Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

balaramati Creative Commons License 16 órája 0 0 6845

Szia! Értelek....megpróbálok...

Még egyszer,nagyon köszönöm válaszod és az információt!

Üdvözlettel!

Előzmény: maradok tisztelettel: (6844)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 17 órája 0 0 6844

Szia! Szerintem semmilyet...de tényleg.Rossz Magyar törvény mondja ki, hogy engedély nélkül sokba kerülhet ez a hobbi...  Amúgy nagyon kevés jó hely van ma már, annak az egy része régészeti területen van(meg ne próbáld!), a másik részéről amit felszedsz, arra az állam bá tart  igényt.

Szerintem max valami népszerű középkategóriás gépet vegyél, amikből most sokan menekülnek(mondjuk nem feltétlenül hagyja mindenki abba a hobbit, hanem valaki a 3.gépét adja el), most nyomottak az árak.

Ne gondold, hogy "visszajön az ára", inkább csak a pénzt viszi a sok benzin, meg az idegeskedés...

Azok nyomják még, akiknek  "muszály", mivelhogy erősen megfertőződtek, és kell az a kis kikapcsolódás, a kincskeresés érzése...

A jó gépek sajnos drágák, kivéve pár kisipari készüléket(pl: delta)

Sztem kétszáz-fölött- környékén nőnek a jobbak., ezeket használtan kb: 140-150 ért viheted, esetleg most olcsóbban.Magyar deltát 85-90 körül láttam.

Bölcsen dönts...

Előzmény: balaramati (6843)
balaramati Creative Commons License 17 órája 0 0 6843

Nagyon szépen köszönöm az infót...Tisztelet!

Még egy kérdésem lenne,ha nem okoz gondot válaszolgatni tudatlanságomnak.

Milyen gépet érdemes használni,megbízhatóság,élettartam és teljesítmény szempontjából

manapság 100-200 közötti árfolyamban?

Előzmény: maradok tisztelettel: (6842)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 24 órája 0 0 6842

Szia! Mivelhogy nem válaszoltak szakértők, helyettük gyorsan írok én.Jók. A cobra Főleg a közepes nagyságú érméktől felfele harap nagyot,a Magnum , ellentétben a neve logikus értelmezésével: a kicsire is jó. Újfajta, könnyebb fejjel, és a legújabb softverrel(tudja ég, talán 4.2?)kikapja a söréteket is a földből(épp ezért nem haladós)és úgy tűnik, kezd ráérezni a nagyobb érmékre is mélyebben.Lassabban kell lengetni, mint a cobrát(attól függ persze, milyen beállításokkal mész)Feri folyamatosan fejleszti, ezért egyre jobb.A cobrának az új verzióját nem ismerem(amit nemrég kezdett Feri árulgatni), én a régiről beszéltem, de szerintem felejtős már, az olcsó delta(vagy argus, kinek hogy tetszik)erősen ráver mindenben, kivéve a kényelmet, mert a cobra azért hangszórós, stb. Ja, és légyszi kérjél engedélyt, ha menni akarsz keresőzni...

Előzmény: balaramati (6841)
balaramati Creative Commons License 30 órája 0 0 6841

Üdv! Érdeklődnék,aki jártas ebben valamelyest,hogy a Cobra és Magnum gépek ténylegesen annyira jók?

Mert egész jókat olvastam róluk,de néha csak egy dolog...amit leírnak valamiről...ezért kérném valaki hozzáértő

véleményét. C.Scoope-ot ismerem valamelyest,de most vásárlás előtt vagyok éppen,valaki tudna pár szóban véleményt alkotni e kérdésről,nagyon örülnék....

csirke83 Creative Commons License 1 napja 0 0 6840

En nost detektor nelkul keresgetek. Nagymama hazajal erdekeseket talalok igy is. Ide nem kell engedely.

csirke83 Creative Commons License 1 napja 0 0 6839

Kár hogy nem én vagyok O.V. nak a legjobb cimborája.

B.Panther Creative Commons License 1 napja 0 0 6838

Nem, de szerintem az angolt is megértenék... ha nem, akkor jó kérdés :D

Előzmény: csirke83 (6837)
csirke83 Creative Commons License 1 napja 0 0 6837

Igy van tudsz brüsszelül?

Előzmény: B.Panther (6836)
B.Panther Creative Commons License 2 napja 0 0 6836

az egyetlen tulaj beleegyezése max akkor játszik, mint az én esetemben is, az ismerős megmondta h ettől-eddig az övé az osztatlanban, ekkor esetleg a hivatal is rábólint.

Ellenben írni kéne prágának v brüsszelnek jogorvoslatért, az tuti. mert ha nem régészeti lelőhelyről van szó, márpedig nem, akkor kur**ra szabadság korlátozásról beszélünk. ugyanis ha a paraszt megengedi, akkor már ne  a kibeba**tt állam mondja meg, h másnak a földjén mit csinálok.....

Előzmény: intruder (6835)
intruder Creative Commons License 2 napja 0 0 6835

Igen, megadható több időpont is előre.

Ha éppen esik, legfeljebb nem mész ki.

Osztatlan telek esetének nem jártam utána, mert szerencsére nem érint. Esélyes, hogy egyetlen tulajdonos beleegyezése is elég, utána kell járni.

Előzmény: Berzerker98 (6834)
Berzerker98 Creative Commons License 2 napja 0 0 6834

Kíváncsi vagyok, hogy összejön-e a dolog. Azt ígérték, hogy megadják egy évvel előre több alkalomra is? 

