Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

hopeck 1,5 órája Creative Commons License 5990

Szia először is meg kellene tanulni helyesen leirni a márka nevet..  Ne vegyél semilyen Garrett hokit. Lentebb olvashatod a saját tapasztalataimat.. Itt többen cseréltek Atprot vagy Atgold-ot  Deusra..  de még a Delta is jobb ami egy szólamú mondjuk az csak a nagyon preciz hallásuaknak van mint itt  dr eggyeseknek adatott meg:) de ha szépen megkérd a Bandit aki gyártja a Deltákat, készit neked egy új fület is:)  amivel a nagyanyád hangját is ugyanolyannak hallod mint a nagyapádét de mégis lesz benne külömbség:D:D   de gonosz vagyok:))))    viccet félre téve  halgass meg itt mindenkit   itt egy nagy család van normális segitőkész emberek..   én anno itt ismertem meg a fogadott apám.. ő is segit ha van egy kis idelye. Szoval verd ki a fejedböl Az Atprot   vegyél Deust!!!!

Előzmény: samsungka (5985)
Brayer 2 órája Creative Commons License 5989

Légfékes pótkocsi csatlakozó porvédő része traktorokon, tehergépkocsikon. Jó jelet adott :)

Előzmény: csirke83 (5987)
Brayer 2 órája Creative Commons License 5988

Először is azt kell eldöntened, hogy új vagy használt gépet akarsz venni?Nem ajánlom az AtPro-t mert "gyorsan ki fogod nőni". Rájössz ezen kategóriájú (amerikai) gépek hibájára.

Újban is és használtban is az XP Goldmaxx Power-t és az XP Deus-t tudnám ajánlani. Nem kell a Deushoz a táv.-ot megvenni mert, ha egyszer élesre húzattad úgy sem használod többé. http://www.detector.hu/xp-1

Ajánlani tudnám még a magyar Deltát is újként is 120 e Ft.

Előzmény: samsungka (5985)
csirke83 9 órája Creative Commons License 5987

Ez szerintetek mi? Hompkban talaltam meg egy kicsit vizes

csirke83 10 órája Creative Commons License 5986

Hat igen koszi

samsungka 11 órája Creative Commons License 5985

sziasztok

csak egy kerdes 

szeretnek egy gareet at pro-t venni mert eddig egy garret 150-esem volt 

szerintetek megeri vagy ti mit ajanlotok helyette

220000 forintom an ra

ermezesre kellene

kosszonom

hopeck 15 órája Creative Commons License 5984

Lehet azzal is találni csak jó helyen kell lenni..

Előzmény: csirke83 (5982)
Brayer 20 órája Creative Commons License 5983

Majd ha haza viszel neki egy aranygyűrűt még ő fog biztatni, hogy vegyél egy jobb gépet.

Mindenki olcsóbb és gyengébb géppel kezdte.

Előzmény: csirke83 (5982)
csirke83 20 órája Creative Commons License 5982

Nekem MD van a legolcsobb a piacon. 

Bar nem tudom hogy milyen a tobbi.

az asszony ennyit engedett es ennek is orulok

SKYLINEWORLD 20 órája Creative Commons License 5981

Nem fogunk ne aggódj ! Ja azért csak tavasszal mert Ausztriában dolgozom azért nem tudok menni most!

Előzmény: Brayer (5980)
Brayer 22 órája Creative Commons License 5980

Öröm olvasni ahogy "vitáztok". :)

A jóból ki ne hagyjátok apátokat!

hopeck 24 órája Creative Commons License 5979

Piszkoskodsz velem Szabi? :))) Az atpro jo gep volt amig nem    ismertem a Deust:)) mint mondtam trakeszal tamadok felétek..  elég nekem szigit toleránom mikor meglátom hazai földön:)

Előzmény: szabi 123 (5978)
szabi 123 24 órája Creative Commons License 5978

Hát akkor elmegyünk hárman, mert fatert is beszervezzük,  az úgy már jó?  :)   Amúgy meg mit aggódsz, neked most deusod van, azzal a pokol kapuit is kifordítod, nincs mitől tartanod   :)     te csak ne tarts senkifia deltásoktól,  minekünk csak egyhangú gépeink vannak   :)  és ha mégis arra járnánk, úgysem szednénk onnét már semmit a nyomodból, nem ?    :)  emlékszem még az at-s idődre, meg hogy milyen fasza gép is az   :)   deja vu érzésem van...   :D  Szted  faternak nincs pénze egy használt deusra? Vagy sziginek? Vagy nekem?  Mégis ezt a magyart nyúzzuk... Majd rájössz ...De nehogy rossz néven vedd, nem azért írom, csak most volt egy szösszenet időm, meg minden  ... na egyszer veled is össze kellene futni tényleg, egy közösre, tavasszal megejthetnénk, vagy mittomén...

