Keresés

Részletes keresés

WRC_555 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 5949

Véleményem szerint a pirossal jelölt rész egy egység, így maximum csökken a lehetősége a repedésnek, mert a geszt ki van szedve, valamint a belső fele meg van ragasztva. Tehát én, mint laikus azt gondolom, hogy a repedés ezzel nincs kiküszöbölve, csak a lehetőségét csökkentik. Csavarodni viszont - ahogy én látom - valóban nem fog, és már az is egy nagy előnye lehet a technológiának.

Próbáltam ragasztott rönk képet keresni, hogy repedést keressek rajta, de a rászánt 1,5 perc alatt nem találtam egyetlen ragasztott rönk képet sem:)) (pedig biztos van, csak nem magyar oldalon)

És különben is: a repedés hozzá tartozik a rönkházhoz, szerintem kifejezetten szép, rusztikus hatást kelt. (de mint tudjuk, ez szubjektív :)))

Előzmény: marfarin (5947)
Berger Enda Creative Commons License 2008.02.06 0 0 5948
Szia,

Én eddig csak rétegragasztott gerendát láttam, rönköt nem. Az ár valóban megegyezik a nem ragasztottéval, de a fiz. tulajdonságai jobbak. Engem nem zavarna, ha a bütünél kilátszana, hogy rétegragasztott, ha cserébe nem reped, és csavarodik!

Enda
Előzmény: marfarin (5947)
marfarin Creative Commons License 2008.02.05 0 0 5947

Hi!

 

Tanultam faipari anyagismeretet, és ha jól van összeforgatva soha sem reped meg. Az évgyűrűk száradás közben próbálnak egyenesedni (hiába van kiszárítva így vagy úgy), ezért reped a rönk, valamennyit homorodik a deszka idővel. Ha az évgyűrűket megfelelően forgatják össze nem tudnak repedni.

De igazad van, a bütünél látszani fog, hogy szendvicsből készült a ház...

vanda55 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 5946

Misooó!

 

Légyszi nézd meg, mi van az email-eddel, mert már kétszer is visszadobta a levelemet!

 

Vanda

WRC_555 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 5945

Szia!

 

Én hasonlóra kaptam árajánlatot is, tehát létezik ilye(smi)n. Halál pontosan nem emlékszem már rá, de azt hiszem úgy volt, hogy hosszában háromba volt a rönk vágva, és a közepét "átfordították". Nem volt olcsóbb, mint az egyberönk, sőt, az volt a nagy szó, hogy ugyan annyiért adták, és nem drágábban. Azért ekkora anyagok megmunkálása nem olcsó mulatság.

Abban sem vagyok biztos, hogy a "fél"kerek rész nem repedezne.

Aztán:

"és ember legyen a talpán aki megmondja, hogy az nem egy egész anyag"

Az összes sarokkifutásnál látszana.

 

Jó olvasást! Nekem annak idején hetekbe tellett mire a végére értem a fórumnak, de nagyon megérte - köszönet mindenkinek, aki hozzátett/tesz. Olyan volt, mint egy jó könyv, nem bírtam letenni:))

Előzmény: marfarin (5944)
marfarin Creative Commons License 2008.02.05 0 0 5944

Sziasztok!

 

Már olvasom egy ideje a fórumot, olyan mint egy teleregény, 166. oldalnál járok, most épül Jamie25 és Garesz háza. Majd én is szeretnék egyet, de még most ismerkedem a témával.

Lenne egy kérdésem: Anno építettünk könnyüszerkezetes favázat, de nem gerendából, hanem öt rétegű deszkából, ami úgy volt egymásra ragasztva, hogy az alsó és felső szál végigfutott, de a középső három olyan egy méter körüli darabokból ált. Erős, nem csavarodik (kihagytuk a fa közepét, és összeforgattuk megfelelően a darabokat) és persze olcsó is volt.

