Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

XpDeus 8 órája Creative Commons License 5820

Én csaj vagyok  beszélhetünk.

Előzmény: Messa-lina (5818)
szabi 123 11 órája Creative Commons License 5819

Üdv! Itt az indexen nem tudok csaj keresőst, szerintem te se dőlj be senkinek, aki azt mondja, hogy az, és másnap már menne is veled lengetni...   :D

Üdv a csapatban, és adok egy linket, ha még nem ismernéd(bár a bátyád bizonyára ismerte)

http://femkeresok.europefreeforum.com/

Itt van pár csajszi , tuti fognak neked örülni (ők is)  :)   mindjárt a chatfalon ott lézeng hunnia 86, ő bizti az. Sok sikert, meg ilyesmi. Szia!

Előzmény: Messa-lina (5818)
Messa-lina 11 órája Creative Commons License 5818

Sziasztok! Bátyám kiment külföldre, és itt maradt a detektora. Vannak női detektorosok is? Ha van itt csaj aki megtanulta, szeretnék dumcsizni vele.

hksz 001 13 órája Creative Commons License 5817

Ez nem öntecs. Ez egy kész lemez volt, amiből megpróbált valamit kikalapálni a kovács. Valami gömb szerűt. Félretette, de soha nem fejezte be. Később az eke adott neki az évek alatt.

Előzmény: csirke83 (5813)
hksz 001 13 órája Creative Commons License 5816

(W - West, azaz „nyugat”, angolul)

Előzmény: csirke83 (5814)
hksz 001 13 órája Creative Commons License 5815

Mi az igazán izgalmas? A detektorosok nagy %-ának mondjuk izgalmas, egy ritka Római ezüst, netán arany. Én egyszer találtam egy nagy buzi, mint egy kávés csésze alja /kis túlzással/ és vagy fél centi vastag /kis túlzással/ bronyeszt. Eléggé kopott volt a császár alig látszott, hátul pedig  Moesia középen áll, balra bika, jobbra oroszlán, tehát ez a hagyományos 12-egy tucat darab.

Igen ám, de az akkori tulaja, a régi pecsétgyűrűk, mintájára belevéste ilyen rovás szerű írással a nevét, vagy monogramját. Na ez egy rettentő izgalmas dolog. egy ember személyazonosítója akinek már pora sincs. De lehet, hogy az egész nemzete eltűnt már.

Szerintem ettől izgalmas ez a hobbi.

csirke83 13 órája Creative Commons License 5814

Nem tudjatok veletlenul a szamozas mit jelentenek a regi terkepeken az interneten nezelodtem. Es a nagy W ?

csirke83 13 órája Creative Commons License 5813

Előzmény: csirke83 (5812)
csirke83 14 órája Creative Commons License 5812

Hello ez mi jo lehet. Meg nem talaltam semmi izgalmasat

Rakozelitettem mert tul nagy volt a felbontas. 

SKYLINEWORLD 15 órája Creative Commons License 5811

Amúgy ez így helyes! Mi is így csináljuk de ez a helyzet a balcsiba is! 

Előzmény: hksz 001 (5810)
hksz 001 16 órája Creative Commons License 5810

Helyesen teszed. Mert én pld viszek egy kis szütyőt magammal és a föld végébe kiteszem a szemetet. Egyrészt, ha jó a hely, nem botlasz bele többé. Ha meg a tulaj észreveszi az egy jó pont. Másrészt egy "rossz"hang lehet középkori lakat, díszes bronz mell tű, nyílhegy, dárda, ólompecsét.

Előzmény: Ityesz (5809)
Ityesz 16 órája Creative Commons License 5809

Azt hiszem nem vagyok babonás:-) Amúgy pár hónapja keresőzöm egy MD1023-al nem tudom hány frekis, viszont jövőre ha minden jól megy egy Deltával folytatom. Szinte minden jelre ások.

Előzmény: hksz 001 (5808)
hksz 001 17 órája Creative Commons License 5808

Nagyon szívesen. (csak nem vagy babonás?).

Viszont, ha a karikás helyen keresgélsz akkor baltafejes amulettet tutira találhatsz.

De minél alacsonyabb frekis fejet használj. És mindenre áss. Nem tudom, hogy észrevetted e már, pld pénznél, ahogy szedegeted le róla a rétegeket, úgy változtatja meg a gép a saját véleményét. Így lesz az ezüstből alufólia, a sz.r vashangból pedig gyönyörű ezüst hang.

Előzmény: Ityesz (5806)
hksz 001 17 órája Creative Commons License 5807

Jó ez is az igazsághoz tartozik.