Előzmény: hopeck (5973)
Brayer 25 órája Creative Commons License 5977

Nem csak a régészetileg védett területre nem mehetünk, hanem a törvény azt mondja, hogy a "nyilvántartott régészeti lelőhely"-re sem.
Tehát ha egy eltörött köcsög miatt kimentek a régészek már nyilvántartott régészeti lelőhely!

Előzmény: sziget.lakó (5962)
Brayer 25 órája Creative Commons License 5976

Valóban hatályát veszti a Kötv. a) 20/A. §-át megel őző alcím, amely így szólt: Előzetes régészeti dokumentáció és így egybeolvad az előzővel ami: A régészeti feltárásra vonatkozó általános előírások alcím. Ez az egész 

A RÉGÉSZETI FELTÁRÁS

főcím alatt foglal helyet.

Előzmény: pittyes (5963)
partneres 25 órája Creative Commons License 5975

https://www.facebook.com/groups/562048230546343/

Facebookon csináltam egy csoportot fémkereső adásvétel-cserebere ha valakit érdekel szívesen látjuk :)

hopeck 26 órája Creative Commons License 5974

Bocs  *bérlek *  ezt akartam irni  csak mobilrol vagyok

hopeck 26 órája Creative Commons License 5973

Szabi  Szigi  felénk nem jöttök mert ha meglátok két deltást  béflek egy traktort és azért is ott fogok sürögni forogni vele ahol vagytok:)

Előzmény: szabi 123 (5966)
hopeck 26 órája Creative Commons License 5972

Sky papi  tavaszal merre lengetnél  most van szezon márciusig max:)   neked is kellemes ünnepeket.. én indulok kifele,konyomtattam az törvénytervezetről a pdf  et  és azzal törlöm ki a se..ggem ha rámjön a szapora:)  mert álltalában ha egyedül megyek mindig székelek:)

Előzmény: SKYLINEWORLD (5969)
hopeck 26 órája Creative Commons License 5971

Én meg az vagyok akivel össze futottál parszor Atpro és ketten voltunk:)

szabi 123 1 napja Creative Commons License 5970

Neked is boldogat, de karácsonyig már fel sem nézel ide?  :)  

Előzmény: SKYLINEWORLD (5969)
SKYLINEWORLD 1 napja Creative Commons License 5969

Hopi jövőre úgy tervezem meglátogatlak tavasszal és mehetünk egyet közösen lengetni persze ha te is úgy gondolod ja az őregekről se kell megfelejtkezni a Deltás bácsiról vele is szívesen mennék egye t:D ! Boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket nektek és boldog új évet!

SKYLINEWORLD 1 napja Creative Commons License 5968

Az az igazság kedves fémkereső társaim hogy sok mindent halódtam erről a törvényről az hogy sok jogszabályt ismerünk meg paragrafust az nem azt jelenti hogy szó szerint kell venni mert vannak kiegészítések és egyéb más vonatkozások amiket mi nem nagyon értünk csak jogász szemmel látni ezeket ezért kértem hogy konkrétan ki tud valamit a törvényekben leiratakt én is ismerem tehát nem ezzel van gond hanem azzal hogy ezeket értelmezni kell és persze ez nem a mi feladatunk mert mi ehhez nem értünk hiába van leirtva paragrafus attól még nem biztos hogy azt jelenti mert mindig van kiegészítés amit nem jelenítenek meg vagy utólag tesznek hozzá! A magyar közlönybe lehet olvasgatni de ez sem nyújt megfelelő tájékoztatást de azért köszönöm a segítségeteket! 

sziget.lakó 1 napja Creative Commons License 5967

ok talentum :)

Pittyes de mi nem régészeti feltárást végzünk. Pl vizparti parti keresőzésre , vagy egy egyszerü karjcáros , filléres szántáson lévő kereséssel nem kellene összekeverni.

szabi 123 1 napja Creative Commons License 5966

Szia Sziget! A nevezett hungar -iqm  másnéven orákulum, vagy   !!!!,   vagy   dr detector, vagy hunvulf, vagy  primus seraph, ésatöbbi, ésatöbbi...

