Keresés

Részletes keresés

pazolta Creative Commons License 2 órája 0 0 65630

Sziasztok!

A tegnapi Kastélytúra nem volt mindennapos!

Leemelem a nemlétező kalapom azok előtt akik abban a 35 fokos melegben

megőrizve eleganciájukat korhű ruháikban végigtekerték az általam mért 47km-t!!

Pigolinó és párja, Rót Erik, több twin run-os nagyot nőttek a szememben:)) én bizony kigombolkoztam a végefelé - be kell valljam...

Persze a csúcs az Blazsóé volt mert ő is korhűen végigtekerte a távot böcsülettel a friss

"veló jogsijával" rá is fért a pihenőkben a sok kedves tanulni vágyó ifjú hölgy pátyolgatása:))

Megtisztelő volt részt venni a rendezvényen! köszönöm még Harkai Pistiéknek is h nem hagytak lemaradni a végefelé teljesen szétbomló tekerőktől...

De a táncosok - az valami csoda volt! sajna nem tudom a nevüket, de megérdemelnének egy kis ingyenreklámot... minden megállónál ropták keményen - ez igen!!

..........

Blazso23 Creative Commons License 12 órája 0 0 65629
Előzmény: de'raille ur (65628)
de'raille ur Creative Commons License 12 órája 0 0 65628

Szép estét!

A mai napi kastély-tura képekben:

adam3203 Creative Commons License 21 órája 0 0 65627
papuka Creative Commons License 1 napja 0 0 65626

Lassan formába lendülök:-)) Múlik a nyár, vége a szabinak. Bemelegítésnek táskákkal kezdtem:

Szerintem egész jó lett:-))

Pigolino Creative Commons License 1 napja 0 0 65625

Hello!

Ilyen nyerget keresek megvételre vagy cserére. Akár Csoda csengőt is fel tudok ajánlani. Köszönöm!

HercegHerceg Creative Commons License 1 napja 0 0 65624

Ja igen, még annyi, hogy elvileg a neten nevezők a helyszínen is fizethetik a nevezési díjat, nem kell utalni.

+

Ki az aki jön innét a fórumról?

HercegHerceg Creative Commons License 1 napja 0 0 65623

Szia!

https://www.facebook.com/events/471941716311955/

Városliget - Vajdahunyadvár – Gödöllő - Királyi Kastély

Az első kerékpártúra (1881) emlékére.

Nevezés: korhű kétkerekűvel, korhű ruhában.

A részvételhez regisztráció szükséges. A facebook-os eseményre való jelentkezés még nem regisztráció!

Regisztrálni lehet:
...
- e-mail-ben: adlersport@gmail.com
- on-line a regisztrációs oldalon:

https://docs.google.com/
forms/d/1P5QS2QZNrPSP3MJMqT4d-I_7Z1UUFpfMLxaw_C32-hk/viewform

- személyesen a helyszínen.

A regisztrációs díj előzetes regisztráció esetén 1000 Ft, a helyszínen 2000 Ft. Veterán cabriolet autók részére ingyenes regisztráció! A regisztrációs díjat az alábbi számlaszámra kell átutalni:

Tulajdonos neve: Fülöp István
Bank neve: CIB Bank
Számlaszám: 10702136 - 70084415 - 51100002
Megjegyzés: "Adler S.C." és a regisztráció során megadott név

Értékes díjak a részt vevő kerékpároknak, kerékpárosoknak, ruháknak, Hölgyeknek és Uraknak.

Info: 0620-334-1811

Az interneten nevezőknek minden megállóhelyen frissítő, szendvics.

