Keresés

Részletes keresés

gyekeny Creative Commons License 9 órája 0 0 65380

Szia Juggi!

El tudnád kérlek küldeni a váznyaktábla pontos szegcstávolságát mm-ben, valamint tudnál feltölteni pár éles fotót a kerékpárról, hogy tudjunk segíteni a beazonosításban.

Köszi előre is.

Üdvözlettel,

Vona Tibor

Előzmény: Juggi (65347)
gyekeny Creative Commons License 9 órája 0 0 65379

Szia Dávid!

Üdvözlünk a veterán kerékpárok Index-es fórumán.

Létezik egy oldal a Veterán Kerékpárok Virtuális Múzeuma és Online Magazinja is a lenti linken:

http://veterankerekpar.gportal.hu/

Kérlek látogass oda is el, s böngéssz bátran a különböző típusok közt.

Ezen a linken pedig a WM eddig megismert és feltárt típusait - köztük a Csodát - tudod megtekinteni.

http://veterankerekpar.gportal.hu/gindex.php?pg=33655465

Eladó alkatrészeket vagy ezen a fórumon, vagy aukciós és apróhirdetési oldalakon (vatera, jofogas, galeriasavaria, veteranapro), vagy veterán börzéken (http://www.veteran.hu/esemenynaptar#year=2015&month=7&day=2&view=list) tudsz "vadászni".

Sok sikert és kitartást a restauráláshoz.

Üdvözlettel,

Vona Tibor

Előzmény: david.szaniszlai (65353)
madzagos Creative Commons License 10 órája 0 0 65378

Csinos darab Szaki!  :-)

Előzmény: ocsipok80 (65364)
ocsipok80 Creative Commons License 12 órája 0 0 65377

Köszönöm!

Sok-sok igyekezet türelem és szépérzék. Volt pár részlet amit 3X fújtam át mert akkor jött elő a megfelelő hatás.

Hogy egy részletet említsek: EGY teljen nap volt mire a vázra csak a grafikát felfújtam maszkoltam mérickéltem stb és a villa mintázása további délelőtt és ezután jött csak a lakk.

Szerettem volna megtartani patinánsan, eredetiben (szeretem és is azokat), de ahogy látszik a képeken is sajna egy porcikája sem volt annak nevezhető,.. hehh

Pár srác  itt a fórumról is követte a folyamatot élőbe... :-D

emailem publikus... szecatt kukac gémél ponkom

madzagos Creative Commons License 13 órája 0 0 65376

Saca! Egy sor kalapálásért egy sor kapálás a fizettség... :-D 

Előzmény: hagymatech (65371)
madzagos Creative Commons License 13 órája 0 0 65375

Békés megye... Békés... Ha erre jársz... :-)

Előzmény: david.szaniszlai (65370)
Csabi975 Creative Commons License 17 órája 0 0 65374

Szia Szaki!

Nagyon szép lett!

Én is inkább az eredeti állapot megtartását tartom előbbre, egy ideje, de egyből azt gondoltam, amikor megláttam a képeket hogy: Hogy lehetett ilyen jól megcsinálni??? :-) Én még nem vettem rész ilyen restaurálásban, mert ez ugyi annak tűnik. :-) Csak felújítottam... Mondjuk az előző gondolatra visszatérve, nem tudjuk, hogy milyen volt az állapota eredetileg. Van amikor elkerülhetetlen a festés... :-)

Gratula!!!

Üdv;

Csabi

gepesz Creative Commons License 22 órája 0 0 65373

Mindjárt írok egy mailt.

A hibámat itt akarom korrigálni. Abból fakadt, hogy a számokat nem húztam alá és rossz felé forgattam a képet. (Hülye műszaki vagyok)

Tehát a szegecstáv 66 mm. Teljes távolságból kivonva egy szegecs átmérőt 67 mm. Itt viszont a furat sérülése okoz bizonytalanságot. Szóval így. És a képek:

Előzmény: agamata (65361)
pista72 Creative Commons License 22 órája 0 0 65372

Szia Atis!

Húú, nagyon szép lett a Diamant. Gratula érte!

hagymatech Creative Commons License 23 órája 0 0 65371

Akár körbe is bicajozhatsz minket..kalapálni segíthetek.

Előzmény: david.szaniszlai (65370)
david.szaniszlai Creative Commons License 24 órája 0 0 65370

húú, elnéztem sajnos, 58-at akartam =) Békés megyében, sarkadkeresztúron lakok

Előzmény: madzagos (65368)
kühne0707 Creative Commons License 25 órája 0 0 65369

Szia!Gratulálok,nagyon szép lett.Én inkább az eredeti állapot megőrzésének vagyok a híve,de itt kivételt teszek...Tényleg nagyon szép lett....Lenne szóban is pár kérdésem.Megírnád a telefon elérhetőséged?Szia Ui.:ishvarajoga@gmail.com

madzagos Creative Commons License 25 órája 0 0 65368

Na jó, csak az első hsz-ben 38 mm-t írtál... :-)

Szt. Lászlóhoz Szt. László illik.  Merre élsz. Szt. Lászlóshoz tudok adni még menthető sárvédőket kereket, csak el kell vinni.

Előzmény: david.szaniszlai (65366)
szőrmók Creative Commons License 1 napja 0 0 65367

Azért mérget ne vegyél rá.Csak lehetőség.Az olimpiák éveiben a gyártók szivesen tettek ötkarikát a dolgokra.

