Keresés

Részletes keresés

kalpag Creative Commons License 2015.10.24 0 0 7024

hali 

egy garrett 250 est  lehet vizhatlanna tenni?

vagyis arra gondolok,hogy ha levedem a fejet,becsatlakozast,akkor beletehetem a vizbe20-30 cm t ?

valaki probalta esetleg?

koszi

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.10.23 0 0 7023

Én úgy gondolom, hogy azon a 3 m vízen úgysem lőne át semelyik mélykereső ,egy ilyen kis felületű tárgynál , mint ez a motor, SZERINTEM! esélytelen.Hiába 15 kg...

Előzmény: bazsimoci68 (7022)
bazsimoci68 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 7022

Sajnos nem ismerek olyan egyént, akinek ilyen berendezése volna és hajlandó lenne eljönni vele Tolnára...

 

Előzmény: Brayer (7021)
Brayer Creative Commons License 2015.10.20 0 0 7021

Próbáljátok meg valamelyik mélykeresővel.

Előzmény: bazsimoci68 (7009)
királyság32 Creative Commons License 2015.10.19 0 0 7020

köszönőm már is tanultam :) ugye gyakorlat teszi a mestert :) 

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2015.10.19 0 0 7019

Na ez a múzeum barát dolog egy érdekes dolog mondhatnám borotva él! Semmi se úgy működik a gyakorlatban mind ami elméletbe le van írva ezt jegyezd meg minél előbb ezzel nem azt mondom hogy ne jelesed amit találsz de szorítkozz és tanuld a gyakorlati eljárást mi éri meg és mi nem!

Előzmény: királyság32 (7018)
királyság32 Creative Commons License 2015.10.19 0 0 7018

Köszönöm akkor Igyekszek megtanulni  a kezelését lassan a jogszabályokal is kezdek tisztába lenni és Múzeum barát kereső lenni :) 

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.10.18 0 0 7017

Üdv! Jó gépet választottál ,ha megtanulod kezelni, meg fogja hálálni! Sok sikert!

Előzmény: királyság32 (7016)
királyság32 Creative Commons License 2015.10.18 0 0 7016

üdv kezdő kereső vagyok egy Golden Mask 4 s em van milyen tapasztalatok vannak ezzel a készülékkel vagy jó elhibáztam kezdő gépnek köszönőm válaszotok :)

bazsimoci68 Creative Commons License 2015.10.18 0 0 7015

A víz egy Duna holtág, iszapos-hínáros az alja, és kb 250x400m a terület ahol elveszhetett. Mivel a motor mögöttem volt, csak kikötéskor vettem észre a hiányát, ezért oly nagy a terület...

Brayer Creative Commons License 2015.10.17 0 0 7014

Ajánlom csónakból a magnet fishinget.

Előzmény: bazsimoci68 (7009)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2015.10.17 0 0 7013

Hát az attól is függ milyen az alja kavicsos akkor jók ezek de ha iszapos akkor csak próba de amúgy ha tudja kb hol vesztette el akkor is van rá esély hogy a gereblyén fennakad nem minden tó alja retkes és gazos! 

Előzmény: maradok tisztelettel: (7012)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.10.17 0 0 7012

Nem egyszerű dolog ez, nem is tudom, hogy van-e olyan mélykereső, ami vízben jó lenne...a mágnest meg pont rá kéne vezetni, na az esélytelen,  és ha leengeded, előbb utóbb elakad, akárcsak a gereblye...3 méter nem a világ, simán lehet merülgetni odáig,csak simán szemüvegben,esetleg vinni kell magaddal valami kicsi vízalatti detektort, bár szemmel is meg fogod látni, ha nincs sűrű hínár   nyáron lehet megér majd egypár órácskát az a motor, legalább kistrandolod magad arra az évre... erre sztem nincs más gyógyszer :(

Előzmény: bazsimoci68 (7009)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2015.10.16 0 0 7011

De az is jó ha egy erős nagy  mágnest húzogatsz a víz alatt  gondolom a szára fémből van!

 

Előzmény: bazsimoci68 (7009)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2015.10.16 0 0 7010

Nem tudom menyire tudod hogy a víz mely pontján veszteted el a motort de ha 3 méter akkor én egy 4 méteres gerbjével gereblyézném az alját 

Előzmény: bazsimoci68 (7009)
bazsimoci68 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 7009

Nem próbáltuk még, de szerintem a halradar minden vízbe dőlt faágat megmutat, abban a vízben pedig a motorom az egyetlen erős mágnesességgel rendelkező tárgy...