Miért nem csinálnak ilyen megoldással rönköket? Jó tudom ez már nem olyan, de sokkal olcsóbb lenne és ember legyen a talpán aki megmondja, hogy az nem egy egész anyag... Ja és nem is repedezne...

Mindenesetre tovább olvasom lelkiismeretesen a fórumot, lehet meglelem a választ is!

 

Aga Creative Commons License 2008.02.05 0 0 5943
ezert hivtam ra fel a figyelmedet. Konnyuszerkezetes haz jelentese itt az OSB lap/gipszkarton. De javaslom a google hasznalatat mint finn gerendahaz, erdelyi gerendahaz, mezd meg a talalati oldalakon mik vannak. Szerintem masok is ferre fognak erteni, ha nem ezen jelenteseben hasznalod a jovoben ezt a kif-t.
Előzmény: István999 (5942)
István999 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 5942

 Nem hiszem hogy keverem a rönköt meg a gerendát.

 

Amiről te beszélsz azt én könnyüszerkezetes háznak hívom.

Én nem szeretnék szigetelést a házamba.

Ha rönk vagy gerendaházról beszélünk akkor az legyen valóban fából, és ne szigetelőanyagból. Persze ez az én véleményem.

 

Üdv

 

Előzmény: Aga (5937)
Berger Enda Creative Commons License 2008.02.05 0 0 5941
Szia Hossa,

A képeket várjuk! Hogyan kalkuláltál a "végét" illetően? Ez a készültség (szerény véleményem szerint) kb 40-50%-os készültségi foknak felel meg (nálunk kb így volt). Az a belső 15 cm "rönkfal" gerenda (szögletes keresztmetszetű) lehet, igaz?

További sok sikert!!
Enda
Előzmény: hossa (5940)
hossa Creative Commons License 2008.02.04 0 0 5940

Sziasztok!

 

Megjött ma az árajánlat a 18 cm D profilra.

-81,5m2 földszint

-69,2m2 hasznos tetőtér

-18,3m2 fedett terasz

szerkezetkészen, cserép, meg nyilászárók nélül, belül 15cm m2 rönk falakkal 15,3M áfásan. Szerintem egész jó.

Jövő héten megyek referenciát nézni, majd készítek képeket.

 

 

Aga Creative Commons License 2008.02.03 0 0 5939
jah, megvmi... a 24-es ronkre mar nem biztos, hogy megkapod az epitesi engedelyt... nezz utana... lehet, hogy szigetelni kell azt is mar.
Előzmény: István999 (5936)
Aga Creative Commons License 2008.02.03 0 0 5938
masik fele meg hogy mit szamolnak alapteruletnek es mi a szerkezetkesz muszaki tartalma... volt, aki a netto hasznos 134nm-re 190nm-es arat adott mert a teraszokat is beleszamolta... ugy meg mar az az olcso ar se lesz olcso
Előzmény: István999 (5936)
Aga Creative Commons License 2008.02.03 0 0 5937
te meg kevered a ronkot a gerendaval... a gerenda ahogy itt ertik es az itteni gerendahaz lakoknak talan 1 kivetellel olyan van, az a szigetelt gerendahaz, ahol max 10cm a gerenda utana x szigeteles. Amirol te beszelsz az a szogletes meg a kerek ronk.
Előzmény: István999 (5936)
István999 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 5936

Én konkrét választ nem kaptam senkitől.

 

Egyébként a Woodinternational Kft-tét keverik valami másik wood-os céggel.

A terveim még készűlőben vannak.

Olvasom másoktól hogy rönk drágább a gerendánál, a Woodinternationalnál

azt mondták nekem hogy egy árban van. Amúgy a 24cm átmérőjü rönk 90-100 Ft/m2

szerkezetkészen, a 190x190 gerenda szintén ennyibe kerül.

 

Üdv.

