Keresés

Részletes keresés

balatony Creative Commons License 3 napja 0 0 6948

Garrett Euro Ace 350,összes tartozékával:esővédő,hátitáska,füllhallgató,dvd.
Makro pinpointer összes tartozékával.
Válltáskával amibe belefér egybe a kereső,fejen koptatóval.
Mindennek megvan a doboza,garancia levele.
Ajándék kis ásóval,energizer 4db ceruzaelemmel hozzávaló töltővel.

130000ft.

Érdeklődni emailen:kaerbnosirp@gmail.com

kuker80 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 6947

természetesen nem én találtam,cseréltem 3 üveg sörre de nem tartotam meg fotózás után viszaadtam egy ismeretlen csövesnek! 

kuker80 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 6946

HUN. gyerek Creative Commons License 2015.07.23 0 0 6945

Köszönöm és remélem meglesz.

További jó lengetést! ;)

Előzmény: Brayer (6943)
madmax211 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 6944

Szevasztok!

Érdeklődnék,hogy nincs e valakinek esetleg egy fémkereső szára(komplett)?

Brayer Creative Commons License 2015.07.21 0 0 6943

Innét mindent megtudsz az osztrák aranyról

http://www.silbermine.at/index.php/Goldminen_in_%C3%96sterreich

http://goldminer.at/index.html

http://www.gold-rush.ch/goldinfos.html

Egyenlőre ennyit róla. A legtöbb és a legjobb Rauris környékén van.

Az érméző - fémkereső nem alkalmas az arany keresésére. Nagyon pici a rög, csak pár tized gramm. Ez nem Amerika és nem Ausztrália, hogy könnyen megtalálod és 1 - 2 gr-os méretben lenne. Nekem egy régebbi típusu C.scope 1220xd-m volt, de ez sem volt rá tökéletes. Milliós erre kifejlesztett gépekkel mennek akik rögöznek és nekik is veszteséges.

Ez egy sport!

A csapdázás a mosás külön technikája. Mosás után jön még az igazi munka az arany kiválasztása, tisztítása, savazással, higannyal, stb....

Látom megtaláltad a másik topicokat!

Az arany nem adja könnyen magát!

Sok sikert és kitartást! Nem egyszerű!

Előzmény: HUN. gyerek (6942)
HUN. gyerek Creative Commons License 2015.07.20 0 0 6942

Köszönöm a segítséget!

És hol tudnánk ezek után részletesen utánaolvasni? A neten néztem már a konkrét lelőhelyeket de ezekről nagyon hiányosak az adatok. Mosáson is gondolkoztam már de azt hogy hogy kell csapdát felállítani a folyóba azt nem tudom. Valami linket kitudnál ide tenni amiben lehet olvasni ezekről vagy privátban küldenél nekem? Mit értesz az alatt hogy nagyobb rögök? Pl. mekkorák?

Gépben most volna olyan hogy SWM, Cobra meg a Bandi féle Delta csak az a baj hogy mindegyik ilyen 13, 14 KHZ-s, egyik sem 18-as. Esetleg ha a keresőfejet másikat rakok rá azzal lehet javítani egy kicsit de ezek érmező gépek a Cobra meg inkább vasazásra való.

Előzmény: Brayer (6941)
Brayer Creative Commons License 2015.07.20 0 0 6941

Azt tudnám mondani, hogy Austriában Muhr im Lungau környékén a régi aranybányák meddőiben lehet találni fémkeresővel rögöket. Ott a mai napig rögöznek is. Jártam ott a régi gépemmel többször is. Lehetőleg a rögözéshez magasabb frekvenciás és nem mozgó (non-motion) gépet használjatok. Ha délebbre mentek (Dráva völgye) sokkal kisebbek a rögök és nem veszi észre a gép. Én inkább ajánlanám a mosást, ha tovább tartózkodsz kint rakjál le a folyóba csapdát. Nyereségesebb a mosás mint a rögözés. Vigyázzatok mert az osztrák törvények a római utak környékén, ami arra sok van, kifejezetten tiltja a fémkereső használatát. Az osztrák rendőr máshol nem, de ott letartóztat és akkor vége a munkavállalásnak. Egyébként jól állnak a dologhoz. Még lehet rögözni Pusterwald és Judenburg környékén is. Itt is elég nagyok a rögök, sőt szórva van ezüsttel is bőven. Pusterwaldnál a nemzeti parkba ne vigyétek a keresőt. Most hosszú lenne leírni, hogy hol áll meg az arany, de olvassatok utána.