Fellép: Pepita Swing Tánccsoport

Program:

8:00-9:00 Felkészülés
9:30 Indulás a Városligetből (Vajdahunyadvár) veterán cabriolet autók kíséretében
10:00 XIV. Kerület, Cserepesház
11:00 XVI. Kerület, Erzsébetligeti Uszoda
12:00 XVII. Kerület, Fő tér
13:00 Pécel, Isaszeg
14:00 Gödöllő, Királyi Kastély, díjátadó ünnepség, piknik a kastélykertben
16:30 Visszaindulás Budapestre bérelt HÉV kerékpárszállító kocsival (interneten nevezőknek)

Előzmény: Csöni (65622)
Csöni Creative Commons License 1 napja 0 0 65622

Hello!

Bár ma reggelig úgy volt, hogy holnap leautózók Gödöllőre, szájat tátani, vagyis végignézni a csodákat, de valami most is közbejött. Ezért érdeklődnék, a XVII. kerületbe mely útvonalat érintitek? Esetleg van e tervezett pihenő valamelyik érintett településen.

Üdv: EN-EL

bartha32 Creative Commons License 2 napja 0 0 65621

bartha32 Creative Commons License 2 napja 0 0 65620

Szép estét mindenkinek.Van Szentendrén egy darab weinmannn fékkar.Városon belül ingyen célba juttatom.Más esetben ajánlott levélként küldeném.Annyit kérek érte amennyi a postaköltség.Helyben ugye ez nulla.Remélem valakinek hasznára lesz.

rajpura(pb) Creative Commons License 3 napja 0 0 65619

szia, ez a szétszedhető középrész inkább felejtős szerintem, hacsaknem valami márkás csészét vagy tengelyt nem találsz. Vagy újat, ami csepel, behangolni, nézni a lógást és utánállitani, akkor jó.

Tudok ékes tengelyű monoblokkot, napi használat esetére, csepelhez hibátlan, tengelyhosszt és menetet tekintve. Behajtod és kész, nincs gond vele. Hogy korban nem ide illlő, az világos, de nincs vele szivás.

Előzmény: Subaruwrxsti (65612)
bogyo123 Creative Commons License 3 napja 0 0 65618

Szia!

A vázszám alapján elvileg nem lehet Túra, én is veterankerekpar.gportal.hu-n néztem, az enyém vázszáma CY , amire azt írta ez a honlap, hogy

Vázszám alapján: Idézem

Hegesztett 24" és Hegesztett 26"    -  City 24", City 26", Rekord

Elvileg ezek közül kellene hogy legyen valamelyik, a Túráról azt hallottam, hogy forrasztott kerékpárok, amíg az általam leírt meg elvileg hegesztett lehet, gyakorlatilag nem tudom, nem értek hozzá, a vázszám alapján néztem meg én is. 3 lehetőséget írtak le, két City és egy Rekord. ezek közül melyik lehet? Ha ez hegesztett akkor erősebbnek kell lennie nem? Nem tudom, ezért kérdezem. Remélem te tudsz segíteni ebben. Az is lehet hogy így ez a kerékpár ritkaságnak számít nem? A gyártási története érdekelne. 

A kerekei épek, a gumin az látható:
-CORD 1663 Made in Hungary
-EMERGE 28X 11/2

Várom a válaszod! Köszönöm!

Előzmény: Subaruwrxsti (65616)
Subaruwrxsti Creative Commons License 4 napja 0 0 65617

Radlmax azt írta, hogy egy új könyv készítése miatt szeretné elérni a kép készítőjét, vagy a szövegben szereplő Varsa könyv készítőjét, akitől megkaphatná a jogot hogy a képet felhasználják a könyvükben. Ebben kér segítséget, visszajelzést. 

Előzmény: radlmax (65597)
Subaruwrxsti Creative Commons License 4 napja 0 0 65616

Szia! A felnik szerintem nem eredetiek, de a gumik minden bizonnyal azok. Elképzelhető hogy találsz évszámot és talán hónapot is megjelölve a gumikon mint gyártási év, az is támpont lehet, de a vázszám biztosan, már ha a bringa pontos gyártási ideje kellene. A pontos kérdésedet nem tudtam visszakeresni, de elvileg egy Csepel Túrát találtál, itt egy ugyanilyen: http://veterankerekpar.gportal.hu/gindex.php?pg=29041315&gid=2799431

Az általad találtnak az állapota az öregbít gépen, így nagy lehet a különbség a linken és a te általad találtnak. :-)

Előzmény: bogyo123 (65613)
pista72 Creative Commons License 4 napja 0 0 65615

Sziasztok!

