Keresés

Részletes keresés

Sankoo Creative Commons License 2018.02.06 0 0 11040

Köszi ismét.

Találtam is magyarországi forgalmazót.

Már csak a +10 fokot kell kivárni... :-)

Előzmény: WRC_555 (11039)
WRC_555 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 11039

Elég régen volt ilyesmiről szó, akkor a Perma-Chink volt a tuti megoldás. Valaki innen a fórumról komolyabban is foglalkozott vele, keress rá itt is meg a gógliban is.

Előzmény: Sankoo (11038)
Sankoo Creative Commons License 2018.02.05 0 0 11038

Köszönöm szépen a választ. Egyébként nekem is ez volt a szimpatikusabb valamiért.

Még egy kérdésem volna, mivel látom sok nagy tapasztalatú tagja van a fórumnak.

A házunkat egy erdélyi kókler csinálta tizen-néhány évvel ezelőtt. Sajnos a tervekkel ellentétben nem eresztették össze a rönköket, hanem csak egymásra tették őket.

Mivel nem gyalult rönkök, hanem bennük van a természetes görbeség és vastagság különbség, a rönkök között hézag maradt, amit később homokos-cementes vakolattal húztak ki.

E már nagyon hamar elkezdett töredezni és kipotyogni a résekből, bár fémhálót is tettek oda.

Újra kellene csinálnom ezt a tömítést, de nem tudom milyen anyaghoz nyúljak.

Javasoltak már Greslap ragasztót, meg üvegtégla ragasztót erre a célra, de teljesen tanácstalan vagyok.

Létezik erre valami tartós megoldás?

Hétvégi házról van szó, így a hőtechnikai mutatók nem annyira fontosak, csak az esztétikum.

Az alábbi foto a homokfúvás teszelésénél készült, de talán látszik rajta a probléma:

Előzmény: WRC_555 (11037)
WRC_555 Creative Commons License 2018.02.05 0 0 11037

Nekem a Milesi nagyon bejött.

5 év után kellett a déli oldal alsó 3-4 sorát újrakenni, máshol 8 év után sem volt semmi baja. Csak azért kentem újra mert túl érdesre volt csiszolva és nehéz volt tisztítani. Kapott egy csiszolást és egy réteget. Kiadóssága is kiváló, gyári értéket meghaladó felületet lehet vele lekenni.

A Sadolin-t nem ismerem ilyen szempontokból, de ha mondjuk egyformák, akkor is a Milesit választanám, mert vizes bázisú és nem oldószeres, mint a Sadolin. Rém egyszerű egy befőttes üveg vízbe belevágni az ecsetet és másnap folytatni a melót. Olcsóbb és jobb a szaga mint a hígítónak :)

Előzmény: Sankoo (11036)
Sankoo Creative Commons License 2018.02.03 0 0 11036

Sziasztok.

Rönkház szemcsszórással történő megtisztítása után szeretném kezelni a fát.

Van-e valakinek tapasztalata a különböző vékonylazúrokat illetően?

Jónak tűnik ez a kettő:

Milesi Hydrocrom XGT

vagy

SADOLIN CLASSIC HP VÉKONYLAZÚR

Esetleg valakinél bevált valamekyik? Vagy valami más?

Köszönöm!

Rchárd89 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 11035

Amelyik városban van telked vagy amelyiket meg akarod venni, bemész az ottani önkormányzat építési osztályára és a telek helyrajzi száma alapján nézesd meg, hogy település képi szempontból milyen övezetben van és egyből megmondják, hogy lehet-e vagy sem. Meg ha jól tudom van bizonyos beépíthetőségi % is, valamint azt is nézesd meg, hogy a településrendezési tervben milyen övezetben van, mert a településképi és a településrendezési terv nem ugyan az. Mert van olyan is, hogy településképi szempontból lehet építeni, de településrendezési szempontból meg nem, mert pl. véderdő övezetben van.

Előzmény: radweg (11034)
radweg Creative Commons License 2018.02.01 0 0 11034

Sziasztok,

előre is elnézést kérek ha netán itt a fórumban ez már evidencia lenne, de tudnátok abban segíteni, hogy a Balaton északi partján, illetve a Balaton felvidéken lehet gerendaházat építeni? Pontosan ennek hol lehet vagy érdemes utána nézni. Előre is nagyon köszönöm.

 

Báthoryék Creative Commons License 2018.01.16 0 0 11033

nem tudtam meg semmit

Előzmény: WRC_555 (11032)
WRC_555 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 11032

Vége a pernek és nem sikerült érvényesíteni semmit, vagy még mindig tart?