Nekem is deltám van, és én sem szeretném abbahagyni a hobbit, egyszer én is összefutnék veled egy közös eszmecserére majd , ha tisztul a jogi kép, és nagy lesz a köd  :)  amúgy a másikon talentum nick...

pittyes 1 napja Creative Commons License 5965

tisztelem a hozzá állásodat és nem akarok semmilyen vitába bocsátkozni senkivel csak segíteni próbálok, még ha ez nem is látszik egyből csak nem akarok senkit félre vezetni. a bejelentési kényszer: A mai napon ez így működik,   a beruházó ez lehet magán vagy állami megkéri az engedélyt , az illetékes múzeum kiadja egy régésznek aki magán válalkozóként csinálja a feltárást és a leletmentést, meg bíz egy másik céget. Ennek a cégnek kell kiváltani a hatósági engedélyt és a feltárást megelőzően a humuszréteget kell átvizsgálnia több tételben áll:30 cm-ként. ez lehet műszeres vagy szemre vételezés. ha ezzel megvannak akkor jöhet a régész a csapatával. Nos a vizsgálatot végző KFT BT  köteles minden régészeti korú tárgyról a bejelentést megtenni a 24. szerint. Ma hazánkban 2 darab cégnek van engedélye az ilyen munka elvégzésére.  mondom ásatáson dolgozok. 

Előzmény: Brayer (5961)
sziget.lakó 1 napja Creative Commons License 5964

Na hát eddig is krajcárt fillért és pengöket kerestünk a nem védett helyeken. Akkor nem lesz itt baj :)

pittyes 1 napja Creative Commons License 5963

(1) H

6. Záró rendelkezése k
83.
(1) Ez a törvény — a (2) és a (3) bekezdésben foglalt kivétellel — a kihirdetését követő napon lép
hatályba.
(2) Az 1 . alcím, a 2 . alcím, a 3 . alcím, a 20-80. §, a 81 . (1) bekezdése 2015. január 1-jén lép
hatályba.

Hatályát veszti a Kötv.
a) 20/A. §-át megel őző alcím,

A hadizásról is tettek:

7. Hadtörténeti örökség: 1711 utáni hadszíntér, csatatér, védelmi létesítmény, egyéb katona i
objektum vagy hadi emlék, különösen harci repülőgép, kerekes vagy lánctalpas harcjármű és egyéb
katonai fegyverrendszerek, fegyverek, felszerelés és egyenruha elemei, továbbá azok együttesei . tehát ez is örökség védelem alatt áll.

Ez is új a víz:

19. Műszeres lelőhely- és leletfelderítés: a légifelvételezés, a föld és víz alatti építmények é s
tárgyak vagy azok maradványainak, lenyomatainak geofizikai úton történő felmérése, a fémkereső
műszerrel (detektorral) végzett lelettérképezés vagy -gyűjtés, geodéziai felmérés, és minden egyé b
műszerrel folytatott olyan tevékenység, amely régészeti lelőhelyek vagy leletek felderítésér e
irányul.

Előzmény: Brayer (5957)
sziget.lakó 1 napja Creative Commons License 5962

Én csak mostanába regisztráltam ide, igy nem tudom ki ki lehet. A másik forumon már ,,ismerem,, a tagokat. Valaki tud segiteni hogy ki az a HUNGAR-IQM? Feri? Mert elég érdekes dolgot irt az egyik hozzászolásában ,és a felöl szeretnék érdeklödni nála. Brayer te a másik forumon is ezt irtad ugy hogy sejtem ki lehetsz :) És amit irsz az megnyugtat :) végre egy értelmes törvény értelmezés. A lényeg hogy régészetileg védett területre engedély kell.......

Brayer 1 napja Creative Commons License 5961

Nem értekezek veled róla.

Én mások kérésére válaszoltam. Nem kívántam vitára bocsájtani.

Most elárulom, hogy nem jogász, hanem bíró volt aki értelmezte.

Ennyit hozzá tennék: "Ha a fémkereső műszerrel végzett bármilyen tevékenység során régészeti lelet vagy annak
tűnő tárgy kerül el ő, a 24 . (1)—(2) bekezdése szerint kell eljárni .”

Tehát végezhető vele tevékenység a nem tiltott helyeken.

Elírtam nem beilleszteni, hanem helyette, de így gondoltam. Ebben a szótévedésben igazad van, de az egész 19 -27 § (szakasz) a feltárásról szól.Ezt így kell értelmezni nem pedig az általános tiltásról.

A régészek nem jogászok! Nem sokat értenek hozzá, nekem viszont van pár év "jogi tapasztalatom".

Nem írom le, hogy milyen és kivel mert megint kizárnak!

Előzmény: pittyes (5958)