Előzmény: Aga (5933)
Aga Creative Commons License 2008.02.03 0 0 5935
nem, van olcso ronk is, pl madafa :))))) de amugy igen, egy azonos minosegu es azonos muszaki tartalmu ronk sajnos joval dragabb mint a gerenda... persze azonos kivitelezesi feltetelek mellett... azaz nem ugy, hogy a ronkot te epited a gerendat meg profi ceg :)
Előzmény: Kisarany (5934)
Kisarany Creative Commons License 2008.02.03 0 0 5934
Sziasztok,
megérkeztünk Zircről, és amit ott láttunk valóban profi munkának tűnik.(Beregszászi) Igaz nem értünk hozzá, de A Pali...fenomenális pasas :)
Még úgy is adott tanácsokat, ötleteket, hogy el sem döntöttük, rönkház vagy gerenda legyen. Igaz lehet, hogy a gerenda fele annyiba kerül, mint a rönk? valahogy a neten nem így tűnik...
Faberhausnál még nem voltunk, de megyünk, és írok.
Üdv.
K.
Aga Creative Commons License 2008.02.03 0 0 5933
az nem igaz, hogy nem kaptal valaszt, olvass vissza kicsit, de kivancsi lennek az araikra. Kerlek tedd mar fel kepben a leendo hazad alaprajzat meg az arat amit mondtak ra, sajnos weboldalukon semmifele ar informaciot nem talaltam.
Előzmény: István999 (5932)
István999 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 5932

Sziasztok!

 

Sajnos nem reagált senki a multkori kérdésemre ezért még egyszer feltenném. 

 

A közeljövőben szeretnék építkezni, természetesen rönkházat. Abban kérném a segítségeteket, hogy tud e valaki a Woodinternational Kft-ről valami információt.

Több helyről hallottam nagyon jó véleményeket a cégről.

Nemrég jártam náluk az irodájukban és megnéztem egy

referencia házukat is. Nekem nagyon tetszet és szerintem

nagyon jó a minőségük is, és ami nem elhanyagolható az áraik is kedvezőek. Tehát aki valamit tud még róluk, szívesen meghalgatnám a véleményét. Amúgy van egy web oldaluk ahol sok információ megtalálható róluk ezt is megnézhetitek. www.woodinternational.hu

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Garesz Creative Commons License 2008.02.01 0 0 5931

Hali!

Szerintem a hitelrontás kicsit röhejes annak tükrében, hogy ezen a fórumon történt. A képek is eléggé beszédesek, nem beszélve ha tényleg van már egy statikus véleményed.

Egyébként mikor ide írt a fórumra az ügyvezető akkor gondoltam, hogy kicsit felpezsdíti az életet és sikeredik egy kis szakmai - jó értelemben vett - vitának kikerekednie mindannyiunk okulására.

Ezek után a marketing beköszönés után semmit nem halluttunk. Pedig talán ez lett volna a legjobb amit tehet. Ezek után nehezen hiszem el én is, hogy minden okés lenne és szakmailag védhető.

Kitartást kívánok! Ha az ember vállalva a magasabb árat megbíz valakit avval, hogy készítse el szakértelemmel a házát, akkor válallja is a felelőséget. Vagy ne vállalja el!

Előzmény: Misooó (5910)
hossa Creative Commons License 2008.02.01 0 0 5930

Itt egy metszet:

 

metszet
hossa Creative Commons License 2008.02.01 0 0 5929

Köszönöm a reagálásokat!

 

A femü csak pénzkérdés az önkormányzat meg passz....

Közben megnéztem a tervdokumentációnkat és rosszúl emlékeztem ez a rétegrendünk:

-15x15 fagerendázat

-kiszellőztetett réteg 30mm

-10cm szigetelés pallóváz között

-párazáró

-lécváz + lambéria vagy gipszkarton

Az én értelmezésem szerint itt is csak a gerendafal a teherhordó.

Ha ez így van akkor nem hiszem hogy abba valaki is belekötne hogy 15x15cm helyett

18x15 D van. Ami ugye csak a legszélesebb helyen 18 ,máshol az is 15 körüli.