Előzmény: Báthoryék (11031)
Báthoryék Creative Commons License 2018.01.07 0 0 11031

semmi

Előzmény: WRC_555 (11028)
Bambika1990 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 11030

Sziasztok! 

 

Esetleg tudtok olyat aki rönkház összerakásbán tud segíteni, vagy vállalni? Fejér megyében, Székesfehérvár mellé kéne a segítség. A rönkök méretre vannak vágva. Természetesen honoráljuk a segítséget! 

Jelentkezni lehet: aporbarbi@gmail.com 

Báthoryék Creative Commons License 2017.12.21 0 0 11029

Köszi írtam

Előzmény: WRC_555 (11028)
WRC_555 Creative Commons License 2017.12.20 0 0 11028

Már úgy értem, hogy ha az emilcím él :)

Közben visszaolvastam a hozzászólásait, ott van egy másik emil is: erdei.ronkhaz@gmail.com

 

Én is kíváncsi lennék mi lett a vége. Így vagy 7 év távlatából talán van végeredmény is.

Előzmény: WRC_555 (11027)
WRC_555 Creative Commons License 2017.12.20 0 0 11027

Publikus az emilje - ha még él. Írj neki!

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=608018

 

Előzmény: Báthoryék (11026)
Báthoryék Creative Commons License 2017.12.19 0 0 11026

Üdv!

 

Valaki tud esetleg Misoo vs Woodwill perpatvarról?!

Tulzol Creative Commons License 2017.12.12 0 0 11025

Kedves Fórumozók, Madafa-ház vagy Mada-rönkfaház károsultak.

 

Kicsit késve jelentkezem de ugye dolgozni is kell valakinek, hogy pénze legyen.

Sajnálatosan nem zárult le még a tárgyalásom.

Ujjúbb tárgyalási nap került kitűzésre!

 

2018.01.15 13:30 Vásárosnaményi Bíróságon.

 

Továbbra is várom a károsultak jelentkezését.

 

Tisztelettel:

Tülkös Zoltán

+36304455203

nannok Creative Commons License 2017.11.20 0 0 11024

Az lehet, hogy jobb hőtechnikai eredményt lehet elérni, de szerintem akkor tökéletes a szigetelés, ha kívülről az összes illesztés PermaChinkkel hosszan van húzva.Természetesen csak diszkréten, a fal színének megfelelően, hogy ne legyen látható.

Előzmény: drevenice (11023)
drevenice Creative Commons License 2017.11.20 0 0 11023

Ezzel egyetértek, a szaktudást semmi nem pótolja.  Arra szerettem volna csak  felhívni a figyelmet, hogy a hagyományos eljárást ezzel kiegészítve még jobb  hőtechnikai eredményt lehet elérni.

 

Előzmény: nannok (11022)
nannok Creative Commons License 2017.11.19 0 1 11022

Nekem az a véleményem, hogy ha a rönkök nincsenek jól kifaragva, akkor ez a szigetelés halottnak a csók.

Előzmény: drevenice (11021)
drevenice Creative Commons License 2017.11.17 0 0 11021

Előzmény: drevenice (11020)
drevenice Creative Commons License 2017.11.17 0 0 11020

Szigetelés témához egy kis érdekesség, az általam nagyra tartott német  Nicolas Berwian mester elkezdett az orosz partnercégével egy újfajta szigetelőcsíkot használni ami véleményük szerint az eddig használt anyagok közül a legjobb szélzárást hozta a kézi rönkházaknál, amit a Blower Door teszt is alátámasztott. 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11013)
Rchárd89 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 11019

Igen köszönöm, ezek hasznos infók. :) Esetleg még azt leírhatnád, hogy mik voltak azok a hiányosságok amiket orvosolni kellett, nagy dolgok vagy inkább kisebbek csak? És miért pont erre a cégre esett a választásotok, mert gondolom ti is néztetek másokat is.

Előzmény: Törölt nick (11017)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 11018

Üdv Mindenkinek,

 

 

Ma megjött az ács és ahogy sejtettük, a nappaliban lévő oszlop miatt nem tudott tovább roskadni a ház. Most engedtek a csavaron, rögtön lehetett is hallani ahogy "ropog" a fa. Az ács véleménye szerint az első fűtésszezont követően kellene igazából a háznak annyira összeülnie, hogy a rések eltűnjenek, tehát jövő tavaszig biztosan várni fogunk.

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 11017

Kedves Rchárd89,

 

 

Összességében meg voltunk elégedve, habár voltak hiányosságok, amiket orvosolni kellett, de igyekezett a cégvezető hölgy a segítségünkre lenni.