Előzmény: frakciós (65365)
david.szaniszlai Creative Commons License 1 napja 0 0 65366

Szia!

A szegecs távolsága biztosan 58 mm. Van hozzá egy gyári új Szent Lászlós nyaktáblám, ami szintén ilyen szegecstávolságú

csodaszarvasos sárvédődísz passzol hozzá? vagy SzentLászlós kellene?

Előzmény: madzagos (65358)
frakciós Creative Commons License 1 napja 0 0 65365

Köszönöm az infót. Erre mondják: az ember nem lát a saját szemétől" . Szerencsére van aki lát!

Előzmény: szőrmók (65360)
ocsipok80 Creative Commons License 1 napja 0 0 65364

.. és végül.

Ezúton is köszönöm mindazok segítségét akik sárvédővel, alkatrésszel, infóval jó szóval segítették munkámat.

prímán gurul, mindenki bámulja :-D

ocsipok80 Creative Commons License 1 napja 0 0 65363

Majd elkezdődött a munka, ciró folyamat felügyelte, főleg őrizte

ocsipok80 Creative Commons License 1 napja 0 0 65362

Így került hozzám a Diamant táblás német gép.

agamata Creative Commons License 1 napja 0 0 65361

99mm-es szegecstávú nyaktábla a jelenlegi információk alapján (tudomásom szerint) nem létezik WM kerékpárnál!

(Több száz nyaktábla közül, még a kisipariak, és a  külföldiek között sincs ilyen méret!)

A vázszámhoz korban passzoló táblák vannak, de az üzletelés nem a fórumra való téma!

Előzmény: gepesz (65343)
szőrmók Creative Commons License 1 napja 0 0 65360

Müncheni olimpia .1972.

Előzmény: frakciós (65354)
pista72 Creative Commons License 1 napja 0 0 65359

Kedves Pazolta, Subaruwrxsti és Gepesz!

Köszi a többiek nevében is! :)

madzagos Creative Commons License 1 napja 0 0 65358

Szia! Nemes gesztus egy ilyen ígéret betartása. Nem lesz könnyű feladat, biztos kell majd kompromisszumokat kötni. Ha tényleg Csoda, akkor kb. 1944-körüli, ez stimmel az elbeszéléssel.

A nyaktábla szegecstávja viszont nem stimmel... nem 68 mm-est akartál írni? Nézz szét itt, alaposan, Yoleeka irányításával ide gyűjtöttünk sok-sok adatot, információt...

Sok sikert, türelmet kívánok! Vigyázat! Fertőző. :-)

Előzmény: david.szaniszlai (65353)
kühne0707 Creative Commons License 1 napja 0 0 65357

Köszi Laci! :-)

Előzmény: madzagos (65355)
rajpura(pb) Creative Commons License 1 napja 0 0 65356

szivesen adnék, de nincs.

Előzmény: merays (65350)
madzagos Creative Commons License 1 napja 0 0 65355

Van egy Ravat kerekem.

Előzmény: kühne0707 (65351)
frakciós Creative Commons License 1 napja 0 0 65354

Sziasztok!

A képeken látható kerékpár évjáratát szeretném kideríteni? Hátha valaki tud segíteni?

david.szaniszlai Creative Commons License 1 napja 0 0 65353

Sziasztok!

Egyik kedves ismerősöm halála előtt adott nekem egy kerékpárt azzal a feltétel, hogy felújítom és soha nem adom el. Az ő nagyapja vásárolta újonnan valamikor a 2. világháború környékén. WM csoda típusú, vázszáma C112724, másik oldalon WM beütéssel. Szegecstávolságnak 38 mm-t mértem. A kerékpár darabokban van nagyon leharcolt, rozsdás állapotban. Sárvédői, láncvédő, nyereg hiányoznak, hátsó kereke nincs, Igazából csak a váz hajtóművel, egy bosch lámpa és egy kerékfutó csengő van az egészből.

Ha az anyagi részét nézzük, akkor teljes ráfizetés felújítani, de érzelmi okokból ez többet jelent nekem a pénznél.

Azt szeretném, ha újra eredeti állapotában lenne.

Sajnos a festésnek a nyoma sincs meg és a hiányzó alkatrészek beszerzésében sem jártam sikerrel.

Ha tudna valaki valamilyen információt adni a gyártási évről, a csíkozási mintáról, vagy lenne eladó alkatrésze a kerékpárhoz azt megköszönném!

Köszönettel:

Szaniszlai Dávid

jozanparasz Creative Commons License 1 napja 0 0 65352

Mennyi a szegecstávolság?

Előzmény: Juggi (65347)
kühne0707 Creative Commons License 1 napja 0 0 65351

Szia!Köszi a segítséget.Tegnap a neten én is böngésztem és megtaláltam,h Ravat St.Etienne...Tényleg megzavartak engem is az OSO hajtókarok.. :-) Azok cseréltek csak rajta,mert a neten találtam uilyen bicót..Ja...,a terv rendbe tenni...,de most én is a Velvárt versenyemen dolgozom... :-) Ha van kedved,írd meg az emailemre(ishvarajoga@gmail.com) az elérhetőséged,mert látom,h neked is klassz gépeid vannak és hátha tudnánk csereberélni...Szerintem kontra karom is van,amit keresel...Hello

Előzmény: merays (65348)