Azt tudja valaki mi a jelentősége a kiszellöztetett rétegnek?

Annyit tudok hogy van kiszellöztetett ill. nem kiszellőztetett szigetelés, csak nem tudom melyik miben jobb ,ill. rosszabb. 

 

Előzmény: Nick983 (5928)
Nick983 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 5928
Szia !

Ha másképp akarsz építkezni, mint amire engedélyt kaptál, akkor olyan FEMÜ-t szerezz, aki alá is fogja majd írni majd a végén a használatbavételit, meg legyél biztos abban, hogy az önkormányzat sem fog "kukacoskodni", ha észreveszi az eltérést.
A 15x15 cm-es gerendafal jó eséllyel elbírná egy földszintes ház tetőszerkezetét
egyéb váz nélkül is (nekem 15x5 cm-es függőleges pallók adnák a vázszerkezetet 60cm-es osztással, ami a statikai számítások alapján több, mint elegendő), de ahogy láttam, olyan 20-24 cm-es gerendákból szoktak önállóan falazni, az alatt be szoktak rakni egy legalább 10 cm-es vázszerkezetet is, amire rászegelik a gerendákat (talán ezt hívják boronafalas megoldásnak) és ami részt vesz a teherhordásban.
Persze én sem láttam még mindent :-))))

Üdv !
István
Előzmény: hossa (5925)
previa696 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 5927
Üdv ! Szvsz nagyon jó, az osb-t a helyedben kihagynám. Nem való ilyen bioházba :)
Előzmény: hossa (5925)
szegő Creative Commons License 2008.02.01 0 0 5926

Üdv!

Köszönöm szépen!

Előzmény: Aga (5924)
hossa Creative Commons License 2008.02.01 0 0 5925

Sziasztok!

 

Régebben írtam egy párszor lazúr ügyben, de most már végre azt írhatom felszállt a fehér füst, megvan az építési engedélyünk.

Ezzel fel is merült egy új probléma. 15x15 cm gerendafal van betervezve+15cm váz(amit egyébként nem értek, de a tervező kötötte az ebet a karóhoz), de én arra gondoltam, hogy 18cm D profilú rönkből építtetem meg, amit aztán belülről szigetelnénk SK. Így nem lenne szükség a vázszerkezetre, mivel a rönkfal már teherhordó. Csak párnafázni kellene. Ami a lényeg még spórolnék is és a fal is rusztikusabb lenne. Szerintetek ez járható út?

Én erre a rétegrendre gondolnék:

-18cm D profil

-páraáteresztő fólia

-szigetelést tartó szerkezet+10 v. 15 cm szigetelés

-deszkaborítás v osb

-párazáró

-lécváz

-lambéria vagy gipszkarton

Vélemény?

 

Aga Creative Commons License 2008.01.31 0 0 5924
nagyon szep lett.
Előzmény: szegő (5923)
szegő Creative Commons License 2008.01.31 0 0 5923
szegő Creative Commons License 2008.01.31 0 0 5922

Üdv!

 Szigetelt gerendaházunk lesz.Kőzetgyapot,hőtükrös fólia,és lambéria kerül még a

külső falakra.

Így állunk most.

Üdv!

Előzmény: vanda55 (5915)
Aga Creative Commons License 2008.01.31 0 0 5921
koszi :) ezt is a "Pali-ek" csinaltak :))))
Előzmény: Kisarany (5920)
Kisarany Creative Commons License 2008.01.31 0 0 5920
Szia.
lehet..ebbe látod nem gondoltam bele :) bocs.
Viszont most "picit" elbizonytalanodtunk a "tutti, hogy rönkház kell" projectben, és elkezdtünk nézegetni gerendaházakat. Vasárnap megyünk Zircre, és találkozunk "A Palival" :).
Jó éjszakát!
K
ui: Megnéztük többek között a Ti házatokat is. Nagyon szép!
Előzmény: Aga (5917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!