt. Kb. +-0,2 fok pontossággal szabályoz. Ráadásul több fűtő készüléked van, melyekben nincs forgó alkatrész, nem adja be a kulcsot 10 év után. Teljesen néma, nem eszik meg évente 5-8e Ft áramot. Áramszünetben is működik. Hatásfoka meg 80% körüli.

OK, valamelyik elég ronda.

Előzmény: Mezőföldi 2 (21118)
KömKel Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21127

AE ház volt.

Az volt a kiirás, hogy a lábazat mellé belülről függőlegesen egy tábla, és egy tábla vizszintesen táblahosszban, tehát 120 cm-t benyúlva.

Ők meg keresztben rakták, tehát 65 cm-t nyúlt csak be.

 

Még nem volt "szerencsém" kameratolvajokhoz, remélem nem is tudok ilyesmiről beszámolni :)

Előzmény: tamas1000 (21126)
tamas1000 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 21126

Szerelőbeton ala minek xps?

Passziv haz volt?

es hogy lehet rosszul lerakni? Most komolyan erdekel nem kotozkodok vagy ilyesmi.

 

ezt a kamerat lehet akkor berakom valahogy, itt az utcankban fogunk epitkezni, a mostani meg a leendo kozott van 5 telek (2-őn ház).

 

kamerat nem loptak meg el? :)

 

 

Előzmény: KömKel (21125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!