Előzmény: intruder (6832)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2 napja 0 0 6833

Már ne haragudj de honnan tudod egy évre előre mikor hova akarsz menni ez a hobbi pont a szabadságról szól !Nem arról hogy a hivatal tudja mikor merre jársz ennyi erővel dugjanak egy pórázt a segge.....be!

Itt már rég nem arról van szó hogy tudják mit csináltak fogalmuk nincs erről az egészről ha ezek a törvényhozók néha kimozdulnának a való világba nagyon meglepődnének aki az iskolapadból egyből politikus lett fogalma nincs a való életről a milliomosokról ne is beszélyünk aki úgy lett politikus tisztelet a kivételnek! Más szóval ez megint egy zsákutca amibe mindenki belesétált persze így is megy az ember keresőzni ez nem riasztja vissza azokat akik szeretik amit csinálnak főleg a kíváncsiság hajt vajon mit rejt a föld ezért az adrenalin bombáért csinálja mindenki meg azért mert szereti a régmúlt dolgait engem gyerekorom óta érdekelt ez a dolog és most hogy eljutottam idáig ilyen hülyeségeket csinálnak! Engedély na ne röhögtetnek! Igen a földtulajdonostól szoktunk kérni már ha ott volt ugyanis vannak íratlan szabályok!De egy osztatlan közös tulajdonba lévő földterület ahol egy hektárba van 40 tulaj azt ki a fenne fogja kikeresni ha már belemegyünk a gyakorlati részébe! Ez egy hobbi nem egy veszélyes tevékenység amivel bárkit tönkre tehetünk! Aki ezt a hobbit nem műveli igazán illetve csak távolról szemléli elméleti síkon annak fogalma nincs erről de még is tesz róla hogy rossz legyen !

Előzmény: intruder (6832)
intruder Creative Commons License 2 napja 0 0 6832

Nem egészen, egy évre előre jelölök meg alkalmakat, ezek hétvégi napok lesznek. 10-15 alkalom, ha tudok megyek, ha nem, nem. Jelenleg a tulajdonos beleegyező nyilatkozatát várom, a többivel nem lesz gond.

Előzmény: Berzerker98 (6831)
Berzerker98 Creative Commons License 2 napja 0 0 6831

Az a baj, ha lesz is engedélyed, akkor is csak max 1-2 napra adják, aztán kezdheted előröl az egész tortúrát, illeték befizetést. Mire megint megkapod 1-2 napra a paraszt beveti a földet és elhajt engedélyestül ha rámész. Szóval gyakorlatilag nem sok mindenre jó egy ilyen engedély szerintem. 

Előzmény: intruder (6830)
intruder Creative Commons License 2 napja 0 0 6830

Soha ne mondd, hogy soha.

Azon vagyok, hogy bebizonyítsam, hogy lesz engedélyem.

Egyenlőre lassan haladok előre.

Előzmény: Brayer (6829)
Brayer Creative Commons License 2 napja 0 0 6829

Nyugodjatok meg! Engedélyt senki nem fog kapni. A kormányhatározatot úgy állították össze, képtelenség az engedély hibátlan kérelme, hogy mindent mellékelni tudj 4 - 5 óra lengetésre másfél hónap múlva. Akkor még ott van az elutasítás amit nem kell indokolniuk.

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2 napja 0 0 6828

Köszi a választ! Magyarország, én így szeretlek!    :)

Előzmény: B.Panther (6823)
intruder Creative Commons License 2 napja 0 0 6827

Mérlegelni kell mindenkinek, megéri-e vagy sem. Elég kemény büntetési tételek vannak.

Egyedüli járható út az engedély megszerzése.

Berzerker98 Creative Commons License 2 napja 0 0 6826

Asztakurta! 1 hónap előzetes az egy kis kapirgálásért az nagyon beteg.

Előzmény: B.Panther (6823)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2 napja 0 0 6825

OKÉ ! :D

Előzmény: B.Panther (6824)
B.Panther Creative Commons License 2 napja 0 0 6824

bocs Sky, nem neked akart menni mint válasz, csak megszokás :D

Előzmény: SKYLINEWORLD (6822)
B.Panther Creative Commons License 2 napja 0 0 6823

Visszatérve, h amit hallottam, ma megkérdeztem. Állítólag 2 srác lelőhelyre tévedt, és őket horcolták meg. 1 hónapot bent töltöttek, 1 milla váltságdíj, házkutatás miegymás :/

Vajon ha nem lelőhelyen kapnak el, akkor mi a fene van?

Előzmény: SKYLINEWORLD (6822)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 3 napja 0 0 6822

Semmi extra nincs!

Előzmény: pukoon. (6821)
pukoon. Creative Commons License 6 napja -1 0 6821

Hááát izééé, meg hozééé? Konkrétumot senki, semmit?

emdés 1 Creative Commons License 2015.03.23 0 1 6820

lájkolom!

:D

Előzmény: Berzerker98 (6819)
Berzerker98 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 6819

Ez így jobban hangzik. :) Mielőtt csőstül jönnének a halőrök ide orális szexért :) 

Előzmény: sziget.lakó (6817)
B.Panther Creative Commons License 2015.03.23 0 1 6818

Majd megkérdezem, de abból már csak jövő héten lesz vm.

Előzmény: maradok tisztelettel: (6814)
sziget.lakó Creative Commons License 2015.03.22 0 1 6817

ez most féreérthető :) akkor inkább kiirom leszarják...

Előzmény: sziget.lakó (6816)
sziget.lakó Creative Commons License 2015.03.22 0 1 6816

Tiszteletet nem egy papir felmutatásával kap ez ember.... azt ki kell érdemelini....

A halöröket ebbe a topikba lesz..ják

Előzmény: intruder (6803)