Ilyen volt:

Előzmény: emdés 1 (7008)
emdés 1 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 7008

Halradaron nem látszik?

Előzmény: bazsimoci68 (7007)
bazsimoci68 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 7007

Üdv! Tanácsot szeretnék kérni tőletek! Nemrég elvesztettem a csónakom elektromos motorját, a víz kb 3m azon a területen. A motor vagy 15kg súlyú és erős állandó mágneseket tartalmaz.

Tudnátok valamilyen módszert amivel meg lehetne találni? Én gondoltam összeeszkábálni egy gerjesztett 1,5x1,5 m-es tekercset, amit csónakkal trálként húzva érzékelhetné a motort, de kellene hozzá egy kapcsolási rajz... Minden segítségért hálás lennék!

Simi1212 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 7006

Eladó egy Delta argus. 2015 4. havi. 
Kb azóta 10 szer volt terepen:(. Időhiány miatt eladó. Az akkumulátor megoldva 3 darab aksival amik 5800mah-sok. Van hozzájuk töltő. A gép makulátlan, sztem mindenki ismeri:D. A gép ára 100e. Igény esetén adok hozzá ajándékba egy kis hangszórót, ami ki/be lehet dugni és akkor megoldott a külső hangszóró is:D. Jah pluszba meg a gyári füles.
Eladó még egy Garett PinPointer 25e. 

Ha egyben viszed, akkor kedvezmény!!
Átvehető Bp. Őrmezőn vagy megbeszélt helyen. 
Telefonon gyorsabb, elég, ha csörgetsz és vissza hívlak. 06704529159

expert1 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 7005

Eladóvá vált Garrett ACE 250-es gyári fejjel! Amit tudni kell róla, hogy nem kiállításra készült darabról van szó, azonban a működése hibátlan!
A kartámasz sárga része eltörött, de házilag csináltam egy erősebb támaszt. A kereső fejre raktam egy koptatót, diszperzites vödör aljából vágtam ki, és műanyag bilincsel van felfogatva. Akit érdekel írjon bátran, és privátban megbeszéljük! Ha közel laksz akkor kipróbálhatod! ( + adok hozzá 4 elemet is ) Még valami, azt a ronda sárga színt, bevontam barna szalaggal, hogy ne virítson 500 méterről. Ez sem szép, de legalább hasznos!
Az ára: kemény 35-ezer forint + a posta! ( talán még a táskája is meg van valahol, csak keresni kell )
Nem azért adom el, mert szar! Itt a fórumon találtam egy nekem való Deltát! Mert ugye a magyar terméknél nincs jobb!!!! További szép napot, minden kedves tagtársamnak!!!

Elérhetőségem: expert20@freemail.hu

kalpag Creative Commons License 2015.10.02 0 1 7004

Ugyan nem ez az oka,hogy nem elunk MOszagon,hanem az ilyenek halmozása.

Amig nem gondoltam a detektorozasra mint hobbira,addig nem is tudtam,hogy egy ilyen dologba is beleutkozhetnek ha MOszagon szeretnek hodolni neki.

Az orszag most ne fontos de itt is vannak szabályozások, amik azonban nem az idiotasag hatarait suroljak.

Leeltem jopar evet de az ugynevezett atkosban sem volt ez a  szintu kontroll.

Eleg konnyu lenne egy elheto,használhato torvenyt a piacra dobni,van ra nem keves nemzetkozi pelda NO de az akkor nem Magyarorszag lenne! Es ennek nem orulok!!

Előzmény: Newmi (7001)
kalpag Creative Commons License 2015.10.02 0 0 7003

Nagyon koszonom a tippet a jack dugora.

Meg is vettem és mukodik is bar meg csak a lakasban teszteltem de fules nelkul mar kimentem a beachre szetnezni(+ info,hogy nem MOszagon elek)

es el sem hiszed,hogy mit talaltam de ez csak egy apropo mert meg nem neztem meg,hogy mukodik e de ezt egy jo omennek fogom fel.

Szoval a kepen a mai 2 oras gepteszteles alatt talalt cuccok kozott felfedezheted konnyen!

:)

Előzmény: Brayer (6995)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2015.09.25 0 1 7002

Köszönöm válaszod, minden információ aranyat ér!