Előzmény: HUN. gyerek (6939)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2015.07.19 0 0 6940

Az igazság az hogy nem nagyon volt rá példa de aranyat azt már találtam persze gyűrű formájában !Nekem XP DÉUS gépem van és nagyon jól működik de mosó szettet most akarok venni !Persze járom a környező hegyeket most hogy már kijött a jó idő de ugye itt később szokott jönni a tavasz illetve a nyár mint otthon!Nem kifejezetten rögözök inkább csak keresgélek és nagyon szép találatok is jönnek!Ettől függetlenül mindig olyan helyre megyek ahol rög is előfordulhat de ugye oda más programot kell használni mint egy sima érmézésnél és persze szűz területnek kell lennie mert különben megzavarodsz a sok jelzéstől ezért is megyek ilyen hüttékbe ahol szinte érintetlen a talaj és sok az apró kő szikla stb illetve a hegyi patakok!Persze rög bárhol lehet az ember sose tudhatja csak sejtheti! Az arany rög detektálása mindig a méretétől függ ha túl kicsik akkor mosni kell ha nagy amit még nem láttam akkor gépel meg lehet találni persze ehhez vak szerencse is kell!

Előzmény: HUN. gyerek (6939)
HUN. gyerek Creative Commons License 2015.07.19 0 0 6939

Szia!

Akkor már biztos van tapasztalat! :) Kipróbáltad amit mondtál? Találtál valamit, kisebb rögöket vagy valami hasonlót? Érdemes odakint keresgélni? Most adtam el a régi gépet és venni akarok egy újat kifejezetten erre a célra és valami hasonlóba belevágni. :)

Előzmény: SKYLINEWORLD (6937)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.07.19 0 0 6938

Ha valóban aug. 1-én lesz, akkor sajna nem, családi üdülés...de vakondét megnézem sztem, aug vége fele lesz, de az neked még meszebb van...

Előzmény: kuker80 (6936)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2015.07.19 0 0 6937

Szia ! Én lennék de már Ausztriában élek és dolgozok egy fél éve jöttem ki!

Előzmény: HUN. gyerek (6935)
kuker80 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 6936

üdv mindenki!

valaki jön sukoróra?

HUN. gyerek Creative Commons License 2015.07.17 0 0 6935

Sziasztok!

Látom mióta nem léptem fel sok új arc van a fórumon. A kérdésem az lenne hogy ment már valaki közületek aranyra, aranyrögre? Volt itt régebben egy srác, sajnos nem jut eszembe a neve. Ő ki akart menni Ausztriába, Tirolba aranyt keresni fémkeresővel. Azt nem tudom hogy kiment e. Elvileg van ott ilyen aranymosó falu is, több is. Ha valaki tudja a srác nevét és leírná nekem azt nagyon megköszönném. Vagy ha még itt van a fórumon akkor jelentkezzen!

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.07.12 0 0 6934

Üdv!

Erről a fórumról van szó.

http://metaldetector.hu/phpBB3/index.php

Jobb felső sarok-regisztráció.

Utána a" fémkereső készülékek, tartozékok" vagy micsoda részben érdemes érdeklődni, ott is talán a" melyik a jobb fémkereső" topicban, mivelhogy nincs még SMW topic.

Menni fog...

Előzmény: lateralimarginalis (6933)
lateralimarginalis Creative Commons License 2015.07.12 0 0 6933

Köszi a választ! Hogy kell kérdést feltenni abba a csoportba? Melyik kategóriába érdemes? Segíts, kérlek, én csak ezt a fémkeresős fórumot ismerem, nagyon kezdő vagyok.