Azt viszont tudni kell, hogy az igazi szakértő a cégnél a mi esetünkben nem a cégvezető volt, hanem az alvállalkozó ács, tehát minden szakmai kérdéssel kapcsolatban jobb volt hozzá fordulni és még most is hozzá fordulok. Az biztos, hogy nagyon sok munkájuk van, de még ha sokszor volt is csúszás különböző okokból, azért úgy láttam hogy lelkiismeretesek.

Pl. ma is lemondta az ács, mert tudta hogy nem fog időben ideérni..... jön holnap csavart állítgatni :-)

Az hogy a házzal mennyire vagyunk megelégedve, azt majd 2 év múlva tudom megmondani. Az biztos, hogy szépen megcsinálták, aztán majd ki tudja, hogy jönnek-e ki rejtett hibák.

 

Remélem ezzel tudtam segíteni, ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

 

 

 

Előzmény: Rchárd89 (11016)
Rchárd89 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 11016

Szia theszter!

 

Megkérdezhetem, hogy mennyire voltatok megelégedve a céggel? Én most vadászok kivitelezőt és nézegettem az ő honlapjukat is, viszont én nem rönköt hanem gerenda házat építtetnék, abból is láttam párat a honlapjukon.

Előzmény: Törölt nick (11015)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 11015

Szia WRC_555!

 

Köszi az infót. :-)

A Woodinternational készítette a házat, ma jön az ács megnézni mi a helyzet.

Az igazság az, hogy a nappalinkban van egy oszlop, ami az egész tetőszerkezetnek " alátart" és lazítani kell a csavaron, hogy a ház tovább tudjon roskadni. 

Majd megírom mit mondott a szakember.

 

 

 

Előzmény: WRC_555 (11014)
WRC_555 Creative Commons License 2017.11.15 0 2 11014

Szia!

 

Ki készítette a házat? Mit mond ezekre problémákra?

 

Nálam gyapjú csík a szigetelés, ahol ilyen hiányosság volt (alig 2-3 hely) oda ebből tömködtünk spaklival. Nincs huzat.

A roskadás döntő többsége 2 évig zajlott (8+8 cm) utána már csak pici igazodások voltak, mérhető roskadás nem, majd a 4. évtől semmi.

Komolyabb költséget igénylő beavatkozással én 2 évet mindenképpen várnék.

Előzmény: Törölt nick (11013)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.13 0 0 11013

Kedves Fórumozók! 

 

Egy héttel ezelőtt költöztünk be csodaszép rönkházunkba ami nagy boldogsággal tölt el minket, habár a szigeteléssel kapcsolatban vannak hiányosságok....

A rönkök 26 cm átmérőjűek, köztük a szokásos szigetelő "csík" van, viszont főleg a sarkoknál nem jól illeszkednek és elég rendesen huzat van.

Olvastam itt a fórumon is a chink-elésről, de nem tudom meddig kellene várni ezzel, mert gondolom még egy darabig roskadni fog a ház...? ( Idén márciusban kezdődött az építkezés)
Volt olyan oldal, ahol azt olvastam hogy érdemes 2 évet várni mielőtt tömítenénk, de kíváncsi lennék, hogy mik a gyakorlati tapasztalatok.

Annak is nagyon örülnék, ha tudnátok javasolni tömítő anyagot, mert amiket én láttam azok mind külföldön beszerezhetők és aranyárban vannak.

Előre is köszönöm a segítséget!

Eszter

theszter@gmail.com

lufi77 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 11012

Mondjuk ha vissza olvasnál lehet, hogy sok mindenre választ kapsz.

Előzmény: Lackó24 (11011)
Lackó24 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 11011

Sziasztok Fórumozók!

 

Először is, remélem, h a szóban forgó vállalkozó megkapja méltó büntetését és sok sikert/kitartást a károsultaknak.

 

Másodszor pedig mindazon fórumozók véleményét szeretném kikérni, akik már megtapasztalták (tapasztalják éppen) a rönkház építés folyamatát.

- Pro és kontrák a rönkházaknál

- Megbízható vállalkozók akik menedzselik az egészet

- Pénzügyek (mi mennyibe kerül kb, mindenestül)

- Telekvásárlás

- Mi mindennel kell számolni

- Az egész folyamat időtartama

 

Minden jó tanács/tapasztalat jól jön, mivel párommal fontolgatjuk, h belevágunk, csak nincs semmilyen tapasztalatunk ilyen téren, ezért is minden segítséget köszönünk szépen :)

 

Az alábbi emailre írjatok nyugodtan:

nemeth24ladislav@gmail.com

 

Előre is nagyon szépen köszönöm.

 

Lackó

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!