Amikor nálunk eleget tettek az Unios kötelezettségnek, megjelent egy irodalom a neten aminek 10000 lelőhely volt a címe. No, ez érdekes mód eltűnte magát.

Ityesz 17 órája Creative Commons License 5806

Nagyon köszönöm a segítséget, kicsit örülök is, hogy nem egy "varázserővel" rendelkező amulett nyugodtabb lettem.

Előzmény: hksz 001 (5803)
hksz 001 18 órája Creative Commons License 5805

Az EU kötelezi a tagjait, hogy nyilvánosságra hozza a lelőhelyek listáit. Ez kb másfél éve nálunk meg is történt. Úgy, hogy erre hivatkozni senki sem tud, hogy nem tudtam, hogy védett hely. Interneten, polgármesteri, föld hivatalokban pontosan le vannak írva. És a tavasszal meghozott új törvény "A régészetileg érdekelt terület" pedig minden régi és új, vízközeli és domborzati helyet jelöl. + a magántulajdon is erősebb jogi fogalmat takar, és erősebb védelmet kapott.

Pld a vadászok sem léphetnek a földre, csak jogi személy előtt, a tulajdonos által leírt írásos engedélyével.

Kivételt képeznek az áramszolgáltató, gázvezeték ellenőrök stb.

De mint tudjuk azok, azóta tulajdonos társakká váltak, minden földön.

Előzmény: morisz102 (5794)
hksz 001 19 órája Creative Commons License 5804

A detektorozás ma nem bűncselekmény. És a talált tárgyak legalizálása sem az ördögtől való dolog. Régi keresősök, tapasztaltabbak tudják miről beszélek. Pár éve decemberben volt egy kiállítás a parlamentben, főleg amatőr keresősök leleteiből. Ahol azok még, kitüntetéseket is kaptak. Pld a Monor és vidéke ki, is lett emelve. :0)

hksz 001 19 órája Creative Commons License 5803

Látod ekkora a különbség. Innen nézve cáfolom a saját állításom. Mert ez nem egy egybeöntött amulett, Tehát egy 17-18-adik századi lódísz. :0( A lónak a szemellenzőjét takaró bőrön fityegett. /Az összerakás technikája utal erre./

Előzmény: Ityesz (5783)
morisz102 21 órája Creative Commons License 5802

Biztos nem hagynám annyiban!!! Házkutatáshoz Ügyészi engedély kell!! Ahhoz pedig bűncselekmény gyanuja. A detektorozás pedig nem az!

Előzmény: XpDeus (5800)
XpDeus 30 órája Creative Commons License 5801

irtam privit

Előzmény: bowdy (5789)
XpDeus 30 órája Creative Commons License 5800

Érdekes vagy nem, akkor is ez történt..  már árulja a gépét is szegénykém..

Előzmény: morisz102 (5784)
SKYLINEWORLD 1 napja Creative Commons License 5799

Akarsz mobi lenni?

Előzmény: Eugen. (5796)
szabi 123 1 napja Creative Commons License 5798

Igen. És te is?  :)

Előzmény: Eugen. (5796)
SKYLINEWORLD 1 napja Creative Commons License 5797

Azt elhiszem :D

Előzmény: Eugen. (5795)
Eugen. 1 napja Creative Commons License 5796

Szabi! Megnézted amit írtam?

Előzmény: szabi 123 (5793)
Eugen. 1 napja Creative Commons License 5795

Hát azért bow sem mai gyerek!

Előzmény: SKYLINEWORLD (5792)
morisz102 1 napja Creative Commons License 5794

Magyar országon titkosak a régészetileg védett helyek listái. Tehát ha pl szántóföldön vagy erdőben volt, akkor a rendőr nem szólhat semmit, kivéve ha nyilvánvalóan valami régi templom vagy hasonló hely közvetlen közelében keresgélt.

Esetleg a terület tulajdonosa tehet feljelentést birtokháborítás miatt.

A detektort pedig még véletlenül sem foglalhatja le. Ha elvette akkor papírt kellett adnia róla és majd a parancsnoka szépen visszaszolgáltatja, persze kivéve ha lopta a detektort. :-)

Előzmény: szabi 123 (5785)
szabi 123 1 napja Creative Commons License 5793

Hát jani azért nem nevezhető újnak itt sem... bow pedig abszolúte régi  :)

Előzmény: SKYLINEWORLD (5792)
SKYLINEWORLD 1 napja Creative Commons License 5792

Menyi új ember hihetetlen MH !

CB-Jani 1 napja Creative Commons License 5791

Sziasztok!

Ezt ma találtam, szerintetek mi lehet? A kisebbik darab  ugyanaz az anyag és kb. 2 méterre volt tőle ezért úgy gondolom hozzátartozhat.