Előzmény: maradok tisztelettel: (6932)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.07.10 0 0 6932

Üdv!

Hm... nemtom, hogy vízálló-e a fej...

Szerintem ékszerre  közepes, és a szelektálása is...

A mélysége kiváló, roncsozáshoz, és nagyobb pénzekhez főleg.

A kicsi középkoriakat gyengébben szedi,vas mellett elhagyogatja.

40-et adnák max érte, mert deltát láttam nemrég hirdetni 70-ért, és jó állapotút...(ok, ez ritka jó vétel)

Próbálj rákérdezni az új fórumon is, ott többen használtak-használnak most is

A készítője a zalai találkozón bizti ott lesz. (Máté Attila-mateatek)

Sok sikert!

Előzmény: lateralimarginalis (6931)
lateralimarginalis Creative Commons License 2015.07.10 0 0 6931

Sziasztok! SMW fémkereső mennyire jó vétel használtan 50 ezerért? Épített, 10 khz, 30 centis átmérőjű fej. Sajnos nem tudom, mennyire vízálló, és nem tudom, mennyire szelektál jól.
Mit szeretnék keresni?
 - pénzérméket
 - töltényhüvelyeket
 - ékszereket
Hol szeretnék keresni?
 - erdőben
 - ismerősök kertjeiben
 - vízparton
 - akár sekély vízben is

Várom válaszotokat, köszönettel:
lateralimarginalis

Chrenkó_Ferenc Creative Commons License 2015.07.10 0 0 6930

Az új fórum a metaldetector.hu-n érhető el mostantól:

Ugrás az ÚJ FÓRUM-ra

HKSZ 1 fok Creative Commons License 2015.06.27 -2 0 6929

A harmadik világháború után úgyse marad semmi.

Már rég késésben van a harmadik világháború!

Épp ideje lesz! Meglepően sokan várják!

Előzmény: intruder (6920)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.06.27 0 0 6928

Köszönjük!

Előzmény: Chrenkó_Ferenc (6927)
Chrenkó_Ferenc Creative Commons License 2015.06.26 0 0 6927

Elindult a Fémkeresők Fóruma új tárhelyen ITT.

intruder Creative Commons License 2015.06.26 0 0 6926

Érthető. De ma már úgyse olvasná újra el.

Ne foglalja hát a helyet a sok feleleges info.

Előzmény: maradok tisztelettel: (6925)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.06.25 0 0 6925

Amikor belecsöppentem anno a keresőzésbe,szerintem mindent visszaolvastam...jó sok időbe telt, de ez is a hobbi része(nekem), szívesen csináltam.

Előzmény: intruder (6923)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.06.25 0 0 6924

Igen.Vélemények technikáról, linkek , elérhetőségek... de nem siratom,csak fájlalom.

Előzmény: emdés 1 (6922)
intruder Creative Commons License 2015.06.25 0 0 6923

A fémkeresős fórumot siratja feltehetően.

Előbb-utóbb mindennek vesznie kell. Nem valószínű, hogy valaki újraolvasgat ilyesmit.

Előzmény: emdés 1 (6922)
emdés 1 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 6922

Milyen iszonyat sok infó? Miről?

Előzmény: maradok tisztelettel: (6921)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.06.24 0 0 6921

Valószínű, hogy igen. Iszonyat sok infó...Ha az ember tudta volna előre, egy csomó anyagot lementett volna... mikor a telód elveszik(elromlik) , és vele együtt 300 szám, na ez olyan kb. ...

Remélem az új oldalra gyorsan felregelnek a tagok, és jobb lesz, mint volt...

Előzmény: sziget.lakó (6919)
intruder Creative Commons License 2015.06.24 0 0 6920

Akár. Ingyenes szolgáltatás esetén nem lehet elvárni semmit. Kuka. Legalább tiszta lappal indulhat mindenki.

A harmadik világháború után úgyse marad semmi.

Előzmény: sziget.lakó (6919)
sziget.lakó Creative Commons License 2015.06.24 0 0 6919

Ilyen hosszú leállás szerintem még nem volt....ilyenkor az egész weblap tartalom is odalesz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!