Egy kedves ismerősöm eladná ezt a fellelt állapotú Csepel Velence bringát.

Érdeklődni: 70/3200-313

bogyo123 Creative Commons License 4 napja 0 0 65614

Szia!

Neked is köszönöm, a segítséget :)

Előzmény: pazolta (65610)
bogyo123 Creative Commons License 4 napja 0 0 65613

Szia!

Köszönöm szépen hogy írtál!!!! Köszönöm, a segítséget!!! :) Remélem, hogy most sikerül képet küldeni, hátha többet tudtok róla mondani :) Amit felraktál képeket egy kerékpárról, teljesen más a váza mint az enyémnek. A képeken azért sötétebb foltos helyenként a gumi, mert lemostam az egész kerékpárt, raktárhelyiségből hoztam ki kicsit porosan, megvan az eredeti nyereg része is, a gumikat még nem pumpáltam fel, szerintem eredeti a festése, ráfestés nyomokat nem találtam rajta. Helyenként vékony felületi rozsdafoltok vannak. Van rajta egy régi rossz csengő is. Használható állapotban van, azért lett rátéve más nyereg is, de végül nem lett használva.

Küldöm a képeket róla. 

Előzmény: HercegHerceg (65607)
Subaruwrxsti Creative Commons License 5 napja 0 0 65612

Szia! Köszi a visszajelzést, a képet csatolom mégegyszer, habár lehet most sem fog megjelenni... :) Nem gépről írok jó ideje, így kissé nehézkes.

Mint kiderült anyaghibás volt, de '89 óta ezzel már le lett tekerve nem párezer kilométer, talán azt is mondhatjuk hogy jó hogy eddig bírta, ha mai szemmel nézzük, sőt így inkább csodának nevezhető... :) 

Jelenleg a bringa alkatrészre vár, amint meglenne kész lenne, szervizben pihen jelenleg. 

HercegHerceg: egyébként szemezek a bringáiddal amiket feltettél a google képekhez, egy szép állapotú Camping-en sokszor elgondolkodtam, pláne ha még összecsukható is lenne, na meg téglavörös gumikkal... :))

Ha ha valakinek van eladó, esetleg fölöslegben egy Apollóra vagy bármilyen minőségben, korban egyező alkatrésze a hajtáshoz, azt nagyon megköszönném. A tengely hiányzik, illetve a baloldali hajtókar, ha ezeket sikerülne szerezni már újra róhatnánk az utat Apollóval... remélem hamarosan felépül a bringa újra. Ha bárkinek van legyen kedves szólni és küldök egy emailt vagy üzenetet. 

Előzmény: HercegHerceg (65583)
drotszamaras Creative Commons License 5 napja 0 0 65611

Tiszteletem!

Valaki tudna pontos programot a 29 .én BP - Gödöllö veterán kerékpáros turáról ?

pazolta Creative Commons License 5 napja 0 0 65610

Szia!

Sztem vagy ez vagy Sellő

http://veterankerekpar.gportal.hu/picview.php?prt=569286&gid=2567831&index=33

Azt h miért C-t ütöttek - azt ne kérdezd.... 1985-ben már ott gondok voltak...

Előzmény: bogyo123 (65606)
HercegHerceg Creative Commons License 5 napja 0 0 65609

Még annyi, hogy a mostani Schwinn Csepel-t múltkor felkereste valaki Kohinoor-al kapcsolatosan, és gyanús, hogy olyat mondtak neki, ami nem fedi a valóságot. Vagyis óvatosan a Schwinn Csepel-el... nagy az esélye, hogy kevesebbet - netán rosszul tudják, mint a gyűjtők, a tapasztalatból beszélők.