Előzmény: Newmi (7001)
Newmi Creative Commons License 2015.09.25 0 0 7001

Kérésednek eleget téve, meglátásaim a 2015-ös törvénnyel kapcsolatban. Tavaly év végén jött ki az új törvény, a kormány rendelet hozzá meg idén márciusban. Még nem tudunk olyan esetről, amikor valakit  megbüntettek volna az engedély nélkül fémkereső használatáért. Voltak srácok, akiket a rendőrök ellenőriztek keresőzés közben, de még csak nem is említették az új jogszabályokat. Én beadtam a kérvényemet, de első fokon elutasították. Most másodfokon van az ügy, ha elutasítják megyünk a bíróságra. Még nem gyakorlat a hatóság emberei részéről az engedély számonkérése, de ami késik nem múlik. A büntetésekből befolyó összegek már előre be vannak kalkulálva a költségvetésbe. A hatóságnak jogalapja van elkobozni a fémkeresőt és büntetést kiszabni. Az egyedi belátásukon múlik eljárnak e vagy sem. Mint tudjátok rendőrből kétféle létezik, a kedves, barátságos és a "szuper seriff"! Könnyen járhat úgy az engedély nélküli fémkereső, hogy a hatóság embere a fejéhez vágja, miért nem váltott engedély csak 3e ft-ba került volna.

 

A jogszabályokat érdemes ismerni, mert ha gond van meg tudjátok akadályozni, hogy a rendőr felturbózza az ügyet. A jászdózsai ügy kapcsán erre egy példa. Azt írják a cikkben "eszközeiket és az általuk kiásott értékeket lefoglalták. Az elsődleges szakértői vélemény szerint a lefoglalt leletek egy része XVIII. és XX. századi, míg másik része több ezer éves, melyek a régészeti kulturális örökség fogalomkörébe tartoznak." Nem vádolhatják őket műkincs lopással, ha azzal védekeznek nem kívánták megtartani 8 napjuk van a leadásra. Vagyis abban a pillanatban, amikor elkapták őket ez még nem tény, hogy megtartották volna, ez csak 8 nap elteltével megállapítható. Ha viszont ők nem hivatkoztak erre és aláírták a jegyzőkönyvet, miszerint saját célra gyűjtötték a műkincseket, akkor ezzel további törvényeket is megszegtek, a büntetés is ennek megfelelően zsírosabb lesz.

Előzmény: maradok tisztelettel: (6990)
kalpag Creative Commons License 2015.09.23 0 0 7000

ez jobb mint amit en talaltam.

biztosan fogok meg kerdezni.

 

koszi szepen

 

Előzmény: Brayer (6998)
drávamente Creative Commons License 2015.09.23 0 0 6999

Sziasztok!Érdekel ez a hobbi,vennék egy kezdőnek tanulni megfelelő gépet(azért nem tragédia,ha találok vele valamit:))Van valakinek eladó nem túl drágán?Nem volna baj az sem,ha megmutatná,egyáltalán hogyan kell használni.Elmennék érte,én szigetvári vagyok,úgyhogy baranya v. somogy. Köszi

Brayer Creative Commons License 2015.09.23 0 0 6998

http://metaldetectings.com/e107_files/public/garrett_ace150_-_250_-_manual_hungarian.pdf

 

 

Bekapcsolod, Mode billentyűvel Allmetal, Sensitivity maxon, ha nagyon csipog egyet vissza és Go!

 

A 12 szegmenses kijelzőn az első kettő vas, a többit meg kell ásni. Közben hallod a hangot is, hogy a vas mélyebb. A végén már nem figyeled a kijelzőt csak a hangot. A vasnál is lehet egy nyílhegy vagy tőr is. Attól függ milyen területen jársz.

 

Kérdezz, ha van időm szívesen válaszolok.

Előzmény: kalpag (6997)
kalpag Creative Commons License 2015.09.23 0 0 6997

Meg egy valami:

-sajnos a nem valami sok a leírás ami van hozzá és a videó sem magyar,

Van valahol egy jó leírás,mert és nem talaltam a neten csak angolnyelvűt?

kalpag Creative Commons License 2015.09.23 0 0 6996

Koszi !

remelem nem tevesztett meg tulsagosan,hogy a masik nickemrol irtam(azt a szamitogepes kerdeseknel szoktam hasznalni)

akkor indulok es beszerzek egy ilyen adaptert!

 

Koszi meg 1X !

Előzmény: Brayer (6995)
Brayer Creative Commons License 2015.09.23 0 0 6995

Attól függ az ár, hogy ki mennyiért tudja eladni. Hidd el, hogy ilyen egyszerű a megoldás.

Válogass: http://www.argep.hu/trend/JACK/Jack-atalakito-6-3-3-5.html

Előzmény: Törölt nick (6994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!