Előzmény: bogyo123 (65604)
HercegHerceg Creative Commons License 5 napja 0 0 65608

De ha nem lennél facebook regisztrált, akkor bemásolom amit ott írtunk, illetve a képeket is igyekszem áthozni arról a kpárról: (Sőt inkább képfájlként, úgy jobb lesz)

HercegHerceg Creative Commons License 5 napja 0 0 65607

Szia!

Itt facebook-on a veterán kerékpáros csoportban pont egy nagyon hasonló kerékpár tűnt fel, nézd meg. Lehet kicsit lejjebb kell görgetni.

https://www.facebook.com/groups/oldbike/

Amúgy ide is fel tudsz tölteni képeket, a hozzászólás írásánál saját gépről ki lehet választani a képet, majd odacsatolni, és utána elküldeni a hozzászólást, és máris itt lesz a kép fórumban.
Mailcímet meg akinek publikus, azt elő lehet halászni a falhasználóneve "alól".

Előzmény: bogyo123 (65606)
bogyo123 Creative Commons License 6 napja 0 0 65606

Szia!

Köszönöm szépen! Tudnál adni egy e-mail címet? Próbáltam elküldeni de nem sikerült. Vannak képeim róla. Ezek a betűk belevannak vésve sorszámmal, azt is lefényképezzem? Várom a válaszod. Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: pazolta (65605)
pazolta Creative Commons License 6 napja 0 0 65605

Szia!

SzÍvesen segít bárki, de azért egy kép nem ártana a szerkezetről, mert h felirat lehet bármi rajt...

Előzmény: bogyo123 (65604)
bogyo123 Creative Commons License 6 napja 0 0 65604

Sziasztok!

Nekem van egy Retro Csepel kerékpárom. A Váz száma CY -nal kezdődik. A veteránkerékpár.gportal.hu oldalon olvastam, hogy az első betű a "C" betű, megmutatja hogy melyik típus-családba tartozik a kerékpár.

Vázszám kombináció

C = Hegesztett 24" és "26" -  City "24",  City "26" Rekord

Az utolsó betű az "Y" pedig az évszámot 1985-ös

Csak annyi lenne a kérdésem, ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudnám megérdeklődni ennek a típusnak az eredetét, mert sehol nem találok róla, ezen kívül adatokat. Láttam olyan bejegyzést ahogyan a google-be beírtam, szintén valaki ezt a vázszámos Csepel kerékpárt kereste, és sokan azt mondták, hogy "elütötték" a vázszámot, biztosan Csepel Túra.

Tehát ez elgondolkoztat, hogy nem túl sokat gyárthattak belőle.

A kerékpár vázán rajta van hogy Csepel Túra kerékpár, de attól még ez 1 típushoz tartozik. Olyan mintha nem is létezne. Kivel tudnék evvel kapcsolatban beszélni?

Úgy tudom hogy a hegesztett fajtáknál elég erős strapabíró a vázszerkezet és az értéke mégha retro is nem pár fillér. Amúgy a kerékpár igencsak jó állapotú használható magyar gyártású kerekekkel.

Nekem a Típusnak a történetének a keletkezése, létrejötte kellene. Voltam könyvtárban, de sajnos hasonló könyvet sem találtam. Köszönöm a segítségeteket előre is! Ha volna valaki aki tud információt felvenném vele a kapcsolatot! Még valami, a veteránkerékpár.gportál oldalon, a vázszámkombinációs lap alján azt olvastam hogy a Schwinn-Csepel Műszaki osztályához kell fordulni, ahol szívesen segítenek. Őket hol találhatom meg?

velo-classic Creative Commons License 2015.08.21 0 0 65603

velo-classic Creative Commons License 2015.08.21 0 0 65602

velo-classic Creative Commons License 2015.08.21 0 0 65601

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!